14 TEMMUZ 2015 ANKARA ALTILI TAHMİNLERİ (MUSTAFA KEMAL)

1.KOŞU:
Uzun süredir bir o şehir bir bu şehir gezen ama aslında tüm başarılarını Ankara pistinde gerçekleştiren 2- ALBURAK KIZI bana göre yarışın kendimce haklı favorisidir. Yine aynı durumdaki bir diğer Safkan son yarışlarında ki hem mesafe hemde pistin kendisi için handikap oluşturmasından oldukça geriye gitti.Ben bugün için harika bir 3- BUZDENİZİ izleyecegimizi tahmin ediyorum. Ben bu koşuyu bu iki Safkanla geçeceğim.

2.KOŞU:
Yarışa baktığımızda yarışın oldukça süratli geçeceği ve bana göre nefes yönünden etkilenecek çünkü galopsuz bir şekilde yarışa giriyor bu 3.yarışı olacak 9- MÜJDELİ KIZ ve 8- ZÜLUMKAR hemen yanında yer tutacak olan Safkanı arkalarında 1- AKLISELİM ve dışına 3- EDEBEY yer tutacak gibi duruyor.Bu gidişatın kesinlikle ama kesinlikle yarın harika bir yarış beklediğim 4- ALMİLA ya inanılmaz yarayacak zira rakiplerinin kimisi eksik galoplarla ve uzun aradan sonra yarış görecek şuanda en hazır isim gibi duran 4- ALMİLA mutlaka kuponlarinizda olmasını isterim.

3.KOŞU:
Yarış için çok fazla söylenecek bir şey yok aslında 7- TANKAL ın bir sakatlığı yoksa yada bir problem yaşamazsa yarış içinde yol bulamama gibi rahat kazanması gereken bir yarış.

4.KOŞU:
Yarışta tek atma tercih hakkımı kullanmak istesem kesinlikle ama kesinlikle 4- MEMORABLE den yana kullanırdım zira inanılmaz aksiyonları vardı. Safkan son yarışında zaten son 800 ünü 45.64 le geçmiş Safkan buradan da anlaşılacağı üzere her geçen gün üzerine katacağı galoplarında görülüyor.Canımı sıkan yani beni tereddüt içinde bırakan Özcan yıldırımın tercihi.Bu yüzden yanına at yazacaksam tekime 6- RUMBA ve 1- HELGALEIN yazıp bu ayağı geçiyorum.

5.KOŞU:
Benim yorumlarımı takip edenler yada okuma zahmeti gösterenler bilmelidir ki ilk ayağı her zaman en az atla geçmeye çalışırım. Şimdi çalışmalarıma başlarken şunu göz ardı edemedim yani; ankara yarışları diğer illere göre herzaman zor olmuştur ve nefes yönünden çoğu isim etkilenmiştir sebebi ise rakım ın yüksek olmasıdır. Şuraya gelmek istiyorum yani eğer çok kaliteli bir safkanınız yoksa yani grup Koşular kazanan yada kV yarışlar koşan bir Safkana sahip değilseniz burada inanin söz sahibi olmanız biraz zor bu yüzden ben ankara pistinde galoplarını yapan ve son koşullarının en az ikisini ankarada yapmış olan isimlere şans vereceğim ve bunu da en az isme şans vererek yapmaya çalışacağım. (Uzun süredir yorum yazmayınca dilime vurmuş)
> Yarışta ki en şanslı isim kesinlikle ama kesinlikle 2- ZEMANOVA dır zira Safkan önde kim olursa olsun yarışın herazaman içinde yarın eğer 6- DEDİKLİ ŞAHİNBEY in preslerine mağruz kalmaz ve virajı 2 boy önde dönerse dışardan gelebilecek sprinter lere direnebilir.Bence 2 rakibi var bu Safkanın birisi erentay a mağlup olurken yol bulamayan ama yinede diri sprintiyle iyi ara kapatan Safkan yarışı iyi yerlerde takip etme konusunda bana göre ilk 4 e girebilecek yetenekli jokeyi deniz yıldızla yarışacak olan 7- FIRST EMPİRE ve tabiiki iyi sprinter 4- FAIRY FAST yazıp bu ayağı geçeceğimize inanıyorum.

6.KOŞU:
Yarışın gidişatından bahsederek başlayayım biliyorsunuz 2- BİLDENBEY ayağına inanılmaz seri bir isim muhtemelen yarışı tek başına forse edecek bu isim olacak ben bu Safkanı en yakın takip edecek olan isimler o kadar çok ki muhtemelen yarışı suratlendirecekler ister istemez şimdi burda 4 isim çok ön plana çıkıyor bunlardan ilki önde istediği tempoyu kuracak olan 2-BİLDENBEY, son yarışını kesinlikle Jokey hatasından kaybeden ve sprintine geç başlayan 3-CATH MONEY ,10- GÜLBEYAZ HATUN ve eğer aşırı beklemezse Furkan Yüksel kesinlikle yarışın içinde olacak olan 8- AŞK VE GÜL yeri olanlar son çim yarışında ilk sıradan Önerdiğim 5- GRİKURT u degerlendirebilirler.Bana soracak olursaniz kesinlikle burayı iki isimle geçirdim 2- BİLDENBEY ve 8- AŞK VE GÜL

 7.KOŞU:
O kadar zor bir yarış ki hepsi birbirinden vasat isimler ama ben bir isimden yine bahsedeceğim 3- BÜYÜK PATRON bu isim sürekli startta kalıyor ve ben bugün yine inanılmaz tutuyorum. İnanın eğer 5 boy startta kalırsa kesin kazanır harika fuleleri olan müthiş Ciğerli Safkan ne hikmetse bu sorunu yarışlarında nüksediyor. Ziraa galoplarında herhangi bi sıkıntı yok.Son derece vasat isimlerin katıldığı koşudaki sıralamam sablonumdadir.

8.KOŞU:
Yarışta yine değişen birsey yok 3- KÜÇÜK MATRA kaçacak arkasında 6- RUDE BOY takip edecek her nekadar 7- SIERRA BLANCA nin presi olacak olsa da bugün için yine 3- KÜÇÜK MATRA çok şanslı dır.Bir önceki yarışında nefessizlikden etkilenen ama genelde böyle yarışlardan sonra kas ekşimesi yani hamlık belirtileri baş göstersede 6- RUDE BOY etkili jokeyi ile yine yarışın heryerde olacaktır.Son olarak son yarışını kesinlikle ölçü almadığım 10- OFSAYT ve son olarak 9- YENİSEİ yazdığınızda bu ayağı rahatça izleriz diye düşünüyorum.

9.KOŞU:
İlgililerinin Safkana takı taktiktan sonra çok iyi yarış çıkarması neticesinde aynı takıyla ve eküri avantajıyla yarışacak olan 8- SİNGAPUR PRENSİ bugün için tek tuttuğum isimdir.

 10.KOŞU:

Startta fazla oyalanmazsa kendisi için yarış bile olmayacak olan eküri destekli 10- HÜLAGÜHAN ikinci bankomdur.

ALTILI ŞABLONUM

1.KOŞU: 2,3
2.KOŞU: 9,8,1,3,4
3.KOŞU: 7
4.KOŞU: 4//6,1
5.KOŞU: 2,7,4
6.KOŞU: 2,8///3,10,5
7.KOŞU: 3,8,9,5,7
8.KOŞU: 3,6,10,9
9.KOŞU: 8
10.KOŞU : 10

Herkese bol şanslar diliyorum. …

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.

Yazar: Mustafa Kemal

Mustafa Kemal
Adım, Mustafa Kemal 1979 doğumluyum.
Mustafa Kemal
Ziyaretçi
Mustafa kemal

Son mailimi göremediniz sanırım sayın admin…

admin
Yönetici
admin

Düzeltildi.

ozgur
Ziyaretçi
ozgur

Abi şablonu unutmussun

Mustafa Kemal
Ziyaretçi
Mustafa kemal

Teşekkür ederim.Benim hatam özgür bey.Teşekkürler

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Emeginize saglik.Bol sans

murat sengul
Ziyaretçi
murat sengul

Mustafa bey gunun 6. Kosusunda 2 nolu bildenbeyi yorumlarinizin basinda 2 nolu derken , yorumlarinizin ortasinda ve sablonunuzda 1 nolu olarak yazdiniz. Bakabilirmisiniz. 2 mi 1 mi?

admin
Yönetici
admin

Düzeltildi, uyarı için teşekkürler.

Mustafa Kemal
Ziyaretçi
Mustafa kemal

Ben yorum yazmadan daha az zahmet veriyorum aslinda uyarı için teşekkürler.Admin düzeltme için size de teşekkürler.

Mustafa Kemal
Ziyaretçi
Mustafa kemal

İlk ayakta yatmak kesinlikle benim hatam ama bana kimse 2.ayakta ki 7- TAYFUNER İ yazdiramazdi uzun çok uzun ara galoplarında eksik yazık oldu.

Sergei Ardzinba
Ziyaretçi
Sergei Ardzinba

Arkadaşlar 3. Ayakta 4 numaralı at Arspet’i göz önünde bulundurun bence.

1-) 4-7
2-) 2-8
3-) 3-4-8-9
4-) 2-3-9
5-) 8
6-) 3

2 lira 88 kuruş .Bence Ankara’ya yeterli bu :)