Ana Sayfa / Tahminler / 14 TEMMUZ 2017 İSTANBUL AT YARIŞI TAHMİNLERİ (HAYALTUTAN)
istanbul altili tahminleri

14 TEMMUZ 2017 İSTANBUL AT YARIŞI TAHMİNLERİ (HAYALTUTAN)

1. Ayak - Son yarışını dereceli kazanan Urfagülü kiloyu kaldırabilir. 2-5-7 nispeten zorlu yarışlardan sonra artık nefes alma derdindeler. Süprizi kalitesine inandığım Laguna Ldy'den bekliyorum.

2. Ayak - Nasıl koşacağı belli olmayan taylarda iddialı yorum yapmak zor. Nefesi geliştiyse 2 - Dinçgör öncelikle tutuyorum. Başta 14 olmak üzere 12-7-4 rakipleri.

3. Ayak - Kısa mesafeli yarışta biraz bana güven verebilseydi bu yarışı sadece Marvelios İron için izlerdim ama biraz kaçak oynadım burayı. 1-2-3-4-5

4.Ayak -

Runner Bull

Ankara'da Gazi öncesi prova olan Mehmet Akif Ersoy koşusunda Pıano Sonato ve GaziBoraKhan a geçilirken aslında tam bir Gazi'yi erken bitirebilirmiyim düşüncesini sahada uyguladı. Erken öne düştü hatta bir ara ufakta olsa kazanabilirim imajı verdi ama iki güçlü rakibinin sonlardaki direncine karşı koyamadı.  Bunun üzerine Gazide sabırlı koşma gayretindeydi ama yine hepsi şampiyon namzeti rakiplerine ayak uyduramadı. Piano Sonato bu sefer kazandı, ikinci olan yarışın mutlak favorisi Pershing ve 3. olan safkanda plasede görünen Finesse'ydi. GaziBoraKhan sorunlarından dolayı koşamadı. Koşsa eminim oda iyi bir yerlerde olurdu. Şimdi bu rakiplerinin hiçbirisi yok. Ama asıl önemli olan buda değil, bana göre ideal pist ve mesafesinde start alacak. İzlediğim koşularında bana böyle bir izlenim verdi açıkçası. Eğer iki uzun çim ve yükü ağır olan bu koşulardan etkilenmediyse Runner Bull koşuyu Ö.Yıldırım idaresinde kazanacaktır.

 

5.Ayak - Hafif kilolu eküriler için kurgulanmış gözüksede ben iyi atların her zaman kilo kaldırabileceğini düşünürüm. Budakbey ve Atmacabeyi iyi bir örnek olabilirler. 5-2-1

6.Ayak - İşte yine taylar ; Daha tam aksiyonlarını oturtamadığı için adından söz ettiremiyor, yarış saati yağmur yağmazsa Çağaçar alır gider. Cantucan ve her pistte söz sahibi orjini ile Şahinşevket hata affetmez.

Tahmin ve yorumlar tamamen amatör bir anlayışla paylaşılmaktadır.

7
Sizden gelen yorumlar ve tahminler

avatar
4000
admin
Yönetici

HAYATUTAN yeni yazar arkadaşımızdır. Başarılar dilerim.

Ramazan Yılmaz
Üye

Hoşgeldin HayalTutan ilk gününden bol şanslar

admin
Yönetici

Ramazan nasıl gidiyor :)

Ramazan Yılmaz
Üye

altılıyı soruyorsan gümledik:))

admin
Yönetici

Anlaşıldı :)

Adrian
Üye

Hayırlı olsun

Yazar: HAYALTUTAN

HAYALTUTAN
Veliefendinin arka sokaklarında doğup büyümüş biri olarak atlara sevdalıyım. At yarışı benim için kumar olmaktan çok öte bir yerlerde. Bir sevgi, bir tutku gibi. 38 yaşında biri olarak, kendimi bildim bileli atlarla haşır neşirim. Bekçi tarlasında çitlere bağlanıp sabah koşturulan atlardan, günümüzde endüstri haline gelen döneme kadar. Şuan bir çok orjini canlı izlemiş olmak değişik bir duygu gibi geliyor. At yarışını ne kadar takip ederseniz edin sonunda iş, iki tane canlının muhteşem uyumuna kalıyor, yani aslında kesinlikle o gün şanslı olmalısınız. Hemde altı yarış üst üste. Bu bilinçle oynamak faydalı olabilir, bütçelerde bu doğrultuda ayarlanmalı diye düşünüyorum, geriyee bu muhteşem uyumun keyfini çıkarmak kalacaktır. Hiçbir zaman garantisi yok ve olmayacak. Bu yüzden sık olması zor. Belkide bu yüzden güzel.