ankara altili tahminleri bombaci

24 AĞUSTOS 2017 PERŞEMBE ANKARA ALTILI TAHMİNLERİ (BOMBACI)

Selamlar herkese Ankara altılı tahminlerim şu şekildedir.

1.koşu: İlk koşusu etkili olduğu kadar bir o kadar da sevimliydi. Sevimliydi diyorum hoplayarak zıplayarak koştuğu koşuyu gülümseyerek seyrettim. Safkanı son düzlükte seyrederken GRAY STORM aklıma geldi. Umarım onunda ayağında ki çatlak düzeliyordur. Bu safkanın aklıma gelme sebebi her iki İngiliz’inde tabi ki kır safkan olması. Herşeyin azı veya ender bulunanı kıymetli olduğu için midir bilmem İngiliz safkanlara da bu böyle. Genel olarak İngiliz safkanların renkleri doru ve al dır. Kır İngiliz ender görülür ve kökenine indikçe de baktığımızda kalite isimlerle karşılaşırsınız. Elimde herzaman ki gibi yine bülten yok ayrıca da puan ve AGF ne çıkar bilmiyorum ama bu koşunun kalabalık geçileceğini -ve mantıklı olanında bu olduğunu- düşünüyorum. Tabi ki ben safkanı tek olarak deneyeceğim çünkü biliyorum ki kumaş kalite olur olmaz o ayrı. Lafı fazla uzatmadan birinci altılının birinci ayağında Türkiye’de bir adımda öne çıkıp sıyrılmak anlamında risklide olsa (8) numaralı SPACE GRAY BANKOM dur.

2.koşu: Nazar değmesin koşuları çok güzel ve çok etkili. Bu yarış içinde önde temposunu bozabilecek bir safkan olduğunu düşünmüyorum. Geriden gelen safkanlara baktığımızda ise kısa siprint atabilecek (1) İDEALİST ve daha da geriden gelebilecek olan bir (2) ÖZYEL göze çarpılıyor. İlk ayağı tek denemeyecek olsam yüzde 💯 (4) OZAN ŞAHI tek atardım. Ancak dediğim gibi daha ikinci koşudan benim kayış yine yandı bu üç safkanın yanına süprizde de (5) KÜÇÜK CEMRE yazıp bırakıyorum.

3.koşu: Sürekli olarak yarışları takip eden arkadaşlarımında bileceği gibi ön planda olan iki safkan var. Bir tanesi koştuğu her koşuda daha da iyi duruma gelen ve koştukça form tutan (5) AMİGRA ve kalite kumaş (3) GÜRSOY. Eğer bir aksilik olmaz ise bu yarış içinde senaryo basit gibi görünüyor. Son düZlüğe en az 5-6 boy avansla lider olarak dönmeye çalışacak olan (6) TATVAN KIZILCA nın arkasında bu iki safkan yer tutup son düzlükte çok fazla avans vermeden sıyrılıp hakim olmaya çalışacaklar. Şimdi burada hissiyat devreye giriyor. Bunu ciddi olarak söylüyorum bu oyunda hisler çok önemli. Yeni oynayan arkadaşlarım için söylüyorum sakın bu hissiyatı kafadan sallamak olarak algılamayın. Hani biz elimizden geleni yaptık gerisi Allah Kerim hesabı. Şimdi senaryoyu yazdık oynamak bu üç safkana kaldı. Bir riskte burada alacağım. Son yarışında son düzlüğe kadar oldukça rahat gelen safkanın nefes problemi olduğunu düşünmüyorum. Bu yarış olmasa da bir iki yarışa kadar gelecektir. Benim içimden bu yarışta gruba hakim olacağı geçiyor. İnanmayanlara için üç safkanı ayırımsız yazmasını tavsiye ederim. Yine çok konuştum risklide olsa (3) GÜRSOY BANKOM dur.

4.koşu:Yarışın son düzlükte dört safkan arasında geçeceğini düşünüyorum. Son 10 yarışın 9 unda tabelada yer bulan (4) YILDIZABAKAN, son 4 yarışın 4 ünde de tabelada yer bulan ve ikisini kazanma başarısı gösteren (3) SEMİHKAN,  mesafe biraz kısa gibi görünse de sürat yarışlarına alışkın olan yüksek tempoda gidecek olan mücadelelerde en duştan gelip gruba hakim olacak potansiyeli herzaman olan (2) BOZDAĞ EFESİ ve süprizde de (7) ATOM BOMBASI eğer bir safkan daha işaretlersem oyun hepsiye doğru yol alır. O anlamda enteresan bir yarış ve bu yarış için ilk ayaktan nerede duracağımız çok önemli. Ben bu mücadeleyi bu dört safkanla geçmeye çalışacağım.

5.koşu: İkinci altılı için konuşuyorum. Eğer son ayağa kadar bir tek bulamazsak muhtemelen yüzde 1 milyon AGF oranı çıkacak olan (6) HAFO yu tek atmak durumunda kalacağız doğrusu buda hiç işime gelmiyor. Bu yarışa dönecek olursak son yarışında adını duydum şimdi bahsedicem. Hiç olmayacak yer gibi görünüyor ve AGF de ilk beşte olacağını düşünmüyorum. Ancak biryerde bakarsınız lazım olur akıllarda kalsın diye ben kafada yazıcam gerisini siz bilirsiniz. (8) YETİM AHMET ilk safkanım olup rakipleri şablonumda olacaktır.

6.koşu: Eğer rakiplerine kafayı bir takarsa kurtulamazlar :) inatçı karakteri ile form tutmaya devam eden (4) OGEAN SERAP ilk safkanım. Peki bu safkan kime kafayı takacak? Yeter ki bir boy yaklaşmaya görsün tabi ki beyaz bayrak aynaya gidecek olan (1) KUPA ASI’na. Peki oldu da (4) OGEAN SERAP bizim (1) KUPA ASI nı yakaladı ümüğünü sıktı bunlar birbirini son 200 e gelmeden yedi bitirdi bu durumda kim devreye girecek? Tabi ki (3) I SAW THE SUN ve (5) MOONGLOW. Şimdi bu senaryoya baktığım zaman eğer (1) KUPA ASI ciddi bir baskı ve inatlaşma görmez ise çıktığı gibi bitirmesi muhtemeldir. Burada yine hissiyat devreye giriyor:) bakalım şablona bu senaryo nasıl yansıyacak. !

7.koşu: Her ne kadar tempo yarışı olsada süratli geçmesi muhtemel yarışta sizlere önereceğim ilk isim (7) HERGELE dir. Artık sorunlarından sıyrılan safkan kendisini iyi tanıyan pilotu ile birlikte önde kaçan rakiplerine bakmaksızın kendi temposunu koyarak bile yarışa aşılmadan buradan tereyağından kıl çeker gibi sıyrılıp süprizde imza atabilir düşündüğüm rakipleri şablonumda olacaktır.

8.koşu: (1) HASYAĞIZ koştuğu ve geçtiği rakipleri ile tabi ki grupta farklı görünüyor. Ancak burası karar anı ya burayı tek deneyeceğim yada bir sonraki koşuyu. Gördüğüm kadarı ile de pek farkı olmayacak diye düşünüyorum. Ben galiba klasik bir oyun denemek zorunda kalacağım. Ancak şablonun bütününe baktığım zaman son ayakta malum safkanı tek deneyecek olsam da güzel süprizlere imza atabileceğim bir oyun. O anlamda (1) HAS YAĞIZ a rakip isimler şablonumda olacaktır.

9.koşu: Artık burada da gelemez ise çok fazla yapacak birşey yok. Süprizde rakip arayanlara önerebileceğim safkanlar (1) ADALYN ve (7) SKY DREAMER dır. Bende ise (6) HAFO BANKOM dur.

1.ALTILI GANYAN ŞABLONUM

1.ayak: 8 tek

2.ayak: 4 /// 1-2-5

3.ayak: 3 tek

4.ayak: 4-3-2-7

5.ayak: 8-4-7-6-2-1

6.ayak: 1 /// 4-3-5

tutar: 23.04,-TL (tamamı)

2.ALTILI GANYAN ŞABLONUM

1.ayak: 4-3-2-7

2.ayak: 8-4-7-6-2-1

3.ayak: 1-4-3-5

4.ayak: 7-4-3

5.ayak: 1-4-6

6.ayak: 6 tek

tutar: 51.84,-TL

YEDİLİ GANYAN ŞABLONUM

1.ayak: 3 tek

2.ayak: 4-3-2-7

3.ayak: 8-4-7-6-2-1

4.ayak: 1 tek

5.ayak: 7-4-3

6.ayak: 1-4-6

7.ayak: 6 tek

tutar: 54,- TL

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.

Yazar: Bombaci

Bombaci
Selamlar İstanbul'da yaşamaktayım 20 yılı aşkın süredir at yarışlarıyla ilgilenmekteyim. Evli ve 1 çocuk babasıyım.
20 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
admin

Bol şanslar

Ramazan Yılmaz

Emeğine sağlık Bombacı bol şanslar :)

06 Cengo 06

Bol şans bombacıı kardesim 😊 Senin şu yorumların yokmu bitiriyo beni 😀 tutmasada altılı zevkle okuyorum 👍👏

06 Cengo 06

Buda benim 1.Altılım biraz senden biraz benden 😊

2.5.8
1.2.4.5
3 tek
1.2.3.4.7.8.10
1.6.8
1 tek
Bol şansss ☺

bay uzman

herkeze bol şans diliyorum 1.koşu ilk yarışı 2. olunca hemen kv6 pearlgem hafo gibi isimlerle koşturulan orda boyunun ölçüsünü alıp sen git kralın gelsin denilen matador yaşar dedigim matador kız burda antreman yapıp yine kv6 yarışa kaydı olup oraya burda paralı galop antreman ne derseniz deyin moral olsun diyelim kazanacaktır
bir konuya hemen açıklıkmgetireyim hasan dilberin NATIVE KHAN yavrusu 8 space grey normalde agır kanlı bir isim uzuna daha yatkın ama bekleme degil kaçak yarış koşturdular bu ismi daha sonra göreceksiniz beklerken ve orta uzun meafede söz sahibi olacaktır tay daha ısınamadan yarış bitmişti hoplaması zıplaması ondan bombacıya sevgiler… matador yaşar bankom
2.koşu 1.koşudaki space grey için dedikkerim aynen ozanşah içinde geçerli uzundan ortadan kısaya getirdiler tamam kaçak seri bi isim amaaaa mesafe kısa idealist küçük emre ve ozanşah diyorum 1.5.4
3.koşu 1 sertaşa kolay rakipler bu yüzden de dengelensin diye 62 kilo biri kaçacak biri tutacak biri pişirecek serttaşta gelip ham yapıp yiyecek…..sıralamam 1…..6
4.koşu 1 beşir yıdız ekürisiyle normalde eger bi dümen dönmezse 1 beşir yıldız kazanır tek rakibi sahibinin kafasındaki ve 10 nasibin (kafalarında iki eküri bitirmek var altını çizeyim)
5.koşu 7 pirsuslu bende yüzde 55. 6 artuklu yüzde 25 1 numara inanlım yüzde 20
6.koşu3.7.1 nokta
7.koşu 6..4.7.1.2.3.5
8.koşu7 rumet 4 doyoun herhalt 1 has yagız
9.koşu6 hafo. bankom bir sonraki yarış eger unutmazsanız şeftali çiçegini takibe alın size kazandıracaktır bugünde küçük bir bahis alın hafo ile
9.koşu

bay uzman

çelikler yaptı yapacagını işte at yarışı eküri koşmazlar ve milleti ters köşe yaparlar aynn bende bombacıya ilk ayak 8 gelmez kanı agır uzunda takip edelim tay yarış içinde halay çekiyor sanki şemame onuyor kafasını başını kıçını oyantıyor anlamadım gitti anladıgım tek şey çelikler bizi sevdiii farketmez sonra zaten çıkıyor ya attan düşüp ölüyorlar yada neyse…… allahından bulsunlar

Azor Ahai

Geri geldim sırf ilk ayak 8 gelmez demek için :) 6 5 2 kapalı olur :)

Azor Ahai

Benim verdiğim 3 at 1.2.3. Oldular senin verdiğin simitçi agfsi hala koşuyo heralde geçtimi finishten :)

Azor Ahai

Prdn 2 5 6 yazmısım 6da hala koşuodur :)

Ramazan Yılmaz

ilk ayak agf görünce 8i tek yazmaktan vazgeçtim bombacı ancak seninle aynı fikirdeyim :)
8.9//
4//
3.5.6//
1.3.4.5.8.10//
1.6//
1.3.4.7.8/

bay uzman

kocaeliyide burda paylaşayım
1.ayak 2.3
2.ayak8.6.2
3.ayak(3.4) ekürileri
4.ayak2.1.5
5.ayak4.11
6.ayak16 ölüdeniz.9.4.212

COMMANDANTE

bu 8 numara sevdasına nerden kapılmış bütün ülke anlamadımki :))
şevki çekmiş kılıcı vermiş yarayı :)

06 Cengo 06

2. Altılıya devam 😊 yaktı bizi A.şaşmaz

H
2 tek
1.2.3.4.5.7
2.6.7
1 tek
6 tek

06 Cengo 06

😂😂😂

1.Altılı 5 te kaldı iyide para verecek.

20
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x