Ana Sayfa / Tahminler / 18 TEMMUZ 2018 ÇARŞAMBA İSTANBUL AT YARIŞI TAHMİNLERİ ( YAVUZHAN )

18 TEMMUZ 2018 ÇARŞAMBA İSTANBUL AT YARIŞI TAHMİNLERİ ( YAVUZHAN )

İkramiye olarak oldukça cazip bir rakamın çıkmasını beklediğim programda takipçilerimize Bol şanslar dilerim.

1.AYAK : 4 ve Yukarı Araplara ait Handikap 16 mücadeleyle start alan altılı ganyanda ilk şansı, yakın ara koşacak olmasına rağmen uzayan mesafede süratli gidecek olan yarışta sonlarda rakiplerine üstünlük sağlayabilecek hazırlık içerisinde ki 7 GEZEGEN'e veriyorum. Start sorunu yaşayan bir isim olsa da son metrelerde ki çok kuvvetli sprintiyle son metrelerde rakiplerini geride bırakabilecek 1 HÜNKAROĞLU, Son altı yarışını tabelanın birinci ve ikinci basamağında tamamlayan bugün rakipleri arasında sadece form grafiği için tercih edeceğim 2 BALIK KAAN, ön tarafta sert temposunu kuracak olan ve viraj dönülürken istediği avansı alırsa rakiplerinin zor yakalayabileceği 3 SİGNORE ,son ikinciliğindeki etkili formunu koruyup bugün uygun sıklet avantajıyla koşu içerisinde şans arayacak olan 9 ÖNDEREFE ve yarışı dinamo altına alacak olan 8 ACARTÜRK , 4 ŞEHLEVENT sıralaması koşu içerisinde şans verdiğim isimlerdir.

2.AYAK : 4 ve Yukarı Araplara ait Kısa vadeli 6 yarışta günün ganyanı denk gelmesi yarış içerisinde favori çıkacak olan safkanın şansını azaltıyor. Yarış içerisinde favori kimin çıkacağı konusunda üzerinde ki Halis Karataş idaresinde ki ismin muhtemel favori çıkma ihtimali muhtemel. Bu sebepten dolayı koşu içerisinde şans verdiğim isimler ;  Özcan Yıldırım idaresinde uzun mesafeli yarışında çok güzel bir birincilik elde edip Kocaeli pistinde etkisiz kalmış olsa da bugün uzun mesafeli yarışta İstanbul pistinde ki hazırlıklarında etkili işler sergileyen 5 YEŞİL YOL koşuyu kazanmaya en yakın isim olarak görüyorum. Uğur Polat'la tekrar buluşan ve bu tip mesafelerde çok iyi neticeler elde eden son idmanlarında oldukça canlı gözüken 8 TEZCANLI ve bugün çok ters bir yarış gelebilecek hazırlıklara sahip 3 ASLANPARÇASI, Ayhan Kurşun idaresinde startla birlikte koşuyu önde kabullenip sonuca varabilecek 4 BÜREBEY, Ağır kilosuna rağmen verdiği aranın ardından Bursa pistinde ki işlerinde etkili olan 1 IŞKINAT, yarışın genç isimlerinden zaman zaman ters yarışlar ortaya koyan 2 MAVRA, son yarışında ki üçüncülüğünde dinç görünen 6 HERGELE şans verdiğim isimlerdir.

3.AYAK : 2 Yaşlı İngilizlerin Maiden mücadelesinde start aldığı tek koşudan ikincilikle ayrılan ve Kocaeli pistinde yaptığı koşuda virajı net sekizinci dönerken ön taraftaki rakibiyle arasında yaklaşık 8-10 boyluk fark olup yarış hayatının ilk startı olmasına rağmen düzlük üzerinde ki etkili aksiyonları ile arayı hızlı bir şekilde kapatıp yarıştan ikinci ayrılan ve 3 aylık bir geri çekimin arkasından bugün start alacağı İstanbul sentetik pistinde biraz daha uzayan mesafe de çok fazla zorlanmadan koşuya ismini yazdırmasını beklediğim. Yarış içerisinde orijin olarak baktığımda kum piste tek yatkın isim olarak göze çarpan 3 GİANGIO COMO'yu günün BANKOSU olarak kuponumda tek geçiyorum.

4.AYAK : 3 Yaşlı İngilizlerin Grup3 Kocatepe koşusunun oldukça zorluk derecesi yüksek olarak görüyorum. Gazi dönüşlü isimlerin uzundan kısaya dönmesinin etkilerini fazlaca yaşaması normal bir sonuç olabilir. Ankara pistinde ki idman görüntüsünde oldukça iyi işler yapan ve bugün tekrar Uğur Polat idaresinde sahaya çıkacak olan yarışın tek kısrak ismi 6 MISS PLANET'i mesafesinde ön planda tutuyorum. İstanbul pistinde ki yapmış olduğu idman görüntüsünde 1000 metrelik galop'unda çok net bir iş sergileyip yarışın favori konumunda çıkacak olan 4 RHYHM DIVINE , Muhtemele şimdiden 2018 yılının en başarılı jokeyleri arasında birincilik olarak birinci sırada göğüslemesini beklediğim form olarak çok iyi durumda olan Özcan Yıldırım idaresinde sevdiği mesafede 1 BODYGUARD HERO ve sonunda mesafesine dönen etkili sprinter 5 RUN AND WİN koşu içerisinde şans verdiğim isimlerdir.

5.AYAK : 4 Yaşlı Araplara ait Şartlı 5 yamak statüde ki koşuda bu tip mesafelerin etkili ismi olduğunu son koşularında gözler önüne seren ismin Ankara pistinde ki idman görüntüsünde de oldukça iyi işler ortaya koyduğunu söylemek isterim. Tek dezavantajının üzerinde ki kendisini çok iyi tanıyan kantarmasının olmayışı olmasına rağmen ilk şans 1 YAKUTİYE , Bursa ve İstanbulda orta mesafeli kazandığı yarışlarından sonra bugün yine uzuna dönen ismin koruduğu formuyla birlikte yapmış olduğu idmanları göze alındığında es geçilmemesi gereken 2 ÖZALAK , Son kazandığı Handikap mücadelede ara sonrası geri dönüşünün kendisine yaradığını düşündüğüm bugün de sevdiği mesafe de birinciliğine bir yenisini ekleyebilecek formda olan 4 BERKTİN ve İdmanlarında oldukça iyi işler sergileyen bu tip mesafelerde çok başarılı yarışları bulunup başarılı bulduğum aprantilerden Özgür Gönültaş idaresinde güzel bir sonuca imza atabilecek 3 OĞULCANIM koşu içerisinde şans verdiğim isimlerdir.

6.AYAK : 3 ve Yukarı İngilizlerin Handikap 16 Mücadelesinde risk alıp kapanışı yapacağım banko tercihimle sonuca gitmeyi umuyorum. Zaman zaman start problemi yaşayıp start içerisinde oyalanan bir isim olmasına rağmen mesafenin uzun olması biraz içime su serpmiş durumda. Son iki startında oldukça sert rakipler içerisinde koşu koşan ve iyi yerlerde yarışı tamamladığını düşündüğüm ismin bugün İstanbul pistinde ki idmanlarında oldukça iyi işler sergilediği vermiş olduğu kısa bir aranın ardından bugün kendisi için çok denk rakipler arasında çok net bir şekilde birincilik beklediğim. Bu uygun rakipler içerisinde kazanma başarısı gösterdiği takdirde yarış hayatının son 6 koşusunu rahatlıkla uzatmasını beklediğim bomboş kilosuyla 9 IMPASSABLE GIRL'u kapanış ayağında BANKO olarak kuponumda tek geçiyorum.

İSTANBUL ALTILI GANYAN ŞABLONU

1.AYAK : 7,1,2,3,9,8,4

2.AYAK : 5,8,3,4,1,2,6

3.AYAK : 3 GİANGİO COMO

4.AYAK : 6,4,1,5

5.AYAK : 1,2,4,3

6.AYAK : 9 IMPASSABLE GIRL

TUTAR : 54,88 TL 

Tahmin ve yorumlar tamamen amatör bir anlayışla paylaşılmaktadır.
admin
Yönetici

Bol şanslar Yavuz

BAYUZMAN
Ziyaretçi
BAYUZMAN

ozalakta
doplngclktl
koşmayacak

ozgun1
Üye

Ters teklerle güzel bir ikramiye kurgusu olmuş ve çokta güzel olmuş 🙂 Şansin bol olsun Yavuzhan

admin
Yönetici

1.Ayak : 1,2,3,4
2.Ayak : 1,4,5,7
3.Ayak : 4,5,7
4.Ayak : 4,5,6
5.Ayak : 4
6.Ayak : 5

Yazar: yavuzhan41

yavuzhan41
Evli ve bir çocuk babasıyım. Kocaeli'de ikamet ediyorum. Yaklaşık olarak 18 yıldır at yarışlarına karşı bir aşinalığım mevcuttur.Ekip olarak sizlere elimizden geldiğince yardımcı olmak adına çıkardığımız kuponlarımızı sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz...