17 MAYIS 2018 PERŞEMBE İZMİR AT YARIŞI TAHMİNLERİ (PINARBASILI)

Merhaba yarışsever dostlar, bugün İzmir 2. altılısında ters bir oyun denedim ve kuponu minimumda tutmaya çalıştım umarım muvaffak oluruz.

1.AYAK: Son sınavında birkaç defa faule maruz kalıp geride kalan, sprintine rağmen ancak 4. olabilen 1-BASGAZA idmanlarında formunu koruması ve M. Çiçek faktörü ile ilk yazılması gereken taydır. Böyle gruplarda her zaman önceliği erkek taylara versem de en az favori kadar iyi koşup bu defa çimde şansını deneyecek 8-LAST BLOOD favorinin yanında ayrımsız yazılmalıdır. İlk defa koşacak olsa da değerli antrenör Kenan Dursun’un titizlikle hazırladığı Bilgin yavrusu 4-EMİRALEM kuponlarda bulunması gereken bir başka isimdir.

SIRALAMAM: 1-8//4

2.AYAK: Bu sezon şimdilik İzmir pistini tercihleyip uzun mesafelere yatkınlığı ve ağır kilolara alışkın olmasıyla 2-SARAYBOSNA ilk tuttuğum attır. Kendisini bu sene İstanbul pistinde görmeye alıştığımız uzun mesafelerin bir başka başarılı atı 3-HERGELE en son böyle bir grupta kazanmıştı şimdi neden olmasın diyorum. Pist ve mesafe ayırt etmeden istikrar ile koşan 1-EXCALIBUR hata affetmez. Son olarak da her ne kadar istikrarsızlığı yüzünden güvenemesem de rakiplerine göre önemli kilo avantajı olan 5-ESER’i de yazıp ayağı geçiyorum.

SIRALAMAM: 2-3-1//5

3.AYAK: 3. Ayakta plase isimlere yer verdim. Verdiği aranın ardından dereceli işlerle bu yarışa hazırlanan 2-LADY BISCUIT kantarmasını çok iyi tanıyan aprantisiyle bence çok şanslı. Rakibi olarak da bu pistte mesafe ayırmaksızın başarı ile koşan, son KV yarışını bence bu yarışın bir nevi galobu gibi geçiştiren, başarılı aprantisi ile 5-UNDAUNTED FOR’u görüyorum. Yerim olamadığım için yazamadığım kaliteli 1-Prenses Melek ve henüz Maiden tay olmasına rağmen kum performansıyla göz dolduran, bugün diğer koşularına nazaran çok hafif kilo ile koşacak olan 9-Sunny Life geniş kupon yapacaklar için mutlaka yazılması gereken isimlerdir. Kazandığı koşudan sonra Şirinyer’de çok konuşulan Lord Voldemort bugün için kuponumda yer almayacak.

SIRALAMAM: 2-5

4.AYAK: Bir önceki ayaktaki favori Lord Voldemort gibi çok konuşulan ve kazandığı yarışta AGF’de 8. sırada yer almasına rağmen ikinci atım olarak önerdiğim 3-Passo Doble bugün bende koşmayacak. Sebepleri ise böylesine konuşulan yarış kazanmış atların İzmir’de bir sonraki yarışta genelde “fıss” koşması ve B. Koçoğulları’nın bu tayla gösterdiği performans. Benim tercihlerim çim sezonu başladığından beri başarılı performanslar ortaya koyan 4-TINASOĞLU, son 3 çim yarışıyla geliyorum diyen 8-MAVİŞ ve yine çime çıkınca oldukça farklılaşan 1-BLACK GRAPE olacak. Tabii Passo Doble’ye güvenenlerin düşüncelerini etkilemek istemiyorum onu da altını çizerek belirteyim.

SIRALAMAM: 4-8-1

5.AYAK: 2. altılının ilk ayağında favoriler kadar şansı olan Tumbul Kasırga’ya binen Adem Şen’i o koşuya yazmayıp bu ayakta tek atacağım. 2-DEMAN OĞLU bankomdur. Tay belki iyi bir orjine sahip değil ama idmanları hoşuma gitti. İkili bahisler için de 3-Kral Artur ve 11-Sebahat’i değerlendirebiliriz.

SIRALAMAM: 2

6.AYAK: Altılının en karmaşık koşusuna geldik. Normalde burayı da az atla geçmeyi planlıyordum fakat ikramiye yükselir umuduyla takibimdeki sürpriz safkanlara da yer verdim. Öncelik verdiğim safkanlar Ekim 2015’ten beri fotoyu önde göremeyip bu yarış mı acaba dedirten 15-URLA ZAMANI, son 1600 mt yarışında iyi sinyaller veren 5-DOLCE, yine aynı yarışta çok etkisiz kalan ve tekrar uzuna dönen 4-GUR KHAN, son 2 yarışıyla hazır olduğunu gösteren 10-KARŞIYAKARÜZGARI ve ağır kilolarla uzunda koşmaya alışkın 1-KIZILGÜNEŞ’tir. Sonrasında ise ekürisiyle tavşan kaç tazı tut yapacak olan 12-ADALSON, çeşitli pistlerde koştuktan sonra şansını burada deneyecek 8-RED QUEEN, 1900 mtde böyle gruplarda tabela dibinde dolaşan 11-AMANOS, starttan düzgün çıkarsa derecesiz yarışlarına son verecek 7-ZUZUNAZ ve Atakan kardeşimizin bir kez daha tercihlediği 18-ÇANGAL yer alıyor.

SIRALAMAM: 15-5-4-10-1//12-8-11-7-18

 

İZMİR 2. ALTILIM:

1-8//4

2-3-1//5

2-5

4-8-1

2

15-5-4-10-1//12-8-11-7-18

 

EKONOMİK KUPON: 12,60 TL

GENİŞ KUPON: 50,40 TL

Bütün yarışseverlere bol şans, yazdığınız atlar gelsin…

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.

Yazar: PINARBASILI

PINARBASILI
Merhaba, 1986 İzmir doğumluyum. Özel bir şirkette muhasebecilik yapmaktayım. 2014'ten beri at yarışları ile ilgilenmekteyim. Kendime has analiz ve yorumlarım ile sizlere faydalı olmak amacındayım.
5 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
admin

Ankara favori başladı.

1.Ayak : 1,4,8
2.Ayak : 2
3.Ayak : 1,2,5,7,8
4.Ayak : 1,4,8
5.Ayak : 2
6.Ayak : 1,4,5,10,15,17

Oyunundan esinlendim.

Bol şanslar

admin

Hiç belli olmaz orası :)

admin

Tebrikler, güzel ikramiye atlara göre.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x