04 TEMMUZ 2020 CUMARTESİ ANKARA AT YARIŞI TAHMİNLERİ ( YAVUZHAN )

Ankara’da 11.Koşudan oluşan zevkli bir program mevcut iki altılıdan oluşan program da tüm yarışseverlere Bol Şanslar Dilerim.

2.KOŞU : Maiden Mücadelelerin çok olduğu programda bölünen Maidenle start alacak olan 1.Altılı da bugün ki rakiplerine göre çok daha hazır olduğunu düşündüğüm ve ilk startında yol bulma problemleri nedeniyle çok fazla etkili olamayan son idman görüntüsünde ki çok rahat işiyle rakiplerinin çok önünde kolay bir yarış kazanmasını beklediğim, 7 GÜLHATİMİ koşu üzerinde BANKO edeceğim ilk isimdir.

3.KOŞU : 4 Yaşlı Arapların Şartlı 5 mücadelesinde rakiplerine oranla yüksek Handikap puanıyla ayrılan ve kolay işleriyle bugün kazanmaya oldukça yakın gözüken 1 TUMBUL ÇİÇEĞİ koşuyu kazanmaya en yakın isim olup, ikramiye açısından ve eksik koşması durumunda koşuya dahil olabilecek isimler ;  idman görüntüsünü beğendiğim daha etkili koşmasını beklediğim Kum performansıyla 8 SER KUMRU , Son üçüncülüğünde iyi gözüken 3 TUANAHANIM , Koşularında tabela içerisinde yer alıp form grafiği güzel olan 6 BİDANEM ve son idmanlarında kıpırdamalar gözlemlenen 10 ASİL GÜLNUR koşuda şans verdiğim isimlerdir.

4.KOŞU : Son metreleri oldukça çekişmeli ve zevkli geçmesi muhtemel bir koşu önde gidecek isimlerin arkadan gelen sprinter isimlere direnme mücadelesi son fotoya kadar süreceğini düşünüyorum. Son startını kazanırken oldukça dinç gözüken ve koruduğu formuyla bugünde beyaz bayrak ayna yapabilecek güce sahip 2 LUMİNESCENCE, Son startında kazanırken oldukça güçlü rakibini geride bırakırken bu koşuya yeşil ışık yakan ve koşunun favori konumunda gördüğüm 1 İZ BIRAKAN , Yarış hayatının son 9 startı kalan ve kendisiyle en uyumlu kantarmasıyla bugün sahada olacak olan çok fazla startta oyalanmadığı takdirde uzayan mesafe de rakiplerini son metrelerde güçlü sprintiyle geçebilecek 4 LİTTLE KİNG ve ara sonrası gördüğü koşu sonrası bugün çok daha hazır gireceği yarışta ilerleyen yaşına rağmen tartışmasız bu rakipleri içerisinde es geçilmemesi gereken 7 MİSS ELENİ koşuda şanslı gördüğüm isimler.

5.KOŞU : 4 Yaşlı Arapların Şartlı 5 mücadelesinde ara sonrası yarış gören iki isim son idman görüntüsüyle beraber rakiplerinden oldukça ayrı gözüküyor. Ayrım etmeden kuponda yer vereceğim 2 AŞKABAT ve 3 BAŞAR ikilisi koşuda oldukça ön planda ki isimler olup son zamanlarda takip isimlerinden olan ve her yarışında eksiksiz şans verdiğim potansiyelinin oldukça iyi olduğunu düşündüğüm idaresi yarış içerisinde zor olan bir isim olmasına rağmen son startında ki kantarmasının bugün içinde tercihi ile beraber yarışta güzel bir sürprize imza atabilecek 7 TSARİGRAD koşu üzerinde ilave edeceğim bir diğer isimdir.

6.KOŞU : 3 Yaşlı İngilizlerin Şartlı 2 mücadelesinde AGF tablosunda muhtemelen yarışseverin güveni doğrultusunda oldukça yüksek bir orana sahip olmasını beklediğim yüksek handikap puanıyla rakiplerinden farklı gözüken 8 NO WAY OUT Ankara idman pistinde ki kolay işleriyle yarışa güzel hazırlanmış kazanması normal sonuç olabilir. Ben bugün kendisinin yarış içerisinde zorlanacağını düşünüyorum ve rakip olarak iki ismi kuponuma ilave edeceğim . İkinci Altılının başlangıç ayağı olması sebebiyle de ikinci Altılı şablonumda toplam da 5 İsme şans vereceğim. Birinci Altılı da Öncelikli iki rakibi özellikle Özcan Yıldırım idaresinde iyi koştuğunu düşündüğüm ve sert yarış karakteriyle koşu içerisinde yarıştan düşmeyen Ankara idman pistinde ki kısa sprintlerinde oldukça iyi gözüken 10 TALUZEK bugün için çok ciddi rakip olacaktır. Henüz Maiden bir isim olmasına rağmen dişi isimlerden hazırlık aşamasında ki idman görüntüsünde göz kırpan ve son çim startında çok fazla etkili olmasa da başarılı koştuğu kum yarışlarında bugün koşunun sürprizine imza atabilecek 5 DOTHRAKI birinci Altılım için tercihlediğim üç isim olup, İkinci Altılı şablonumda ilave olarak iki ismi daha tercih edeceğim bunlar özellikle bu tip mesafeler de etkili ve seri bir ayağa sahip olan 11 CLAIRE ve koşu içerisinde ağır kilosuna rağmen uyumlu kantarması Ali Kaçmaz idaresinde ki 3 SERAP GIRL ikinci Altılı şablonum da şans verdiğim bir diğer isimdir.

7.KOŞU : Birinci Altılı Ganyanın kapanış ayağında bölünen Maiden mücadeleyle son buluyor. Koşu üzerinde iki isim koşan taylardan daha ön planda gözüküyor. Özellikle bugün ilk startı olmasına rağmen hem gördüğü idmanlar hemde Anne kardeşi Serdümen gibi sınıf bir at olan Tayral Tulumlu  ekürisine ait 1 AK İREM ve ilk startında yarışı önde kabullenip sonlarda rakiplerine direnemeyip yarıştan üçüncü ayrılırken bugün artan form ve kondisyonu ile beraber beyaz bayrak ayna yapabilecek hazırlıklara sahip 2 AKAN PINAR arasında geçmesini beklediğim yarışta en az hata yapan kazanır gözüküyor.

ANKARA 1. ALTILI ŞABLONUM

2.KOŞU : 7 GÜLHATİMİ

3.KOŞU : 1,8,3,6,10

4.KOŞU : 2,1,4,7

5.KOŞU : 2,3,7

6.KOŞU : 8,10,5

7.KOŞU : 1,2

TUTAR : 25,20 TL

8.KOŞU : 4 ve Yukarı Arap atlarının Şartlı 5 mücadelesi orta mesafeyle birlikte nefesleri kesecek gibi birincilik için son metrelerde adeta bir kaç ismin taraklama geçmesini bekliyorum. Bugün ilk defa Ankara pistine çıkacak olmasına rağmen İzmirde iki yarış üst üste kazanırken formunun zirvesinde olan ve Ankara idman pistinde ki işlerinde adeta kanatlanan 1 MANİLYA,  mesafenin etkili isimlerinden ve Adanadan Ankaraya gelen sevdiği pistte tam mesafesinde yarış içerisinde olacak formda Jokekiyle 8 YÜKSELİM , bu tip mesafelerde etkili koşmasını başaran ve bence kuponlarda 1400 1500 mesafelerde kesinlikle bulunması gereken 5 BOZTEPEBEYİ, çok fazla gezdirilse de bu tip mesafeler de her zaman söz sahibi olan 2 ALPTUĞHAN , Mahsun Turan ile beraber yükselen bir form yakalayan ilerleyen yaşına rağmen genç atlar gibi koşmasını başaran 4 BAŞPEHLİVAN, Ara sonrası anlam veremediğim bir şekilde senin orada ne işin var dediğim urfa performansından sonra bugün çok daha etkili bir yarış ortaya koyacak 6 ADINI SEN KOY ve yine mesafenin etkili isimlerinden yarış içerisinde tabelada yer bulduğu koşularıyla beraber bugünde söz sahibi olabilecek 7 YOLDAŞHAN kalabalık ve zorlu gördüğüm koşuda şans verdiğim isimlerdir.

9.KOŞU : Program üzerinde ki en önemli yarış TBMM koşusu merakla beklenen Arap atlarına ait G1 mücadele de öncelikli şansı henüz 6 yarış koşmasına rağmen ilk iki içerisinden düşmeyen çok fazla sıkıştırılmadan yarış gören ve özellikle ara vermediği dönemlerde seri birinciliklerle kazanmasını başaran bugün de gördüğü yarış sonrası kayıt olduğu bu önemli koşuda koşuyu kazanmaya yakın gördüğüm 4 KARAMUSTAFA ilk ismim olup, İstanbul pistinde ki kazandığı 1400 lük yarışında çok fazla zorlanmadığını düşündüğüm koşuyu kazanırken elinde yeterli sermaye olan ve bu koşuyu eküri isimlerin çok olmasına rağmen bir solukta bitirebilecek seriliğe sahip 6 YELTAY , Eküri isimlerden özellikle ekürisi denizim’inde oldukça iyi hazırlıklarını göze aldığımda koşu hedeflenmiş olduğu ortaya çıkıyor 10 DEMİRPERDE, ara sonrası koşmuş olduğu yarış ile beraber yeterli kondisyonu kazandığını idman görüntülerinde belli eden sonlarda ki etkili sprintiyle yarış içerisinde sonlarının nefesleri keseceğini düşündüğüm 12 SÜRGÜNTAY ve bugün çok farklı bir yarış koşmasını beklediğim koşuda geri planda kalabilecek olmasına rağmen şanslı gördüğüm 8 BAŞ HÜKÜMDAR bu zevkli mücadele de şans verdiğim isimlerdir.

10.KOŞU : 4 ve Yukarı İngilizlerin Handikap 14 mücadelesinde rakiplerine oranla mesafeye yatkın olan ve idman görüntüsünde ki işlerinde rakiplerine oranla iyi gözüken 3 DİRECT WİN koşuyu kazanmaya yakın isim olup, idman görüntüsünü beğendiğim ağır kilosuna rağmen koşu üzerinde ters bir yarışla sürprize imza atabilecek potansiyeli barındıran 1 STORM LIFE , Ara sonrası yarış koşacak olması ve yarış hayatının devamlılığı açısından son 6 yarışının kalması böyle bir isim için bence adil değil geçmiş yarışlarında oldukça güzel yarışlarını izlediğimiz ismin Ankarada ki idmanlarında oldukça iyi gözükmesi yarış içerisinde şanslı konumda olduğunu gösteriyor ilk dört içerisinde kesin yer bulmasını beklediğim 9 MEZZO SOPRANO , El değiştikten sonra Ankara pistinde bir türlü başarılı olamayan bu mesafelerin tam ismi olup bugün şeytanın bacağını kırabilecek hazırlıklara sahip 7 ASHOKA ve dört gün önce güzel bir birincilik elde ederek bugün de kazanmak için saha da olacak olan formunu koruyan 4 NO DRAMA koşu üzerinde şans verdiğim isimlerdir.

11.KOŞU : İkinci Altılının kapanış ayağında Bölünen Maiden le sonlandırıyoruz. Şimdiden söyleyebilirim ki AGF tablosunda %50 bandının çok üstünde yer alacak yarışsever için tam bir sığınacak liman konumunda eksik kalması ve yıkılması durumunda benim şablonum içinde maalesef kayıp olacak fakat bugün için koşacağı rakiplere baktığımda çok anormal bir durum olmadığı takdirde geçilmesi çok zor gözüküyor. Tecrübeli atlar gibi ilk startında koşmasını başaran ve yarıştan çok fazla kopmayan kendi temposuyla yarış içerisinde temposunu kurup rakiplerine kabul ettiren ismin bugünde seri ayağıyla beraber koşuda beyaz bayrak ayna yapmasını bekliyorum. Rahat bir koşu kazanmasını beklediğim 2 BUNİYABİR kapanış ayağında ki BANKO ismimdir.

2. ALTILI GANYAN ŞABLONUM

6.KOŞU : 8,10,5,11,3

7.KOŞU : 1,2

8.KOŞU : 1,8,5,2,4,6,7

9.KOŞU : 4,6,10,12,8

10.KOŞU : 3,1,9,7,4

11.KOŞU : 2 BUNİYABİR

TUTAR : 122,50 TL

Yazar: yavuzhan41

Evli ve bir çocuk babasıyım. Kocaeli'de ikamet ediyorum. Yaklaşık olarak 18 yıldır at yarışlarına karşı bir aşinalığım mevcuttur.Ekip olarak sizlere elimizden geldiğince yardımcı olmak adına çıkardığımız kuponlarımızı sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz...
guest
5 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
dodin67

Emeklerine sağlık..

SANAL

Değerli YAVUZHAN detaylı yorumların için teşekkür ederim.
Biz site takipçileri bu doyurucu tahmiblere bakarak tahminlerimizi oluşturuyoruz.
Bugünkü tahminlerimi özet olarak izninizle paylaşıyorum.

ANKARA -1-

1.AYAK : 7
2.AYAK: 1,3,2,6
3.AYAK: 1,7,2,6
4.AYAK: 3,2,1,7
5.AYAK: 8
6.AYAK: 2,1,10,3
18 ₺

ANKARA -2-

1.AYAK: 8
2.AYAK: 2,1
3.AYAK: 4,5,2,7,3,8,6,1
4.AYAK: 10,12,4,7,6,8
5.AYAK: 4,2,3
6.AYAK: 2
40₺

SÜPRİZCİ

ANKARA 2. KOŞUDA İKİLİ İÇİN ASLANSEDA DEĞERLENDİRİN İSTERİM . ÇALIŞMALARI İYİYDİ SON KOŞUSUNDA ÇOK RAHATTI İZLEYİN SON KOŞUSUNU . BU SEFER 1-4 SIRALI İKİLİ ALACAĞIM 29 MİSLİ BOLŞANS

Baranovici

Emeğine sağlık Yavuzhan. Güzel bir çalışma olmuş. Paylaşım için teşekkürler.

thebosniak

Yorumların için teşekkürler YAVUZHAN

5
0
Tahmin paylaş.x
()
x