Ana Sayfa / Tahminler / 2 OCAK 2016 CUMARTESİ İSTANBUL ALTILI TAHMİNLERİ (ErtanBEY)

2 OCAK 2016 CUMARTESİ İSTANBUL ALTILI TAHMİNLERİ (ErtanBEY)

2016 yılının yeni İstanbul sezonu başlıyor,atçılık camiasına ve biz yarış severlere bol şanslar getirmesini temenni ediyorum.Hava muhalefetinden dolayı 2gündür idman olmadığı bilgisini öğrendim,yarış saatindeki hava durumuna göre yarış iptal edilme durumu varmış,ben koşacakmış gibi programa çalıştım ama Yarınki duruma göre son saatlere kadar yatırmayıp beklemeyi düşünüyorum.hepimize bol şanslar ve iyi yıllar dileyerek yazıma başlıyorum.Bu arada yıl döndüğü için atların yıllık şartları sıfırlandığından dolayı 122 handikap puanlı bir atı Şartlı 4 mücadelelerde veya Sıfır handikap puanlı bir atı kv7 yarışlarında görebileceğiz.bu durum da işimizi biraz kolaylaştıracak fakat ikramiyelerin az olmasını sağlayabilir.

1.AYAK : Zor ve süprize açık Olmasını beklediğim sezonun ilk Ayağında çok Sayıda safkanın şanslı olabileceğini düşünüyorum o yüzden fazla atla geçme taraftarıyım.Son yarışında İstanbul'da 1500m mesafede yarışı potada kaybederken iyi sinyaller veren ve ciddi bir hazırlık devresi geçiren ve yine A.Kurşunla start alan (9)ZEUS ve yaklaşık 12gündür sahada herhangi bir galobu olmamasına rağmen bu gruptan üstün performansıyla söz sahibi olmasını beklediğim  (10)AMANKAYA ilk planda düşündüğüm safkanlardır.Bu safkanlardan sonra sırasıyla Şanslı Olmasını beklediğim safkanlardan temposunu rakiplerine kabul ettirdiğinde potaya kadar direnebilecek (6)KOVADA,son çalışmaları iyi olan (5)KARACABEY ASLANI'dır.Küçük kuponlar için bu dört safkan yeterlidir.bir süre ara veren (7)MONTEGO, (4)İBİN, (8)ŞAHİNTER ve formunun üstünde koşmasını beklediğim (2)BUDAKHAN süprizde düşünülebilir.

2.AYAK : Kısa süre (66gün) ara vermesine rağmen gruptan üstün olduğunu düşündüğüm ve Aralıksız idmanda olan (7)RADIKAL STORMU normal şartlarda banko önerecektim fakat yarış öncelerinde aşırı titizlik yapıp stres yapan ve bu aşırı stres terlemesine neden olduğu için gerçek Gücünü bir türlü gösterememesi beni tereddütte Bıraktı.Yani verdiği kısa arada bu sorunu çözüldüyse kazanabilir fakat ben bu riski göze alamadım rakipleri öncelikle (1)AEGEAN , (3)GRAN EMPORIUM ve son ikinciliğiyle (4)HILL HEAD'dir fakat ben bu ayağı HEPSİ yaparak kapatılması taraftarıyım.

3.AYAK : Tam mesafesinde koşacak olan iyi idman durumu ve son yaptığı 1000/1.01 galobu ve iyi durumda bulunan ekürisininde katkılarıyla (9)YARAMAZ ÇOCUK kazanacaktır BANKOMDUR. Yarışta beklenenin üzerinde kötü koşması halinde ilk rakibinin (5)SHERE KHAN ve (10)KECHICHE Olmasını bekliyorum..Burada ilk defa start alacak olmasına rağmen bu yarışta olmasa bile ileride adını iyi yerlerde duyurmasını beklediğim (12)KARAKUTU daha sonraki yarışında mutlaka aklınızda bulunsun

4.AYAK : Bu yarış için yaptığı hazırlıklarında göz dolduran ve ciddi dereceler gerçekleştiren ve Ekürisi formda safkan (4)KATRE'nin katkılarıyla Ö.Yıldırmın tercih ettiği (7)UÇAN kazanmasını beklediğim Güzide safkandır.Uçan ile birlikte bu gruptan farklı sınıfıyla (8)VELİCANKIZI en ciddi rakibi olacaktır.Bu iki safkandan sonra bir alt grubun gelecek vaatlerden taylarından (9)GÖZYAŞI GECESI ve (10)GÜZELKAYA daha sonra süprizde Düşünülnesi gereken safkanlardır.

5.AYAK : Gelecek vaat eden kumaşıyla Anka Kuşu'nun yavrusu Güzide safkan Nevres'in soyundan gelen ve bu yarışa ciddi hazırlıklarla girecek olan son galobunda 1000/1.01.1 rahat işiyle (6)LİRA LİRA ve verdiği arayı iyi değerlendirdiği galoplarından belli olan (2)DRUMMER favorilerim olmakla birlikte Coconut yavrusu olan sınıf safkan (1)DESERT LİON ve çalışmalarında yerinde duramayan güçlü pedigrisinin hakkını vermesini beklediğim (4)KUBANGO bu ayak için yeterli gördüğüm safkanlardır.yarışın bu dört safkan dışına çıkacağını düşünmüyorum.iyi çalışmalarıyla (10)YUSUFHAT Sürpriz..

6.AYAK : Verdiği 5 aylık aranın Ardından yarış gösterilen o yarışta sıkmadan tabela dibinde 5.olan ve yarışa 1200/1.14 gibi göz Alıcı işleriyle hazırlanan kaliteli safkan (11)SEDDİFİ'nin bir aksilik olmazsa kazanmasını bekliyorum BANKOMDUR.Beklenenden kötü koşması halinde ilk rakibinin kaba kumda başarısız olduğu yarışını çok önemli bulmadığım iyi hazırlıklarıyla (3)PAN AMORE Olmasını bekliyorum.

Altılım

9,10,6,5,7,4,8,2
7,1,3,4,6,9,2,5,8
9
7,8 / 9,10
6,2,1,4
11
Normal Şablon 30,72 TL
Geniş Şablon. 61,44 TL

Tahmin ve yorumlar tamamen amatör bir anlayışla paylaşılmaktadır.
Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.
admin
Yönetici

Bol şanslar, kuponu unutmuşsun sanırım :)

Bombaci
Ziyaretçi
Bombaci

Ertan bey selamlar. Bir sorum olacak. 8 numarali SAHINTERI 8. At olarak yaris severlere onermişsiniz. Programi calistiginizi da soylemişsiniz. Bu benim baktigim bultende hata oldugunu dusunmeme sebep oldu. SAHINTERIN istanbul ic pist galoplarinda 19.12 tarihli 400 ü 26.5 – 1000 i 1.08 hafif rahat, 24.12 tarihli galobu 400 ü 26.8 – 800 ü 42.6 rahat, 26.12 galobu 400 ü 28- 1000 i 1.08.8 rahat. Onerdiginiz safkanlarin galoplari bu galoplarin yanindan bile gecmiyor. Ben bu safkani tek veya en fazla yanina 1 at sıkıştirip gecmeyi dusunurken sizde 8. Onerilen safkan gorunce garipsedim. Hicbir on yargim.olmadan soruyorum. Bunun sebebi ne?

admin
Yönetici

Selamlar, soru bana değil ama yorum eklemek isterim. ŞAHİNTER bültenlerde 4. at zaten sayın Bombacı. Öyle bir sormuşsunuz ki at sanki 1.05 e koşuyor da verilmemiş.

HAFİYE.48.
Ziyaretçi
HAFİYE.48.

selam bol şanslar ertan bey

Bombaci
Ziyaretçi
Bombaci

Kucuk sablonda 4 atda verilmemesi tuhafima gitti. Cok basit olarak ben o ata inanmiyorumda diyebilir “ertan bey” bende saygiyla karsilarim. Bende bircok defa 1. Veya 2. Safkanlari 3 veya 4 atda yazmiyorum. Ama soran olursa cevabim hazirdir. Acikcasi merak ettim sordum. 1.05 e kosmasi benim icin bir anlam ifade etmez zaten. Programi calistim diyip galoplarinda firtina gibi esen bir safkanin 7. At olarak onerilmesinin sebebini merak etmistim. Halen cevabini merak ediyorum. Ayrica sorumda hicbir abarti yok siz oyle algiladiniz. Bundan sonra sormam.

admin
Yönetici

Est. niyetim soru sormanıza mani olmak değildi. Soruya girmekle hatayı ben yaptım sanırım, kusuruma bakmayın. Gönlünüze göre gelsin.

Bombaci
Ziyaretçi
Bombaci

Yok canim ne kusuru. iyiki varsiniz. Bircok insana imkan veriyorsunuz. is hayati kosturma sinir stres derken burada bunlarin hepsinden uzaklasiyoruz. En azindan ben oyleyim. Bu fikir alis verisleri insanlari hem konsantre ettigi gibi hemde daha cok dogruyu bulmamiza yardim ediyor. Allah herkesin gönlüne göre versin.

admin
Yönetici

Teşekkürler, bizimde beklentimiz bu yönde.

mustafa
Ziyaretçi
mustafa

öncelikle emeğiniz için teşekkür ederim, Adrian beyle hemen hemen aynı olmuş sablonunuz, önce ikinizin yorumlarını okudum dikkat çektiğiniz atların yarışlarını tekrar izledim sonrasında kendi tuttuğum atların yarışlarını izledim, programda ilk göze çarpan bugün koşacak atların büyük çoğunluğu kısa aralar vermiş olması ve hatta bazılarının bana göre bugün kosu gösterilecek olması örneğin velicankızı ve uçanın koştuğu kosu 48 bin lira ikramiyeli ve ikisininde çimi çok daha iyi acaba hangisine kosu gösterilecek hangisi yarışa gidecek tam bir muamma,,,, ikinci olarak dikkat çekmek istediğim konu ise yılın ilk zamanlarında yas farkları çok önemli olacaktır bana göre,,,

çıkardığım atlara gelecek olursak son ayakta 11 numaraya amenna lakin benim bir tezim var gazi kosan atların büyük çogunlugu sonrasında sorun yasıyorlar hatta kazananlar dahi büyük kısmı sorun yasıyor (bold pilot hariç ;) ) veya su an aklıma gelmeyen bazı istisnalar vardır, onun için ben yanına parlerayı yazmayı düşünüyorum sizden de ricam atın özellikle son yarısını tekrar izlemeniz son 100 de öyle iki atın arasına girip öyle diri kalmak her atın isi değil helede üzerinde bu defa ugur polat var

besinci ayakta 3 numara immortal Türk öncelikle babası ılgazhan dikkatimi çekti sırf babasının hatrına yazacaktım ama son kosusunada baktım güzel idi bu at uzun mesafelerde çok daha iyi yarışlar yapacaktır babası gibi çünkü mesafe isteyen bir yapısı var koşuya erken adapte olursa 5-6 lira ganyanla gelebilir

dördüncü ayak el mahkum velican kızı ve uçan diyeceğiz ama inanın eli kınalı dahi gelse hiç sasırmam

üçüncü ayak o handikap puanına da güvenerek yaramaz çocuğu bize yaramazlık yapmamasını bekleyeceğiz ikinci ayak 4,7 ilk ayak ise 6,8,9,10

George Thomas
Ziyaretçi
George Thomas

Bol şanslar Ertan. Yeni sezon hepimize şans getirsin.

Bombaci
Ziyaretçi
Bombaci

Tesekkurler ertan bey. Bende SAHINTER in son 3 yarisini izledigimde 3 farkli safkan gördüm. Gercekten oyleymis yarislari birbirini tutmuyor. Ankara-istanbul-kocaeli heryeri gezdirmisler. Ancak isyanbul sentetikte ki yarisi inanilmazmis. Son duzlugu 15. Ve sonuncu olarak dönüp harika siprintle 2. olmasi gözümü cikardi. Tekrar grubu gozden gecirdigimde son koşusunu ozcan yildirimla rahat bir tempoda kosup kazanan formda oldugu belli olan 11 numarali KATHMANDU bu yarista kaybedecek birseyim yok havasinda cikip muhtamelen agf cikacak olan KOVADA ya kafa tutar da tolga yildiz da biraderiyle inatlasir veya sonlarda yol verirse diye de dusunmuyor degilim. Bütün bu komplo teorilerimle birlikte. 2 farkli kupon yapmaya karar verdim. Bir kuponum kesinlikle 8 SAHINTER tek diger kuponum da ise 6-8-9-11 dört safkanla gecmeye calisicam. Ama kabul etmek gerek bu ayagi 4 safkanla bile gecebilen cok şanslidir. Sizede bol şanslar dilerim.

Bombaci
Ziyaretçi
Bombaci

Mustafa bey son ayak icin yaptiginiz yoruma istinaden PARLERA nin son yarisini seyrettim. Harika görmüşsünüz. El bebek gül bebek 4. Olan bu safkan dediginiz gibi uğur polatla gelsin gelmesin hic onemli degil bende tek olur. Tesekkurler yorumuz ve uyariniz icin.

Bombaci
Ziyaretçi
Bombaci

1.altili oyunum ( 8 tek) (7 tek) (9 tek) ( hepsi) (hepsi) (3-11-15)….18,-TL….. 2. Altili oyunum ( 1.ayak: 6-8-9-11) (2.ayak: 1-2-4-7-9) (3.ayak: 1-5-9) (4.ayak: 1-3-4-8-9) (5.ayak: 4-6 tek) (6.ayak: 15 tek)…36,-TL

soner
Ziyaretçi
soner

Meraba abilerim programda bir şey gözüme takıldı bunu size sormadan geçemicem umarım adminde yayınlar
3 ayak,da acaba diyorum çünkü hiç bir şey bu hayatta mümkün deildir lafına inanmam bana göre bu hayatta herşey mümkün olabilir he seninki hayal dünyası diyebilirsiniz ama imkansız değil bence soruma gelcek olursak 3 .cu ayakda SAFKANIN ismi çok dikkatimi çekti KARAKUTU biraz incelediğimde anne kardeşi olan sabırlıyı gördüm acaba diyorum safkan 4 yaşında ve ilk defa start alacak böylesi zor bir grupda bomba olmazmı bu safkana karataş selim kaya Özcan yıldırım Gökhan koyacakaya binse herkez şöyle bir düşünürdü siz abilerimin değerli yorumlarını bekliyorum iyi seneler bol kazançlar dilerim.

admin
Yönetici

Galoplarında fazla zorlanmamış gibi gözüküyor, muhtemelen sıkmadan koşu gösterecekler. İyi durumda olsa zaten iyi jokeylerden birisini verirlerdi diye düşünüyorum. Tabi olmaz olmaz diye bir şey yok, çıktığı gibi kazanabilirde :) Bol şanslar.

can911
Üye

Sezonun ilk İstanbul yarışlarında değerli Ertanbey kardeşimin sayfasında konuk olayım istedim, Adrian üstada da bol şanslar diliyorum tabii ki. Oldukça ilginç sonuçların çıkabileceği düşüncesiyle sürprize giden bir kupon hazırlayıp paylaşayım istedim sizlerle. Yazdığınız gibi gelmesi ve kazançlı olması dileklerimle… can911

1. AYAK: 5 (Karacabeyaslanı),9 (Zeus),4 (İbin),6 (Kovada),8 (Şahinter),10 (Amankaya),7 (Montego)
2. AYAK: 6 (Kalıngrad),9 (Yiğiter),1 (Aegean)
3. AYAK: 9 (Yaramaz Çocuk),10 (Kechıche),11 (Tornado Strıke),1 (Captaın Pıtt)
4. AYAK: 8 (Veli Can Kızı)
5. AYAK: 3 (Immortal Turk)
6. AYAK: 15 (Parlera),6 (Beyaz Gölge),2 (Mürüvvet),4 (Decolte),11 (Seddıfı)

Altılı Ganyan Şablonum:
1.Ayak: 5-9-4-6-8-10-7
2.Ayak: 6-9-1
3.Ayak: 9-10-11-1
4.Ayak: 8
5.Ayak: 3
6.Ayak: 15-6-2-4-11

Kupon Tutarı: 25,20 TL (Yedili oyunları için 1.Koşuda önerim 1 (Dayım Benim) olacaktır)

koray
Üye
koray

istanbul
1.Ayak : 2,5,7,8,9,11
2.Ayak : 1,4,9
3.Ayak : 5 shere khan
4.Ayak : 4,8
5.Ayak : 1,4,6
6.Ayak : 11 seddifi

bol şanslar

soner
Ziyaretçi
soner

Şablonum
1.Ayak 4-8-9-11
2.Ayak 7 bankom
3.Ayak 3-7-12-(11)
4.Ayak 4-3
5.Ayak 3-6
6.Ayak 2-11

mustafa
Ziyaretçi
mustafa

küçük hatırlatma dayım benim ile sherekaan anneden kardeşler ve dayımbenim böyle kostu ise bu havada sherekaan da iyi koşabilir ilk yarısından bu yana tek yazıyordum dayım benim’i sonunda geldi bakalım shere kaan , yaramaz çocuğa bir yaramazlık edebilecek mi bundan dolayı yazdım yaramaz çocuğun yanında sherekaanı

soner
Ziyaretçi
soner

Radical storm fena yıkıldı karataş yüz üstü düştü kötü

admin
Yönetici

Hastaneye kaldırmışlar.

mustafa
Ziyaretçi
mustafa

son ayak 11 ile 15 e kaldık beşlide birsey vermez lakin önemli olan o heyecanı yasamak diyerek kendimizi avutalım ;) 11 gelirse ancak parasını kurtarır 15 gelirse belki 100 lira verir onunlada aksam yarıslarına birseyler yaparız ikiside gelmezse askımız kaldı bahara türküsünü söyleriz ;)

mustafa
Ziyaretçi
mustafa

parleraaaaaa ;)

admin
Yönetici

Helal olsun getirdin atı :)

Bombaci
Ziyaretçi
Bombaci

Bu arada mustafa bey tesekkur etmeyi unuttum. Sayenizde günü ufakta.olsa karla kapattin. Tesekkurler.

Yazar: ERTANBEY

Avatar
1978 yılında doğup Turkiyede büyüyen at yarışını hobi olarak gören ve eğlenmek için oynayan birisiyim.Özel bir şirkette çalışıyorum.amacım bilgi ve birikimlerimi sizlerle paylaşmak.umarım karşılıklı etkileşim ile bunu sağlarız.