13 Temmuz 2015 Bursa 2. Altılı ve Yedili Ganyan Tahminlerim (Hawk)

Bursa programı çok zor gözüküyor ancak 2. altılı için içime sinen bir şablon çıkarttığımı vurgulamak isterim.Yine  değerlendirmenize sunacağım alternatif önereceğim teklerim olacak dileyenler istediği gibi değerlendirsin.Bu arada programda ön plana çıkardığım her isimin KURTEL ekürisine ait olması da dikkatimi çekti.Eğer tahminlerimde yanılmazsam bu  programda “KURTEL SHOW” izlememiz yüksek bir ihtimal gibi gözüküyor bunu da paylaşmak istedim.Geçelim tahminlere ;

 

1.Ayak :

Birinci ayak için iki isim bende oldukça ön planda.Bunlardan ilki , ilk koşmuş olduğu yarışta maidenden çıkarak kazanmasının yanında bana göre  ileride daha iyi gruplarda boy göstereceğinin sinyallerini veren (12)YÜCELİR favorimdir.En ciddi rakibi yine ileride daha iyi yarışlarını izleyeceğimizi düşündüğüm , ilk kez kum piste çıkıyor olsada uyum sorunu yaşamayacağını düşündüğüm (7)ZEUS olacaktır.Küçük kuponlar veya birinci ayağı az atla geçmek isteyenler için yeterlidir.Bu iki isimin kötü koşması durumunda açıkcası sonucu kestirmekte zorlanıyorum.Eğer bu ihtimal gerçekleşirse rakip olarak sırası ile ;  (3)BURAKŞAH , (10)ÖZDORUK // (9)KEREMCAN , (11)YURTTAY  öneriyorum.


2.Ayak:

3 Yaşlı araplara ait maiden bu koşuda açıkcası oldukça zorlandım.Genel olarak koşuda yer alan isimlere baktığımda ön plana çıkaracağım herhangi bir isim göremedim.Bu bağlamda ,  yaptığım analizlere göre kötünün iyisi olarak nitelendirebileceğim 3 isimi yazarak riskli de olsa bu koşuyu geçmeyi deneyeceğim.Bunlar sırası ile (1)AVATAR , (12)ÖZLEMGÜL ve (4)EGEBEYİ olacaktır.


3.Ayak:

Bana göre tartışmasız Bursa programının tümünde en zor koşu bu koşu olacaktır diye düşünüyorum.Koşuyu zor kılan en büyük etken , koşacak isimlerin birbirine denk olması ve 1700 MT gibi uzun bir mesafede bir kaçının dışında çoğunun tecrübesiz olmasıdır.Ayrıca kilo farklarının bir hayli olması da bu koşuda işleri oldukça karıştıracağını düşünüyorum.Bu bağlamda en çok üstünde durduğum kilo farkını ön plana çıkararak rasyonel bir yaklaşım sergiliyor ve risk alıyorum.Nasıl bir risk ? diye soracak olursanız , koşuya baktığımızda katılan 14 safkanın yarısının 50 kilo üstünde yarısının ise 50 kilonun altında olduğunu göreceğiz.Yaptığım analizler sonrasında bu koşuda 50 kilo ve altında start alan isimlerden birinin bu koşuyu kazanacağına karar verdim.Tabiki bu kesinlikle böyle olacak diye bir şey ifade etmez ama elde ettiğim analiz ve bulguları uygulamak zorundayım.Herneyse çok fazla uzatmadan bu koşu için sırası ile ; (9)SOPHISTICATED , (11)MISTER DEXTER , (13)POTOMYA , (14)HASAN BABA ve (8)PANGO kazanmasını beklediğim isimlerdir.


4.Ayak:

(2)KATRE şu ana kadar kendi hemcinsleri ile yapmış olduğu yarışlarının çoğundan galip geldi.Dişilere mahsus NİLÜFER HATUN adına düzenlenecek olan bu AÇIK A 3 yarış için de açıkcası ilk etapda rakip kim olabilir diye inceledim ancak ben KATRE‘ye bir rakip göremedim.Bu nedenle fazla uzatmadan grubun üzerinde gördüğüm formda kısrak  (2)KATRE’yi sizlere BANKO olarak öneriyorum.


 

5.Ayak:

Tıpkı 2. ayakta olduğu gibi burada da kısa mesafeli bir maiden yarış ile karşı karşıyayız.Gerek idman durumu gerekse bundan önce sergilemiş olduğu performanslara göre favorim (8)KANDEMİR OĞLU olacaktır.Yarış içerisinde bir aksilik yaşamadığı halde kazanma ihtimalini oldukça yüksek olarak görüyorum.Olurda koşu içerisinde kötü koşar veya bir şansızlık yaşarsa muhtemel rakip olarak gördüğüm (5)ÇERKES BEY ve (2)AYVENT devreye girecektir.Koşuyu bu 3 isimden birinin kazanmasını bekliyorum ve bu koşuyu da bu şekilde geçiyorum.


6.Ayak:

Açıkcası eğer 4.Ayakda start alan KATRE ‘ yi BANKO olarak önermeseydim burada (10)GHOST OF DARKNESS sizlere BANKO olarak önereceğim isim olacaktı fakat ben tercihimi KATRE‘den yana kullandım.Yine de farklı kurgular yapanlar mutlaka bu isimi değerlendirsinler derim favorimdir.Olurda bu isim diğer koşularında olduğu gibi iyi koşar ancak galibiyete ulaşamaz ise açıkcası sonucu kestirmekte oldukça zorlanırım ancak rakip olarak değerlendirdiğim isimler sırası ile ; (3)DIVINE RACER , (5)FLYING DAKOTA , (14) DOMINANT SON , (9) URAGAN , (4) GALLOPING WISDAM şeklindedir.Daha geniş oynayanlara burada dikkatli olmalarını tavsiye ederim zira oldukça zorlu geçmeye aday bir koşu.Zorlu programda tüm dostlara bol şanslar ve bol kazançlar diliyor Bursa programını noktalıyorum.


 

BURSA 2. ALTILI ŞABLONUM (KÜÇÜK)

12,7

1,12,4

9,11,13,14,8

2 – KATRE BANKO

8,5,2

10 – GHOST OF DARKNESS BANKO

KUPON TUTARI : 5,40 TL


 

BURSA 2. ALTILI ŞABLONUM (GENİŞ)

12,7,3,10,11

1,12,4

9,11,13,14,8

2 – KATRE BANKO

8,5,2

10,3,5,14,9,4

KUPON TUTARI : 81 TL


 

BURSA YEDİLİ GANYAN TAHMİNİM :

1,2,3,4

12 – YÜCELİR BANKO

1,12,4

9 – SOPHISTICATED BANKO

2 – KATRE BANKO

8,5,2

10 – GHOST OF DARKNESS BANKO

KUPON TUTARI : 9 TL


 

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.

Yazar: Hawk

Hawk
1983 istanbul doğumluyum.Mesleğim bilgisayar mühendisliği ve bunun icabı olarak sürekli bilgisayar ile iç içeyim.At yarışların için bilgisayarlı analizleri insan hissiyatı ile birleştirip kendime ait bir sistem oluşturdum ve bu sistem ile başarılı tahminler çıktığını tesbit ettim ve yaklaşık 2 buçuk senedir müşterek bahislere dahil oluyorum.Ücretsiz paylaşıma açık platformları her zaman desteklemiştirim ve bu nedenle sizinle bu ortamda tahminlerimi paylaşmak istedim.Umarım güzel bir başarı grafiği elde edeceğiz ve beraber kazanç sağlamanın keyfini yaşayacağız.
Bombaci
Ziyaretçi
Bombaci

Arkadaslar herkese selam. Ölüsü bile para yapar dedigimiz 10 koşulu Bursa programinda sinegin yagini cikararak yem olmadan ustesinden gelecegimize inaniyorum. Boyle programlar cesur oyunla ufak kupon cok ganyan icin bulunmaz firsat. Ayrica sözlerimi kisa kesemedigim icinde admin den özür diliyorum. o yuzden bugün tahminlerimi her iki üstada paylastirdim. :) bana tahammül ettikleri  icinde gerek hawk a gerekse by creed tesekkur ediyorum. 1.KOŞU Yarisi süratlendirip son viraj dönülürken ayirabilcek bir safkan gormedim. Hepsinin genel sevicisi HAŞİMAĞA da yarista olmadigina göre son yarislarinda anlamsiz bir sekilde çim koşturulan ve şimdi sevdigi pisti bulan “Kaneko orjinli” Bana gore bursanin en iyi aprantilerinden R.Cihan la 1 numarali BLITZKRIEG  BANKOM dur. Formda ve banko safkanimla ayni karaktere sahip 5 numarali SONIC BOOM Mesafesinde  6 numarali APALBA kostugu her kosuda kirbac gosterilmesi bile hirslanmasi icin yeterli olan 2 numarali AYTEN HANIM sınırlı gücüyle kaninin son damlasina kadar koşan :) 8 numarali FIYAKANIN OGLU alternatif siralamamdir. Uzun araladan sonra kaba kuma cikan safkanlarin enaz bir kosusunu gormeden degerlendirmeye almadigimdan 10 numarali LADY DÖKER sizin taktirinizdir. Alternatif siralamam 1-5-6-2-8

admin
Yönetici
admin

Zor günde 2.altılı içinde yorum bekleriz. Dilersen hepsini http://www.bankotahminler.com/kategori/sizden-gelenler/ sayfasına ekleyebilirim. Bol şanslar

Sergei Ardzinba
Ziyaretçi
Sergei Ardzinba

Aslında ilk altılıyı oynamayacaktım bu gün ama dayanamadım 2.70 kuruşluk bir kupon yaptım gene :)

1-) 2-5-8
2-) 10
3-) 8-9-15
4-) 1
5-) 12
6-) 4-7-8-9-12

Bombaci
Ziyaretçi
Bombaci

2.KOŞU: yine mümkün oldugu kadar az atla gecmeye calişacagim bir koşu. Böyle programlari cok seviyorum. Tam bir beyin jimnastigi. Yaris hayatinin ilk koşusunu begendigim ve biyonik jokey :) U.Polat la yarisi biraz daha yakindan takip edip iyi iş cikaracagina inandigim 8 numarali YILDIZABAKAN ilk atim. Koştugu basarili çim yarislarindan sonra sacma sapan yarislarla en son kum koşusunda 16 ganyana koşup bu yaris icinde cazip hale gelen oncesinde 1100 cimde 1.14.15 gibi bu yaris için fena olmayan bir derece yapan son koşularina inamadigim 13 numarali IBIŞKIZI, cok sevdigim ve sonlarda bekleme yarisi yapip en diştan bu defa cok daha etkili gelecegine inandigim  atomkarinca orjinli 9 numarali ZEYBEKŞAH, maiden koşulara bayilan Akinla  Deniz Kurtelin sahibi oldugu 10 numarali AKAD PRENSESI arasinda ki mucadele bence yarisin galibini belirleyecek. 8-13-9-10

Ercan
Ziyaretçi
Ercan

Bombacı gusel yorumlar yapiosun emeğine saglik diğer ayaklarda borusunu yazarmisin?

mustafa
Ziyaretçi
mustafa

Super altı lira kardeşim 3ayakta niye 5i eklemenin senin altınını oynadım yattık ama olsun devamlı senin altililarini takip et cem artık

admin
Yönetici
admin

Çok güzel giriş yapmışsın tebrikler. Favorilerden yatması kötü oldu.

Bombaci
Ziyaretçi
Bombaci

Özür dileyerek dahil oluyorum. Ben hawk in yorumlarini da en az diger arkadaslar kadar seviyorum. Benim yorumcu arkadaslardan tek bir ricam var. Bende dahil bircok kisi bulten de alsa galop okumayi bilmiyor. Galop okumanin sadece rakam okumak olmadigini cok iyi biliyorum. Yorum yaparken ozellikle arap ve yaris karateri oturmamis safkanlarin galoplarini derece vererek yorumlarlar ve kiyaslarlarsa hem daha teknik hemde cok daha iyi iş cikarmiş olacaklarina inaniyorum. Taktir yine kendilerinindir. Bülten ve kupon tutari konusuna gelince. Yillarca Hasan Saydam in verdigi çatilara gülmüşümdür. Kesinlikle az tutarli kuponlardan yanayim. Eger yinede boyle bir yola gidilecekse üst limit koyulmalidir. Hawk 120 liralik kupon verirken by creed ayni programa 20 liralik kupon vermemelidir. Benim naçizane tavsiyem burada yorum yapan tüm yorumcular madem oyle madem bu site elestiri aliyor. Herkesin net 100 TL lik kupon vermesidir.

admin
Yönetici
admin

Belli kurallar dahilinde kimseye kısıtlama yapmadan devam etmeye çalışıyoruz. By creed de vermek isterse dilediği meblağdan tahmin verebilir.

Ramazan YILMAZ
Ziyaretçi
Ramazan YILMAZ

Bu eleştirilere istinaden bende fikrimi belirtmek isterim. Altılı ganyan oynarken düşülen en büyük hata kafanda belirlediğin bir rakama göre kuponu oluşturmaktadır. Bu hataya neredeyse yarış severlerin %90’ı düşüyor. Şablon oluştururken koşu içerisinde gelirini düşük gördüğün ya da yarışsever tabiriyle bende koşmaz dediğin safkanları eleyerek geri kalan safkanları kupona ekleyerek kupon oluşturulur. Eğer ki ben kendime 20 lira bütçe ayırdım ve ona göre kuponumu doldururum dersen bir ayakta iki safkan arasında tercih yapmak zorunda kalırsın ve muhtemelen o koşuyu kazanan safkanı elersin. Altılı sadece seyir için oynanıyorsa belirlenen bütçeye göre oynanması mantıklı ancak bulmak için oynanıyorsa geliri yüksek gördüğün ve kazanabileceğini düşündüğün safkanları da ekleyip tutar her ne olursa olsun o kuponu yatırmak en mantıklısı. Bu benim kişisel fikrimdir.

admin
Yönetici
admin

Güzel düşünce. Arada sırada oynayıp dediğin gibi yapılabilir. Her gün kupon yaparsan mecbur limitleniyorsun.

Ramazan YILMAZ
Ziyaretçi
Ramazan YILMAZ

Hergün kupon yapıp limitleniyorsan bulmaya değil de kendini mecbur hissettiğinden oynuyorsun demektir sayın admin :)

admin
Yönetici
admin

Admin olmakla alakalı sanırım :)

Ramazan YILMAZ
Ziyaretçi
Ramazan YILMAZ

yani evet mümkündür admin olmak bunu gerektirir tek varmı Ankara’ya tek :)

admin
Yönetici
admin

Zehirle diyorsun illa :D

admin
Yönetici
admin

Sağlam kafa lazım bu programa, benden pas.

Bycreed
Üye
Bycreed

Fairy Fast sağlam duruyor gibi ben yarın bunun üzerine kurarım oyunu :)

Ramazan YILMAZ
Ziyaretçi
Ramazan YILMAZ

Sende içinden çıkamadıysan admin yine çuvalla para verecek :D

Bycreed
Üye
Bycreed

Sayın Bombaci yazını yeni gördüm. Ben bu siteye yazmaya başlamadan önce 50tlyi geçmemek üzere şablonlar vermek adına başladım. Sebebi ise insanları yüksek meblağlı oyunlara yönlendirmek amacından kaçınmak içindir. Ekstra olarak bir programda 30 tllik bir şablon çıkarıyorsam sırf 100 tlye tamamlamak için gereksiz atları ekleyip gereksiz şablon vermek istemiyorum. Bulursam bu meblağlara bulmak istiyorum gerisi beni aşar yapımda yok maalesef.