ankara altili tahminleri ertanbey

10 MAYIS 2016 SALI ANKARA AT YARIŞI TAHMİNLERİ (ERTANBEY)

1.AYAK : 3 yaşlı İngiliz’lerin satış koşusunda zor görünen bir ayak ile Yarışlar başlıyor.Daha önce 4 defa bu mesafede yine aynı jokeyiyle koşup iki birinciliği bulunan ve çalışmalarında gayet formda görüntü çizen (5)FAST KHAN Küçük kuponlar için risk edilip alternatıf tek olarak değerlendirilebilir.Son yarışında çok beklentim olup tek değerlendirdiğim ve 7.65 ilk ganyanıyla beni yanıltmayan (1)SPEDDY GUNNER,grubun bir tık üzerinde olmasına rağmen adını satış listesinde görünce şaşırdığım (4)PERFECT YILDIZ vee son olarak takibimde yer alan kötü galoplarına rağmen bir gün bir yerlerde ciddi ganyanla geleceğini düşündüğüm (12)SERBEYHAN Eşit şanstaki safkanlardır.mesafenin kısa olması ve çim pist olması sebebiyle tuttuğunuz atlara daha çok şans vermeniz temennisiyle bir kaç at ekleyerek sıralamam şablonda yer alacaktır.

2.AYAK : Takibimde yer alan diğer bir safkanda bu ayakta koşuyor.Son yarışında yine favori olarak önerdiğim ve çok tuttuğum fakat üzerinde yer alan genç binicisi S.Tırpan’ın aşırı güveni nedeniyle kaybettiğini düşünüyorum.Küçük kız kardeşi OLGO’nun izinde büyük abisi ENYALIOS’un gölgesinde bu yarışına güzel işlerle hazırlanan ve O.Atmaca ile daha verimli koşacak olan,aynı zamanda hakketmediği yerlerde olduğunu daha iyi yerlerde olacağını hissettiğim (16)HAWKER HUNTER’ın binicisi hata yapmadığı taktirde kazanmasını bekliyorum. BANKOMDUR..Tek hakkını başka ayakta kullananlar için her an bir patlama yapması muhtemel olan ve bu yarışına birbirinden enteresan derecelerle hazırlanan (11)MAGİKO aklınızda bulunsun.daha sonra (6)SİNABUNG,(3)TAMBORA ve (8)URAGAN tavsiye ederim..

3.AYAK : 4 ve yukarı yaşlı araplarda her hafta başka biri kazanıyor.Sürekli birbirini Geçme kabiliyetindeki safkanlar sebebiyle bu yarışta çok safkana şans vereceğim, ancak son koşusunda tabela dışı kalsada içeriden çok rahat gelebilecekken teşvik edildiğinde Karşılık veremediği için tabela dışında kaldığını düşündüğüm ve pazar idmanda hayli parlak işlere imza atan (3)YURTTAY’ın alternatif kontra kuponumda tek olarak değerlendireceğim.Normal sıralamam şablonda olacak.

4.AYAK : Fazla detaya girmeden (4)SERTTAŞ, (6)ŞAHINOĞLU, (1)PRIZE FOR ve (5)BY RA arasında bir yarış olacağını düşünüyorum,Bu dört Güzide safkanda kuponumda yer alacak.

5.AYAK : Ilk yarışında çok tutulmasına rağmen hayal kırıklığı yaratsada idmanda dereceleri çok şaşaalı olmasada hazır bir görüntü sergileyen ve usta atlar gibi aksiyonlar sergilediğini gözlemlediğim,takip listemin en üstünde yer alan gelecekte ablası TARHUNDAS’ın ve büyük ağabeyi şampiyon CASH AKÇE’nin tahtını elinden alarak annesi ROYAL WELCOME’nin en değerli kızı olacağını düşündüğüm (15)ROYAL CUPOLA’nın Ömer KAYA idaresinde kazanmasını bekliyorum alternatif BANKOMDUR..Bİraz riskli bir tek,burayı tek geçmek istemeyenler için Rakipleri sırasıyla (7)LUXANTE, (9)MİSS IRONARM, (18)VARGAS ,(17)UNIVERSE, (16)THASSOS olacaktır.Hayatının iki koşusunda çok kötü olup net sonuncu olmasına rağmen galoplarında fena Görünmeyen ve Kısrak babası ünlü aygır HIGH CHAPARRAL hatrına bile yazılacak bir safkan var çok at yazanlara atlamayın derim oda (10)MİSS LEGEND..

6.AYAK : üst üste başarılı Yarışlar Koşan bir önceki yarışında TORAMAN’ın arkasına yakın ara altıncı olduktan sonra son yarışında tek önerdiğim ve beni yanıltmayan (15)KORKMAZAĞA ve tabeladan düşmeyen yarışları ile bu yarışına özenle hazırlanan (10)BAHARŞAH arasında bir yarış bekliyorum.Ben bu iki ATI yeterli gördüğümden bu ayağı öyle geçeceğim..hazırlıklarında dikkat çekici işler yapan uzun ara versede (8)BOZBABA ve (4)BÜYÜKBEREN bombamdır..

Biraz riskli bir kupon olduğunun farkındayım,amacım kendı oyunum ve şablonumla tuttuğum atlar hakkında fikir sahibi olmanızı sağlamaktır.Önceliği her zaman kendi tuttuğunuz ve içinizden geçen safkanlarla vermenizi isterim,Bu vesile ile bol şanslar diliyorum,şansınız ve bahtınız açık olsun..

Altılı Kuponum:

5,1,4,12,11,6,7

16

3 / 4,8,7,5,6,2

4,6,1,5

15

10,15

toplam 20,16 TL

Not: değişik bir şey yapıyorum şuan ve saat 1 itibariyle görüş ve yorum yapan arkadaşlarında (sheva,bay uzman,mehmet onur,Timothy,cancino) tavsiyesiyle yaptığım karma kuponumdur

1.11.5.4

7.3.16

5.7.8.4.3

6

7.15.9

13.5.6.10.15.8

Yazar: ERTANBEY

Avatar
1978 yılında doğup Turkiyede büyüyen at yarışını hobi olarak gören ve eğlenmek için oynayan birisiyim.Özel bir şirkette çalışıyorum.amacım bilgi ve birikimlerimi sizlerle paylaşmak.umarım karşılıklı etkileşim ile bunu sağlarız.
admin
Yönetici
admin

Bol şanslar Ertan

admin
Yönetici
admin

YURTTAY ile ULAKÇI arasından çıkamayınca SEZAR’ı da ekledim kupona. Şimdi senin yorumunu görünce biraz gaz geldi. Ben de tek atayım Yurttay’ı :)

AWESOME TİM
Ziyaretçi
AWESOME TİM

Yorumların bahsettiğiniz gibi Cash akçe kumcu çim agırda kumcu atların şansı daha yüksek yurttayın yanına ulakçı ekleyip aynen yaptıracağım emeğine sağlık

crone
Üye
crone

Bolsanslar ertanbey…

Azor Ahai
Üye
Azor Ahai

7 li ganyan 7li plase yada herhangı bahıs oynuycak arkadaslar için sabrinin atı diye bi at var imkanı olan izlesin 1100 metrelık bir koşuda 6-7 boy startta kalıyo 2 defa farklı atlar tarafından önü kapatılıyo ve koşuyu elde fark atarak kazanıyor yani bi tay için ilk koşudaki olumsuzlukların hepsi oluyo yinede kazanıyo güvenebilirsiniz

BAY UZMAN
Ziyaretçi
BAY UZMAN

sheva_39 güzel yakalamışsın aynen startta kalmasına ragmen kazanıyor hemde elde mesafe olsa fark atacak çok kolay geliyor digerlerine baktım mümkünü yok bu tayı geçmelerine rakip gösterilen bir numara sonda dökülmüş

mehmetonur22112211
Ziyaretçi
mehmetonur22112211

bolsans;lar

mehmetonur22112211
Ziyaretçi
mehmetonur22112211

bombaciya selam olsun
ankarada bugun A.Celik show olur

Azor Ahai
Üye
Azor Ahai

8.koşuda korkmazağa yine favori çıkıcak heralde ama ben kupona koymuycam nedeni ise son yarışında kazandı ama aksiyonlarını pek hoşuma gitmedi 200m daha uzayan koşuda önlerde kabullenip (ilk4içinde) ankaranın uzun düzlüğünde virajı önde dönucektır ama bu grup biraz daha iyi geçtiği gruptan arkadan gelen atlar daha diri gelip geçicekler bence bombacı yorum yazmamışken henüz bombaları ben atayım bari adet yerini bulusun :)

13 numaralı şereflican ilk atım nerden sallıyon o at gelmez demeyin :)
10 numara baharşah bana göre kaya ekürisinin en başarılı 2 atından olmuş olan tay bugun 2.atım
5 numaralı ormancı dayı patlamaya hazır bu 3 at burası için yeterli umarım yardımcı olur sizede

4.KOŞU
burdaki by ra nın uzun suredır kosmadıgı ve uzun zamndırda galobunun olmadıgını görmem kafamdakı soru işaretlerini bitirdi zaten kaba kumda çok farklı bi tay olduğu bilinen ve toparlanmaya başlayan ŞAHİNOĞLU üzerinde 54 kilo ahmet çelik herşey lehine banko kazanır..

3.KOŞU
yurttay yada ulakçıyı yazmadan önce bence kalite güç derece form olarak bu atlardan üstün olan SEZAR önce yazılmalı hatta benim tekim olucak rakip olarak gördüğüm atsa yukarda yazanlar değil katı semih olucaktır.

1.KOŞU
bende 7numara kastamonu efesi çok önde ama zor yarış sinabung-hawker hunter-forte-tambora-gold crest kımı tutuosanız yazın :)

mehmetonur22112211
Ziyaretçi
mehmetonur22112211

3 YARIS ALIR OBURLERINDENDE BAHISTEN DUSMEZ ZOR GOZUKEN PROGRAMI KOLAYA CEVIRIR ADMINIM DEMEDI DEME

Azor Ahai
Üye
Azor Ahai

BENDE 2 TANE AHMET ÇELİĞİ TEK ATTIM AMA KOCAKAYANIN ATLARIDA ÇOK ŞANSLI BENCE 2Sİ ARASINDA GEÇER ANKARA

mehmetonur22112211
Ziyaretçi
mehmetonur22112211

sheva_39 selamlar olsun
ŞAHİNOĞLU na yuzdeyuz katiliyorum
sezar dada hala kararsizim %65 katiliyorum
3 a.celik 2 g.kocaka geri kalan 2 yarisida siz bulun yada 3 yarisi

mehmetonur22112211
Ziyaretçi
mehmetonur22112211

1.ayak:1 ..tekde yanina at yazalim…/5.4.2.10…./6.11.7

2.ayak:3.9.7.16.2

3.ayak:5.8.4.3

4.ayak:6 ŞAHİNOĞLU

5.ayak:7.3.9.dedesi KARELIN in hatiri icin 18 VARGAS

6.ayak:4.9.1.10.15

Azor Ahai
Üye
Azor Ahai

13 sene önce koşan bi tay olan karelini hatırlamn güzel bişi :) tabi arap karalinle karıştırmıyosan

mehmetonur22112211
Ziyaretçi
mehmetonur22112211

karistirmam karistirma yeterince eskiyiz:)

cancino
Üye
cancino

arkadaşlar merhaba.
1. ayak- 1.11.4.5.6
2. ayak-3 tek ( startta kalmaz ise son 200 deki sprinti ile 2-3 boy farkla kazanacağını düşünüyorum.)
3. ayak- 1.3.4.5
4. ayak- 4.5.6.1(mesafe uzun ve yarış yavaş giderse muazzam sprint i ile serttaş gelebilir.
5. ayak-7.9-15
6. ayak- 1.3.4.5.6.15
BOL ŞANS HERKESE ARKADAŞLAR…

Adrian
Üye
Adrian

Başarılar Ertan

Timothy
Ziyaretçi
Timothy

Merhaba arkadaşlar. Ertanbey ve shevanın yorumlarından sonra ben de son ayak için bir şeyler söylemek istiyorum. KORKMAZAĞA nın sondan bir önceki yarışı çok iyiydi. TORAMAN ile yakın bitirmiş, sonraki yarışta da ganyan olmuştu. Ata hiç bir itirazım yok. shevanın dediği ŞEREFLİCAN, BÜYÜK BEREN yada BAHARŞAH a da… Ancak bence dikkat edilmesi gereken at EDİZHAN. Geçen yıl atı Ankara çiminde maidenden çıkarmak için çok uğramıştım. ☺☺☺ Zor çıkmıştı. Ancak eski yarışlarına baktığımda hep Bugünkü atlarla koşmuş ve genelde bunları geçmiş. 4. Ayda Bir kum koşmuş. 5 ay ara sonrasında ilk çim koşusunda tabelanın hemen dibinde bitirmiş. Bugün çok şanslı. Kazanabilir. Herkese bol Şans…

Azor Ahai
Üye
Azor Ahai

geçen yarış yazmıştım bugun bitek onu sığdıramamıştım yazdırdın eyw saol bi 5 lira daha gitti :)

BAY UZMAN
Ziyaretçi
BAY UZMAN

7Lİ PLASE EN İYİSİ ALTILIYI BULMAK ZOR
2 TEK
5.7.11
6.3.7.16
3.7
4
7
4.15.6

BAY UZMAN
Ziyaretçi
BAY UZMAN

aha yediliyi yakaladım

BAY UZMAN
Ziyaretçi
BAY UZMAN

hemde 2 tane yedili birde 1440 liralık kuponda tuttu

BAY UZMAN
Ziyaretçi
BAY UZMAN

AHA BU

BAY UZMAN
Ziyaretçi
BAY UZMAN

PARA VERİR İNŞALLAH

BAY UZMAN
Ziyaretçi
BAY UZMAN

KUPON BU

Azor Ahai
Üye
Azor Ahai

karma kupon çok tatlı olmuş ilk ayağı atlarsa çok şanslı bence :)

Estimator
Üye
Estimator

Ne yârdan vazgeçerim Ne serden URAGAN ı Gökhan Gökçeyi üzerinde görünce tek geçerim.Seneeeeee geçen sene 5 li ganyanda tek atmışım son ayakta yanımda da bir adam 5 atda uragan yok altılı bekliyor.Adam bana seninki 5 li benimki altili dedi,farketmez dedim en iyi kupon tutmuş kupondur uragan gelirse sen altilidan olacaksin o zaman benim 5 li isterse 10 lira versin yirtip atmayacagim veee URAGAN yarisi aldi bende 10 bin lira aldim :)

Azor Ahai
Üye
Azor Ahai

gökhan gökçe at binmiyoki bugun kılıcı erine sok estimator :)

Estimator
Üye
Estimator

Ertanbey varsin gelsin senin yazdigin at ganyan olsun.Ben bugun URAGAN nin uzerinde Gokhani gorunce gecen sene aklima geldi.Bu sene icerisinde degisik binicilerle 3 yaris gordu Gokhani bindirdiklerine gore kondisyon kazandigini dusunuyorlar ve URAGAN ayagina seri bir atdir,sanirim tempo yarisi yapacak.

Azor Ahai
Üye
Azor Ahai

ertan ayrıca senın bahsettıgın fast khanda sametle start alamaz ceza almıştı 1 hafta daha bitmedi o :)

Azor Ahai
Üye
Azor Ahai

oo pardon başlamamıs cezası bugun kosucak samet erkuş

Estimator
Üye
Estimator

SHEVA39 nerede yaziyor gokhabin at binmedigi

Estimator
Üye
Estimator

Sheva 39 senin gozler bozuk galiba :)

Estimator
Üye
Estimator

sametin cezasi 12 sinde basliyor

Estimator
Üye
Estimator

tjk da daha yeni degistirdi programda gokhan gokce yaziliydi gokhan kocakaya olmus :)

Azor Ahai
Üye
Azor Ahai

benim olduğum yerde tjk kim köpek oluyo :) ama daha şanslı hale geldi at :) burak averbakta raporlu zaten sevmiyodum o çocugu unirvese için iyi oldu

Estimator
Üye
Estimator

Sgeva39 thj sitesinden baktin iste jokeyler velli olunca adamlarda programi degistirdi yani tjk nin oldugu yerdesin ;)

Azor Ahai
Üye
Azor Ahai

yok babaoğlu sabah atahan zilcioğlu demişti istanbulda kaldı gitmedi ankaraya diye :)

Estimator
Üye
Estimator

Sheva 39 pardon telden hizli yazinca sgeva oldu ne guldum kendime :)))

Estimator
Üye
Estimator

Sheva 39 atahani bosver takip mi ediyorsun onlari birseyden anladiklari yok

Azor Ahai
Üye
Azor Ahai

takip ediyomuyum evet ediyorum ama yüz yüze sürekli görüştüğüm bi abimdir :)

Estimator
Üye
Estimator

Sheva 39 o zamanbir daha gorursen aynen soyle bir estimator var de birseyden anlamiyor senin icin diye kesin gulecektir tombik tombik :)

crone
Üye
crone

6 / 7.4.3
3.16
3.5.7.8
3.5.1.6
7//
12.15.6.10

benim altılımda böyle…

Estimator
Üye
Estimator

crone yazdiklarin ganyan olsun bol sans

crone
Üye
crone

tşk.ederimm.. hepimize bol şanş..

admin
Yönetici
admin

Tebrikler Ertan, ganyan düşük ama Agf’de 5.at.

kafkasli34
Üye
kafkasli34

Halis Karataş ın antronoru oldugu İbrahim Halil Gülcünün Sahıpligini yaptıgı bu pist ve bu mesafede cok ıyı derelerı ve hazırlıkları olan Fast Khan son 600 de iyi bir yol bularak jokeyi S.Erkuşun müthiş teşvikiyle yarışı kazanmıştır ..Altılısın da bulunan arkadaşları tebrik ederim …Ertan Hocam seni ayrıca tebrik ediyorum .Tek atamadık ama yorumun gayet başarılıydı …

Azor Ahai
Üye
Azor Ahai

halis karataşmıymış antrenörü :) hüseyin karataş a ayıp oldu

Azor Ahai
Üye
Azor Ahai

alternatif tek olarak önerdin helal olsun çok yerinde bi tahmin oldu devamı gelir inş.

kafkasli34
Üye
kafkasli34

heyecandan sheva pardon..Halisin yapmadıgı bı o kalmıştı :/

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Ertanbey saol baba kuponu yayainlayamiyom ama sayende ilk ayak 5 i tek yazip 150 tl lik bi kupon yaptik bakalim hayirlisi

kofir kartar
Üye
kofir kartar

Abi inanmiyorum 50bin mi verdi gercekten ? Resmen elinizden kaydi gitti elimizden demiyorum cunku sizin verdiginiz atlarla oynadim ben sadece mis legend galoplari iyiydi hatta en iyisiydi agfde o kadar geride oldugunu bilsem yanina at yazmazdim son ayak sencerhan tutuyordum buyukberen 4 atta vardi ; (

Azor Ahai
Üye
Azor Ahai

BUGUNUN ÖZETİ