istanbul altili tahminleri

16 TEMMUZ 2017 PAZAR İSTANBUL ALTILI TAHMİNLERİ (HAYALTUTAN)

Herkese merhaba arkadaşlar. Güzel bir İstanbul programı ile karşı karşıyayız. Keyifle izlenebilecek koşular. Herkesin şansı yanında olsun. Yorumlarım şu şekilde ;

1. Ayak – Hiç koşmamış dişi arapların şartlı 1 mücadelesinde güzel orjini ve iyi galoplarıyla 4 numaralı ATALANTE’yi bir adım önde görüyorum. Galoplarınıda yaptırdığı jokeyi ile birlikte muhtemelen dış starttan öne gelmek isteyecektir. Bitirebilecekmi hep beraber göreceğiz. Zira F.Çakar eski performansından çok uzaklarda görünüyor. Umarım çıkış yarışı olur. Rakipleri başta 10 numaralı SONTACIM olmak üzere, 8-NİSSAL, 2-AFRİN ve 5 numaralı BEHNANE olacaktır. (Ben bütçe ile alakalı olarak 4 numaralı ATALANTE’yi tek yazacağım ama taylarda bu gibi tekler hep risklidir ve dolayısıyla güvendiğim bir bankom değil açıkçası. Bütçenize göre kendi değerlendirmelerinizi yapabilirsiniz.)

2. Ayak – 1 numaralı TALİPHAN favori olacaktır ama aldığı kilo ile birlikte koşuya denge geldiğini düşünüyorum. 4 numaralı BODRUM KALESİ ve inatçı bir yapısı olduğunu düşündüğüm 3 numaralı KIZILKALE ilk rakipleri olacaktır. Yalnız bu koşunun sürpriz bir neticeyede açık olduğunu tahmin ediyorum, bu yüzden 8 numaralı ALTEPE, 7 numaralı ALİŞHAN ve son olarakta ekürileri ekleyerek TALİPHAN’ın gelmemesi durumunda yarışı garantiye alma peşindeyim.

3. Ayak – Evet tabir-i caizse dişi safkanlarda senenin kraliçesini belirleyecek koşulardan biri daha. Waneta ve Miss Helin’de  olsaydı tadından yenmezdi. Özdemir Atman adına düzenlenecek olması nedeni ile Sihirbaz duygusal olarak kazanmak isteyecektir. Ama sert rakipleri var ve ben özellikle bir tanesini geçmekte baya zorlanacağını düşünüyorum. Gazi Koşusuna tek kısrak olarak katılan 7 numaralı TARSUS BEYAZI. O gün Nenehatun koşusunuda tercihleyip koşuya ağırlığını koyabilirdi, en azından günü ikramiyesiz kapatmazdı ama ilgilileri safkana çok güvenmiş olmalıki tek kısrak olarak Gazi Koşusuna yazdırdılar. Bence kötü bir yarışta çıkarmadı, rakipleri formda ve şampiyon adaylarıydı. Bugün için dişine uygun ve daha önce geçtiği rakiplerinin yanında 7 numaralı TARSUS BEYAZI benim bankomdur. Ben yanına at yazmayacağım ama rakip arayanlar için önce 4 numaralı FLASHING GIRL sonra 1 numaralı BLACK CHINESE iyi bir tercih olacaktır. 5 numaralı MACADAMIA ve 3 numaralı DUBLIN daha sonra yazılabilir.

4.Ayak – İstikrarsız araplar. İşin içinden çıkmak zor. Az atla geçmek isteyenler için, son yarışını beğendiğim 3 numaralı İLKSEN ve inatçı yapısıyla 4 numaralı ZAL ile riske girilebilir ama 1 numaralı TURBOCU ve 2 numaralı GEZEGEN’in son kötü yarışları bile bu gruba yetebilir, hemde kilolarına rağmen. Ben bir iki atı ayırmak istemiyorum ve hepsi diyorum.

5.Ayak – Evet işte günün en çok beklediğim ve izlemek istediğim koşusu. Bana göre sentetik pistin yeni prensi. 5 numaralı REBEL YELL koştuğu yarışlarla bu ünvanı almayı haketti. Krallığını ilan edermi, bugün ve ilerki yarışlarında göreceğiz. REBEL YELL‘in bana göre en büyük özelliği yarışta uyutmanız çok zor. Eğer yarış yavaş giderse rakibi ile sonuna kadar savaşacak sprint gücüne sahip, zaten yarış yavaş gittiği için oda yanlarına en az onlar kadar rahat gelecektir, eğer hızlı götürüp yarışı bir çırpıda bitirme derdinde bir rakipse inatla onu kovalayacaktır ve temposunun en ufak düşmesinde devreye girmeyi bekleyecektir. Dolayısıyla 5 numaralı REBEL YELL benim için günün ikinci bankosudur. Ben yanına at yazmayacağım ama yıkmayı düşünenler için 7 numaralı ULAN BATOR ve 4 numaralı GRAYEMPIRE değerlendirilebilir.

6.Ayak – Son ayak bana göre gerçekten zor bir yarış. İki tane ön plana çıkarılabilecek atlar kilolu. 3 numaralı BRAVE FEET uygun kilosu ile çok sırıtıyor gibi ama bana göre o kadar da kolay olmayabilir. Yazabildiğiniz kadar tuttuğunuz atları yazabilmenizi öneririm. Sıralamam şablonda.

1-Ayak = 4
2-Ayak = 1-4-3-8-7-2
3-Ayak = 7
4-Ayak = 3-4-1-2-5-7 // 6-8
5-Ayak = 5
6-Ayak = 3-13-1-2-7-14-15-5-4-6-7 // 9-10-11

Tutar : 40.32 TL.

İstanbul idman pisti son galoplar

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.

Yazar: HAYALTUTAN

HAYALTUTAN
Veliefendinin arka sokaklarında doğup büyümüş biri olarak atlara sevdalıyım. At yarışı benim için kumar olmaktan çok öte bir yerlerde. Bir sevgi, bir tutku gibi. 38 yaşında biri olarak, kendimi bildim bileli atlarla haşır neşirim. Bekçi tarlasında çitlere bağlanıp sabah koşturulan atlardan, günümüzde endüstri haline gelen döneme kadar. Şuan bir çok orjini canlı izlemiş olmak değişik bir duygu gibi geliyor. At yarışını ne kadar takip ederseniz edin sonunda iş, iki tane canlının muhteşem uyumuna kalıyor, yani aslında kesinlikle o gün şanslı olmalısınız. Hemde altı yarış üst üste. Bu bilinçle oynamak faydalı olabilir, bütçelerde bu doğrultuda ayarlanmalı diye düşünüyorum, geriyee bu muhteşem uyumun keyfini çıkarmak kalacaktır. Hiçbir zaman garantisi yok ve olmayacak. Bu yüzden sık olması zor. Belkide bu yüzden güzel.
12 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
admin

Bol şanslar

Scarface.01

Bol şanslarınız olsun

Ramazan Yılmaz

Bol şanslar

Ramazan Yılmaz

Birinci altılı misli deneme :)
8//
1.3//
2//
9//
1.3.7.8//
4//

Adrian

güzel kupon olmuş, başarılar

Scarface.01

Bol şanslar :):)

admin

Tebrikler 2 tek içeride.

admin

Çok geç kaldı.

Yusuf

Karataş çok geç kaldı böyle yarışları bilerek geriden seyrediyor getirmemek için

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x