izmir altili tahminleri

24 KASIM 2017 CUMA İZMİR ALTILI GANYAN TAHMİNLERİ (JOHNY GUITAR)

Başta rahmetli babam olmak üzere bizlerin ADAM olmasında büyük katkıları olan Öğretmenlerimizi keşke sadece 1 gün değil hep hatırlasak. Başöğretmen Ulu Önder Atatürk’ü de yad ederek tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutlarım.

1.Koşu – 1. Ayak: Sürekli tabelada ve bir türlü yarış kazanamayan (8) UNDAUNTED FOR bu kez Halis ile şeytanın bacağını kırmaya çalışacak. Yarış karakterinden pek emin olamadığım bu taya alternatif olarak hazırlıkları ve son yarışları iyi olan (6) SAMANA ve (5) ONURBEY i de ekliyorum.

2.Koşu – 2. Ayak: Bu ayakta bomba patlayacak gibi hissediyorum. (1) DOLCE ve (2) MOI JIZNI son yarışları ile öne çıkıyorlar. Ama ben sırasıyla düzelen (6) MATMAZEL ÇİKOLATA, Excuseme kızı (9) DEEP ALP, Common Grounds torunu (7) REAL CAT, M. Çiçek ile (3) OKYANUS SİSİ, yabancı orjinli (5) JOLI COEUR ve Bursada bu mesafede KV üçüncülüğü bulunan (4) SELLY ile bu ayağı kalabalık tutacağım.

3.Koşu – 3. Ayak: Taylığı çok başarılı olan ve son Bursa üçüncülüğü arkasından Kocaeli’de çok iyi hazırlıklar yapıp İzmir’e gelen (3) RİO KARNAVALI ilk atım. Son yarışını rahat kazanan (2) NİŞANLIKIZ bir kez daha kazanabilir. Son yarışa göre 200 metre daha uzayan yarışta (1) LADY HATUN daha şanslı olacaktır. Galopları çok iyi olan (6) BAHANE bir önceki yarışında bu mesafede Nişanlıkız ve Lady Hatunu geçmiş, tekrarlayabilir.

4.Koşu – 4. Ayak: Normal şartlarda Celaliye favori çıkacak ama ben bu kez pek tutmuyorum bu atı. Son yarışından sonra 11 kilo yüklenmiş olması ve bu yarışta az yarış kazanmış ya da hiç kazanmamış aprantilerin at binmesi nedeniyle aslında hiçbirini ayırmadan HEPSİ yazmak lazım, yeri olan bence bu ayağı kapatabilir. Ben biraz riske girip (2) METAL FIRTINASI nı tek yazmak istiyorum. İstanbulda seri galoplarla hazırlanıp İzmire gelen ve burada da bir galop yapan bu atın 88 handikap olması bile tek yazmak için bana yeterli. Tek sorun 179 gündür koşmaması ve nefesinin yetmeme ihtimali ama dinçlikle iyi koşacağını düşünüyorum ve BANKO olarak yazıyorum.

5.Koşu – 5. Ayak: Öğretmenler Günü Koşusunda Ankara’dan gelen Özbelgelerin gizli ekürilerini yazacağım. (4) PRECIOUS JEWEL ve (6) THEWORLDISMINE kalite olarak bu grubun üzerinde. Özellikle Precious Jewel galobunda uçmuş. Mesafede şahane yarışları olan (5) WAIT FOR IT ekürileri zorlayacaktır.

6.Koşu – 6. Ayak: 50 handikap altı Arap tayların koşusunda sürpriz olacak gibi geliyor bana. Yarış dereceleri nisbeten diğerlerine göre düşük olsa da az yarış koştuğu için diğerleri ile kıyaslamanın pek doğru olmadığını düşündüğüm iyi hazırlıkları ve formda ekürisiyle (8) LIFE VESTS ilk tayım. Son yarışlarında sürekli ilk 3 içerisinde olan Özgünhan tayı (1) CANÖZGÜ plasemdir. M. Kaya kendi ekürisi yerine (4) SULTANLAR SULTANI na binmiş, tay da güzel yarışları ile şanslı taylardan birisidir. Yine de bu ayağı kalabalık tutmak adına sırasıyla; (5) YORAN GÜLÜ, (6) OĞLUM MELİH, (14) ERGİNSOY, (13) TAHİR BEY ve (3) GÖLGESİZ i öneriyorum.

 

ALTILI GANYAN

1. Ayak: 8-6-5
2. Ayak: 1-2-6-9-7-3-5-4
3. Ayak: 3-2-1-6
4. Ayak: 2 (METAL FIRTINASI) Banko
5. Ayak: 4-6-5
6. Ayak: 8-1-4-5-6-14-13-3

Kupon Bedeli: 138,24 TL

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.

Yazar: Johny Guitar

Johny Guitar
40 yaşındayım. İstanbul'da yaşıyorum. 1994 yılında İstanbul Üniversitesinde okurken at yarışıyla tanıştım, zaman zaman ara versem de 23 yıldır sıkı bir yarış takipçisiyim. Hayatta en büyük keyifimdir at yarışları ve tabiiki Beşiktaşk:) Umarım size ilham olurum ve hep birlikte kazanırız.
8 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
admin

Bol şanslar

ETC

Bol şans dilerim dostum… Tercihlerinin uğuruyla her daim…

METAL FIRTINASI olayı dediğin gibi çok riskli ve hatta çetrefilli… Bu at 7-8 ay aradan sonra ilk defa uzun mesafede yarışacak ama Şubat ve Mart ayı yarışlarını gözlemlediğimde epey aklite atların önünde yahut gerisinde güzel işler çıkarmış. Dediğim gibi uzun zaman aralığında pisti garipser mi emin değilim. Hem de uzun mesafede.. O yüzden ben bu koşuda CELALİYE dedim…

Bir de MATMAZEL ÇİKOLATA hakkında ne düşünüyorsun. SİZDEN GELENLER başlığında bu atla ilgili yaptığım minik bişr analiz var. Bu at da zaman aralığı sık olduğu zaman iyi işler çıkarıyor özellikle son KUM (kendisinin uzun zaman sonra ilk Kum Koşusu) buna örnek… Ben bu atta kararsız kaldım..

ETC

Yarını şimdiden iple çekmeye başladım ben de.. Yine Sizden Gelenler bölümünde az meblağda tahminler hazırladım. Umalım da umduğumuz düşündüğümüz subuta ersin.

hakan bulut

KÜÇÜK BİR OYUN HAZIRLADIM PAYLAŞMAK İSTEDİM

1. AYAK : 6 TEK
2. AYAK : 1.2.3.4.6.7.12
3. AYAK : 3.2.4
4. AYAK : 1.2.5
5 AYAK : 1.4
6.AYAK : 11.14.3

ETC

Ah Johny. METAL FIRTINASI yerine CELALİYE baş tercihin olsaydı şimdi bunu kutluyor olurduk :(
canın sağolsun yarın ki tahminlerine teminat niteliğinde olsun uğurun

ETC

Aynen öyle… Canlar sağolsun…
Yarınki koşular için bölümünde tercihlerini görmekten şeref duyarım bilesin..

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x