yabancı altılı tahminleri

21 MART 2020 CUMARTESİ GÜNEY AFRİKA ALTILI TAHMİNLERİ (RISING)

Vakit geçirmek namına uzak limanlara yelken açıyoruz, hadi bakalım hayırlısı:) Sizi yalnız bırakacağımı sanmadınız heralde:)

Umarım sağlıklı ve huzurlu günler tez zamanda geri gelir. Evde ya da işyerinde vakit geçirdiğimiz şu günlerde hijyen kurallarına uymaya, mümkün mertebe evden çıkmamaya ve kendimize vakit geçirecek uğraşlar bulurken bütçemizi aşmamaya özen gösterelim

4.KOŞU : 4-SINGLE RED ROSE favori olarak yazdığım safkan. 5-SHEER TALENT , 1-AFRIEL ve 14-GAL GADOT rakip olarak seçtiklerim.

5.KOŞU : 5-ESKIMO KISSES ,  7-LEADING FAST , 2-KARINO,1-OURO ve 6-OVER THE LIMIT kuponuma ayrımsız yazdığım isimler.

6.KOŞU : 1-AL MUTAWAKEL kazanmasını beklediğim isim. 2-ASTRIX rakibi olacaktır.

7.KOŞU : 1-CELTIC SEA bu programdaki bankom.

8.KOŞU: 2-EPIC DREAM , 5-TOUCH OF FATE, 6-EMERALD TIARA ,7-CAPTAIN’S REWARD 9-COUNTRY SQUIRE ve 4-DEERUPT birlikte değerlendireceğim isimler.

9.KOŞU: 4-MISTRESSOFMYFATE , 11-CLAREMORRIS, 6-HERSTEL ,1-RAINBOW HAZE ve 12-MOGGIE BROWN yazdım. Ama sürprize müsait bir koşu:)

 

ALTILI:

1.AYAK: 4,5,1,14

2.AYAK: 5,7,2,1,6

3.AYAK: 1/2

4.AYAK: 1

5.AYAK: 2,5,6,7,9,4

6.AYAK: 4,11,6,1,12

 

Kupon Tutarı: 30 TL/60 TL

Herkese bol şanslar dilerim.

Yazar: RISING

guest
35 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
derince

Yarın Afrika ya 2 altılı birden koymuşlar.
Bayiler on dakka yazıp yatırma müsade ediyor.
TV bile kapalı içerde
En azından açmalarına sebebi olur..

Afrika da ki takip antrenör ve takip jokeylerden bir kurgu paylaşmak üzere,
Zorunlu olmadıkça evde kalmaya devam dostlar..

Hüseyin

Emeğine sağlık rısıng bol şanslar derince arkadaşlar kendinize dikkat edin ben yabancı oynamasamda hergün girip selam vercem çünkü birbirimizi tanımasakta burada yıllardır aramızda bir bağ oluştu HER ŞEY KAZANMAK değildir bu hayatta bize bu fırsatı tanıyan başta sevgili admin ve emeği geçen herkese teşekkürler bu arada avcı legrunt bucalı sanal ihatar o gemi biratakan ve ismini sayamadığım herkese selamlar ALLAH’A emanet olun

admin

Selamlar Hüseyin, iyi bak kendine.

O GEMİ BURAYA GELECEK

ve aleykumselammmm..

admin

Bol şanslar Rising :)

sanal

Değerli Admin, değerli RISING ve değerli tahminciler.
Yabancı yarış oynayacak arkadaşlara yarın kuponlarımı paylaşacağım. Çok detay olmasada başarılı tahminler olacağını belirteyim.
Sağlığınıza dikkat edin.

sanal

Yabancı yarışlarda tamamen oranlar üzerinden hareketle tahmin yapabiliyoruz.
Bol şanslar.

TURFFONTEİN -1-

1.AYAK: 1,2,3,9,10
2.AYAK: 1,10,13,15
3.AYAK: 1
4.AYAK: 1,3,4,5,6,7,8,13,14,15
5.AYAK: 1,2,4,5,7
6,AYAK: 1,2
100TL

TURFFONTEİN -2-

1.AYAK: 1,3,4,5,6,7,8,13,14,15
2.AYAK: 1,2,4,5,7
3.AYAK: 1
4.AYAK: 1,7
5.AYAK: 1,2,6
6,AYAK: 1,3,4,5,9,11
90 TL

ihatar

Çaresizlik, endişe, belirsizlik, şüphe, umutsuzluk ve ruhsal çöküş.

Özellikle son üç ayımızı böyle tanımlayabiliriz sanırım. Sadece zihnimiz ve kalbimiz değil; hayalimiz, umudumuz ve ufkumuzun da yorulduğu bir süreç yaşıyoruz maalesef. Hızla değişen gündemimiz bir anda allak bullak oldu ve Corona virüsü gelip baş köşeye oturdu.

Özellikle virüs ülkemize girdiği andan itibaren özellikle yabancı kaynaklar olmak üzere sanırım 200 ün üzerinde makale okudum ve aslında tablonun bize sunulmaya çalışıldığı gibi sıradan bir salgın olmadığının farkındalığını elde ettim diyebilirim.

Şunu belirtmek gerekiyor ki dünyayı tehdit eden bu konunun tv ekranlarında virüsün arka planını anlatacak düşünce kuruluşları ve stratejistler ile tartışmak gerekiyor ama yazık ki onlar hala artık 7 yaşındaki çocuğun bile ezbere bildiği el yıkama tekniklerini anlatmakla meşgul.
Temizlik ve virüsün yayılmaması gerektiği konusunda bilgi tabi ki verilsin ama bu koca koca profların işi olmamalı kanımca.

Öncelikle dünyada hızla yayılan bu virüsün bir çok uzmanın anlattığı gibi gribal bir enfeksiyon olduğuna asla inanmıyorum. Her yıl normal gripten ölen insan sayısı mevcut salgının çok üstünde iken ülkelerin teyakkuza geçip seferberlik ilan etmeleri işin içinde bir bit yeniği olduğunu zaten ziyadesiyle gösteriyor.

Virüsün yayılma hızı, etkisi altına aldığı bölgeler, dibe vuran ekonomiler bunun öyle sıradan bir salgın olmadığının ayan beyan işareti olarak duruyor.
Biraz uzun oldu ama kusura bakmayın lütfen.

derince

Söylediklerine katılmak la beraberinde
Birşey ifade edeyim.yaklasik iki aydır yurt ici yurt disi bir çok kaynaktan bende epeyi araştırdım..

Bu iş küresel etki yapılsın diye.profosyonel bir ekip tarafından laboratuvar ortamında geliştirilmiş bir durumdur. Ve ne yazık ki iş onlarında kontrollünden çıkmıştır.
Birincisi her an mutasyona uğrayan ve kendine karşı yapılacak ilaca karşı kendi çeşitlendirebilecek kadar zeki bir virüs olmasıdır.
Gercek söylenilen den çok daha fazlası..
5000yildir kültürlerinde yılan çiyan yarasa yemek adedi olan bir toplumda bu iş yarasa deyip geçilecek kadar basit değil..
Bu iş bittiğinde bir çok şey eskisi gibi olmayacak..
Dünya yeniden kuruluyor dostlar..

ihatar

Evet herşeyi yeniden dizayn etmek istiyorlar diye düşünüyorum. Bitcoin başlangıç için bir denemeydi. Para yerine dijital(sanal) para gibi bunu dahada çeşitlendirmek ve uzatmak mümkün. Allah yardımcımız olsun. Ama Allah da siz oturun demiyor. Çalışın üretin gereklerini yerine getirin diyor. Kuran- ı Kerimde en çok düşünmez misiniz,akletmez misiniz uyarıları geçerken bizi başka şeylerle avuttular. Yazacak çok şey var ama… Sanki dünyaya ikinci defa Nuh Tufanı yaşatıyorlar. O tufan suyla olmuştu bu da virüsle….

Baranovici

Selamlar ihatar. Düşüncelerine katılıyorum. Bu işin içinde büyük ihtimalle sarı kafa Trump ve çekik gözlü Kore’linin parmağı var gibi. Cephesel savaşın artık bittiğini yerine kimyasal savaş başlattıklarını düşünüyorum.

Ya da insanoğlu haddini çok aştı!! ölümler, göçler, açlıktan ölenler.. birde bunların cogu çocuk olunca.. Allah akılsız toplumları sevmez onlara mutlaka bir musibet gönderir bu her zaman olmuştur İslam öncesinde ve sonrasında. Sanıyorum bugün başımıza gelenler Allah’ın, biz yoldan çıkmış kullarına bir ceza. Bence bu durum yoldan çıkmış azmış insanoğluna verilmiş bir musibet.

Allah’ım sevdiklerimizi bu beladan korusun. Biraz alt yapım olduğu için inanç yoğunluklu yazdım lütfen yanlış anlaşılmasın:) Azrail dışarda geziyor arkadaşlar Evde kalın:)

ihatar

Amin evdeyiz ve azami dikkat gösteriyoruz.

ihatar

İşin garibi ne biliyor musun dostum Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü benzer durumlar için tam bir yıl önce Pandemik İnfluenza Ulusal Hazırlık Planı hazirlamis tam 229 sayfa bu plan virüsun ortaya çıktığı Aralık ayında uygulama ya konulsa idi şimdi biz çok daha iyi durumda olurduk.Bu planda;
Havaalanlarında termal kamera uygulaması, seyahat kısıtlaması, okullar ile toplu alanların kapatılması, cezaevlerinde alınan önlemler, el-yüz temizliği, maske kullanımı, sağlık personeli ve kuruluşlarının çalışma esasları, öpüşmeden sosyal selamlaşmaya geçmek, defin işlemleri, hatta hatta uygulanan sıkı tedbirlerin insanlarda yol açacağı psikososyal çöküntünün giderilmesi gibi hemen her şey düşünüldü, planlandı.
Planın başlangıcında da grip hastalıkları ile ilgili genel bilgiler verildikten sonra olası bir virüs salgınına karşı alınması gereken ve ancak bu ay başından itibaren yürürlüğe konulan tedbirler tek tek sıralandi.
“Pandemik İnfluenza Ulusal Hazırlık Planı’nın amacı; ülkemizdeki tüm kişi, kurum ve kuruluşların influenza pandemisini tanımalarına, rollerini ve sorumluluklarını yerine getirmek üzere en uygun şekilde hazırlık yapmalarına ve pandemi durumunda koordinasyon içinde hareket etmelerine yardımcı olacak bilgi ve çerçeveyi sağlamaktır. Yapılacak planlamalar ile pandemik suşun bulaşması, pandemiye bağlı hasta sayısı, hastanede yatış ve hastalığa bağlı ölümlerin azaltılması, kamu hizmetlerinin sürekliliği sağlanabilir ve pandeminin yaratacağı ekonomik ve sosyal yük azaltılabilir. Planın hedefleri; pandemi ortaya çıkmadan önce gerçekleştirilmesi gereken faaliyetleri belirlemek ve önerilerde bulunmak, sağlık hizmeti sunan kurum ve kuruluşlara yol göstermektir. İlgili kişi, kurum ve kuruluşlar hazırlanan bu planda yer alan, kendileri ile ilgili bölümlere dikkat etmeli ve hazırlıklarını eksiksiz tamamlamalıdır.”
Havaalanlarında termal kamera uygulaması, seyahat kısıtlaması, okullar ile toplu alanların kapatılması, cezaevlerinde alınan önlemler, el-yüz temizliği, maske kullanımı, sağlık personeli ve kuruluşlarının çalışma esasları, öpüşmeden sosyal selamlaşmaya geçmek, defin işlemleri, hatta hatta uygulanan sıkı tedbirlerin insanlarda yol açacağı psikososyal çöküntünün giderilmesi gibi hemen her şey düşünüldü, planlandı.Ama sanki bu planın uygulanmasında geç kalındı.
Ülkemizde veya dünyada yeni bir virüs tespit edilmişse, ulusal alarm düzeyi ne olursa olsun, risk altındaki nüfusun bilgilendirilmesi ve risk durumunun duyurulmasının istendiği Planda, enfeksiyon bulaştırma riskini azaltma, sosyal mesafeyi arttırma ve dezenfeksiyona ilişkin önlemlerinin yanısıra, hastalık görülen bölgeye giren-çıkan kişilerle ilgili neler yapılacağı da madde madde sıralandı.
Son yıllardaki uluslararası epidemiyolojik bilgilere göre, influenza pandemisinin 10-12 hafta sürebileceği düşünülmektedir. İnfluenza hastalığının etkileri hakkında senaryo hazırlanmasındaki amaç; nelerle karşılaşılabileceğini sayısal olarak öngörmek, hazırlık planlarında enfeksiyonun yaratabileceği etkilere göre önlemler almaktır” denildikten sonra, gerek olası bir virüsün özellikleri, gerekse de ülkemizdeki etkileri hakkında şu öngörülerde bulunuldu:
Pandemi yeni bir influenza A virüsü nedeniyle meydana gelecektir. Bu yeni virüs daha önce bilinen ve dolaşımda olmayan bir virüs olabileceği gibi, başka bir canlı türünden insana adapte olan yeni bir virüs de olabilir.
– Bu virüs insandan insana bulaşabilme yeteneğine sahiptir.
Daha önceki planlarda bu virüsün ilk salgın belirtilerini Uzakdoğu’da yapacağı düşünülmüş, ancak bunun böyle olmadığı görülmüştür. Bu nedenle hastalık belirtilerinin nereden başlayacağı bilinmemektedir. Pandemiler arası süre genellikle 10-50 yıl arasında olmasına karşın yeni pandemi bu sürelere uymayan bir dönemde görülebilir.
Hastalığın kişiden kişiye yayılması damlacık enfeksiyonu şeklindedir. Ancak kontamine ellerin yüze teması ile veya aerosol halinde havada asılı kalmasıyla da bulaşmaya yol açabilir. Bulaştırma süresi beş gün civarındadır… ..

ihatar

Haklısın dostum sanki biz DSO yu beklemekle hata etmişiz. Ayrıca senin söylediğin haberin linkini de veriyorum isteyen bakabilir. linkinde (ki haber 24 Ocak 2020 tarihinde yapılmış.
Özellikle filmler vasıtası ile yıllardır bu ve buna benzer konuların işlendiğini hepimiz biliyoruz. 2018 yılında çekilen “My Secret Terrius” Dizisinin 10.Bölüm, 53.Saniyesini izleyin ne demek istediğimi gayet net anlarsınız. Zira bugün yayılan bu virüsün tanımı orda çok açık.

2011 yılında çekilmiş “Contagion” adında bir Amerikan filmi daha var. Bu filmde de aynı şekilde bir virüs dünyada yayılıyor ve yaklaşık 6 ay sonra piyasaya aşısı getiriliyor.
Allah hepimizi korusun. Bu arada herkesin Mirac Kandili kutlu olsun.

admin

Yorumlarımızda bağlantı kullanmamaya dikkat edelim lütfen. Saygılar.

ihatar

Geç gördüm kusura bakma Adminim

admin

Rica ederim, tamamdır.

murat akfırat

COVİD-19 un ( COrona VIruses Disease -2019 ) genetik kodu %81 SARS %29 eskıden beri olan korona virüs bundan bile yola çıkarak laboratuvar virüsü oldugunu söyleyebilmek mümkün

Baranovici

Bol şanslar Rısıng:)

Hüseyin

Derince ihatarın söylediklerine katılmakla beraber bence işin bir başka boyutu geliyor aklıma bence biz insanoglu olarak çok fazla ben merkezli olduk yani bana dokunmayan yılan hikayesi gibi dünyanın dört bir yanında insanlar özellikle çocuklar savaştan açlıktan susuzluktan ölürken bir taraftada aman benim çocuğum en güzel ayakkabı yı giysin en kaliteli tabletle oynasın en güzel çikolatayı yesin denilen milyonlarca ekmeğin çöpe atıldığı israfın tavan yaptığı dünya var bu işe birde açlık savaş susuzluk yüzünden ölen insanların gözüyle baktım bence onlarda bize diyorlarki ilahi adalet var biz açlıktan susuzluktan ölürken siz öyle yaşayamazsınız diyorlardır bize ben birde böyle bakıyorum olaya birgün haberlerde bir çocuk çıkmıştı bombardıman enkaz altından çıkan ölünce herşeyi Allah a anlatcam demişti çocuk bence biz insanoğlu herşeyin bir sahibi olduğunu unuttuk

ihatar

Çok haklısın Hüseyin. Atın kendinizi bir yoksulun, düşmüşün, yaşlının, yalnızın, yolda kalmışın yanına. Paylaşın derdini, giderin sıkıntısını. O an yanağınıza konacak sıcak bir öpücük, gönüllerdeki gülümseme, davranışlardaki samimiyet…

derince

İşin ilahi boyu her zaman en bastadir.
Duaya her zaman devam..
Hz İbrahim ateşe atan
Nemrutu bitirme göre vi bir sineğe verilmişti.
Üstelik bu sinek topaldı..
Ve şuanda milyonlarca. Doların euronun bı ise yaramadığı zengin fakir ayırmayan gözle görülmeyen bir varlık ile .
İnsanoğlu nun çaresiz mucadelesini izliyoruz
Yani kader sebeblere bağlıniyor..

derince

Afrika yatırılan birinci altılı

comment image

derince

İlk ayaklardaki oranların durmadan değişmesi ile iptal ettim.

Son hali bu dostlar.

comment image

gencer
admin

Gencer hoş geldin, paylaşımlarını bekliyoruz.

Muto

Bol şanslar Rising.

Muto

Tarih 21/03/2020 13:06:38
Hipodrom Turffontein
Bahis türü 6’lı Ganyan
Sonuçlar /////
Koşu 1
Misli 1
Bahis sayısı 420
Tutar 21.00 ₺
Durum Oynandı
1.Ayak
1 – INTOTHEMYSTIC (SAF)
2 – ARRAN (SAF)
3 – GREAT PRETENDER (SAF)
4 – SUNBURST (SAF)
7 – THROW A TANTRUM (SAF)
10 – UPCLOSEANDPERSONAL (SAF)
2.Ayak
1 – BOWIE (SAF)
3.Ayak
1 – AFTERNOON TEA (SAF)
3 – AMBER LIGHT (SAF)
8 – SACRED LOTUS (SAF)
9 – SPICE MARKET (SAF)
10 – SUNSET BEACH (SAF)
4.Ayak
2 – BLESSED RAIN (SAF)
3 – MALVERN (SAF)
4 – SINGLE RED ROSE (SAF)
5 – SHEER TALENT (SAF)
6 – DARK SONG (SAF)
8 – SAMOA (SAF)
14 – GAL GADOT (SAF)
5.Ayak
2 – KARINO (SAF)
4 – COMANECI (SAF)
6.Ayak
1 – AL MUTAWAKEL (SAF)

hamolyozlu

s.a
çerez denemesicomment image

murat akfırat

burada olmak güzel her bir arkadaşımın yazdığı fikrin doğrulugu var komplo teorisi olarak algılamazsanız bunun bir öncü olduğunu yazacağım bende.
Digital dünya düzenini ve nüfus yogunluğunun azaltılmasını bir şekilde sağlayacaklar. bizim bilmediğimiz oldukça çok sey var. Umarım yanılırım.
Site arkadaşlarımın her birinın kandilini kutlarım oynayanlar için bol şans. bende işlerim nedeniyle 2 gün uzak kaldım mahalleden kusura bakmayın :)

derince

Bizim TJK da ilginç.
Afrika’da az önceki yarışta inceleme var diyor
ondaki Kadir.
Yabancı siteler birin kazandığı ilan etti ikramiyeleri bile yayınladı dagiitti. ?

admin

İyi kandiller Rising

ihatar

İnceliğiniz ve dilekleriniz için teşekkür ediyorum sevgili RİSİNG sizin de Kandiliniz mübarek olsun

admin

Bitmiş yarışın oyunlarını göndermeyin arkadaşlar, yorumlarınız otomatik siliniyor.

Muto

Teşekkürler Rising. Hepinize hayırlı kandiller arkadaşlar.

35
0
Tahmin paylaş.x
()
x