istanbul altılı at yarışı tahminleri

16 EYLÜL 2020 ÇARŞAMBA İSTANBUL ALTILI TAHMİNLERİ (RISING)

İSTANBUL

1.KOŞU: Bir önceki 1000 metre çim yarışında sonlarda Chaotic ile Race Master arasında kalıp aksiyonu bozulunca dışlarına çıkıp tekrardan aksiyon kazanıp ikinciliğe girmesi yetenekli bir isim olduğunu göstermişti. Son yarışında ise grubun arkalarında bekleyip sonlarda çok kuvvetli ataklarla gelmesine rağmen KV koşudan ikincilikle ayrılmıştı.O gün geçildiği rakibi Grup koşudan gelen kaliteli bir isimdi. Bugün için gruba baktığımızda tempoyu ayarlaması halinde koşuyu rahat kazanması gerektiğini düşünüyorum. Özcan Yıldırım’la start alacak olan 9-MEGALOMAN bankomdur.

2.KOŞU: 8-9 ay gibi bir ara vermiş olmasına rağmen normalde bu grupla uzaktan yakından hiçbir ilgisi bulunmayan bir isim ve bu aradan sonra bundan daha uygun bir grup bulamazdı sanırım.Daha önce geride bıraktığı Uludaz,Nestor,Kenobi,Jack Sparrow,Blanchard gibi rakiplerinden herhangi biri bu grupla koşsa ne kadar ağır favori çıkarlardı anlatmaya gerek yok. Nefes problemi yaşamadığı takdirde  1-KIZIL TÜY ağır favorimdir. Eksik koşması halinde 2-AKDAĞ FIRTINASI devreye girmesini beklediğim isimdir.

3.KOŞU:3-ŞAHİNŞEVKET Kocakaya ile favori olarak gözüküyor. Hem formda isimlerin hem de kilo farklarının olmasından dolayı HEPSİ diyerek risk almak istemediğim bir koşu.

4.KOŞU: Bursa’da 1300 mesafeli koşusunda viraja kadar el oynatmadan gelip düzlüğü girildiğinde bir ara kapansa da özellikle 200 den sonra arttırıp güzel bir birincilikle maidendan çıkan 3-TUNÇ SİPERİ favorim.Yine Bursa’dan gelip koştuğu yarışlarda kabiliyetli bir tay olduğu izlenimi veren 2-NAKIŞ rakibidir. Babaismail’in anne kardeşi 1-HÜR UÇAN en az bu iki isim kadar şanslı gördüğüm isim. Koşunun sürprizini seri bir isim olan ve önde boş kalırsa tehlikeli olabilecek 6-FINDIK KURDU’ndan bekliyorum.

5.KOŞU: Çime çok yatkın ve güçlü bir kan hattı olduğuna inandığım 4-ALTO normalde bekleme yaptığı koşularda da başarılı ama son koşularında ilgilileri önde gitmeyi tercih ettiler veya binicileri o yönde tercih kullandı.Son koşusunda ilk 1000 de tempoyu biraz yüksek tutunca sonlarda temposu düşmesine rağmen ikinciliği kurtarmıştı.Bu da safkanın ne denli formda olduğunun göstergesi ki Özcan da ısrarla bindiğine göre bir şeyler görmüş olmalı.Bana göre bu mesafede kazanmaya yakın.Son çim koşusunda Açık ve KV koşularda boy gösteren Dolphins Girl’e saldıran hatta bir ara kazanıra da giren 6-GIANGUIR Kocaeli’nden eli boş dönmüştü.Tekrar çim piste çıkan safkan favorinin rakibi konumundadır.Sprinter yapısı ile 2-VIVALDI STORM , 7-YELLOW LEGEND ve 3-LIVE THE MOMENT diğer ihtimaller.5-WOUND HURF FULL eklediğim isim.

6.KOŞU:  İlk koşusunda biraz da bariyer dibinde kalmasından dolayı kazanabileceği koşudan ikincilikle ayrılıp sonraki koşusunda Grup 3 koşuya kaydolan 9-LOKUM aradığını bulamamıştı.Şekerağa ve Şekerhanım gibi kaliteli isimlerin kardeşi olan safkan favorim.Long Runner’ın babadan kardeşi olup kısrak babası da Nureyev olan 1-BARON SETRAK güçlü bir kan hattına sahip olup favorinin rakibi olacaktır. 1200 mesafeli sentetik koşusunda gayet tatminkar bir performans ortaya koyan 5-LION EMPIRE, Kocaeli’nde katıldığı ilk koşuda tecrübe kazanan 4-KEY OF MAGIC sonraki ihtimaller.Katıldığı iki çim koşudan sonra sentetikte şans arayacak olan 3-JUNIOR BARON sürpriz isim.

 

İSTANBUL I

1.AYAK: 9

2.AYAK: 1/2

3.AYAK: 3,4,2,7,5,1,6

4.AYAK: 3,2,1,6

5.AYAK: 4,6,2,7,3,5

6.AYAK: 9,1,5,4,3

Kupon bedeli: 58,80 TL / 117,60 TL

7.KOŞU: Gazi koşusunda erkek safkanlar yanında mücadele eden önceki 2100 metre mesafeli koşuda arkasında tabela yapan rakiplerinden 20-25 metre daha fazla koşmasına rağmen güçlü sprinti ile kazanmasını bilen 7-PRIOR hemcinsleri arasında kazanmasını beklediğim isimdir.

8.KOŞU: Bugüne kadar gösterdiği performansla  katıldığı 7 koşunun 5’ini kazanan kalite isim 6-UPPER CUT koşunun favorisi olup benim de kazanmasını beklediğim isimdir. 3-KANEKONUN OĞLU rakibi olacaktır.

9.KOŞU: Güçlü sprinter isim 3-LEX TALLIONIS startta fazla takılmazsa kazanmaya en yakın isim. 5-SILK ROAD boş kilosu ve gelişen formu ile bu defa kazanabilir.

10.KOŞU: Formunu bulmuş gözüken 6-BAŞAYDIN , son iki koşusu ile sinyaller veren 3-SPARTAKÜS , bugün yarın derken ne zaman patlayacağı belli olmayan 9-KADEŞ , Kaizbert temsilcisi 14-DELİBİNNUR , bir koşu gören Taliphan’ın anne kardeşi 11-SUBİKE , Gürsu’nun kardeşi olup her an potalayabilecek 4-ARTE ve ilk koşusu olmasına rağmen işlerinde iyi dereceler çıkaran 19-BANA MÜSADE  koşu içinde kendilerine şans bulabilecek safkanlar. 5-İSYANCAN sürpriz isim.

 

İSTANBUL II

1.AYAK: 4,6,2,7,3,5

2.AYAK: 9,1,5,4,3

3.AYAK: 7

4.AYAK: 6,3

5.AYAK: 3,5

6.AYAK: 6,3,9,14,11,4,19,5

Kupon bedeli: 67,20 TL

Herkese bol şanslar.

Günün haber / tahmin yazısını 16 EYLÜL 2020 ÇARŞAMBA İSTANBUL ALTILI TAHMİNLERİ (RISING) olarak RISING sizlerle paylaştı. 15 Eylül 2020 tarihinde buradaki Etiketler: , , , , , , hakkında güncel haber ve yazılara daha sık ulaşmak için bizi soyal medya hesaplarımızdan beğenebilir ve takip edebilirsiniz.

Yazar: RISING

Avatar