16 TEMMUZ PAZAR İSTANBUL ALTILI TAHMİNLERİ (ÖZGÜN)

Zevkli ve çekişmeli bir İstanbul programı. Öncelik herzaman söylediğimiz gibi, kendi tuttuğunuz, çalışmalarınız ve hisleriniz olsun. Yazdıklarımızın ganyan olması dileği ile;

 

1.KOŞU: İlk defa koşacak tayların ayakları düz bassın diyerek; galoplarında etkili dereceler yaparak hazırlanan, son galobunuda bugün kosacağı jokeyi idaresinde gerçekleştiren, Nedimem gibi bir atın anneden kardeşi olan 8-TANYERİ güne tekle başlamak isteyenlere sürpriz tek önerimdir. Yine galopları etkili hazırlıklarıyla dikkatimi çeken 9-TOPLUNUR ve 2-CEDENE rakipleridir.

2.KOŞU: Son kosularını ölçü almadığım, mesafedeki en iyi bitiriş derecesine sahip, hemcinsleri arasında 3-POWER LOVE ilk sıradan yer almalı. Kalitesi bile bu grubu geçmeye yeterli olması gereken 1-CHACHKOVA ve sürprize aday gördüğüm 2-AUTUMN PEARL hata halinde devrede olması gereken isimlerdir.

3.KOSU: Grup3 Sadun Atığ Koşusunda çok önemli rakiplerini geride birakırken ışık saçan 2-BAYEZID benim bugün kazanarak maidendan Açık yarışta çıkmasını beklediğim isimdir. 1.Altılımın BANKOSUDUR..

4.KOŞU: 2.Altılının başlangıc ayağı. İlk defa koşacak tayların ayakları düz bassın.. Yine burada çok ön planda gördüğüm bir isim var. Galoplarında ağır kilolar altında güzel galoplar yaparak hazırlanmış olan, tayların dilinden en iyi anladığını düşündüğüm binicisi A.Sözen idaresindeki, 8-NİSSAL kesinlikle ilk tayımdır.. Butün çalışmalarını F.Cakar ile yapan ve koşuya katılan, Kacın Geliyor ve Atom Bombası gibi isimlerin anneden kardeşi 4-ATALANTE ve yine calışmaları neticesinde 5-BEHNANE ilk plandaki rakipleridir. Ben bu 3 isimle her iki altılımıda riske etmeyi düşünüyorum.

5.KOŞU: Nekadar kilo alsada, “kaliteli at kilo kaldırır” sözünüde göz önünde tutarak, bu sezon en güvendiğim ve kalitesini simdiden ortaya koyan 1-TALİPHAN kesinlikle 2.ALTILIMDA BANKOMDUR.. Rakip olarak birinci altılımda 5-BAYKOC, 2-HARBİ CİHAN ve 3-KIZILKALE’yi sürpriz olarak değerlendirmeye alacağım..

6.KOŞU: Gaziye katılan tek dişi olarak buram buram kalite kokan, eğer Gazide cok yıpranmadıysa bu koşuyu kazanması muhtemel olan 7-TARSUS BEYAZI her ne olursa olsun ilk sıradan yazılmalı.. 4-FLASHING GİRL, 5-MACADAMİA, 1-BLACK CHINESE, 3-DUBLİN benim yeterli gördüğüm isimlerdir.. Dişi yarışı olması sebebiyle, kim gelse şaşırmayacağım koşuda, yeri olanlar ve bütçesi geniş olanlar hepsi yaparak en sürprizini bekleyebilir..

7.KOŞU: Huyundanmıdır, suyundanmıdır bilmem :) Ankaradan gelen atların İstanbuldaki başarısı illaki herkesin gözüne çarpıyodur. 1-TURBOCU’da Ankaradan gelen isimlerden biri. Mesafe, pist lehine.. Neden olmasın diyerek ilk sıradan kesinlikle yazılmalı.. Hatta ilginç tek arayanlar değerlendirmeye bile alabilir.. Sprinter ve mesafe lehine olan yaşlı kurt 3-ILKSEN, mesafesinde 5-KORCAN, 4-ZAL ve sürpriz hanesine 2-GEZEGEN yazarak burayı geçeceğim..

8.KOSU: Bu pistte, bu tür mesafelerde, yanına kolay kolay at yazmayacağıma kendime bir görev olarak üstlendiğim.. spikerin “son 200’den sonra dış kulvardan 5-REBEL YELL’de gelmeye çalısıyor” demesini duyarak.. Sprinte kalkarken acaba arttıramıyormu?? stresini yaşatacak olmasını düşünmeme rağmen… fotoya yakın yinede enaz 2 boy önde yarışı kazanmasını beklediğim isimdir.. 5-REBEL YELL NET BANKOMDUR..

9.KOŞU: Mesafe avantajıyla, ağır kilosuna rağmen sprinter safkan 1-ASLANSTAR ve son yarışinı kazanan formda isim 3-BRAVE FEET ilk isimler. Pisti seven 13-CREOLE SWING, son yarışıyla toparlandığını gösteren 9-STRIKE THE SWORD rakiplerdir. Daha sonra grubun en seri safkanı olduğunu düsündüğüm 4-MISTER NO uygun bütçelere yeterli gördüğüm isimlerdir. Ancak ben burada, bu pist ve mesafedeki bitiriş derecesi gruba göre gayet iyi olan 11-MISS NİLAY ve yine mesafe avantajından yola çıkarak 5-SANMARINO ve 2-MAHİR BEY yazarak son ayağı kapatıyorum..

1.ALTILI TAHMİNİM

8-9-2
1-3-2
2 BAYEZID
8-4-5
1-2-5-3
7-4-5-1-3

2.ALTILI TAHMİNİM

8-4-5
1 TALIPHAN
7-4-5-1-3
1-3-5-4-2
5 REBEL YELL
1-3-13-9-4-11-5-2

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.
altılı sonuçları

Yazar: ozgun1

Avatar
29 yaşında, İzmirde yaşayan bir adamım. 15 yıldır müsterek bahislere katılıyorum. Doğru kurgunun, birazda şansla birleşmesiyle kazanılacak bir oyun olduğunu düşünsemde, bütçeleri sarsmayacak şekilde oynanması taraftarıyım. Saygılarımla..
13 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
HAYALTUTAN

Taliphan ve Rebel Yell’in performanslarını gerçekten bende çok merak ediyorum. Bol şanslar.

admin

Bol şanslar Özgün

Ramazan Yılmaz

Bol şanslar

gaxi

1 ayak 7 tk 2 ayak 1.7.8.9.2.33 ayak 5 tk 4ayak 5.6.7. 5ayak 1 tk 6ayak 3.12 14 yada hepsi

Adrian

Özgün hadi inşallah 2side içerde

Scarface.01

bol şanslarınız olsun

Umutcenk

İzmir tahmini olan varmi

13
0
Tahmin paylaş.x
()
x