Ana Sayfa / Tahminler / 22 MAYIS 2018 SALI KOCAELİ AT YARIŞI TAHMİNLERİ (PINARBASILI)

22 MAYIS 2018 SALI KOCAELİ AT YARIŞI TAHMİNLERİ (PINARBASILI)

1.AYAK: Bugün muhtemelen ağır favori çıkacak olan 14-SELİNCAN, son yarışında Tokaçoğlu erken yürüdüğü için dışarıdan gelen rakibine geçilmişti. Bugün aynı hata tekrarlanmazsa yarışı kazanacaktır, alternatif tek olarak kullanabilirsiniz. Rakip arayacaklara ise; her yarışında aşama kaydeden 3-KIZIL KARTAL,  istirahatinin ardından hazırlıklarıyla dikkat çeken 4-LIVIN THE DREAM, ilk defa bu mesafeye çıkacak olmasına rağmen orjin olarak yatkın olan 13-PRINCESS BALOV ve son 4.lüğü ile göz dolduran 800 işi de gayet iyi olan 12-FIRTINA ŞİMŞEK’i önerebilirim. 2-Hewal’i yakın ara koşacağı için kuponuma koymadım, 5-Mekanik’i de orjin olarak kuma yatkın olmasıyla bu yarıştan itibaren takibe alıyorum.

SIRALAMAM: 14//3-4-13-12

2.AYAK: Bursa’daki son sınavında gayet başarılı bir 3.lük elde edip Bursa’daki son yarış galobunda da göz dolduran 2-KEREMTOSH, mesafesinde ve adeta bütünleştiği pilotuyla benim favorimdir. Kocaeli’nde koştuğu yarışlarda bu tür gruplarda etkili olabileceğini gösteren 10-SİVASLI, 600/38,5 galobunda adeta uçtu ihmale gelmez. Kocaeli pistine oldukça aşina olan istim üzerindeki 7-RASİM KAPTAN bomboş kilosuyla bombayı patlatabilir dikkat. İstanbul’daki yarışlarında tabela dibinde gezinen ve burada yeniden pilotunu bulan 4-CATCHMEIFYOUCAN, İzmir’de mesafe ayırt etmeden başarı ile koşan 3-BABA KRAL ve daha iyi gruplarda koşup bu koşu için özenle hazırlanan 1-ÖNEMLİ diğer yazacağım isimlerdir. Yarışın favorisi 5-Pamuk Baba’yı son yarışına oranla 10 kilo eklendiği için yazmadım, belki de büyük risk aldım bilmiyorum.

SIRALAMAM: 2-10-7//4-3-1

3.AYAK: Bir ayak önce Pamuk Baba için söylediğim şeyler 2-ODDJOB için de geçerli, fakat safkan üst gruplarda koştuğu için kilo dezavantajını çok hissetmeyeceğini düşünüyorum. Yanına 2 sene sonra ilk kez bu piste çıksa da mesafe deneyimi ile 5-KÜLÜNK AĞA ve alt gruptaki 1.liği ile göz dolduran uygun kilolu 7-GÜRMAN AĞA ile bu ayağı geçiyorum. Yeri olan 3-Osmaniye Çocuğu’nu ıskalamasın.

SIRALAMAM: 2-5-7

4.AYAK: Hep geçtiği rakipleri arasında bugün de kazanması normal olan 3-MORE THAN A GAME tek bu yarışa gelen Selim Kaya ile bugün için çatı safkanımızdır. Tek rakibi 4 aylık aradan sonra çok iyi dönen 6-Ayrton’dur.

SIRALAMAM: 3

5.AYAK: İlerleyen yaşına rağmen bu tür gruplarda başarı ile koşabilen 2-EMBİR HAN, favori olmayı kesinlikle hak ediyor. Fakat ben ikramiye için yanına at ekleyeceğim. Bu sene değişik pistlerde koşup form tutturulan 3-FENERLİCAN bugün şeytanın bacağını kırabilir. Son yarışında şanssızlığını kırıp moral kazanan 6-MERTADAM ve son yarışına oranla kilosu müsaitleşen 5-SELDANINOĞLU kuponlardaki yerini almalıdır.

SIRALAMAM: 2-3-6-5

6.AYAK: Günün 2. Maiden koşusu ile kapanışı yapıyoruz. Aradan sonra 2 yarış görüp nefes açtırılan ve son 600 galobunda 36,6R işiyle göz dolduran 8-NEW EPOCH ilk tayımdır. Yine 2 yarış gösterilip Tokaçoğlu’nun tekrar tercihlediği 10-YILDIZHAN AĞA uygun grupta mutlaka yazılmalıdır. Bir günü diğerini tutmasa da mesafe deneyimi ile 3-BON BON BORA ihmale gelmez. Son çim yarışından sonra tekrar kaba kuma dönen ve idmanları ışıltılı 13-LAST PRINCESS ve Adana’daki başarılı koşularından sonra burada hedef yapılan 1-BIG BET işaretleyeceğim diğer isimlerdir. 5buçuk aylık aradan sonra bugün piste çıkacak olan 2.liklerin efendisi 9-Steel And Fire ve kurt jokeyi ile 90 günlük aradan sonra koşacak 4-Fast Feet bugünden itibaren takibimdedir.

SIRALAMAM: 8-10-3-13-1

 

KOCAELİ ALTILIM:

14//3-4-13-12

2-10-7//4-3-1

2-5-7

3

2-3-6-5

8-10-3-13-1

EKONOMİK KUPON: 12,60 TL

GENİŞ KUPON: 126,00 TL

Bütün yarışseverlere bol şans, yazdığınız atlar gelsin...

Hakkında PINARBASILI

PINARBASILI
Merhaba, 1986 İzmir doğumluyum. Özel bir şirkette muhasebecilik yapmaktayım. 2014'ten beri at yarışları ile ilgilenmekteyim. Kendime has analiz ve yorumlarım ile sizlere faydalı olmak amacındayım.

2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir