Ana Sayfa / Tahminler / 10 AĞUSTOS 2018 CUMA BURSA ALTILI TAHMİNLERİ (ETC)

10 AĞUSTOS 2018 CUMA BURSA ALTILI TAHMİNLERİ (ETC)

10 Ağustos 2018 Cuma BURSA tahmin ve yorumlarımla huzurunuzda olmaktan mutluyum.

1.KOŞU:
Kalitesi tartışılmaz ARKANSAS SOUL’un geçmişteki koşularına binaen ilk başta banko olarak önermek niyetindeyim. Fakat  bu defa sıkı bir rakibi olacak. Tolga YILDIZ idaresinde katıldığı son koşusundaki performansını önemsemediğim, Okan GÖKÇE idaresinde katıldığı  1Haziran ve 25 Haziran tarihli uzun mesafe Kum koşularında liderlikleri bulunan ve yenisini eklemek için performansını var gücüyle göstereceğine inandığım FAITHFUL WOLF her anlamda ARKANSAS SOUL’u zorlayacaktır. Bu ikilinin bu koşuda birlikte düşünülmesi elzemdir.

2.KOŞU:
Kocaeli ve Bursa koşularında elde ettiği 3 adet ikinciliğin yanısıra, özellikle 27 Temmuz tarihli BURSA 1400 ÇİM koşusunda kalite KARAÇELİK’in az farkla gerisinde 2.lik elde eden ve şu anda grubunda bulunan ve eküri avantajı mevcut BİCAN’ı da belirgin şekilde farka boğan BORALTAN bankomdur.

3.KOŞU:
19 Temmuz tarihli BURSA 1200 KUM koşusunda önemli isimlerin önünde elde ettiği performansa ve liderliğe binaen Halef KATI idaresinde INTO diyeceğim.

4.KOŞU:
Grubunun en kallavi ismi olarak gördüğüm, 5 Temmuzdaki mekan değişikliğinden ötürü toparlanması zaman alan ve artık diğerlerine oranla şansını daha yüksek gördüğüm BABAMENDUH Mayıs ve Haziran ayındaki koşularında gösterdiği performansa binaen tercihlerde ilk sırada yer almalıdır.
Keza RUSDAMAT, ZAFERİMOL, OĞLUM BURAK da bu koşuda unutulmaması koşuluyla.

5.KOŞU:
Eküri avantajıyla koştuğu 27 Temmuz tarihli BURSA 1400 ÇİM koşusundaki performansını beğendiğim BENNURCAN tercihlerimdeki ilk isim olup, Tolga YILDIZ idaresinde koşacak olan ve 1 Ağustos tarihli İSTANBUL 1400 ÇİM koşusunda tabelanın 4.sırasında yer bulan, rakiplerinin geçmiş tarihli yarışlarını dikkate aldığımda, kendisinin bu koşunun dişli isimlerinden biri olacağını düşündüğüm MAĞRURKIZ diğer tercihimdir.

6.KOŞU:
Grubu ile mukayese ettiğimde, Özcan YILDIRIM idaresinde katıldığı son 2 Çim ve KUM koşularında gösterdiği performans neticesinde grubundaki rakiplerine de duman attıran SAADIN GÜCÜ’nün tekrar Özcan YILDIRIM idaresinde koşuya katılacak olması tercihleri ona yönlendiriyor. Bankomdur.

7.KOŞU:
Farklı mekanlarda uzun mesafede son 2 koşusunda gözle görülür performans gösteren ve liderlikleri kaçırmayan CAN DADAŞ’ın bu performansı Sadettin BOYRAZ idaresinde gerçekleştirdiği ve yeniden Sadettin BOYRAZ idaresinde koşacağı unutulmamalıdır. Son koşusunu ölçü almadığım ve bu defa Özcan YILDIRIM idaresinde izleyeceğimiz MORE THAN A GAME bu ismin net rakibi konumundadır.

8.KOŞU:
Grubunun en iyi bitiriş süresine sahip olan MEMNUNEM başta olmak üzere, 1 Haziran tarihli BURSA 1200 ÇİM koşusunda uzak ara geride 3.lük elde etmesine ve son koşusunu oldukça kötü bir performansla geride bitirmesine rağmen, 1 Haziran tarihinde elde ettiği 1.20.63 bitiriş süresini bu mekan ve mesafede çok önemsediğim BÖKETAY ve 6 Temmuz tarihli İSTANBUL 1200 Çim koşusunda GÜNBİKE – GÜNDOĞARKEN gibi nitelikli isimlerin gerisinde elde ettiği 4.lükle daha iyi performans göstereceğinin sinyallerini veren İLKNAZ bu koşudaki tercihlerimdir.

9.KOŞU:
BURSA 2000 ÇİM de katıldığı son koşusunu gayet farklı şekilde kazanan ve 2.06.00 bitiriş süresi grubunun en iyilerinden olan GOMEZ ve bu defa TOKAÇOĞLU idaresinde izleyeceğimiz, 23 Temmuz tarihli BURSA 2000 ÇİMde kalite rakiplerle girdiği rekabetin neticesinde dördüncülüğü elde eden ve 2.06.17 bitiriş süresini beğendiğim BRAVE APTE bu koşuda tercihlenmesi gereken isimlerdir. Son zamanların formda isimlerinden BABAEMİR de es geçilmemelidir.

1.ALTILI GANYAN:
1.AYAK: 1 – 3
2.AYAK: 4
3.AYAK: 1
4.AYAK: 2 – 3 – 6 – 8
5.AYAK: 4 – 9
6.AYAK: 4

2.ALTILI GANYAN:
1.AYAK: 2 – 3 – 6 – 8
2.AYAK: 4 – 9
3.AYAK: 4
4.AYAK: 1 – 2
5.AYAK: 3 – 6 – 12
6.AYAK: 5 – 6 – 10

Şansınız daim olsun

Tahmin ve yorumlar tamamen amatör bir anlayışla paylaşılmaktadır.

Yazar: ETC

ETC