Ana Sayfa / Tahminler / 22 Haziran Bursa 1. ve 2. Altılı Tahminleri (Hawk)

22 Haziran Bursa 1. ve 2. Altılı Tahminleri (Hawk)

Bursa'da ciddi anlamda zor bir program bizi bekliyor.Hatta son zamanlarda en çok zorlandığım programlardan biri diyebilir.Bir kaç defa kurgularımda değişiklik yaptım fakat son olarak içime sinen bir kurgu oluştu ve onu da sizlerle paylaşıyorum.Umarım bu zorlu programda başarıılı oluruz.Tahminlerim şu şekilde ;

 

1. Ayak : Bursa'da ilk ayak oldukça zorlu bir yarış ile başlıyor.Bu yarıştaki koşacak tüm isimleri tek tek inceledim ve bir kaç isimi ön plana çıkardım.Bunlardan ilki ; yarışın da favorisi konumunda olan (1) FRİGYALI oldu.Rakiplerine göre biraz fazla kilosu olmasına karşın kalitesi ile bu açığını kapatacağını düşündüğümden ilk şansı verdim.Lakin diğer rakipleri de çok ahım şahım isimler değiller.İkinci olarak şans verdiğim isim ise çok iyi koşmasını beklediğim (7)ZENGİN ŞAH  oldu.Oldukça güzel çim performasının yanında hafif sikletinin de avantajını kendisini tanıyan binicisi V.Yücel ile sonuna kadar kullanacağından kazanma şansını bir hayli yüksek görüyorum.Küçük kuponlar için bu iki isim yeterlidir.Bunların dışında ise iki süpriz isime yer veriyorum.Bursa çimini seven ve özellikle uzun mesafelerde oldukça güzel yarışları olan (6)ASİLKAN ve İzmir'den gelmesine rağmen bu piste uyum sağlayacağını düşündüğüm kendisini tanıyan aprantisi N.Darcin ile start alacak olan (8)ONUR'dur.


 

2. Ayak : İngilizlere ait bu maiden koşu şablonumda en çok zorlandığım koşu oldu.Koşuya baktığımızda Bursa'da koşan atların yanında bir çok İstanbul pistinden gelen ve şansını burada denemek isteyen kısraklar görüyoruz.İstanbul'dan gelen atların diğer pistlerdeki başarıları aşikar.Özellikle Bursa pistine çok daha iyi sağlıyorlar.Bu koşuda elemelerim sonucu 3 isimi ön plana çıkarmak istiyorum.Bunlardan ilki , ilk kez koşuyor olmasına rağmen usta pilotu M.Kaya ile start alacak olan GÜLERCE ekürisine ait  (2)ATEŞ KUŞU'dur.İkinci olarak şans verdiğim isim  iyi koşmasını beklediğim (10)WORLDWİDE.3. isim ise  Ankara ve Adana pistlerinde denedikten sonra Bursa' ya getirilen ve burada çim pistte bir koşusu olan , bu yarışında ise tekrar kumda denenecek olan , KURTEL ekürisine ait  (16) PRENSES RÜYA ' dır.Başta da belirttiğim gibi oldukça zorlu bir koşu fakat burada risk almak durumunda olduğumdan bu 3 isim ile burayı geçmeye çalıştım.Buraya tuttuğunuz isimleri eklemekte fayda var fakat benim şablonumda sadece bu isimler olacaktır.


 

3. Ayak : Tıpkı 2. ayaktaki gibi burada da İstanbul'da başarılı koşuları olan 2 isimi çok ön planda tuttuğumu belirtmek isterim.Bunlardan ilki , KAİZBERT gibi üstün bir kan hattına sahip inatçı yapısıyla (4)KANTILAY.Aslında bu atı BANKO yazmayı düşünüyordum fakat ciddi anlamda çekindiğim iki isim olduğundan bundan vaz geçtim.Baktığımızda BANKO yazmak için bir çok sebeb var.Dileyenler bu şekilde de değerlendirebilirler fakat ben yanına yine İSTANBUL'dan gelen ve buradaki rakiplerine göre üst gruplarda başarılı koşuları olan  (8) DİLŞEKER ve son olarak henüz maiden olmasına rağmen güzel eşkali ve KURTEL gibi başarılı bir ahıra sahip , ayrıca kilo avantajını da bulunduran (12) MELDEGÜLÜ yazarak bu koşuyu büyük ihtimal kazasız atlatacağımızı düşünüyorum.


 

4. Ayak: Programda eğer bir tek yazılacaksa bu tekin buraya yazılmasının en doğru hamle olacağını düşündüğm.Normal şartlarda buranın hakkı 3 veya 4 at olmasına karşın diğer ayaklarda güvenebileceğim bir tek adayım olmadığı için tekimi burda kullanmaya karar verdim.Eğer burayı banko olarak değerlendirmesem sırası ile 3,1,7,4 olarak geçerdim.Daha sonra bu 4 isimden kazanmaya en yakın olduğunu düşündüğüm (3) - HARD STONE ' yi BANKO yazmaya karar verdim.Bu isime yönelmemdeki etkenler; ilk rakibi (1)WON CALM'ın kendisi ile aynı ayarda olmasına karşın sahip olduğu 61 KG gibi siklet dezavantajıdır.Bu nedenle bu rakibini eledim.Diğer rakibi olan (7)BRAVE APTE'nin ise Bursa'daki ilk çim koşusunu kazanıp maiden'den çıktıktan sonraki koştuğu 2 yarışda her ne kadar daha zorlu gruplar olsa da formunda ilerleme kaydetmediğim ve dişi olma dezavantajını da göz önünde bulundurarak bu rakibini de elemiş oldum.Son olarak rakip gördüğüm (4) ABİDİN EFENDİ'nin ise tüm şartlar lehine gözükmesine karşın , uzun mesafede biraz eksik olması ve bir şekilde bu rakiplerine diş geçiremiyeceğini düşünmemden dolayı elediğim isim oldu.Sonuç olarak ,  rakiplerine göre bu koşuda kazanma şansını oldukça fazla olduğunu düşünüdüğüm (3) - HARD STONE'yi  BANKO olarak tercih ettim.


5. Ayak : (4)HAŞİM AĞA gibi her zaman iyi koşup 2. veya 3. olan atlar hep yanıltıcı olmuşlardır.Eminim bu koşuda da iyi koşacak ve büyük ihtimalle günün ağır favorilerinden olacaktır.Ancak ben yanına yine iyi koşmalarını beklediğim iki rakip ilave etmeyi uygun gördüm.Bunlar sırası ile (5)HUMARA ve (9) SONIC BOOM olacaktır.


 

6. Ayak : Bursa'da son ayak günün en kalabalık yarışlarından biri olan H.14 yarış ile son buluyor.Bu yarış için 20 atın her birini tek tek inceledim.Sonuç olarak bunlardan hiç birini ön plana çıkaramadım ve bu koşunun kapatılması gerektiği kanısına vardım.Ancak sadece bir tekli bir şablon oluşturduğum için ne yazıkki böyle bir şansım yok.Burada yorumsuz olarak elemelerim sonucunda çıkan 8 atı yazıyor ve bu zorlu programı noktalıyorum.Sırası ile ; (1)DIVINE RACER , (14)HASAN BABA , (10) DOMINANT SON ,  (4)PAŞA GÖNLÜM , (16)SAFE AND SOUND , (9)COUNTER STRIKE , (17) GÜLER SULTAN ve son olarak (19)RUSSIAN RIVER.

Herkese bol şanslar dilerim.

 

ALTILI ŞABLONUM :

1. Ayak : 1,7,6,8

2. Ayak : 2,10,16

3. Ayak : 4,8,12

4. Ayak : (3) - HARD STONE BANKO

5. Ayak : 4,5,9

6. Ayak : 1,14,10,4,16,9,17,19

ŞABLON TUTARI : 51,84 TL’dir.

 

 

Tahmin ve yorumlar tamamen amatör bir anlayışla paylaşılmaktadır.
Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.
ozgur
Ziyaretçi
ozgur

Admin sizi ilk kez böyle uzun yorum yaparken okudum bol sans

admin
Yönetici

Yeni yazarımız “Hawk”‘ın yazısıdır :)

admin
Yönetici

Bol şanlsar

Özcan
Ziyaretçi
Özcan

Hoşgeldin hawk bol şanslar…

Adrian
Üye

Hoşgeldin aramıza HAWK kardeşim. Başarılar diliyorum.

Yazar: Hawk

Hawk
1983 istanbul doğumluyum.Mesleğim bilgisayar mühendisliği ve bunun icabı olarak sürekli bilgisayar ile iç içeyim.At yarışların için bilgisayarlı analizleri insan hissiyatı ile birleştirip kendime ait bir sistem oluşturdum ve bu sistem ile başarılı tahminler çıktığını tesbit ettim ve yaklaşık 2 buçuk senedir müşterek bahislere dahil oluyorum.Ücretsiz paylaşıma açık platformları her zaman desteklemiştirim ve bu nedenle sizinle bu ortamda tahminlerimi paylaşmak istedim.Umarım güzel bir başarı grafiği elde edeceğiz ve beraber kazanç sağlamanın keyfini yaşayacağız.