11 MAYIS 2018 CUMA İSTANBUL AT YARIŞI TAHMİNLERİ (PINARBASILI)

1.AYAK: Tahmin ve yorum yapmayı pek sevmediğim ŞARTLI-1 mücadele ile altılıya başlıyoruz. Umarım yarışlar kuma alınmaz çünkü kurguyu çim üzerine yaptım. İlk ayakta Ayabakan ve Turbo orjinleri ile gözüme çarpan 3-İLTEBER ve 7-SÜPER TURBO ilk tuttuğum safkanlar. Yapmış olduğu galoplarla dikkat çeken 8-ŞENALPHAN ve 10-ZEBERCET ikilisi de mutlaka yazılmalı. Sürprizde ise ağır pist avantajına olacak 2-FEYAT BABA ve U. Polat’lı 4-KARAKUŞ var. Muammerağa da çok ciddi bir orjine sahip ama onu beklemeye aldım.

SIRALAMAM: 3-7-8-10//2-4

2.AYAK: Son KV-9 yarışı ölçü olmaması gereken, bu yarış için yaptığı 800 işinde adeta uçan 2-CERENSEL ilk safkanımdır. Değişik pistlerde çim-kum ayırt etmeden başarılı sonuçlar alan ve son galobunda muhteşem gözüken 4-QUEEN LEONESA en az favori kadar iddialıdır bence. Yarışlarında sprinter özelliği göze çarpan, mesafesinin atı 6-BIG DANCE A. Çelik ile asla ihmale gelmez. Sürprizde ise üst gruplardaki kum koşuları önemsenmemesi gereken, çim pistte bu sene bu gruplarda başarılı olabilecek 9-PAÇİ yer alıyor.

SIRALAMAM: 2-4-6//9

3.AYAK: Kilo farklarının şansları eşitlediği bu koşuda yüksek temponun kendisine düzlükte yarayacağını düşündüğüm 4-PARPALİ ilk safkanımdır. Kilosu ciddi rakiplerine göre az olan 5-ERBABAM ve inatçı 2-RODOSTO diğer şans verdiğim isimler. 63 kiloyla koşacak olan Adını Sen Koy ve her ne kadar son yarışları süper olsa da bugün için kazanamayacak dediğim Herakles’i kuponuma dahil etmeyeceğim. Zaten her ayağa favorileri yazarsak oyunun anlamı kalmaz değil mi?

SIRALAMAM: 4-5-2

4.AYAK: Son yarışta açık ara favori olmasına rağmen Ahmet Çelik’le başarılı olamayan 6-PIANO SONATA’ya bugün Özcan’ı bindirmişler. Özcan’ın bindiği Victory is Ours’a ise matador binmiş. Bence yine Özcan galip gelecek ve safkan da rövanşı alacak. 6-PIANO SONATA bankomdur.

SIRALAMAM: 6

5.AYAK: Dünden beri beni en çok düşündüren ayağa geldik. Galoplarıyla orijini ile hemen göze çarpan 10-YOLKIRAN muhtemelen Türkiye’nin teki olacaktır, ama ben yıkacağım. Karaca’ların 4-BİCEROĞLU, Özcan’la 3-BALASAGUN ve idmanları şahane 7-KARAGÜL BEYİ yazacağım atlar.

SIRALAMAM: 10//4-3-7

6.AYAK: Kocaeli’nden formda gelen 1-CHICAGO ilk atım. Son 2 yarışıyla toparlanma sinyali veren 3-KING OF ROCK, son yarıştaki hatası hala aklımda olan, bugün daha erken sprinte kalkarsa gruba toz yutturacak 8-HONEY RYDER ve eküriler sonraki yazacağım isimler.

SIRALAMAM: 1-3-8-5

 

İSTANBUL ALTILIM:

3-7-8-10//2-4

2-4-6//9

4-5-2

6

10//4-3-7

1-3-8-5

EKONOMİK KUPON: 10,08 TL

GENİŞ KUPON: 80,64 TL

Bütün yarışseverlere bol şans, yazdığınız atlar gelsin…

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.

Yazar: PINARBASILI

PINARBASILI
Merhaba, 1986 İzmir doğumluyum. Özel bir şirkette muhasebecilik yapmaktayım. 2014'ten beri at yarışları ile ilgilenmekteyim. Kendime has analiz ve yorumlarım ile sizlere faydalı olmak amacındayım.
2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
admin

Bol şanslar

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x