istanbul altili tahminleri

23 TEMMUZ 2017 PAZAR İSTANBUL ALTILI TAHMİNLERİ (HAYALTUTAN)

Merhaba Arkadaşlar, üst üste iki tane G1 mücadele izleyeceğimiz güzel bir program. Umarım şansımız bahtımızda bizimle olur diyelim ve yorumlara geçelim ;

1. Ayak – 9 numaralı SEA PEARL favorim ama bir türlü güvenemedim. Son yarışında geçildiği safkan G2 kazanmışlığı olan KAİNAT gibi güçlü bir safkandı. SEA PEARL gelmezse bana göre hepsi eşit şansta. Ufak kuponlar için kesinlikle riske değer bir safkan. Ben bütçemi zaten çok zorladığım için büyük kurgumda 3 atı eledim ama emin koşu izlemek isteyenler bütçe doğrultusunda kapatabilirde.

2. Ayak – 2400 metre G1 Niğbolu Koşusu muhtemelen 7 numaralı MADRABAZ ile başlayacak ama onunla bitermi göreceğiz. Sert değilde bir uyutma temposu yakalayabilirse düzlükte çok güçlü bir MADRABAZ görebiliriz. Bu ikramiyelerde yavaş tempo yakalamak zor, çünkü herkes yarışı istiyor, belki aylar önceden hedefler yapılıyor. Bu yüzden 1 numaralı AĞAPERSEN ve 6 numaralı GÜRSU’nunda yarış içerisindeki tutumu çok belirleyici olacaktır. İstiklal Savaşı’nın iki akılda kalan ismide sonlarda benzer bir gösteri sunmak için tam tersine sert tempo kollayacaklardır. Tam bir taktik savaşı olacak. Mesafe, 200 den sonra hesapta olmayan değişik atlarıda yarışa ortak edebilir. Sıralamam şablonda.

3. Ayak – G1 Başbakanlık Koşusu nefesleri kesecek tarzda bir koşu izlettirebilir bize. İstanbul’a geldikten sonra üzerindeki tişört ve kot pantolonu çıkartıp takım elbisesini giyen 8 numaralı PERSHING, Ergin Talay, Erkek Tay Deneme ve Sait Akson koşularını kazanarak müthiş bir seri yakalamıştı. Dolayısıyla Gazi’nin mutlak favorisi haline gelmişti, virajdan hemen sonra trafik sorunu yaşamasaydı PİANO SONATA’ya daha zor anlar yaşatabilirdi. Bu tür düşleri süsleyen yarışlar en ufak bir hatayı affetmiyor. Ama kazanan safkanında hakkını vermek lazım, bence müthiş bir yarış çıkarmıştı. Sonuç olarak birşeyler yarım kalmış gibiydi ve Gazi koşusunun tekrarı olmayacaktı. Sanki bugün tabir-i caizse yüreğini birazda olsa soğutmak için sahne alacak.  Ama bu sefer rakipleri çok daha zorlu ve hepsi kendini kanıtlamış grup atları. 1 numaralı BLAZE TO WİN Gazi koşusunu kazandıktan sonra belki ilk defa bu kadar formda, 5 numaralı ABBAS YOLCU sanki yazan için koşan istekli arzulu bir at, 2 numaralı FLY BY ME yine müthiş bir safkan. Bu atlara kılıç çekmek çok zor olsada yarışın yüksek ihtimalle süratli gidecek olması ve kilo avantajınında yardımıyla 8 numaralı PERSHİNG‘in zafere koşacağını düşünüyor ve banko olarak öneriyorum.

4.Ayak – İlk yarışında çıkışta ufakta olsa bir sorun yaşayıp yarışı sonlarda takip ettikten sonra, yarıştan kopmayıp özellikle düzlükte ısrarla rakiplerini kovalaması ona nerdeyse 1.liği getirecekti. Tayların ilk yarışlarında kötü başlayıp iyi bitirmesinin gerçekten zor olduğunu düşünüyorum. Şimdi Ahmet Çelik tercihi ile 8 numaralı ŞAHNAHAN favorim. Koştuğu iki yarışıda başarılı olan ve nefesinin biraz daha arttığını düşündüğüm 2 numaralı DİNÇGÖR’ü tek rakibi olarak görüyorum.

5.Ayak – Sürat yarışında, süratli safkan 5 numaralı SON OF A LEGEND ve en az onun kadar ayağına çabuk olan 1 numaralı BIG BROWN rakiplerinin bir adım önünde görünüyor. Ancak ilk defa koşacağı sentetik pistte uyum sağlar ve startta kalmazsa 6 numaralı ZEALOUS LINE’den ters bir koşu gelebilir.

6.Ayak – Galoplarında iyi dereceler yapan 4 numaralı FATİH iyi eşgali ve S.Kaya tercihi ile yarış hayatına birincilikle başlayabilir. İlk yarışında düzlükte rahat kazanır izlenimi verdikten sonra sonlarda bocalayan 7 numaralı SON OĞUL’da gelişen nefesiyle iddaa sahibi olacaktır. İkisi dışına çıkarsa devreye giren isimler çoğalacaktır. Sıralamam şablonda.

1-Ayak = 9 // 1-5-4-3-2
2-Ayak = 7-5-8 // 3-10
3-Ayak = 8
4-Ayak = 8-2
5-Ayak = 1-5-6
6-Ayak = 4-7 // 11-5-12-8-2

Tutar : 75.60 TL.

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.
altılı sonuçları

Yazar: HAYALTUTAN

HAYALTUTAN
Veliefendinin arka sokaklarında doğup büyümüş biri olarak atlara sevdalıyım. At yarışı benim için kumar olmaktan çok öte bir yerlerde. Bir sevgi, bir tutku gibi. 38 yaşında biri olarak, kendimi bildim bileli atlarla haşır neşirim. Bekçi tarlasında çitlere bağlanıp sabah koşturulan atlardan, günümüzde endüstri haline gelen döneme kadar. Şuan bir çok orjini canlı izlemiş olmak değişik bir duygu gibi geliyor. At yarışını ne kadar takip ederseniz edin sonunda iş, iki tane canlının muhteşem uyumuna kalıyor, yani aslında kesinlikle o gün şanslı olmalısınız. Hemde altı yarış üst üste. Bu bilinçle oynamak faydalı olabilir, bütçelerde bu doğrultuda ayarlanmalı diye düşünüyorum, geriyee bu muhteşem uyumun keyfini çıkarmak kalacaktır. Hiçbir zaman garantisi yok ve olmayacak. Bu yüzden sık olması zor. Belkide bu yüzden güzel.
4 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Scarface.01

Bol şanslarınız olsun

Scarface.01

Bol şanslar

Ramazan Yılmaz

Bol şanslar