Ana Sayfa / Tahminler / 22 TEMMUZ 2018 PAZAR İZMİR AT YARIŞI TAHMİNLERİ (ETC)

22 TEMMUZ 2018 PAZAR İZMİR AT YARIŞI TAHMİNLERİ (ETC)

22 Temmuz 2018 Pazar İZMİR tercih, tahmin ve yorumlarımı siz değerli yarışsever dostlarımızın yorum ve görüşlerine arz etmekten kıvanç duyuyorum.

1.AYAK: İlk defa koşacak taylar hakkında bu koşu hakkında hiçbir bilgim ya da izlenimim olmadığından bu koşuyu kalabalık tutuyorum. Genellikle jokey ağırlıklı düşündüğüm bir tercih durumu oldu. Diğer tercih kısmını ise ekseriyetle siz yarışsever dostlarımın hükmüne bırakıyorum.

2.AYAK: 8 Temmuz tarihli İZMİR 1200 ÇİM koşusu ile 6 Haziran tarihli İZMİR 1200 ÇİM koşularında 1.lik ve 2.lik elde eden KAPTAN EVO’nun bu defa Sinan ÖZEN idaresinde İZMİR 1300 ÇİM pistte daha etkili koşacağını düşünüyorum. 8 Temmuz tarihli koşuda SU MELEK’e 1,5 boy farkla geçilen, 6 Haziran tarihli koşuyu ise YORAN GÜLÜ’nden burun farkıyla çekip alan KAPTAN EVO bu koşuda da kısa mesafede etkili bir isim olarak göze çarpacaktır. Tabii ki yukarıda bahsi geçen ve bu koşuda da Muharrem OK idaresinde izleyeceğimiz SU MELEK bu koşuda da tercihleyeceğim isim olacaktır. Fakaat hepsinden önce EVDEGÜL isimli safkanın Mustafa ÇİÇEK idaresinde katıldığı 7 Temmuz tarihli İZMİR 1200 ÇİM koşusunda elde ettiği liderliğe binaen demek isterim ki tercihlemede göz ardı edilmemelidir.

3.AYAK:
Eküri avantajı bulunan ve Kurtellerin atları olması hasebiyle üçlüden SERRASULTAN ile yarış yaşamının ilk ÇİM koşusunda elde ettiği liderlik bir tarafa, İZMİR 1300 ÇİM pistte 1.26.85 ile grubunun en iyi bitiriş süresini elde eden ARSLANTURBO bir diğer tercihimdir. TOKAÇOĞLU idaresindeki KÜLTİGİN ve Barış KURDU idaresindeki KIZILÇAKIR da bu koşuda tercihlerde önemsenmelidir. Çünkü referans isteyenlere 8 Temmuz tarihli İZMİR 1300 ÇİM koşusunda, tabelayı paylaşan ismini yukarıda saydığım bu 4 isme dikkat derim.

4.AYAK:
İZMİR KUM pistine alışkın stiliyle bilinen, yarış yaşamındaki 9 KUM koşusunun 5’inden liderlikle ayrılan ve tümünü tabelada tamamlayan DONT HESITATE, Deniz YILDIZ idaresinde grubun en nitelikli ismi durumundadır. Diğer isimlere nazaran niteliği açısından bankomdur diyorum.

5.AYAK:
12 Temmuz tarihli KOCAELİ 1200 KUM koşusunda startta 2 boy kaybetmesine rağmen Onur YILDIZ idaresinde diğerlerine uyum sağlayarak yarışı üçüncülükle bitiren ve bu koşuda eküri avantajıyla izleyeceğimiz FIRTINAM, yine Onur YILDIZ idaresinde bankomdur.

6.AYAK:
Uzun mesafe tecrübesiyle benim açımdan ön planda olan ve 14 Haziran tarihli İZMİR 1900 KUM koşusunu KÜRŞATBABA’nın gerisinde Nasuh AKTAŞ idaresinde 2.likle tamamlayan ÜNLÜOĞLU, 24 Mayıs ve 30 Haziranda da benzeri yarışlarını baz aldığımda ilk tercihim görünümünde.  Son 2 koşusunu önemsemediğim, 24 Mayıs tarihli İZMİR 2000 KUM koşusunda hafif sıklette uzak ara ile liderlik elde eden BİR RÜYA da Muharrem OK idaresinde diğer tercihimdir. Aynı koşuda ikinci olan ÖZÇOCUK o koşuda hafif sıklette yer almış, bu defa bu koşuda 61 kg sıklette koşacağı için durumu onun aleyhine görüyor ve tercihlerimde yer vermiyorum.

1.AYAK:  1 – 3  –  5 – 7 – 8
2.AYAK:  2 – 3 – 4
3.AYAK:  1 – 3 – 5 – 8
4.AYAK:  7
5.AYAK:  7
6.AYAK: 4  16

TUTAR: 8.40 TL

Şansınız daim olsun dostlarım...

Tahmin ve yorumlar tamamen amatör bir anlayışla paylaşılmaktadır.
Erdal Balcı
Ziyaretçi
Erdal Balcı

vay vay vay bi daha vay..ben mi uzun süredir seni görmüyorum yoksa sen mi yoksun.bol şanslar etc.

Algoritma
Ziyaretçi
Algoritma

8-5:3/8-5:3 Bugün yine tesadüf fırtınası esiyor İzmirde

Yazar: ETC

ETC