Ana Sayfa / Tahminler / 14 ARALIK 2017 PERŞEMBE İZMİR AT YARIŞI TAHMİNLERİ ( YAVUZHAN )

14 ARALIK 2017 PERŞEMBE İZMİR AT YARIŞI TAHMİNLERİ ( YAVUZHAN )

Zevkli ve Güzel bir İzmir programında bütün arkadaş ve dostlarımıza bol şanslar diler, yazdığınız isimlerin ganyan olmasını temenni ederim.

1.AYAK :  Başlangıç ayağı zevkli ve çekişmeye açık bir koşuyla başlıyor. Dört ismi rakiplerinden bir adım daha önde tutuyorum. İlk şansı Ankara pistinden sonra çıktığı İzmir pistinde güzel bir birincilik elde ederek form tuttuğunu gösteren 1 GÜRSOY'a veriyorum. Son koşusunda beklentilerin altında kalıp koşudan üçüncü ayrılmasına rağmen bugün ki performansının bu rakiplerine yetebilecek güçteki 2 BAYDÖKER , Aradan sonra koştuğu ikinci yarışını kazanarak bu tip uzun mesafelerde her zaman söz sahibi olacak istikrarlı isim 3 POWER KING ve son olarak bu rakiplerle devamlı mücadele içerisinde olup bugün uygun sıkletinin avantajını kullanması halinde koşunun süprizine imza atabilecek hazırlıklara sahip 6 BÜYÜK BABA sıralaması koşu içerisinde şans verdiğim isimlerdir.

2.AYAK : Orta mesafeli Arap atlarının Grup3 mücadelesi günün bir diğer önemli koşusu olup çekişmeli ve zevkli geçmeye aday bir diğer koşu olarak ön plana çıkıyor. Son koşusunu Bursa pistinde kazanırken sentetik pist dışında kaba kumda daha etkili koştuğunu kazanarak gözler önüne seren bugün koşacağı rakiplerinden daha formda ve kalite olarak bir adım daha önde gördüğüm Bursa pistinde yapmış olduğu son hazırlık aşamasında uzun işinde oldukça etkili gözüken 1200 / 1,23,8 1000 / 1,09,7 işinde oldukça etkili gözüken ismin bugün usta pilotuyla koşuyu kazanmasını beklediğim 5 YILMABAŞAR'ı koşunun BANKOSU olarak öneriyorum. ( Rakip konumda gördüğüm tek isim yine hazırlık aşaması etkili olan ve bu tip mesafelerde iyi işler ortaya koyabilen eküri isimlerden 4 KURTÇABEY tercih edilebilir.)

3.AYAK : Günün en zor ayaklarından birisi olarak nitelendirdiğim bu koşuyu bütün isimlerin gelme ihtimalini göze aldığımda koşuda kuponu riske atmamak adına HEPSİ diyerek kapatmayı tercih ettim. İmkanlarınız doğrultusunda fazla at yazmanızı öneririm. Koşuda diğerlerine göre bir adım önde gördüğüm isim 3 KIŞGÜLÜ'dür.

4.AYAK : Günün en çok merak ettiğim koşusu. Son üç yarışını çok uzak farkla kolay bir şekilde kazanma başarısı gösteren ve her yarışında artan formuyla bir diğer koşusundan daha etkili yarışlar ortaya koyan 2 DONT HESİTATE'nin ilk defa bu mesafede koşacak olan taylar içerisinde ön plana çıkmış olsa da biraz daha riskli bir teke yönelip, Muhtemelen koşunun yükünü çekmesini beklediğim usta pilotuyla Dont hesitatenin arkasına yapışacak olan tharwa ikilisinin hemen arkasına yerleşmesini beklediğim Ankara pistinde ki iki çim yarışından sonra İzmir pistindeki hazırlıklarından sonra ilk koştuğu Kum pist yarışında gösterişli bir şekilde maidene veda eden ve yapmış olduğu İzmir pistinde ki hazırlıklarında özellikle uzun işin oldukça etkili gözüken 1200 / 1,16 1000 / 1,02,8 işinde ne derece formunda olduğunu gözler önüne seren Ankara pistinde koşmuş olduğu rakiplerinin kalite ve kumaşının bugün ki koşacağı rakiplerinden daha yüksek olduğunu da göz önünde bulundurarak İzmir pistini sevdiğini düşündüğüm 5 SPREAD THE JOY'u günün İkinci BANKOSU olarak öneriyorum. ( Kupon bedelinin düşük gelmesi durumunda koşuda tercih olarak 2 numaralı isme de şans vereceğim. )

5.AYAK : 3 yaşlı arapların mücadelesinde üç ismin koşu içerisinde rakiplerinden daha önde görülüyor. Koşuda ilk şansı son dört yarışında tabela içerisinde yer alan ve güzel bir performans yakalayan bugün etkili jokeyinin idaresinde bulanacak olan 1 KOCA MUGLALI'ya veriyorum. Son koşusunu İzmir pistinde kazanarak maidene veda eden formunu koruyan 3 BÜTÜNAY ve çim performansının daha üst seviyede olduğu kısrak babasından belli olan ama bugün hazırlıklarını çok olumlu bulduğum ve koşunun süpriz yapacak tek ismi olarak gördüğüm 2 BABA CUMA  koşu içerisinde şans verdiğim isimlerdir.

6.AYAK : Günün kapanış ayağı zorlu bir mücadeleye sahne olacağını düşünüyorum. Son koşularında aradan sonra yarış koşan isimlerin performans olarak formda olan safkanların bir araya toplandığı bu koşuda imkanlarınız doğrultusunda kalabalık tutmanızı tavsiye ederim. Koşunun favorisi olarak gördüğüm isim ve ilk şansı 9 RED KIT'e veriyorum. Yine aynı koşuda yarışta bulunan ve bugün daha hazır durumda yarışa katılacak olan mesafenin uzamasının kendisine yaracağını düşündüğüm 6 KAVACIK BEYİ, son yarışını orta mesafede kazanarak bu mesafelerde etkili olabileceğini gözler önüne seren 5 FERHATHAN , uzun aradan sonra koşu görüp kondisyonunda gelişme ve kıpırdamalar olan 11 AKGÜNHAN , Sekiz aylık aranın ardından koştuğu koşularla form tutan ve bu rakiplerinden daha güçlü rakiplerle mücadele edip geride bırakmış olan grubun yüksek handikaplı ismi 1 METİN ABİ , Kum performansının daha etkili olduğunu düşündüğüm rakipleri kendisi için uygun olan çalışmalarında ve hazırlıklarında oldukça etkili gözüken 1000 / 1,02,02 400 / 24,2 Ç işinde oldukça etkili gözüken 3 ROYAL CAPUCINO , Yarış koşarak hazırlıklarını sürdüren ve form tutan bugün İlk kez çıkacağı İzmir pistinde sınav verecek formda isim 4 DOYOUN HEARTED  son olarak yarışın ve muhtemelen agf tablosunun en sonunda yer almasını beklediğim böyle süpriz isimleri sevdiğim yarış içerisinde ki tek kısrak olan aradan sonra ilk kez koşacağı İzmir pistinde ve kumda start alacak olan ve kum piste etkili bir yarış yapmasını beklediğim gelmesi durumunda çok büyük bir süprize damga vuracak 15 MERNERY koşu içerisinde şans verdiğim isimlerdir.

İZMİR ALTILI GANYAN ŞABLONU 

1.AYAK : 1,2,3,6

2.AYAK : 5

3.AYAK : 1,2,3,4,5,6

4.AYAK : 5 /// 2

5.AYAK : 1,3,2

6.AYAK : 9,6,5,11,1,3,4,15

TUTAR : 34,56  // 69,12 TL

Hakkında yavuzhan41

yavuzhan41
Evli ve bir çocuk babasıyım. Kocaeli'de ikamet ediyorum. Yaklaşık olarak 18 yıldır at yarışlarına karşı bir aşinalığım mevcuttur.Ekip olarak sizlere elimizden geldiğince yardımcı olmak adına çıkardığımız kuponlarımızı sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz...

34 yorum

 1. ETC

  isabeti yerinde tercihlerle kısmetin açık olsun, işin rast gitsin Yavuzhanım..

 2. Bol şanslar Yavuz

 3. binbastar

  bol şanslar yavuzhan

 4. Murat Ümit Telör

  Sayın editörüm, birde SÜRPRİZ sözcüğünü doğru yazarsanız yorumlarınız daha okunur hale gelecek. Lütfen biraz dikkat. İyi çalışmalar.

  • Sizin de kurduğunuz cümlede yanlış var. Bir de ayrı yazılır bildiğim kadarıyla. Çok fazla emek harcanan bu yorum yazılarında böyle ufak şeylere takılmayalım lütfen.

  • ETC

   Murat Bey, şöyle bir şey ifade edeyim size.
   Bahsettiğiniz kelimenin sürpriz ya da süpriz şeklinde yazılmasından çok, anlamına, yani ne demek istediğine kafa yorarım…
   Yani demem o ki, bahsi geçen şekliyle bile okusam da ben onun o anlama geldiğini algılayabiliyorsam, o benimle yazıyı yazan kişi arasındadır. Ben dert etmiyorum. Bağışlayın ama bunun haricindekiler de bunu dert etmesinler…

 5. Slm arkadaşlar
  İzmir için bana yardımcı olacak biri varmı acaba

 6. 1.Ayak : 1,3,5
  2.Ayak : 1,5,6,7,8
  3.Ayak : 1,2,3,4,5,6
  4.Ayak : 2,5
  5.Ayak : 1
  6.Ayak : 4,5

 7. yavuzhan41

  Çok teşekkür ederim arkadaşlar. Tüm arkadaşlarımıza bol şanslar dilerim. Bu arada Murat bey dikkatiniz için teşekkür ederim tüm yorumu okuma fırsatı bulup dile getirmeniz beni mutlu etti.

 8. tutsa bile zarar edebiliriz ama belki 2 sürpriz çıkar
  2,5,6,3/1,4
  5
  H
  2
  1,3,6
  13,7,4,6,9,5,8

 9. yavuzhan41

  İşte şimdi para yaptı

  • ETC

   ve gördün değil mi?
   yarış böyle alenen teslim edilir birine…
   şu yarış da kılıfına uyduruldu işte

 10. yavuzhan41

  Çok kolay izlenim verdi ama sonda durdu resmen gerçekten çok büyük bir yıkım oldu . Mislilik kuponların çoğu yok oldu.

  • ETC

   benim peder de dedi bunu, “karataş bir seferde 3 defa yarış almaz bak göreceksin hiç hesapta olmayan bir at gelecek diye” adam biliyor işi

  • yavuzhan41

   Öyle düşünme Karataşın 7’de 7 yaptığı günüde gördüm. Beklentiler çok yüksekti hepimiz aldandık. Aslında Prenses Melek’in formuda o kadar kötü değildi. Değerlendirmemizin altında kaldı bugün son uzak kazandığı yarışında çok kolaydı mesafe işine yaradı 1600 ve yukarısı Dont hesitate için yalanmış.

  • ETC

   ama dikkatini çekmiştir, son ana dek yarışı belirgin bir şekilde önde götüren bir ismin son 50-100’de ağırdan alması… benzerini bundan 1 hafta kadar önce de yine aynı idareciyle yaşamışitık.
   tekrar tekrar izledim videosunu, son 50-100 de nedir diye..
   DONT HESITATE’in de gayreti yok idarecisinin de geçildikten sonra 2 kamçısı dışında bir gayreti, hareketi de yok… ben tespit edemedim yani..

  • yavuzhan41

   İzlenim öyle duruyor ama dikkat edersen bu isim yarışlarını kamçı gayreti görmeden kazanmıştı. Kolay bir şekilde tüm yarışlarını kazandıktan sonra bugün ilk kez böyle uzun mesafede yarış koştu. Bahsettiğin gibi 1400 e kadar yine çok kolay geldi ve karataş aynı şekilde devam ederken arkadan diğer ismin geldiğini görünce kamçı kullandı ama nefes yönünden etkilendiğini düşündüğüm için tay resmen durdu geriden gelen daha güçlü geldiği içinde yapabileceği pek elinden birşey gelmedi gibi. Bence kaybetmek istemediği bir koşuydu Karataşın. Eminim oda çok üzülmüştür.

  • ETC

   beni de üzdü Yavuzhanım :((
   şurda 40 yılda bir 6 da 6 ya gelmiştik…

 11. yavuzhan41

  Üzme Kendini bugün kısmet değilmiş başka bir gün bu mutluluğu hep beraber paylaşırız .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir