Ana Sayfa / Tahminler / 10 MAYIS 2016 SALI ANKARA AT YARIŞI TAHMİNLERİ (ERTANBEY)
ankara altili tahminleri ertanbey

10 MAYIS 2016 SALI ANKARA AT YARIŞI TAHMİNLERİ (ERTANBEY)

1.AYAK : 3 yaşlı İngiliz'lerin satış koşusunda zor görünen bir ayak ile Yarışlar başlıyor.Daha önce 4 defa bu mesafede yine aynı jokeyiyle koşup iki birinciliği bulunan ve çalışmalarında gayet formda görüntü çizen (5)FAST KHAN Küçük kuponlar için risk edilip alternatıf tek olarak değerlendirilebilir.Son yarışında çok beklentim olup tek değerlendirdiğim ve 7.65 ilk ganyanıyla beni yanıltmayan (1)SPEDDY GUNNER,grubun bir tık üzerinde olmasına rağmen adını satış listesinde görünce şaşırdığım (4)PERFECT YILDIZ vee son olarak takibimde yer alan kötü galoplarına rağmen bir gün bir yerlerde ciddi ganyanla geleceğini düşündüğüm (12)SERBEYHAN Eşit şanstaki safkanlardır.mesafenin kısa olması ve çim pist olması sebebiyle tuttuğunuz atlara daha çok şans vermeniz temennisiyle bir kaç at ekleyerek sıralamam şablonda yer alacaktır.

2.AYAK : Takibimde yer alan diğer bir safkanda bu ayakta koşuyor.Son yarışında yine favori olarak önerdiğim ve çok tuttuğum fakat üzerinde yer alan genç binicisi S.Tırpan'ın aşırı güveni nedeniyle kaybettiğini düşünüyorum.Küçük kız kardeşi OLGO'nun izinde büyük abisi ENYALIOS'un gölgesinde bu yarışına güzel işlerle hazırlanan ve O.Atmaca ile daha verimli koşacak olan,aynı zamanda hakketmediği yerlerde olduğunu daha iyi yerlerde olacağını hissettiğim (16)HAWKER HUNTER'ın binicisi hata yapmadığı taktirde kazanmasını bekliyorum. BANKOMDUR..Tek hakkını başka ayakta kullananlar için her an bir patlama yapması muhtemel olan ve bu yarışına birbirinden enteresan derecelerle hazırlanan (11)MAGİKO aklınızda bulunsun.daha sonra (6)SİNABUNG,(3)TAMBORA ve (8)URAGAN tavsiye ederim..

3.AYAK : 4 ve yukarı yaşlı araplarda her hafta başka biri kazanıyor.Sürekli birbirini Geçme kabiliyetindeki safkanlar sebebiyle bu yarışta çok safkana şans vereceğim, ancak son koşusunda tabela dışı kalsada içeriden çok rahat gelebilecekken teşvik edildiğinde Karşılık veremediği için tabela dışında kaldığını düşündüğüm ve pazar idmanda hayli parlak işlere imza atan (3)YURTTAY'ın alternatif kontra kuponumda tek olarak değerlendireceğim.Normal sıralamam şablonda olacak.

4.AYAK : Fazla detaya girmeden (4)SERTTAŞ, (6)ŞAHINOĞLU, (1)PRIZE FOR ve (5)BY RA arasında bir yarış olacağını düşünüyorum,Bu dört Güzide safkanda kuponumda yer alacak.

5.AYAK : Ilk yarışında çok tutulmasına rağmen hayal kırıklığı yaratsada idmanda dereceleri çok şaşaalı olmasada hazır bir görüntü sergileyen ve usta atlar gibi aksiyonlar sergilediğini gözlemlediğim,takip listemin en üstünde yer alan gelecekte ablası TARHUNDAS'ın ve büyük ağabeyi şampiyon CASH AKÇE'nin tahtını elinden alarak annesi ROYAL WELCOME'nin en değerli kızı olacağını düşündüğüm (15)ROYAL CUPOLA'nın Ömer KAYA idaresinde kazanmasını bekliyorum alternatif BANKOMDUR..Bİraz riskli bir tek,burayı tek geçmek istemeyenler için Rakipleri sırasıyla (7)LUXANTE, (9)MİSS IRONARM, (18)VARGAS ,(17)UNIVERSE, (16)THASSOS olacaktır.Hayatının iki koşusunda çok kötü olup net sonuncu olmasına rağmen galoplarında fena Görünmeyen ve Kısrak babası ünlü aygır HIGH CHAPARRAL hatrına bile yazılacak bir safkan var çok at yazanlara atlamayın derim oda (10)MİSS LEGEND..

6.AYAK : üst üste başarılı Yarışlar Koşan bir önceki yarışında TORAMAN'ın arkasına yakın ara altıncı olduktan sonra son yarışında tek önerdiğim ve beni yanıltmayan (15)KORKMAZAĞA ve tabeladan düşmeyen yarışları ile bu yarışına özenle hazırlanan (10)BAHARŞAH arasında bir yarış bekliyorum.Ben bu iki ATI yeterli gördüğümden bu ayağı öyle geçeceğim..hazırlıklarında dikkat çekici işler yapan uzun ara versede (8)BOZBABA ve (4)BÜYÜKBEREN bombamdır..

Biraz riskli bir kupon olduğunun farkındayım,amacım kendı oyunum ve şablonumla tuttuğum atlar hakkında fikir sahibi olmanızı sağlamaktır.Önceliği her zaman kendi tuttuğunuz ve içinizden geçen safkanlarla vermenizi isterim,Bu vesile ile bol şanslar diliyorum,şansınız ve bahtınız açık olsun..

Altılı Kuponum:

5,1,4,12,11,6,7

16

3 / 4,8,7,5,6,2

4,6,1,5

15

10,15

toplam 20,16 TL

Not: değişik bir şey yapıyorum şuan ve saat 1 itibariyle görüş ve yorum yapan arkadaşlarında (sheva,bay uzman,mehmet onur,Timothy,cancino) tavsiyesiyle yaptığım karma kuponumdur

1.11.5.4

7.3.16

5.7.8.4.3

6

7.15.9

13.5.6.10.15.8

Hakkında ERTANBEY

1978 yılında doğup Turkiyede büyüyen at yarışını hobi olarak gören ve eğlenmek için oynayan birisiyim.Özel bir şirkette çalışıyorum.amacım bilgi ve birikimlerimi sizlerle paylaşmak.umarım karşılıklı etkileşim ile bunu sağlarız.

92 yorum

 1. Bol şanslar Ertan

 2. Teşekkürler yoneticim hepimize bol bol bol bol şanslar :))

 3. Çok yorucu bir program oldu baya uğraştırdı.bakalım yarın neler olacak; )

  • Emek verdiğin belli oluyor, emeğine sağlık. ROYAL CUPOLA için açıklamlarına bakınca at kumcu olacak gibi gözüküyor.

  • Normalde cash akçe 2 çim koşmuş uzun mesafede 2ci olmuş,aslında kumda Daha iyi olduğu için çimi hep pas geçmisler diye düşünüyorum,aynı zamanda yine büyük ablası GIKKA da.çimde baya başarılı oldu fakat onunda yakasını sakatlıklar bırakmadı yoksa oda iyi yerlere gelecekti ki Hitit kosusunda çimde 2.ci olduğunda ben geleceğinden baya umutliydim ama ömrü yetmedi :) sıra küçük kardeşte :))

  • Güzel yakalamışsın, 6-7 atta bende yoktu. Yine de çatıyı kuramadım. 3 tane 18 lik koşu zora sokuyor. Yarın ola hayrola, tekrardan bol şanslar.

  • sheva_39

   royal cupola çok tutuldu demiş ertan ama yanlış hatırlıyo heralde o gün o koşuda türkiye teki gibi görulen yuzde 56 oynamıs karataşlı bi fati vardı bana göre iyi bi safkan olmayan fati ye bile yaklaşamadı :( orjin olarak bişi diyemem tamemn katılıyorum ama bu koşuda çok güzel orjinler var gerçektende bu sadece birisi yinede zor ama şansınız bol olsun

  • Teşekkürler sheva sizede bol şanslar diliyorum.dediğiniz gibi ogün fati çok tutuluyordu ve yanında da iyi atlar olmasına rağmen 2.at çıkmıştı ve 3 lira ganyana koştu.dediğiniz gibi cimde biraz eksik olabilir diğer kardeşlerinden yola çıkarak fakat ben cash akçe nin özellikle cimde sadece iki.kez koşup sonrasında denenmedigini düşünüyorum.fakat rakipleri ciddi raylar. Diğer bir kuponumda yer alacak 5-6 safkan olacak.alternatif kupon önerisi sunmamamın sebebi geçen gün kafa karıştırdığı gerekçesiyle bir arkadaşımız tarafından eleştirilerden ötürü sadece tek kuponumu yayınlıyorum,fakat alternatif kuponumda farklı bir kurgu oluşturacağım

 4. YURTTAY ile ULAKÇI arasından çıkamayınca SEZAR’ı da ekledim kupona. Şimdi senin yorumunu görünce biraz gaz geldi. Ben de tek atayım Yurttay’ı :)

  • YURTTAY yarın bizi yaniltmaz ise içerden dönüp virajı alıp başını gidebilir.deneyelim derim en azından bir kuponda :)

 5. Yorumların bahsettiğiniz gibi Cash akçe kumcu çim agırda kumcu atların şansı daha yüksek yurttayın yanına ulakçı ekleyip aynen yaptıracağım emeğine sağlık

 6. crone

  Bolsanslar ertanbey…

 7. sheva_39

  7 li ganyan 7li plase yada herhangı bahıs oynuycak arkadaslar için sabrinin atı diye bi at var imkanı olan izlesin 1100 metrelık bir koşuda 6-7 boy startta kalıyo 2 defa farklı atlar tarafından önü kapatılıyo ve koşuyu elde fark atarak kazanıyor yani bi tay için ilk koşudaki olumsuzlukların hepsi oluyo yinede kazanıyo güvenebilirsiniz

  • sheva_39 güzel yakalamışsın aynen startta kalmasına ragmen kazanıyor hemde elde mesafe olsa fark atacak çok kolay geliyor digerlerine baktım mümkünü yok bu tayı geçmelerine rakip gösterilen bir numara sonda dökülmüş

  • Ben 1 poyraz ateşi ve 3 özyeli orjin olarakta begeniyorum ve yaris derecelerini daha iyi buluyorum ve bundan dolayı öncelikli olarak düşünüyordum 7li ganyanda ama 2yi de ekledim iyi oldu; )

 8. mehmetonur22112211

  bolsans;lar

 9. mehmetonur22112211

  bombaciya selam olsun
  ankarada bugun A.Celik show olur

 10. sheva_39

  8.koşuda korkmazağa yine favori çıkıcak heralde ama ben kupona koymuycam nedeni ise son yarışında kazandı ama aksiyonlarını pek hoşuma gitmedi 200m daha uzayan koşuda önlerde kabullenip (ilk4içinde) ankaranın uzun düzlüğünde virajı önde dönucektır ama bu grup biraz daha iyi geçtiği gruptan arkadan gelen atlar daha diri gelip geçicekler bence bombacı yorum yazmamışken henüz bombaları ben atayım bari adet yerini bulusun :)

  13 numaralı şereflican ilk atım nerden sallıyon o at gelmez demeyin :)
  10 numara baharşah bana göre kaya ekürisinin en başarılı 2 atından olmuş olan tay bugun 2.atım
  5 numaralı ormancı dayı patlamaya hazır bu 3 at burası için yeterli umarım yardımcı olur sizede

  4.KOŞU
  burdaki by ra nın uzun suredır kosmadıgı ve uzun zamndırda galobunun olmadıgını görmem kafamdakı soru işaretlerini bitirdi zaten kaba kumda çok farklı bi tay olduğu bilinen ve toparlanmaya başlayan ŞAHİNOĞLU üzerinde 54 kilo ahmet çelik herşey lehine banko kazanır..

  3.KOŞU
  yurttay yada ulakçıyı yazmadan önce bence kalite güç derece form olarak bu atlardan üstün olan SEZAR önce yazılmalı hatta benim tekim olucak rakip olarak gördüğüm atsa yukarda yazanlar değil katı semih olucaktır.

  1.KOŞU
  bende 7numara kastamonu efesi çok önde ama zor yarış sinabung-hawker hunter-forte-tambora-gold crest kımı tutuosanız yazın :)

 11. mehmetonur22112211

  3 YARIS ALIR OBURLERINDENDE BAHISTEN DUSMEZ ZOR GOZUKEN PROGRAMI KOLAYA CEVIRIR ADMINIM DEMEDI DEME

  • sheva_39

   BENDE 2 TANE AHMET ÇELİĞİ TEK ATTIM AMA KOCAKAYANIN ATLARIDA ÇOK ŞANSLI BENCE 2Sİ ARASINDA GEÇER ANKARA

  • Ahmet Çelik iyi jokey dir hoştur ama yinede tüm oyunu ona kurmayalım derim ben :))

 12. mehmetonur22112211

  sheva_39 selamlar olsun
  ŞAHİNOĞLU na yuzdeyuz katiliyorum
  sezar dada hala kararsizim %65 katiliyorum
  3 a.celik 2 g.kocaka geri kalan 2 yarisida siz bulun yada 3 yarisi

 13. mehmetonur22112211

  1.ayak:1 ..tekde yanina at yazalim…/5.4.2.10…./6.11.7

  2.ayak:3.9.7.16.2

  3.ayak:5.8.4.3

  4.ayak:6 ŞAHİNOĞLU

  5.ayak:7.3.9.dedesi KARELIN in hatiri icin 18 VARGAS

  6.ayak:4.9.1.10.15

 14. arkadaşlar merhaba.
  1. ayak- 1.11.4.5.6
  2. ayak-3 tek ( startta kalmaz ise son 200 deki sprinti ile 2-3 boy farkla kazanacağını düşünüyorum.)
  3. ayak- 1.3.4.5
  4. ayak- 4.5.6.1(mesafe uzun ve yarış yavaş giderse muazzam sprint i ile serttaş gelebilir.
  5. ayak-7.9-15
  6. ayak- 1.3.4.5.6.15
  BOL ŞANS HERKESE ARKADAŞLAR…

  • Bol şanslar diliyorum cancino.tambora startta kalmaz ve yerinde sprint atarsa şansı yüksek.yazdığın ganyan olsun diyelim başarılar; )

  • sheva_39

   tambora için tebrikler güzel tahmin devamı yazdığın gibi olsun

  • teşekkürler…. kuponum böle ama kafada değişiklik yaptım.. 1 numara çıkınca yattım… ama serttaşta tek olur bilgin olsn sheva.. son 200 e kadar ekranda bile göremessin belki ama son anda kafa burun alır gibime geliyor… bol şans…

 15. Adrian

  Başarılar Ertan

 16. Merhaba arkadaşlar. Ertanbey ve shevanın yorumlarından sonra ben de son ayak için bir şeyler söylemek istiyorum. KORKMAZAĞA nın sondan bir önceki yarışı çok iyiydi. TORAMAN ile yakın bitirmiş, sonraki yarışta da ganyan olmuştu. Ata hiç bir itirazım yok. shevanın dediği ŞEREFLİCAN, BÜYÜK BEREN yada BAHARŞAH a da… Ancak bence dikkat edilmesi gereken at EDİZHAN. Geçen yıl atı Ankara çiminde maidenden çıkarmak için çok uğramıştım. ☺☺☺ Zor çıkmıştı. Ancak eski yarışlarına baktığımda hep Bugünkü atlarla koşmuş ve genelde bunları geçmiş. 4. Ayda Bir kum koşmuş. 5 ay ara sonrasında ilk çim koşusunda tabelanın hemen dibinde bitirmiş. Bugün çok şanslı. Kazanabilir. Herkese bol Şans…

  • Timothy diyorsa bir bildiği vardır.takip listemde en usttesin Timothy,bazen güzel yerlerden yakalıyorsun o yüzden uyarını dikkate alıp diğer kuponumda yer vereceğim.teşekkürler bol şanslar diliyorum

  • sheva_39

   geçen yarış yazmıştım bugun bitek onu sığdıramamıştım yazdırdın eyw saol bi 5 lira daha gitti :)

 17. 7Lİ PLASE EN İYİSİ ALTILIYI BULMAK ZOR
  2 TEK
  5.7.11
  6.3.7.16
  3.7
  4
  7
  4.15.6

 18. Yorum yapan katılımcı arkadaşlardan karma bir kupon yapıp yazı altına ekledim bakalım.her görüşten bir.tutam barındırıyor :) tekrar bol.şanslar diliyorum hepimize

 19. sheva_39

  karma kupon çok tatlı olmuş ilk ayağı atlarsa çok şanslı bence :)

 20. Ne yârdan vazgeçerim Ne serden URAGAN ı Gökhan Gökçeyi üzerinde görünce tek geçerim.Seneeeeee geçen sene 5 li ganyanda tek atmışım son ayakta yanımda da bir adam 5 atda uragan yok altılı bekliyor.Adam bana seninki 5 li benimki altili dedi,farketmez dedim en iyi kupon tutmuş kupondur uragan gelirse sen altilidan olacaksin o zaman benim 5 li isterse 10 lira versin yirtip atmayacagim veee URAGAN yarisi aldi bende 10 bin lira aldim :)

  • Bir kılıçta estimator çekti :) bugün herkes çok formda.geçen sene gibi formdami acaba URAGAN.. çok üstünde durmadım yazarken şablonu ama yer verdim cok atla kesinlikle yazılır..

  • sheva_39

   gökhan gökçe at binmiyoki bugun kılıcı erine sok estimator :)

 21. Ertanbey varsin gelsin senin yazdigin at ganyan olsun.Ben bugun URAGAN nin uzerinde Gokhani gorunce gecen sene aklima geldi.Bu sene icerisinde degisik binicilerle 3 yaris gordu Gokhani bindirdiklerine gore kondisyon kazandigini dusunuyorlar ve URAGAN ayagina seri bir atdir,sanirim tempo yarisi yapacak.

 22. sheva_39

  ertan ayrıca senın bahsettıgın fast khanda sametle start alamaz ceza almıştı 1 hafta daha bitmedi o :)

 23. SHEVA39 nerede yaziyor gokhabin at binmedigi

 24. Sheva 39 senin gozler bozuk galiba :)

 25. sametin cezasi 12 sinde basliyor

  • G.gökçe bugün raporlu URAGANa g.kocakaya binecek :) yani sheva nin gözleri sağlam :))

  • ERTANBEY ben onu samet erkus icin soyledim 12 sinde baslayan seyi nasil 10 u gormus caktin davayi ;)

 26. tjk da daha yeni degistirdi programda gokhan gokce yaziliydi gokhan kocakaya olmus :)

 27. sheva_39

  benim olduğum yerde tjk kim köpek oluyo :) ama daha şanslı hale geldi at :) burak averbakta raporlu zaten sevmiyodum o çocugu unirvese için iyi oldu

 28. Sgeva39 thj sitesinden baktin iste jokeyler velli olunca adamlarda programi degistirdi yani tjk nin oldugu yerdesin ;)

  • sheva_39

   yok babaoğlu sabah atahan zilcioğlu demişti istanbulda kaldı gitmedi ankaraya diye :)

 29. Sheva 39 pardon telden hizli yazinca sgeva oldu ne guldum kendime :)))

 30. Sheva 39 atahani bosver takip mi ediyorsun onlari birseyden anladiklari yok

 31. Sheva 39 o zamanbir daha gorursen aynen soyle bir estimator var de birseyden anlamiyor senin icin diye kesin gulecektir tombik tombik :)

 32. crone

  6 / 7.4.3
  3.16
  3.5.7.8
  3.5.1.6
  7//
  12.15.6.10

  benim altılımda böyle…

 33. Tebrikler Ertan, ganyan düşük ama Agf’de 5.at.

 34. kafkasli34

  Halis Karataş ın antronoru oldugu İbrahim Halil Gülcünün Sahıpligini yaptıgı bu pist ve bu mesafede cok ıyı derelerı ve hazırlıkları olan Fast Khan son 600 de iyi bir yol bularak jokeyi S.Erkuşun müthiş teşvikiyle yarışı kazanmıştır ..Altılısın da bulunan arkadaşları tebrik ederim …Ertan Hocam seni ayrıca tebrik ediyorum .Tek atamadık ama yorumun gayet başarılıydı …

 35. sheva_39

  alternatif tek olarak önerdin helal olsun çok yerinde bi tahmin oldu devamı gelir inş.

 36. kafkasli34

  heyecandan sheva pardon..Halisin yapmadıgı bı o kalmıştı :/

 37. Ertanbey saol baba kuponu yayainlayamiyom ama sayende ilk ayak 5 i tek yazip 150 tl lik bi kupon yaptik bakalim hayirlisi

 38. Hangi at için uyardiysam geldi ama biz çatıya otutturamadik :)

 39. Abi inanmiyorum 50bin mi verdi gercekten ? Resmen elinizden kaydi gitti elimizden demiyorum cunku sizin verdiginiz atlarla oynadim ben sadece mis legend galoplari iyiydi hatta en iyisiydi agfde o kadar geride oldugunu bilsem yanina at yazmazdim son ayak sencerhan tutuyordum buyukberen 4 atta vardi ; (

 40. sheva_39

  BUGUNUN ÖZETİ

 41. Ah ah daha dikkatli olmam.lazımdı.ama yakındır patlatacagım az kaldı.bugün için çok Üzgünüm arkadaşlar..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir