Ana Sayfa / Tahminler / 06 ARALIK 2017 ÇARŞAMBA BURSA AT YARIŞI TAHMİNLERİ ( YAVUZHAN )

06 ARALIK 2017 ÇARŞAMBA BURSA AT YARIŞI TAHMİNLERİ ( YAVUZHAN )

Bütün Yarış sever arkadaşlarımıza Bol şanslar dilerim.

1.AYAK : 2 yaşlı ingilizlerin Handikap mücadelesi zorlu bir koşuya sahne olacak. Birbirleriyle mücadele etmiş isimlerin çok yakın güçte olduğunu düşündüğüm bu koşuda riske girmeyi gözüm kestiremediğimden koşuyu kapatarak başlangıcı yapıyorum. Öne çıkan isimler 7 SUMEL HAN ,10 KIRCAALİ , 1 GAUDİ , 3 NAVİGATİON olsa dahi bütün isimlerin geliri olduğunu düşündüğümden HEPSİ diyerek geçiyorum.

2.AYAK : 3 yaşlı arapların şartlı mücadelesinde yarının sığınacak limanlarından olup agf tablosunda muhtemel tavan yapacak bir isim bakıldığında bu konuma gelmeyi de hak ediyor gibi. Yapmış olduğu dört startının çim koşusu hariç üç kum koşusunu tabela içerisinde bitiren bu ismin Bursa pistinde ki galoplarında elde etmiş olduğu 800 / 55 ,2 400 / 26,6 işinde oldukça etkili gözüken bu ismin koşuyu kazanmasını muhtemel ismi olacak 9 MAVİ YASEMİN küçük ve ufak kuponlarda tek olarak geçilebilir. İkramiye boyutu ve benim gibi tek tercihini farklı ayaklarda kullanmak isteyenler bu isimlerin çok üstünde rakiplerle koşmuş olan daha çok çim performansı önde olmasına rağmen bu rakiplerine bakıldığında dahi etkili bir koşuya imza atabilecek muhtemel koşunun plase isimlerinden olup kısa bir aradan sonra bugün Bursa pistinde yarış koşacak olan 1000 / 1,10 galopunda etkili gözüken 1 NAZLI DELAL favori konumunda gördüğüm isme en ciddi rakip olup, yine çim performansı daha etkili gözüken isimlerden olmasına rağmen Bursa pistinde yapmış olduğu galopları ile kondisyonunu geliştirip bugün koşunun süprizine imza atabilecek hazırlıklara ve güce sahip olduğunu düşündüğüm 3 ECLIPSE koşu için yeterli olacak isimlerdir.

3.AYAK : 3 Yaşlı ingilizlerin kısa mesafeli hız yarışı oldukça zorlu geçmeye aday bir diğer koşu açıkçası bu koşuda değerlendirme yaptığımda ve incelediğimde KÜLÜNK DAYI dışında ki isimlerinin hepsinin geliri olduğunu düşünüyorum. Biraz detaya inersek, son beşinciliğinle iyi duruma geldiğini gösteren 600 / 36,,3 400 / 23,6 Ç. işinde formunu oldukça üstlere taşıyan 6 NEW TRANSATLANTIC, İzmir pistinde ki yapmış olduğu hazırlıkları ve sevdiği mesafede piste çıkacak olan 2 AUBERON, son yarışında dördüncü olarak ayrılırken o gün için istediği gibi yarış içinde koşamayan 3 NEHİR CAN, Ağır kilosuna rağmen bu rakiplerini geride bırakma performansı göstermiş 1 JUNIOR ZAPPA, bu mesafede oldukça sürpriz bir ganyanla geldiğinde dikkat çeken ve bu tip mesafelerde söz sahibi olabilecek 4 DİLZAR , Kocaeli , Bursa arası mekik dokuyan ve son Bursa pistinde ki idman görüntüsü iyi olan 5 DİVENE BOY, Henüz maiden bir isim olmasına rağmen çok uzun zamandır takip listemde yer alan ve bugünde yapmış olduğu 600 / 38,3 400/ 24,8 ÇR işinde sevdiği mesafede çıktığı gibi beyaz bayrak ayna yapabilecek 8 BANG BANG ve son olarak yine bu tip mesafelerde etkili koşulara sahip olan ve zaman zaman bu rakiplerini geride bırakma başarısı gösteren 7 CHECK OR RAISE bu koşunun karışık ve zorlu olduğunu gözler önüne seriyor.

4.AYAK : 3 ve Yukarı ingilizlerin Handikap mücadelesinde iki isim ön plana çıkmış olsa da tek tercihlerimden ilkini bu koşuda kullanmaya tercih ettim. Son yarışında oldukça etkili bir yarış ortaya koyarak rakibinin uzak farkla önünde yarışı kazanırken çok formda olduğunu gözler önüne seren ve bugün üzerinde ki M.Çiçek gibi inatçı ve hırslı bir jokeyide üstüne alarak Bursa pistinde yapmış olduğu 800 / 50 400 / 23,8 R işinde oldukça rakiplerine göre formda olduğunu gözler önüne seren ismin yarışı süratlendirecek isimlerin hemen ardında yarışı takip ederek muhtemeldir ki viraj üzerinde liderliği alıp farkı açmasını bekliyor en büyük ve en ciddi rakibinin form ve performans olarak formunun zirvesinde olan BÜYÜK BEYAZ olduğunu düşündüğüm . Agf tablosunun favori ismi 7 ANTONOV'u günün ilk BANKOSU olarak tek geçiyorum.

5.AYAK : 4 ve yukarı arapların şartlı mücadelesine baktığımda biraz risklide olsa bir tek tercihimide bu koşuda yapacağım. Son üç yarışını kazanarak koşarak form tutan ve yarış koşan her koşuğu yarışında startla birlikte aldığı liderliği fotoya kadar devam ettiren rakiplerinin önünde koştuğu yarışlarda etkili sonuçlara imza atmasını bilen Bursa Kocaeli pistlerinde elde ettiği birinciliklerle. Muhtemelen yarışın Favori ismi çıkmasını beklediğim KOVADA bugün için eküri isimlerin markajından etkileneceğini tahmin ediyor ve dördüncü birinciliğine engel olacak hazırlık aşaması ve Son Kocaeli pistinde ki yarışının ardından dinlendirilen bu grubu çok rahatlıkla ön yada arka tarafta bekleyerek viraj üzerinde ki çok etkili sprintle koşunun favori konumunda ki rakibini son metrelerde avlayabilecek hazırlıkları ile dikkat çeken Bursa pistinde yapmış olduğu 1200 /1,23 1000 / 1,09 400 / 26,9 R muntazam idman görüntüsüyle klasına yakışır bir birincilik elde etmesini beklediğim 2 IŞKINAT 'ı günün ikinci BANKOSU olarak tek geçiyorum.

6.AYAK : 3 ve yukarı ingilizlerin şartlı mücadelesinde son koşusunu ağır kilosu ile kazanarak güzel bir koşu ortaya koyarak yarışı kazanan 4 HERO ADMİRAL koşuda ilk şanslı isim olmayı hak ediyor, Bugün aranın ardından sahaya çıkacak olan ve çalışmalarında oldukça etkili işler yapan ve bu rakiplerini geride bırakabilecek güce sahip dinçlik yarışı gelebilecek 8 TAMGA , Islak pistte kazanarak dikkat çeken isim Muhtemelen pistin aynı olması durumunda yarışta etkili bir işe imza atabilecek 2 LADY FALCON , 3 MÜTEKAMİL , son üç yarışında adeta form sıçraması yapan ve çalışmalarında bunu devam ettirdiğini gözler önüne seren 5 DAY KING ve son olarak bu grupla kıyaslama yaptığımda bu isimlerin arasında her zaman söz sahibi olabilecek bir isim olup yazmadan geçilmiycek 6 BLAZE OF LIGT sıralaması koşuda şans verdiğim isimler olup, bütün yarış sever dostlarımıza ve arkadaşlarımıza tekrardan bol şanslar diler yazdığınız isimlerin ganyan olmasını temenni ederim.

BURSA ALTILI GANYAN ŞABLONU

1.AYAK : 2,3,4,5,6,7,8

2.AYAK : 9,1,3

3.AYAK : 1,2,3,4,5,6,7,8

4.AYAK : 7

5.AYAK : 2

6.AYAK : 4,8,2,3,5,6

TUTAR : 60,48 TL

 

Tahmin ve yorumlar tamamen amatör bir anlayışla paylaşılmaktadır.
admin
Yönetici

Bol şanslar

ETC
Üye

Şansın bol,
ilhamın ikbaline denk – aydın olsun…

Mehmet28
Üye

bol şanslar

Yazar: yavuzhan41

yavuzhan41
Evli ve bir çocuk babasıyım. Kocaeli'de ikamet ediyorum. Yaklaşık olarak 18 yıldır at yarışlarına karşı bir aşinalığım mevcuttur.Ekip olarak sizlere elimizden geldiğince yardımcı olmak adına çıkardığımız kuponlarımızı sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz...