istanbul altili tahminleri

19 TEMMUZ 2017 ÇARŞAMBA İSTANBUL ALTILI TAHMİNLERİ (HAYALTUTAN)

Merhaba Arkadaşlar, güzel bir İstanbul programı ile beraberiz. Umarım şansımız bahtımızda bizimle olur diyelim ve yorumlara geçelim ;

1. Ayak – İlk ayak aslında işin içinden çıkamadım diyebilirim. GOLDEN KING gelmezse kim gelir diye yarışı kafamda bir çok kez koşturdum. Bu Karataş’ı yıkma hissini niye düşündüm onuda bilemiyorum.  GOLDEN KING’i bu grubun bir adım önünde gördüğüm için sanırım altılıyı kafadan para yaptırmak istedim. Ama her senaryoda GOLDEN KİNG son 200 lerde hep önlerdeydi. Böyle düşününcede karakterleri çok oturmasada önlerde gitmesi muhtemel olan MAVRA ve BAWEPİR’den biraz uzaklaştım. Çünkü Karataş onları virajın oralarda rahat bırakmazdı. Bu senaryoda 200 lerde önde olan GOLDEN KING’e diri gelecek bir iki rakip lazımdı. Bunuda AKKULA yapabilirdi ama son yarışlarında beni pek inandıramadı, geriyede UÇAN UÇAN kalıyordu ve nefesi biraz arttıysa öndeki bu hengameden yararlanıp kendini ön plana çıkartabilir diye düşündüm. Bu sebeple ilk ayağı 2 numaralı GOLDEN KING ve 9 numaralı UÇAN UÇAN yazarak geçiyorum.

2. Ayak – 7 yaşında ilk çim galibiyetini alan ADAM’ın, şimdi hem kilosu düştü hemde pilotu aynı. Hayatının baharınamı girdi hep beraber göreceğiz. Muhtemelen son yarışındaki gibi sert tempo yapmak isteyecektir, buda ona yarışın ilk metrelerinde TURGUT USTA’yı otomatik olarak rakip yapacaktır. Yalnız virajı önde görmesi daha muhtemel olarak görünüyor, ama birbirlerini yıpratma ihtimalide çok olası.  ERAYHAN’ın yarış içerisinde kalmak için sert gitmesine gerek olmadığı için hemen gerilerinde tatlı giderek virajdan sonra sahneye çıkmaya çalışacaktır. Muhtemelen bu ikilinin mücadelesine katılmak isteyen RACİ ve MÜCBİR’in isimlerinide 200 den sonra duyarız.

3. Ayak – İlk yarışını çok beğendiğim ve bu sefer usta pilot tercihi ile start alacak olan 5 numaralı KEREMTOSH favorim. Biraz idareli virajı dönebilirse şansı dahada artacaktır. Yine ilk yarışında iki aksiyonu üst üste aynı yere atamayan 2 numaralı ÇETOBEY sentetikte tutunursa adından söz ettirebilir. 6 numaralı MY FREEDOM bu sefer Karataş idaresinde şansını deneyecek. İyi eşgali ve aksiyonları var ama birşeyler eksik gibi çözemedim açıkçası. Şansı varmı derseniz kesinlikle var derim.  Yine ilk yarışında 2 boy startta takılan ve aynı farkla MY FREEDOM’un gerisinde yarışı 4. tamamlayan 4 numaralı HARPUT RÜZGARI bu sefer Kocakaya idaresinde devreye girebilir.

4.Ayak – Çoğu tahminci gibi benim içinde burada iki at start alıyor. 4 numaralı COPPERFIELD ve 6 numaralı OĞLUM BERATIM. Bu iki safkana baktığımızda Erkek Tay deneme koşusundan sonra rotaları değişmiş iki safkan görüyoruz. Erkek Tay deneme koşusunda COPPERFIELD yaşadığı şansızlıklara rağmen OĞLUM BERATIM’dan daha çok ışık vermişti ama zorlu yolu seçen OĞLUM BERATIM oldu. Tabiiki eküride bu atın isim babası olduğu açık olan OĞLUM BERAT gibi bir safkana sahipseniz GAZİ rüyası size çok farklı tercihler yaptırabilir. OĞLUM BERATIM bu zorlu yolda beklenileni veremedi ve yıpranmış olmasıda çok muhtemel. COPPERFIELD ise daha kendine uygun bir yolda doğru tercihlerle hem ekürisine ikramiye kazandırdı, hem moralini en üst seviyeye çıkarttı hemde kendisini çok yıpratmamış oldu. Hele bir son yarışı varki adeta gezinti yaparak kazandı. Ben tüm bu faktörlerden dolayı 4 numaralı COPPERFIELD‘in rakiplerine bir ilizyon gösterisi yapmasını bekliyorum ve banko öneriyorum.

5.Ayak – Yine sevmediğim bir koşu açıkçası, nasıl düşünsem araya birisinin burnunu soktuğu yarışlardan. Az atla geçmek isteyenler için 3 numaralı DALİCİM ve 4 numaralı DİŞİKURT öneriyorum. 1 numaralı BÜYÜKDOĞU’da yarışta söz sahibi olmak isteyecektir. 7 numaralı ALİ NAZİK’te dirençli bir koşu çıkartabilir. Diğerlerinide ayırmıyorum ve birazda kaçak oynayarak hepsi diyorum.

6.Ayak – 1 numaralı SİGNORA’nın ön plana çıktığı bir yarış. Kazanma şansınıda yüksek görüyorum açıkçası ama bir tane takibimde olan bir safkan var. 5 numaralı BERİLSU. Bu at tüm yarışı karıştırabilir, SİGNORA’nın temposunu bozabilir ve hatta mesafe ayırt etmeden 200 lerde durma hastalığını yenerse yarışı kazanabilir bile. Ayrıca SİGNORA Mehmet Kaya kantarmasından sonra şimdi tekrar Danyal Kaya kantarmasına döndüki arada çok büyük bir fark olduğu aşikar. Diğer yandan atı tanıması ve önlere gelmek için atla çok uğraşmayacak olması ayrıca gruptada formda bir safkan olmaması avantajları sayılabilir. Bu iki safkanı ayırmadan yazıyorum. Birbirlerini yıpratma ihtimaline karşı 9 numaralı İLKADIM, 12 numaralı SARAY CARİYESİ ve 4 numaralı BAHANE ekliyorum.

1-Ayak = 2-9
2-Ayak = 4-7-2-3
3-Ayak = 5-2-6-4
4-Ayak = 4
5-Ayak = 3-4-1-7-2-5 // 6-8
6-Ayak = 1-5 // 9-12-4

Tutar : 76.80 TL.

Önemli Not : Yarış günü pist koşullarını mutlaka göz önünde bulundurunuz. Ben kayıtlardan beri burdaki birçok yarışı kafamda koşturuyorum ama bugün ortalığı sular seller götürdü mesela. Özellikle çim pist koşularına tekrar tekrar bakmakta fayda olabilir. Benim en riskli çim yarışım Copperfield yarışı olduğu ve tek direğim olduğu için biraz eksik koşacağını düşünsemde sığınmaya devam edeceğim. (Pist ölçümü 3.5-4 arasında kalırsa yine şansımız var demektir. Daha üstte olursa Oğlum Beratım’ın ilgilileri ellerini ovuşturmaya başlayacaktır.) 5.ayakta hepsi yapmıştım, 2. ayaktada yarı yarıya gibi. Bu yüzden şablonumu bozmak istemedim. Bol şanslar.

Yazar: HAYALTUTAN

HAYALTUTAN
Veliefendinin arka sokaklarında doğup büyümüş biri olarak atlara sevdalıyım. At yarışı benim için kumar olmaktan çok öte bir yerlerde. Bir sevgi, bir tutku gibi. 38 yaşında biri olarak, kendimi bildim bileli atlarla haşır neşirim. Bekçi tarlasında çitlere bağlanıp sabah koşturulan atlardan, günümüzde endüstri haline gelen döneme kadar. Şuan bir çok orjini canlı izlemiş olmak değişik bir duygu gibi geliyor. At yarışını ne kadar takip ederseniz edin sonunda iş, iki tane canlının muhteşem uyumuna kalıyor, yani aslında kesinlikle o gün şanslı olmalısınız. Hemde altı yarış üst üste. Bu bilinçle oynamak faydalı olabilir, bütçelerde bu doğrultuda ayarlanmalı diye düşünüyorum, geriyee bu muhteşem uyumun keyfini çıkarmak kalacaktır. Hiçbir zaman garantisi yok ve olmayacak. Bu yüzden sık olması zor. Belkide bu yüzden güzel.
admin
Yönetici
admin

Bol şanslar

Ramazan Yılmaz
Üye
Ramazan Yılmaz

bol şanslar

Hasan
Ziyaretçi
Hasan

Pist ölçümünü gördükten sonra TEK’i oğlum beratım olarak değiştirmeyi düşündünüz mü?