Ana Sayfa / Tahminler / 14 TEMMUZ 2016 PERŞEMBE ANKARA ALTILI TAHMİNLERİ (BOMBACI)
ankara altili tahminleri bombaci

14 TEMMUZ 2016 PERŞEMBE ANKARA ALTILI TAHMİNLERİ (BOMBACI)

Selamlar herkese Ankara altılı tahminlerim şu şekildedir:

1.KOŞU: Zaman zaman geriye dönmeyi seviyorum. Hem hatırlamış oluyoruz hemde safkanların özetini geçmiş oluyoruz. 3 yarış sabredip -ki bu benim için inanılmaz bir sabır- ilk defa 18 haziran da safkandan bahsederken 7 ganyana koşuyordu ve şu ifadeleri kullamıştım: "Bu safkan 2 yıl sonra 3 yarış gördü. Dile kolay tam 2 yıl koşmadı. Peki neydi sorunu ? Tendon. Çok ciddi bir tedavi süreci geçirdi. Maiden dan hemen sonra Dinçer Cebeci , Sait Akson, G3 Mimar Sinan koşularını koştu. Buram buram kalite kokan TALİP HAN'ın kardeşinin üzerinde çok emek var ve ben başarılı olmasını çok istiyorum." Evet bir çoğunuzun hatırladığı gibi bahsettiğim safkan (1) YAVUZSEL. Zaten bu yarıştan hemen sonra safkanı tek yakalamıştık. Tamam belki 1.05 ganyana yakaladık ama olsun;) Bende isterdim 7 ganyan iken yakalamak ama olmadığı zaman olmuyor. Yine her zaman ki gibi bir yarış önce önermiştim:) Ben bu safkanı üst üste seriye bağlamak zorundayım. Bende tek olacak dileğen yine site halinde takip ettiğimiz (5) ERSÖZLÜ ve (2) TUĞRA yı değerlendirebilir. Kısaca özetleyecek olursak bu grupta da rakip görmediğim kalite (1) numaralı YAVUZSEL BANKOMDUR. (Değişiklik olmuştur. ) 

2.KOŞU: Artık bazı safkanları gördüğüm zaman gülmemek için kendimi zor tutuyorum. Evet yine o (6) KATİP HAN ve yine o Ömer Kaya :) inanılmaz bir ikili. Safkan zaten bu yarışta da gelmez ise dile gelip "Yeter artık getirecekseniz getirin diye bağıracak" Misli oyunlar için alternatif bankom olup ilk rakibi (7) KOMPLİMAN dır.  

3.KOŞU: Son yarışında (1) numaralı TRİTON ayırmasına rağmen bu defa (2) numaralı AYRTON aynı hatayı yapmayacak bu kadar çok avans vermeyecektir diye düşünüyorum. Birde son yarışı ve pilotu ile (3) ONTUĞ demek zorundayız.  (Değişiklik olmuştur) 

4.KOŞU: Bu yarışta diğerlerinden ayrılan iki safkan (1) EYVAH UZUN MEHMET ve (3) BABA İHSAN görünüyor. Ancak 1500-1600 gibi mesafeler uzun mesafe safkanlar için çok enteresan oluyor. Startla birlikte deparlanabilirler ve tempoyu yakalamak ta zorlanamaz iseler ciddi anlamda söz sahibi olabilirler. Birde bu yarışta  (5) NERGİS BEY gibi baş belası:) bir safkan olduğu için ben biraz kalabalık tutacak gibi duruyorum. 

5.KOŞU: Bu yarışta da yine biraz geriye gideceğim. İsmini duymama ve beklenti olduğunu bilmeme rağmen ilk iki yarışında sabrettim. Bunun en büyük sebebi üzerinde sürekli apranti olması idi. Ancak üçüncü yarışında da aynı apranti olduğunu görünce dayanamadım ve 30 haziranda ki yarışında 9.70 ganyana koşarken şu ifadeleri kullandım: "Piyasada adı sıkça duyulan ve Kaya'ların gelmesi için acele etmediği belli olan ŞEKER AYŞE nin ismini unutmayın. " demiştim. O yarışta birazda heyecan yapan aprantisi ile startta 2 boy kalmasına rağmen sonlarda iyi gelen safkan yarıştan üçüncülük ile ayrıldı. Şimdi ise üzerinde Ömer KAYA var. Bu safkandan son defa bahsedip rakiplerini şablonumda vereceğim.  

6.KOŞU: Eğer mesafe biraz daha uzun olsaydı tartışmasız  (3) TÜRÜTCAN ı tek atardım. Plase konumda çıkacağını tahmin ettiğim safkana baktıkça ağzımın suyu akıyor. :) Yanına iki safkan daha iliştirdim (8) THE DOUGTER SUN ve (1) MISS ELENY.  Daha da dersem bir safkanla kalmaz o yüzden üç safkanla bırakıyorum.  

7.KOŞU: (1) numaralı ANKARALI tabiki haklı olarak uzak ara AGF çıkacak. Ancak son yarışlarında form sıçraması yapan (4) SPEDY GUNNER ın kimyasını bozmazlarsa bu safkan can yakacak. Burada söylüyorum hiç olmadık yerde çıkıp gelecek. Bu yarış için dileğen ağır favori olan (1) ANKARALI yı elbette tek atabilirler. Ben iki safkan yazacağım.  

8.KOŞU: (1) UÇARER, (6) MERKÜROĞLU arasında bir yarış gibi görünse de  (2) ALİŞİRİN OĞLU'nun son düzlüğe lider döneceğini tahmin ettiğim yarışta bu safkandan bu sıralar bir supriz bekliyorum. Bu ayağı bu üç safkanla geçmeye çalışacağım.

9.KOŞU: Safkan yerinde duramıyor.  Tutmaları zor. Akranları gibi seri 2 ci.liklere bağlayacağını tahmin etmiyorum. Startta tost olmaz ise bu defa gelmesini bekliyorum. (1) numaralı BURUKMERT risklide olsa BANKOMDUR. 

1. ALTILI GANYAN ŞABLONUM

1.AYAK: 5-2-4-6

2.AYAK: 6-7-10-2-8

3.AYAK: 1 TEK

4.AYAK: 1-3-5-4-2-7

5.AYAK: 12-9-2

6.AYAK: 3-8-1

2. ALTILI GANYAN ŞABLONUM 

1.AYAK: 1-3-5-4-2-7

2.AYAK: 12-9-2

3.AYAK: 3-8-1

4.AYAK: 1-4

5.AYAK: 1-6-2

6.AYAK: 1 TEK

NOT: 1.Koşuda (1) YAVUZSEL koşmayacağı için kalabalık tutmaya yoluna gittim. Dolayısı ile 2.Kosuda (3) ve (9) numaralı, 3.Koşu da (2) ve (3) numaralı safkanları şablonum dan çıkardım. Mecburen risk alıp 3. KOŞUDA (1) numaralı TRİTON BANKOM durumuna gelmiştir. YAVUZSEL in yarıştan çıkması ile 1. ALTILI nin cazip bir hal aldığını düşünüyorum. Herkese bol şanslar.  

 

 

Hakkında Bombaci

Bombaci
Selamlar İstanbul'da yaşamaktayım 20 yılı aşkın süredir at yarışlarıyla ilgilenmekteyim. Evli ve 1 çocuk babasıyım.

56 yorum

 1. Eline sağlık ..bol şanslar

 2. Bombacı bilgi sahibiysen eğer paylaşır mısın? 3 koşuda 1 ve 2 numaranın sahipleri arasında akrabalık ya da ortalık gibi bir durum var mı acaba?

 3. Eline yüreğine sağlık abim benim

 4. herkesin yazdığı gibi gelsin diyelim öncelikle,,,, senin ve ertanbeyin yorumları okudum özellikle önerdiğiniz atların son koşularını tekrar tekrar izledim ilk 6 koşuya ağırlık verdim incelerken para vermez gibi duruyor ammaaaaa bir iki ters at girerse biraz tAtlı ikramiye verebilir,

  ilk kosu yavuzsel kossa da koşmasa da ben uzun ara sonrası yine bu grupla kosan ve dördüncü olmasına rağmen nefessizlikten etkilendiğini düşündüğüm 4 numara royal winneri tek yazacağım o kadar ara vermiş olmasına rağmen at fotoya çok rahat giriyor tekrar izlerseniz sizlerde göreceksinizdir

  ikinci kosu önceliğim ilk kez koşacak olmasına rağmen ( ilk koşanlarda ağırlığı anne kan hattına veririm güzelse mutlaka öncelikli yazarım) 8 numara transit kendi atlarına binen gündüzeli ile transit sekilde fotoyu geçebilir yanına sadece müzmin maidenlerden 6 numara katiphanı ekleyeceğim ,,, maiden kosu ikramiyelerini düşürseler veya belli bir kazanca ulasan atın maiden koşması yasaklansa bizlerde böyle müzmin maidenlerden mağdur olmayacağız

  evetttttt geldik benim tatlı para verebilir tezimin olduğu koşuya ,, iki yorumcuda farklı tek atacak zaten agf de büyük ihtimalle 1 ve 2 numara ayrılacak 3 numara yüzde 10 larda 4 ise en fazla yüzde 5 lerde kalacaktır , 4 numara pay paint kapalı kutu kosan kardeşi yok kiii ben korkarım böyle atlardan nasıl koşacağı belli değil acaba kafayı almakta ısrar ederek tritonu mu bozar veya bekleme yarısı mı yapar veya 50 metre fark mı yer bilemiyorum ama zayıf gördüğüm programda burada 4 atıda yazacağım ontug’un son kosusuna baktım rahat kazanmış triton ve ayrton birbirini kollarken virajda vites yükselterek kazanabilir bu koşuda 3 veya 4 numaradan birinin gelmesi demek herhangi bir koşuda 50 lira ganyanlı bir atın gelmesiyle eşdeğerdir

  dördüncü kosu sizlerinde dediği gibi eyvah uzun Mehmet ve baba ihsan arasında görünüyor son koşuda eyvah uzun Mehmet en iç bariyerde pusmus ,, amma buraya sizden 5 numara nergisbeyi ve 6 numara baba menduh’u ekleyeceğim

  besinci kosu ; bir müzmin maiden de burada araf zamanının son kosusunu izledim son 100 de bakıyorsun at elde gidiyor ve bu at rahat 5 boy atar diyorsun ama kaybetmeyi nasıl beceriyor binicileri anlayamıyorum ! ilk kosusundan bu yana değerlendirdiğim seker ayseyi yanına yazarsam burayıda 9,12 geçmiş olurum

  geldik 6, koşuya öncelikle bu türütcanda mutlaka bir sorun vardır 3 senede bu kadar az yarış koşuyorsa sorunludur ama yinede el mahkum yazacağız 8 numara the doughter sun basta olmak üzere 1,2,3,4,8 /////// 19,20 lira tutuyor

 5. Selam sizlrre bir teşekür borcum var teşekkür ederim dukku altılı icin kenidi hatamdan 5de kaldim kismet deyilmis saygılarımı sunarım.

  • Mustafa kardesim yavuzsel kosmuyor kossada 4 tek yazaeim demissin sana abi tavsiyesi 6 numarayi da ya z. Dort at yazdigin yerde ontugla tritin yeter
   Birinci altilinin 3.ayaginada 8 numarayi ekle

  • 3.koşu 8 den kastım hani diyordun ya koşmaan at bile gelebilir o anlamda krdeşim 3. 1 yeter

  • Bombaci

   Ben teşekkür ederim. Altilida fırsatlar hiç bitmez. Bunlar 365 gün koşar:)

 6. Bombacı Günaydın Ankara koşuları ve Ankaralı hakkında bir yorumun olurmu

 7. Barışçı

  boş şans bombacı dünkü şanssızlık bugün yaşanmaz umarım başarılar

 8. sheva

  site olarak takipteyiz dediğin heralde en önde ben oluyorum ama artık sizin olsun :) bence 2400 m yarısı disi nasıl kazanır diye herkesin çekindiği at olan 6.TORUN CALLAS kolay kazanıcaktır yeri olan zaten yazsında yerı kalmayan başkasını çıkarsın bunu yazsın :)
  diğer tek adayımda herkesi bıktıran araf zamanı ayağında olacak malesefki bombacı kadar şekerayşeyide tutmuyorum al birini vur ötekine misali farkları yok bence yetiştirici yada at olarak o yüzden geriye 2.BERRAK kalıyo oda tekimdir.

  • Bombaci

   Selam herkese . Resmi olarak YAVUZSEL yarıştan çıkmasa da artık koşmayacağını sağır sultan duydu. Maşallah Ertan bey de ne kulak varmış:) o yüzden şablonu değiştirip az sonra dahil olacağım.

  • 1. Kosu yavuz kosmaz

  • Benim için fark etmiyor koşsa da Royal winner tek yazacağım ve 2400 mesadede dişiler dezavantajlı oluyor bazı istisnalar hariç burdan by uzmana duyurulur yanımda oturmuş 6 torun callas geçilmez deyip beni zehirliyor :) ama ben bu dolmayı yemem

  • Kulaklar iyi çalışıyor..Yerin kulağı var benimde var,ben yermiyim yemem 😂😂

  • Bombaci

   Yaşa çok yaşa 😂😂😂😂

 9. Bem kilicimi cektim. Mustafa …eger 1.kosuda 6 numara burda ge?mezse kessinler yada satsinlar

 10. crone

  bol şanslar bombacı..

 11. Bombaci

  Gürkan selam ANKARALİ farklı bir safkan olduğu kadar mesafesinde de koşuyor. Dolayısı ile tek olarak beklenebilir. Rakibi verdiğim SPEEDY GUNNER ı son yarışlarında 2 defa geçti. Bunlardan birini 2 boy bir diğerini boyunla geçti. Yani SPEEDY GUNNER geliyorum sinyalleri veriyor. Ancak herşeye rağmen ANKARALI programda sığınılacak 2 safkandan biridir. Bir diğeri ise:
  …….
  8.Kosuda koşan UÇARER dir. Sağlam oyuncular bu iki safkandan birini tek olarak bekleyebilir. UCARER son yarışında adeta uçtu. Bugün Türkiye oyunu bu iki safkan üzerine kuracak. Dolayısı ile bir diğer sığınılacak liman UÇARER dir.
  …..
  Benim oyun tarzımdan dolayı ve takipte olduğum safkanlardan dolayı bu iki safkanı yıktım son ayak tek beklemeye karar verdim. Son ayağa gelecek olursak.
  …….
  Son ayağın 3 safkan dışına çıkacağını düşünmüyorum. Açık açık ifade edeyim bu benimle ilgili ben bu tarz oyunu seviyorum. Son ayak tek beklemek mi yoksa ANKARALİ veya UCARER tek beklemek mi mantıklı derseniz o zaman zaten cevabı AGF verecektir. Sonuçta mantık=AGF Son ayak BURUKMERT-DEMİRCOCUK-KURYE dışına çıkacağını düşünmüyorum. Her 3 safkanın da tüm yarışlarını seyrettim BURUKMERT TE karar kıldım. Bunun sebebini açıklarsam riskli koşuda sizleri ikna yoluna gitmiş olurum. Ki bunu istemiyorum. Karar sizlerindir. Tekrar bol şanslar dilerim.

 12. Buyur bay uzman :) ) zehiri verdin bize ekledik 6 numarayı ve diğer yazdığın 5. Koşudaki 2 numarayı. .. ilk koşu 6 gelirde yakalarsam ortaksın :) 4 gelirde son ayakta yatarsam kupon parasını senden alırım yada iddia oynarım :)

 13. kupon süper olmuş ama keşke 2.koşu 2 numarayıda eklese idin)

  • 1.altılım 6 tek
   2.ayak 2.6.8
   3.ayak 3
   4.ayak1.2.3.4.5.8
   5.ayak2.9.12
   6.ayak8.1.4

  • 2.altılım1.2.3.4.5.8
   2.ayak 2berrak 9 arafzamanı
   3.ayak8.1.4
   4.ayak2 misaeeee
   5.ayak 1 uçarer 6 merkür oglu
   6.ayak5.1.2

  • 128 lira verdi .. bu arada mustafa bey çaktırmadan aynen kuponumu yatırıp yakalamış tebrikler

 14. BARON44

  ankara bu atlara dikkat
  2.koşu: 10 .çekirdek,2 gündüzkaaan
  6.koşu.LADY KRAKOW
  7.koşu Brave decision

 15. Heeee :) bana kalsa 6 koşuyada hepsini yazmak isterim ama ganyan bayici para ister ona göre :) normalde teksiz altılı yapmazdım ama çok ısrar ettin diye bu seferlik böyle olsun deyip bu şekilde yatırdık :) tabi ilk ayak 4 numarayı bu kadar tutuyorken 4 tek girerek te bir kupon yaptım ama o sürpriz sonra gösteririm :)

 16. sheva

  1.3lü ganyan
  8
  1
  8
  Fazla misli basmayın bizede para kalsın havuzda :)

 17. econom_ist

  Merhaba, bugünde böyle olsun, bol şans herkese…
  1. AYAK
  1 (Eyvah Uzun Mehmet) TEK

  2. AYAK
  12 (Şekerayşe) TEK

  3. AYAK
  1 (Mıss Elenı)

  3 (Türütcan)

  8 (The Daughter Sun)

  9 (World Stage)

  4. AYAK
  1 (Ankaralı)

  2 (Mısae)

  5 (Brave Decısıon)

  5. AYAK
  1 (Uçarer)

  2 (Alişirin Oğlu)

  6 (Merküroğlu)

  6. AYAK
  1 (Burukmert)

  2 (Demirçocuk)

  3 (Emirgan)

  5 (Kurye)

  7 (Serkancan)

 18. BARON44

  5 lira hayırlı olsun efendim :))

 19. ERKAN

  hiç hesapta ypoktu çok kötü oladu vallaha :(

 20. BARON44

  bu atlara dikkat 5 koşu 1.Akarnejat

 21. Son zamanlarda gördüğüm en enterasan koşu

 22. Ahmet çelik yapma şunu allah aşkına ya ,niye düz gitmiyorsun da içeri girmek için atı çıkiyorsun :( 8 almıştı yarışı

 23. BARON44

  7.25 HAYIRLI OLSUN EFENDİM 10 LİRA OLACAKTİ SİZDE BULUN DEDİM :))

 24. BARON44

  BU ATLARA DİKKAT DEDİYSEM DİKKAT STAFANO HERKES BİLİR :)

  • At güzel koştu ona lafım yok ama izle tekrar türütcanın sağından gitmek varken içeri girmek için atın kafasını çekiyor kendine doğru türütcana temas etmemek için o da zaten yarım saniye kayıp demek sprinte

  • BARON44

   herşey istedigim gibi geçseydi şimdiye at çiftligi kurmuştum yarışta olur dün hard babay gelse 10 misli altili buluyordum tenerefi ortadaki ata faul yapti reddedildi ne yazıkki bu oyun böyle

 25. BARON44

  dikkat ettiysen teklerin yanına at vermiyorum gelcek atları yaziyorum digerler tek zaten 50 liralik yap ne verirse bekle altilinin ölüsü 10 lira oldu zaten :)

  • o atlar zaten benim de kuponumda mevcut ,zaten yatmışım farketmiyo =)

  • BARON44

   tüyoyu kapmissin helal :))))

  • Ahahah maalesef kendi ürünüm onlar =) zaten yarışları izlediğinde bağırıyo bu atlar gelebilirim diye,ama özcan da olduğu gibi akarnejatı gündüzeli de kontrol edemedi bi kaç yarışa ihtiyacı var

  • BARON44

   aynen akarnejsat 3 yarış sonra 15 lirayla gelir boşver :)) daha iyi

 26. Lady krakow benim kuponda da tekti

 27. BARON44

  dikkat dedigim atlara dikkat et stafano o gün olmasa bile en gec 3 yarış sonra yarışı alir gecen akanhanı tek vericektim internete giremedim :))

 28. BARON44

  güzel at bu misae brave decison daha ekmek yemesi lazim

 29. BARON44

  altili 2 yunus emre yapti galiba :))

  • Mondinin oğlu ilk defa en kısadan ve düzgün tempoyla koşunca bu sefer kazanacak herhalde dedim ,son virajda en dışarı çıkmaya çalıştı yine olmadı =)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir