Ana Sayfa / Tahminler / 21 Haziran 2015 Pazar İstanbul Altılı Tahminlerim (HAWK)

21 Haziran 2015 Pazar İstanbul Altılı Tahminlerim (HAWK)

1.Ayak :

Her istanbul programında olduğu gibi TJK yine en kalitesiz koşuyu 1. ayağa koyarak bütün sermayeyi buraya gömmemizi sağlamak istiyor.Adeta mayın tarlası olarak nitelendireceğim 1. ayak için ilk üç şansı 7-HEMİNGE, 2 - AZELHAN ve 6 - KEMİKKIRAN şeklinde değerlendiriyorum.Ufak kupon yapanlar bu 3 isimle 1. ayağı geçmeyi denesinler fakat ben şablonumda kurgum el verdiği için bu isimlerin yanına Ankara'da güzel çim yarışları olan ve piste uyum sağlarsa şansı olduğunu düşündüğüm 11 - ATLIŞAN , Kurtel ekürisine mensup son yarışları kötü olsa da yeterli hazırlıkları ile 10 - YİĞİTSOY , yine yarışları kötü olmasına rağmen zaman zaman güzel çim performansı sergileyen ve güzel hazırlıkları olan 4 - TURBOJET ve son olarak formundaki ilerlemeyi yarışlarına yansıtan 13 - FORDA TEK ile bu zorlu engeli atlatacağımızı umuyorum.

2.Ayak :

İlk çim yarışını çok kolay kazanan ve diğer tüm koşularında sentetik pistte denenen kalitesine inandığım 1 - BENGUN net favorimdir.Favorime en yakın rakibi yine ilk çim koşusunu rahat kazanan daha sonra sanırım sorunlarından dolayı son koşularını ağır gruplarda da olsa derecesiz bir şekilde bitiren ve bu koşuda sorunlarının halledildiğini gözlemlediğim 2 - CANARSİE 'dir.Aslında bu 2 isim dışında tuttuğum bir isim yok fakat hem kısraklara ait bir koşu olması hem de bu mesafeyi henüz koşmamış olduklarından dolayı her türlü neticeye de açık bir koşu olduğunu belirtmek isterim.Dileyenler 2. ayağı bu şekilde geçip 4. Ayakda BANKO önerdiğim isimin yanına rakiplerini yazabilirler.Buraya bu iki isim dışında ise 5 - SAHARA SKY , 4 - KİŞKENE APAKAY ve son olarak 3 - CREE MAX sırası ile favori önerdiklerimin yanına yazılabilecek isimlerdir.

3.Ayak :

Son yarışında 63 KG gibi ağır bir siklet ile yarışan kalitesine kesinlikle çok inandığım 4 - CİVANHAN'ı favori olarak görüyorum ve ilk şansı etkili pilotu M.Kaya ile bu isime veriyorum.Son yarışında çok diri gözüken ve o yarışına göre daha zor bir grupta olmasına karşın şansının bir hayli fazla olduğunu düşündüğüm 2 - AUTMN PEARL , ağır sikletine rağmen kısa mesafe olmasından dolayı etkileneceğini düşünmediğim 1 - NEARLY GREEN , etkili pilotu ile 5 - SHUARRY ve son olarak zaman zaman özellikle 1200M gibi kısa mesafelerde çıktığı gibi bitirecek izlenimi veren bomboş kilosu ile günün bombasını yapabileceğini düşündüğüm 9 - RED ZEYTEEN ile bu zorlu koşuyu geçiyorum.

4.Ayak :

1-MAVİDALGA koşunun ağır favorisi olmayı hak ediyor.KAİZBERT orijinin yeni jenerasyonda tartışmasız en başarılı temsilcisi.Fakat ilk kez İstanbul'da koşacak olması ve rakiplerinin de kalite isimler olmasından dolayı BANKO önermek veya muhtemel rakipleri olan eküriler 2 - KASİDE (6-TANSELHANIM) ve kalitesi belli olan TURBO'nun temsilcisi 3-ELANİLİM yazarak bu koşuyu garantiye almayı düşündüm ancak kurgum gereği kuponu da çok büyütmemek adına biraz da mecburiyetten BANKO yazmayı tercih ettim.Çok büyük ikramiyeyi hedefleyenler belirtmiş olduğum rakipleri mutlaka değerlendirsinler derim.

5.Ayak :

Kalite olarak baktığımızda 1 - YARAMAZ ÇOCUK ve 6-GOLDEN TOWER'ın diğer rakiplerinden ayrıldığını açık bir şekilde görebiliriz fakat mesafe kısa olmasına karşın 62 KG gibi bir siklet ile yarışacak olan 1 - YARAMAZ ÇOCUK için bunun ciddi anlamda bir dezavantaj yaratacağını düşünüyorum.Eğer bu ihtimal olur ve yarış diğer isimlere dönerse ilk şans 6- GOLDEN TOWER'ın olacaktır.Bu iki isimin hatasını kollayacak olan rakipleri usta pilotu ile 2 - BENELUX ve eküri avantajları olan 4 - DON DESTELLO (7-CELERİTAS) olacaktır.Tüm bu isimlerin dışında eski performanslarından çok uzakta olmasına rağmen kalitesi ile birşeyler yapabileceğini düşündüğüm 5- EL GANADOR ' u da ihmal etmiyorum ve bu ayağı bu şekilde değerlendirmiş oluyorum.

6.Ayak :

İlk bakışta oldukça zorlu bir koşu olarak gözüktü ve burayı kalabalık geçmeyi planladım fakat derine inip incelediğimde bu grubun üzerinde olduğunu düşündüğüm ve bu rakiplerine gerek kalitesi gerekse yarışın gidişhat avantajı ve üzerinde de sempati duyduğum jokeyi U.Polat olmasından dolayı 6 - NUŞANINOĞLU 'nu BANKO olarak yazmayı uygun gördüm ve tüm kurgumu onun üzerine yaptım.Umarım beni yanıtlmaz ve güzel bir birincilik elde eder , şimdiden herkese bol şanslar dilerim.

Şablonum :

7-2-6/11-10-4-13

1-2/5-4-3

4-2-1-5-9

1 - MAVİDALGA BANKO // 2(6)-3

1-6/2-4-5

6 - NUŞANINOĞLU BANKO

En Küçük Kupon tutarı : 3.60 TL

Tahmin ve yorumlar tamamen amatör bir anlayışla paylaşılmaktadır.
Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.
admin
Yönetici

Aramıza hoş geldin, başarılar dilerim.

can911
Üye

Aramıza hoşgeldin diyerek, yorum detayı olarak da oldukça kaliteli ve başarılı olduğunuzu görüyorum. Tahminlerinizin de isabetli olması temennisiyle…selamlar can911

Yazar: Hawk

Hawk
1983 istanbul doğumluyum.Mesleğim bilgisayar mühendisliği ve bunun icabı olarak sürekli bilgisayar ile iç içeyim.At yarışların için bilgisayarlı analizleri insan hissiyatı ile birleştirip kendime ait bir sistem oluşturdum ve bu sistem ile başarılı tahminler çıktığını tesbit ettim ve yaklaşık 2 buçuk senedir müşterek bahislere dahil oluyorum.Ücretsiz paylaşıma açık platformları her zaman desteklemiştirim ve bu nedenle sizinle bu ortamda tahminlerimi paylaşmak istedim.Umarım güzel bir başarı grafiği elde edeceğiz ve beraber kazanç sağlamanın keyfini yaşayacağız.