21 TEMMUZ 2020 SALI ANKARA 1.ALTILI TAHMİNLERİ (BOMBACI)

Selamlar herkese saat 14:00 da başlayacak olan Anlara 1. Altılı için tahminlerim şu şekilde

1.ayak: Safkan yirmi günde üçüncü defa 2200 metre yarışına çıkacak. 2 Temmuz’da koşulan yarış 2.16 içinde tamamlanırken safkan bu yarıştan üçüncülük ile ayrılıyor, 16 temmuzda koşulan yarış 2.19 içinde tamamlanır iken safkan tarumar oluyor. Son 800 dereceleri her iki yarış için 49 saniye görünüyor. Demek ki safkan için bütün mesele koşulan ilk 1400 metrede ki yarış temposu. 2 temmuzda ki yarışta safkan 600 direğini yaklaşık 1.38 de geçerken 16 temmuzda ki yarışı yaklaşık 1.42 de geçiyor. Buradan basit olarak safkan tempo istiyor diyebiliriz. Eğer yarışta (4) OSCURO olmasaydı diyebilirim ki gelmeyecek safkan yok. Ancak bu safkanın olması yarışa (3) JAKOBIN’in seveceği tempoyu verebileceğini gösteriyor. Bana göre de rakipleri bu iki safkanın bu mesafede koyacağı tempoya ayak uyduramaz. Ben (3) JAKOBIN in ikiye yaslanıp son düzlükten sonra artırarak OSCURO yu saf dışı bırakmasını bekliyorum. (3) numaralı JAKOBIN riskli de olsa BANKOMDUR.

2.ayak: Safkan son derece yetenekli ve rakiplerinden üstün. Ancak ilgililerinin bu safkanı neden tabela için koşturduğunu anlamak zor. Son yarışında ilk ikiye yaslanıp son düzlük dönüldükten sonra 400 metre boyunca geriden gelecek olan o rakiplerine ne kadar dayanabilir ki ? Bana göre çim de beklemekte ısrar etmeliler diye düşünüyorum. (1) numaralı YAĞMUR GÖZLÜM uygun rakipleri önünde ilk safkanım olacak. Safkanın 1600 metrede ki son yarışına bakarsak yarışın tüm geçişlerinde tempoyu beğenmediğini göreceksiniz. 400 metre daha kısalan mesafe de yüksek tempoya rahat girecek nefese sahip imajı çizdi (4) GİZMO rakip düşündüğüm isim olacak.

3.ayak: (1) TANCANBEY’in son yarışında nasıl avlandığına bakarsanız o yarışta ki senaryoyu (4) numaralı MAGFELLOW’un oynaması muhtemel görünüyor. Son derece inatçı olan safkanın yarışın son metresine kadar direnmesini bekliyorum ben şans vereceğim. Ara sonrası çıktığı yarışta (2) numaralı AKGÜN’ün alev alev yandığı çok belli. Uzayan mesafe ile birlikte ilk ayakta sürpriz tekle başlamasaydım bu safkan tek tercihim olurdu. Alternatif tek olarak değerlendirilebilir.

4.ayak: 23 ganyanla kazandığı son yarışından sonra pistlerimizde alışık olmadığımız şekilde yaklaşık bir ay geri çekilen safkan için sanırım güzel planlar var. Özellikle beklenip uzun mesafede ki bu yarışa yazılması safkanda beklentinin devam ettiğini gösteriyor (3) DOS GARDENIAS ilk safkanım. Gerek mesafeye yatkınlığı gerek yarış tecrübesi olarak yine rakiplerinden üstün gördüğüm (1) BEAUTY SUN bir başka şans vereceğim isim. 23 haziranda ki 1500 metrelik yarışında bana göre safkan zaten uzuna koşturun demiş. Bu mesafe için bence yeteri nefesi var (5) FLOWERS EYE BABY son şans vereceğim isim.

5.ayak: ilk bakışta yarış iki üç safkan arasında geçecek gibi görünse de kısa mesafe olması bana göre Yarışı her sonuca açıK bırakıyor gibi. Sürpriz arayacağım tercihim HEPSİ olacak.

6.ayak: Son yarışında tabelada yer bulamamış olsa da son düzlük dönüldükten sonra pilotunun teşviklerine güzel tepkiler verdi. Kaldı ki o yarışı çok gerilerde kabul etti. Bu yarışta mücadeleyi daha önlerde kabul edeceğini tahmin ettiğim gibi günün sürprizi için oldukça cazip görüyorum (7) ÖKTEM ilk safkanım olup rakip düşündüğüm isimler şablonumda olacak.

1.ALTILI GANYAN ŞABLONUM

1.ayak: 3 tek

2.ayak: 1-4

3.ayak: 2 /// 1-4

4.ayak: 3-1-5

5.ayak: hepsi

6.ayak: 7-4-5-1-2-3

tutar: 22.68,- TL /// 68.04 TL

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.
altılı sonuçları

Yazar: Bombaci

Bombaci
Selamlar İstanbul'da yaşamaktayım 20 yılı aşkın süredir at yarışlarıyla ilgilenmekteyim. Evli ve 1 çocuk babasıyım.
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
baranovici

Bol şanslar Bombacı. Emeğine sağlık
Enteresan Adana’dan beri takibimde aklının bir köşesinde olsun isterim