23 EKİM 2013 İSTANBUL AT YARIŞI TAHMİNLERİ

İSTANBUL AT YARIŞI TAHMİNLERİ

 • 1. AYAK
  1 – BERMUDA sorunları sebebi ile sürekli uzun aralarla koşmasına rağmen henüz tabeladan düşmedi. Son yarışında ise 6 ay aradan sonra WORLD STAGE’nin kazandığı yarışta 2. olurken ne kadar kaliteli olduğunu belli etti. Birinci olan safkanı yakalayamadı fakat arkadan gelenlere de jokeyinin her teşviğinde cevap vererek direnmesini bildi. O yarıştan sonraki galopları da çok güzel ama bugün mesafe 200m daha uzun. Bir ihtimal son koşusundaki dinçliğini bu koşuda gösterememesi durumunda tabela dışında kalabilir. Favoriye ciddi anlamda rakip Selim Kaya’nın bineceği 4 – SELNUR’dur. SELNUR 3 ay aradan sonra kum pistte kazanırken ne kadar formda olduğunu kanıtladı. Çim pisttede yatkın safkan iyi koşacaktır. 2 – REAL POWER’da bu ikiliye rakip olabilecek 3.atımdır. SELNUR ile babadan kardeş olan bu safkan işlerinde iyi olduğu gibi mesafesinde de koşuyor. Rakip ayrımadan her yarışta üst sıralar için mücadele veren safkan mutlaka yazılmalı. 4.atım ise 5 – MARAVILLA. SELNUR’un kazandığı yarışta sprintinde geç kalınca 2.lik ile yetindi. Sprint mesafesini ayarlarsa kazanabilir. Sürprizde ise uygun kilosu, galopları ve çim pist yarışlarına göre seçtiğim 10 – DİLEK.
 • 2. AYAK

  3 – BAYHAN beklenen birinciliği bu grupta alabilir. 2 – BULUT REİS’te aynı şekilde 1.lik hasreti çekiyor, grup uygun ve jokeyi KARATAŞ ile uyumlu.  Bu ikili ile bu ayağı geçmeyi düşünüyorum. 4 – KUBİLAY canı isterse koşuyor, favoriler eksik koşarsa devreye girebilir. Plase 6 – NURCA.

 • 3. AYAK

  7 – TUMBULZELE ve 8 – VELİCANKIZI arasındaki kapışmada üstünlüğünü gösteren safkan henüz belli olmadı. Süratli geçen yarışlarda iç kulvardan yolu bulan safkan kazandı. İş artık biniciye kalmış gibi. TUMBULZELE’ye KARATAŞ ilk defa binmesine rağmen sprint mesafesini kısaltınca HÜLYACAN ile kısa bir mücadeleden sonra kazanmasını bildi. VELİCANKIZI sprinti attığında ise yarış çoktan bitmişti. Ayrıca 2-HÜLYACAN’da rakip gözetmeksizin fotoya kadar yarışı götüren inatçı bir safkan. Favoriler birbirini kollarken yarışı bir çırpıda bitirebilir. Bir başka senaryoda da SÜRHATIN KIZI, RABİA ve MAMUTE gibi seri safkanlar yarışı HÜLYACAN’ın kendi temposundan daha üst tempoda koşturabilir. Bu durumda iki favoride lüt yaparak fotoya ulaşırlar. İkinci senaryo daha mantıklı geliyor. İkili arasından ayrım yapamadım. Jokey faktörü ile TUMBULZELE öne çıksa da son galoplar yüzünden iki atıda yazmak istiyorum.

 • 4. AYAK

  2 – DOUBLE TROUBLE kum pistteki 1,11 derecesi ve hayatının 2.koşusunda yumuşak çim pistte 800m’si 0,45sn geçen yarışta 2. olurken 1,12 derece yapan safkan koşununda favorisi konumunda. Rakip ise 3 – ASCELLA. Safkan son yarışında SUZI GOLD ile aynı anda sprinte kalktı fakat çok hızlı çıkan SUZI GOLD’un arkasında yalnız kaldı. Jokeyinin teşviklerine cevap verdiği anda ise yarışın ikilisi belli olmuştu ve 3.lüğü fotoda kurtardı. ATMAN ekürisinin bu safkanına 4 yarıştır binen KARATAŞ safkanı artık çözmüştür diye düşünüyorum. Yaklaşık 2 aydır koşmayan 1 – ADAKARASI çıkış beklediğimiz safkanların yanında derece olarak en iyisi. Koşmamasına rağmen bu ay 4 kere idmana çıkmış. Çok ışıklı gözükmüyor fakat mevcut yarışları grup için yeterli.

  İlk yarışını çok düzgün aksiyonlarla, jokeyi istediği zaman cevap vererek arayı açmasada rahat kazanan 6 – SKINNYLICIOUS ve kazandığı yarış sonrası iç pistte yaptığı mükemmel galoplarla 5 – MOON RAIN takip için öneririm.
 • 5. AYAK

  Zor yarışta sıralamam 2 – BELENGEZ, 1 – BALABANLI, 3 – GORKİ, 4 – GRUMPY, 8 – PRENSES GÜLŞAH ve 9 – SPECIAL CLUB.

 • 6. AYAK

  Mesafesinde 13 – LA SANTA MUERTE favorim. 6 – BIG APPLE sert rakibidir. 14 – HÜNKARIN KIZI, startta kalmazsa 4 – MİYUKİ, 7 – ICE FOUNTAIN, 3 – ÖZBAYHAN, 12 – MİA NUR, 5 – MÜDÜR ve dinçlikle 1 – CROSS THE LINE plaseler. Bir koşu gören 2 – GREEN BARON bomba.

  Bugün banko çıkmadı. Banko atsaydım 3 attan birisini seçerdim.

  4 – SELNUR

  3 – BAYHAN

  7 – TUMBULZELE

  BOL ŞANSLAR

GÜNÜN KUPONU
54 TL
1. Ayak 2. Ayak 3. Ayak 4. Ayak 5. Ayak 6. Ayak
1
2
4
5
10
2
3
7
8
1
2
3
1
2
3
4
8
9
6
13
14
Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.