1 Temmuz 2015 İstanbul Altılı Tahminlerim (Hawk)

İstanbul programına genel bir bakış yaptım ve açıkcası programa çok hakim olduğumu söyleyemem.Alternatif banko arayışına girdim ancak risk almaya değer bir isim bulamadım.Benim görüşüme göre İstanbul yarışlarında en ön planda tutulması gereken olgu , İstanbul yarışlarında adeta bir joker olan  H.Karataş’ın “nerede” yarış alacağını doğru tahmin edebilmek.Umarım jokerimi doğru yerde kullanmıştırım…Geçelim tahminlere ;

 

1. Ayak :

İstanbul’da birinci ayak İngilizlere ait  kısa mesafeli bir maiden yarış ile başlıyor.Orijin olarak ön plana çıkan isimler mevcut.Bunlardan ilk göze çarpan (3)HARPUTLU.Bilindiği üzere HARPUTLU GAKKOŞ orijinine mensup taylar bu tarz kısa mesafelerde oldukça başarılı sonuçlar alabiliyor.Diğer bir isim ise ilk koşusundan beri takibimde olan , idmanlarında güzel işler yapan ancak kazanmnak için biraz daha pişmesi gerektiği gözlenen (4)IMMORTAL TURK ikinci sıradan yazacağım taydır.Bu iki isimin yanına yine HALICARNASSUS gibi  güzel bir orijine sahip (8)PANZEHİR ve son olarak H.Karataş idaresinde ilk koşusuna katılacak olan (5)KORHAN KAPTAN ‘ ı ekliyorum.Bu dört isim ile tay yarışını büyük bir ihtimal atlatacağımızı düşünüyorum.


2. Ayak :

Yazımın başında da belirttiğim gibi İstanbul yarışlarını doğru tahmin edebilmenin altın kuralı bu pistte kazanma oranı çok fazla olan usta jokey H.Karataş’ı doğru yerde bulabilmektir.Açıkcası bu koşuyu riskli bir koşu olarak değerlendirebiliriz bunun nedeni mesafenin 1200 MT gibi kısa bir mesafe oluşu ve yarışta çok fazla kaçak at olması sebebi ile kaçak atlardan birinin çıktığı gibi bitirme ihtimalin yüksek oluşudur.Ancak bu koşuda BANKO önereceğim (4)RAIN OVER ME önde kaçanların çok arkasında kalmayıp güzel bir yer tutarsa pilotunun en iyi meziyetlerinden biri olan sprint mesafesini doğru ayarlarsa kazanmaması için hiçbir sebep göremiyorum.Dediğim gibi yeter ki grubun çok gerisinde takip etmesin yoksa koşu bir çırpıda bitecektir ve bankomuzun kazanması oldukça zorlaşacaktır.Tüm bu risklere rağmen biraz da hissiyatlarımın bu yönde olmasından dolayı (4)RAIN OVER ME’ yi sizilere BANKO olarak öneriyorum.


3.Ayak : 

Süpriz çıkma ihtimalinin yüksek olduğunu düşündüğüm bir koşu ancak bir isim var ki eğer gününde olursa bu rakiplerini çok kolay bile geçebilir.Dişi olmasına karşın gerek İstanbul gerekse İzmir pistinde koşmuş olduğu yarışlarda çok daha güçlü erkek rakiplerini geride bırakan ve sürekli binici M.ÇİÇEK ile uyumuna hayran kaldığım (4)RAZYANA net favorimdir.Grubun çok üstünde olduğunu düşündüğüm bu isimin kazanamaması halinde süpriz bir netice çıkması oldukça muhtemeldir.Eğer ikinci ayakta BANKO tercihimi kullanmamış olsaydım sanırım bu isimi banko önerirdim ancak koşu için yeterli çalışmaları olmadığını gözlemledim ve bundan dolayı banko önermekten vaz geçtim.Yine de alternatif banko arayanlar için oldukça iyi bir seçim olacaktır.Rakip olarak önermek istediğim isimler sırası ile ; (2)MERCANLI , (8)TUMBULSABURUM  ve son olarak grubun altında gibi gözükse de ters bir yarış çıkarmasını beklediğim (7)DURANTAŞ olacaktır.

 


4.Ayak :

2 Yaşlı İngilizlere ait 1200 MT gibi yine kısa mesafe bir yarış ile karşı karşıyayız.Kum pistte koşmuş olduğu ilk yarışını oldukça güzel aksiyonlar ile kazanırken hırslı bir tay olduğunu gözlemlediğim (3)İLKAAN bu sefer şansını çimde deniyor.Yine bu yarışa eksiksiz olarak hazırlandığını gözlemlediğim bu isimi küçük kuponlar için BANKO öneriyorum.Bu isimin muhtemel rakipleri ise son yarışını rahat bir şekilde kazanan ve bu yarış ile birlikte diğer yarışlarını merakla takip edeceğim usta pilotu H.KARATAŞ ile bu koşuya katılan  (2)GOYCOCHEA  ve  ilk yarışına 2-3 boy geride başlamasına rağmen sonlardaki atakları oldukça etkili olan ve fizik olarak da beğenimi kazanan (5)WHITE HART LANE bu defa bu şanssızlığı yaşamadığı takdirde bu aralar formsuz olsa da yetenekli jokey U.POLAT ile birinciliğe ortak olmasını düşündüğüm isimdir.Bu koşu için diğer isimlerden her hangi dikkatimi çeken olmadığından zorlu da olsa bu koşuyu bu 3 isim ile atlatacağımızı düşünüyorum.


5.Ayak :

Yine 3 yaşlılara ait olan  H.16 koşu ilk bakışta oldukça zorlu gibi duruyor fakat daha detaylı olarak incelediğimde  iki isimi çok ön plana çıardım.Bunlardan ilki ;  yarışın da favorisi konumunda olan (2)DUKE OF KENT  ve kalitesine inandığım bu yarışta çok iyi koşmasını beklediğim (1)BABADÖKER olacaktır.Açıkcası bu iki isim dışında kalanlar süpriz şansına sahiptir ve ancak bu iki isimin kötü koşması durumunda kazanma şansları ortaya çıakcaktır diye düşünüyorum.Bu nedenle küçük kuponlar için bu isimleri yeterli görüyorum.Geniş şablonumda ise süpriz çıkma ihtimali söz konusu olduğunda devreye girebilecek olan ;  (8)ÖRÜMCEK ADAM , (9)İHTİYAR  ve son olarak (4)SUPER STEP ‘i ekliyorum.

 


6.Ayak :

İstanbul’da son koşu yine zorlu gözüken bir koşu ile bitiyor ancak ben yine iki isimi çok ön planda tutuyorum.Bunlardan ilki , çok daha güçlü rakiplerde İstanbul sentetik pistinde mücadele etmiş ve oldukça tatminkar birincilikler elde eden (3)PAMUK NİNE olacaktır.Bu yarış için şartların oldukça lehine olduğunu düşündüğüm bu isim net favorimdir.Diğer bir isim ise çim pisti sentetiğe göre daha çok seviyor olsa da KAIZBERT orijini temsilcilerinin her türlü pistte başarılı oldukları bilinmekte.Mesafenin bir nebze uzun olduğunu düşünsemde inatçı yapısıyla (12)FAUSTİNO‘dan iyi bir yarış bekliyorum.Yine ilk sıralardan önermek istediğim diğer biri isim ise (7)BAHTIŞAHANE olacaktır.Sentetik pistte çok fazla tecrübesi olmasa da üst gruplarda yapmış olduğu yarışlar tatminkar olan ve bu yarışa kendisini tanıyan uyumlu pilotu Deniz Yildiz ile katılan bu kısraktan da oldukça etkili bir koşu bekliyorum.Açıkcası saymış olduğum bu isimler dışında tuttuğum yok ancak yarışın süpriz bitebilme ihtimaline karşın , geniş kuponuma sırası ile ; (4)TAHİIRE , (10)GÜLERANA , (1)UMUDUN RENGİ , (13)FERACEHAN , (6)ÇOŞKUNKIZ ekliyorum ve İstanbul programını bu şekilde noktalamış oluyorum.

 


ALTILI ŞABLONUM(UFAK) :

3,4,8,5

4 – RAIN OVER ME BANKO

4,2,8,7

3 – İLKAAN BANKO

1-2

3,12,7,4

 

TUTAR :  7.68 TL

 

ALTILI ŞABLONUM(GENİŞ) :

3,4,8,5

4 – RAIN OVER ME BANKO

4,2,8,7

3,2,5

1,2,8,9,4

3,12,7,4,10,1,13,6

 

 

TUTAR :  115 TL

 

NOT : Çok önplanda tuttuğum isimler olması nedeni ile MİSLİ kupon yapmak isteyen takipçilerimize de bu yarış için aşağıdaki gibi misli bir şablon da önerebilirim ;

MİSLİ ŞABLONUM :

3,4

4

4,2

3

1,2

3,12

TUTAR : 0,96 KR

 

Herkese bol şanslar dilerim…

Yazar: Hawk

1983 istanbul doğumluyum.Mesleğim bilgisayar mühendisliği ve bunun icabı olarak sürekli bilgisayar ile iç içeyim.At yarışların için bilgisayarlı analizleri insan hissiyatı ile birleştirip kendime ait bir sistem oluşturdum ve bu sistem ile başarılı tahminler çıktığını tesbit ettim ve yaklaşık 2 buçuk senedir müşterek bahislere dahil oluyorum.Ücretsiz paylaşıma açık platformları her zaman desteklemiştirim ve bu nedenle sizinle bu ortamda tahminlerimi paylaşmak istedim.Umarım güzel bir başarı grafiği elde edeceğiz ve beraber kazanç sağlamanın keyfini yaşayacağız.
11 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Ikinci ayak dilerim sizi yanıltan at olmasın. O koşuda istikrar yok. Mantık olarak üç kez gibi fazla 2 olmuş bir at ki bu atın yarış hayatı hep 2/3/4 olarak geçti kazandığı koşuları incelemek gerekir. Düşüncesi var bende, iyi at ama güven vermiyor hiç.üstelik rakip atlar kendisinden kötü değiller ve hazırlar. Mesela 3 el Azra bu grubun 2yarış evvel favorisi olmuştu ama kazanmadı yarışları. Puan düştü. 4 numara çok iyi at ama güven vermiyor nedense Hawk.

Zor program ilk 3 ayak kilit ilkaan yüksek ihtimal kazanır tekrar en sağlam tek gözüküyor. Duke ot kent ve master windu ayiramadim. Tahire son yarışını tekrarlarsa yüksek ihtimal kazanır. Bol şanslar.

1.AYAK: 1,5,3,7,8
2.AYAK: 3,7,2
3.AYAK: 4,5,2,3
4.AYAK: 2,3,7,4
5.AYAK: 4
6.AYAK: 7

HERKESE BOL ŞANSLAR. ..

Altılı Ganyan Tahminim
1.ayak:4,8,3,6,5
2.ayak:4,2,3,1,7
3.ayak:4,2
4.ayak:2
5.ayak:5
6.ayak:4,3,10,12,7

öncelikle herkese bol şans ufak bir çalışmayla benimde düşüncelerimde şu şekilde olcak
1. ayak karşık gördüğü bu ayakta sıralama…. 1.3.8.7.4.6.5
2. ayak .5 karaiçi bugunde önce turuyorum 4 raın over me 3 el azrayıda yazıcam
3. ayak zor ama 2 numarara MERCANLI tekim olacak
4.ayak 2 numara coycochea yine h. karataşla tek yazıcam
5. ayak 2.1.5.4 şeklinde yazıcam
6. ayak 1 numara umudun rengi alternatif tekim olacak,ama yanına burası çok karışık gibime geldi 4 .7.12 yazıp bırakıcam bakalım kısmett :)))

Bir saat önce gönderdiydim sanırım bir aksilik oldu İstanbul Altılım:
1.AYAK: 3,4,5,6,8
2.AYAK:1,2,3,4,7
3.AYAK:2,4
4.AYAK:2
5.AYAK:5
6.AYAK:3,4,7,10,12

o kadar uğraşıp yorum yazdım yayınlanmadı

Kusura bakmayın yorumlarda sıkıntı çıktı.

Bugün oynayamadım ama RAIN OVER ME’yi takipteyim, oynasam bende tek atardım. Geçmiş olsun, tahmin güzeldi.

11
0
Tahmin paylaş.x
()
x