05 TEMMUZ 2020 PAZAR İSTANBUL 2.ALTILI TAHMİNLERİ ( YAVUZHAN )

İstanbul da 11.Koşudan oluşan zevkli bir program mevcut tercihim ikinci altılıdan yana oldu. Tüm takipçilerimize güzel bir hafta sonları dilerim.

1.AYAK : 3 Yaşlı İngilizlerin Kısa Vadeli yarışıyla start alacak olan İkinci Altılı Ganyanda. Riskli bir başlangıç yapmayı bugünde tercih ediyorum. Oyun kurarken özellikle bu Altılı şablonunda en kritik viraj zorlu yarışları en az isimle geçmekten yana olduğunu biliriz. Start alacak olan bu koşunun zorluğu aşikar fakat kendi analizimin doğrultusunda risk almayı sevdiğim yapımla beraber kendi şablonumda AGF tablosunda önde ki isimlerin yanında geri kalması muhtemel bir ismi BANKO tercih ederek başlayacağım. Süratli gitmesini beklediğim bir yarış koşu üzerinde çim performansı eksik olan isimlerin yer aldığı bir o kadar da çimde çok etkili koşmasını başaran isimlerinde olduğu bir koşu. Rakiplerinin yanında bugün zorda olsa kendisini fotoya atarak kazanacağını düşündüğüm İstanbul idman pistinde ki hazırlıklarında oldukça göz doldurucu işlerle üzerinde ki fazlalıkları tamamen attığını gösteren ve kazanmış olduğu yarışla birlikte özlediği birinciliği alıp maidene veda eden süratli yarışta kendisini muhtemelen ilk dört içerisinde yer bulup viraj üzerinde iç bariyere yapışarak liderliği alıp 200 den sonra ortaya çekip dışardan gelecek rakiplerine direnç göstermeye çalışıp yarışı son ana kadar pes etmeden kopmadan kazanmaya çalışacak olan anne kısrak babasının uzun mesafeye yatkınlığı ile beraber bugün koşuyu birincilikle süslendirdiği kantarması Tolga YILDIZ idaresinde tekrarlamasını beklediğim 6 PERSIAN ROSE başlangıç ayağında BANKO tercih ettiğim isimdir.

2.AYAK : 3 Yaşlı İngilizlerin Maiden mücadelesi günün sürprize açık en bariz koşularından birisi. Performans olarak birbirlerinden çok üstün olan bir ismin olmaması ve hazırlık olarak yarışa hazırlıklarında oldukça dikkat çeken isimlerin birden fazla olması bu yarışı oldukça karmaşık ve zorlu bir hale sokuyor. Tavsiyem doğrultusunda ciddi anlamda yüksek ganyanlı bir ismin koşuyu kazanması an meselesi olabilir fazla atla geçilmesinde fayda var. Koşuda şans verdiğim isimler ; iki kez sentetikde koşu gösterilen bu kez çim piste çıkacak olan ve idmanlarında ciddi derecede güzel işler ortaya koyan 1 BARBIE ROYAL , İlk startında koşudan dördüncülükle ayrılan ve artan form grafiğiyle beraber bugün eküri avantajıyla koşuyu kazanması an meselesi olan 9 MYSTIC STAR , Kendisini iyi tanıyan kantarmasıyla beraber bugün çim piste denenecek olan ve hazırlıklarında dikkat çekici işleriyle 4 DEVEROV, İlk startında aprantiyle koşturulan bugün sert Jokeyiyle start olacak olan ve idmanlarda ki akıcı işleriyle 14 UÇAN TEKYILDIZ, ilk startında geri planda kalmış olsa da bu kez çok daha etkili koşabilecek hazırlıklara sahip 13 SENSE OF HUMOUR, Son yarışında kaldığı üçüncülüğünden sonra bu kez çimde denenecek olan 15 VOLİMTE, Koşu tecrübesi fazla olan idmanları güzel gözüken 7 MISS JASMIN , Çim pistte denenecek olan etkili hazırlıklarıyla 8 MISS WILD ve ilk startında beşincilik çıkardığı yarışınsan sonra bugün kazandığı kondisyonla kazanara girebilecek 10 NESLİNAZ koşu üzerinde şans verdiğim isimlerdir.

3.AYAK : 4 ve Yukarı İngilizlerin Handikap 22 mücadelesinde çim performansı ve uzayan mesafeler de etkili koşan ismin idman pistinde ki işlerinde oldukça formda olduğu gözlemleniyor üzerinde ki usta pilotuyla beraber şansının arttığını düşündüğüm 3 KASALINA koşuyu kazanmaya yakın isimdir. Uzayan mesafelerde etkili yarışlar yapabilen sert sprinter 4 RAMPAGE en ciddi rakip olup, seri ayağıyla koşuyu bitirmeye çalışacak olan ve yakın ara sonrası koşmasına rağmen bu rakipleri yanında söz sahibi olabilecek 1 DOĞA KANUNU ve rakiplerine çok fazla avans vermediği takdirde ortalarda yarışı takip etmesini başarabilirse yarışı sonlarda lehine çevirebilecek sprintiyle 5 MOLTO BENE koşu üzerinde şans verdiğim isimlerdir.

4.AYAK : 3 Yaşlı İngilizlerin Grup3 mücadelesi seyir zevki yüksek bir mücadele olacak. Koşuda ilk şansı Ankara da kazanmış olduğu çok kolay yarışından sonra bugün ilk kez çıkacağı İstanbul Sentetik pistinde rakiplerini geride bırakabilecek hazırlıklarıyla 5 MARS’a veriyorum. Eksik kalması ve pisti yadırgaması halinde bugün için rövanş mücadelesi taşımasını beklediğim ikili 4 MAGNUM OPUS ve 6 SECRET LOVER arasında bir yarış izleyeceğiz.

5.AYAK : 4 ve Yukarı Arapların G1 Anneler Günü Koşusunda sonlarının oldukça çekişmeli geçmesini ve birden fazla ismin taraklama birincilik için fotoya girmesini bekliyorum. Öncelikli şansı aradan sonra gördüğü yarışla beraber artan formuyla beraber Ankara idman pistinde ki idmanlarında oldukça güzel işler ortaya koyan 8 ULUBAŞ’a veriyorum. Ara sonrası kazandığı koşu ile beraber koşunun favori konumunda ki idmanlarında kazandığı yarış sonrası koruduğu formuyla beraber 7 TAÇSER, Eküri olarak yarış içerisinde izleyeceğimiz ve hazırlıklarında güzel işler ortaya koyan 5 MAVİ BAHAR, Bu sezonki yarışlarında etkisiz kalmış gözükse de Ankara idmanlarında ki işleriyle bu yarışa hazırlanan ve göz kırpan 11 AYNİŞAN, Formda Jokeyiyle beraber idmanlarında kısa sprintlerinde iyi gözüken 9 VARLIKLI , Bu rakipleri arasında es geçilmemesi gereken 1 ATEŞBİBİ ve sonlarda kendisini unutturması halinde dışardan koşuyu çevirebilecek 13 GURBET ATEŞİ zevkli koşuda şans verdiğim isimlerdir.

6.AYAK : 3 Yaşlı İngilizlerin Bölünen Maiden mücadelesiyle son bulacak olan Altılı Ganyanda şablonumda şans vereceğim ikinci Banko adayımla sonlandırıyorum. Rakiplerine oranla daha hazır gireceği bu yarışta ara sonrasında görmüş olduğu koşuda nefes açtırılan ve kondisyon kazanan ismin bugün sonlarda rakiplerini kolay bir şekilde ekarte etmesini bekliyorum. Özelikle formda Jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde net bir şekilde birincilik elde etmesini beklediğim ve AGF tablosunda yarışseverlerin liman tercihi olacak 14 VİA VENETO şablonumda yer alan BANKO isimdir.

ALTILI GANYAN ŞABLONUM

1.AYAK : 6 PERSİAN ROSE

2.AYAK : 1,9,4,14,13,15,7,8,10

3.AYAK : 3,4,1,5

4.AYAK : 5,4,6

5.AYAK : 8,7,5,11,9,1,13

6.AYAK : 14 VİA VENETO

TUTAR : 52,92 TL

 

Yazar: yavuzhan41

Evli ve bir çocuk babasıyım. Kocaeli'de ikamet ediyorum. Yaklaşık olarak 18 yıldır at yarışlarına karşı bir aşinalığım mevcuttur.Ekip olarak sizlere elimizden geldiğince yardımcı olmak adına çıkardığımız kuponlarımızı sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz...
guest
2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
admin

Bol şanslar Yavuz

2
0
Tahmin paylaş.x
()
x