19 MAYIS 2019 PAZAR İSTANBUL AT YARIŞI TAHMİNLERİ (COMMANDANTE)

1.AYAK: Son yarışında sonlarda yaptığı sprintiyle dikkatimi çeken bugün mesafenin 200 metre daha uzamış olması lehine olan 4-HÜRAT favorim. 9-QUEEN OF PROTI ve 12-THE LAST ROMANCE öncelikli rakipleri olup son yarışındaki birinciliği gayet iyi olan 3-DENİZ MAVİSİ, son yarışı güzel 2-BLANCHARD ve yaklaşık 1 sene aradan sonra gördüğü yarışta virajı elde dönen ama son düzlükte nefessizlikten etkilendiği için tabela yapamadığını düşündüğüm 1-BEKLENEN koşunun bombasını beklediğim isimdir.

2.AYAK: Ara sonrası katıldığı yarışta padoktaki ihtişamlı görüntüsü ile dikkatimi çeken ve padoğunun hakkını veren 3-WINCHESTER başladı tuttu bitti tuttu adeta yarış yapmadı bugünde etkili bir koşu çıkarmasını bekliyorum favorim. Son yarışında önce kuponuma tek yazdığım fakat yarışlar kuma alınınca 4 atta yazmadığım 5-MISTER RIGHT çok çok eksik olduğu kum pistte bile o gün koşuyu kazanmıştı ben yine bugün çok etkili koşmasını bekliyorum ilk rakip olarak görüyorum. Daha sonra ise son yarışında türlü türlü aksilikler yaşamış olsa dahi yarış bitti derken müthiş bir sprintle koşuyu lehine çeviren 6-AFTER FOREVER ve el değiştirdikten sonra çehresi de değişen 9-PROXY şanslı gördüğüm diğer isimler.

3.AYAK: Bu koşunun tahmini gerçekten zor ama ben takibimde olan bir kaç isimle bu ayağı geçmeye çalışacağım. Öncelikle yarın çok sürpriz konumda çıkmasını beklediğim ama takip listemde yer alan bir isimden sizlere bahsetmek istiyorum. Bugüne kadar start aldığı 26 yarıştan sadece 2’sini kazanabilen bir isim yalnız işin farklı bir boyutu var. Bu isim bugüne kadar kazandığı iki koşuyu da 2400 metre İstanbul çiminde kazandı. Gayet güzel bir form tutan isim yaklaşık 5 aylık bir ara vermişti aradan sonra çok eksik olduğu sentetik pistte üç yarış gördükten sonra bu sefer kendisi için ters mesafeli bir çim pist yarışında start aldı. Bence artık istenilen seviyeye gelen, istediği pist ve mesafeyi bulan, rakiplerine baktığımda ise öndeki numara mücadelesinde kendisi kadar inatçı olmasını beklediğim bir isimin olmayışı şansını daha da arttıran 12-ALTURBO binicisi idareli gidebilir ise sonlarda etkili gelebilecek rakiplerine direnip beyaz bayrak ayna yarışı yapabilir, benim favorim. Daha sonra ise yine takip listemde yer alan hafif kilo ile bu yarışa katılacak olan 10-ALSANCAKLI, el değiştiren 2-ACARTÜRK, her an ters bir yarış gelebilecek 9-OĞULCANIM, 7-BAWEPİR ve 8-GÖLGEYELE sırasıyla şans verdiğim isimler.

4.AYAK: Önde eğer sermayeli gidebilir ise rakiplerini uyutup sonlarda rakiplerine zor anlar yaşatabilecek olan 5-ŞEKER HANIM favorim. Rakipleri ise sırasıyla idmanlarını beğendiğim 1-ISKRA, ara sonrası bir yarış gören 6-VALENCIA ve 2-MISS HELIN.

5.AYAK: Son yarışını hipodromdan canlı izlediğim o yarıştan sonra jokey binerse ilk yarışı kazanır notunu düştüğüm bir tay bu yarışta start alıyor. Son yarışında etkisiz bir apranti ile start alıp adeta kendi kendine üçüncülük yapan bu kez sahibi olduğu ata kendi deklare olan Mehmet Kaya ile bu yarışa katılacak olan 5-ŞARLO için bence grupta gayet müsait kenter kazanmasını bekliyorum BANKOM.

6.AYAK: Ara sonrası ilk yarışımda Ahmet Çelik ile kapanma rekoru kıran açıkcası binicisi tarafında pekte zorlanmayan 12-LONG RUNNER favorim. İstikrar abidesi 8 yarışında hiç tabeladan düşmeyen ama sadece 1 kez kazanabilen 3-FEARLESS ACTION Halis Karataş faktörüyle bugün şeytanın bacağını kırabilir. Son olarak da son yarışını çok beğendiğim 13-PADRE PADRONE yazacağım.

ALTILI ŞABLONUM

1.AYAK: 4-9-12-3-2-1

2.AYAK: 3-5-6-9

3.AYAK: 12-10-2-9-7-8

4.AYAK: 5-1-6-2

5.AYAK: 5

6.AYAK: 12-3-13

KUPON TUTARI: 120,96 TL

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.

Yazar: COMMANDANTE

COMMANDANTE
Üniversite mezunuyum, evli ve bir çocuk babasıyım, yaklaşık 15 senedir at yarışlarına bahissever olarak katılmaktayım.
2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
admin

Bol şanslar

Adsiz

Ist.thmn.1..4//1.5//7//12//6.3//2.8.
.ist2..12//3.6//2.8//6.2//6.5//12.adsiz

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x