bursa at yarışı tahminleri

04 MART 2020 ÇARŞAMBA BURSA AT YARIŞI TAHMİNLERİ (RISING)

1.AYAK: Startla birlikte liderliği alacağını düşündüğüm 5-STRONGER  önde fazla pres yapacak safkanının gözükmediği koşuda viraja kadar kendi temposunda gelir ve biraz avantajlı olarak düzlüğe çıkarsa aynaya kadar gelecek bütün ataklara cevap verebilir.Gündüzeli’nin de son koşusunda pilotluğunu yaptığı Three Cat yerine bu safkana deklare olması safkana inandığını gösteriyor. Rakip olarak görebileceğim safkanlara baktığımda ilginç bir istatistik göze çarpıyor. Bugüne kadar 8 koşu kazanmış 2-Wind Power tamamını 1200-1400 metrelerde kazanıp daha uzun mesafede henüz birinciliği yok. 6 koşu kazanmış 6-Three Cat hemen hepsini 1400 mesafede kazanmış, haricindeki tek yarışı 1300 metre olup daha uzun mesafelerde henüz kazanmamış. Son koşusunda formda gözüken 3-Powerbank iki koşu kazanmış olup biri 1200 diğeri 1400 metre. Tabii ki her sonucun bir ilki vardır diyeceksiniz:) Şimdiye kadar kumda 5 koşu kazanıp tamamı 1800-2000 metrelerde olan 9-ARPELLO, son koşusundaki formu ile ilk rakibi olarak gözüküyor. Son koşusunda Gündüzeli’nin bindiği 4-THREE CAT 400 direğinde grubun en arkasındaydı, öyleki izlemeye çalışmamıza rağmen kadrajdan çıktığı için ekranda bile gözükmüyordu. Oradan başladığı sprinti ile 300 den sonra birden kadraja girip çok güçlü geldi ama nerdeyse bitmiş yarışı değiştiremezdi. Aynı sprinti bu mesafeye taşıması halinde rakip tanımaz, bir çarpı da ona atıyorum. Daha önce Arkansas Soul, Reco, Skynet gibi bu grubun üzerinde safkanları geçmişliği bulunan 1-DREAM FAIRY ağır sıkleti olsa da bu kiloyu bu gruba verebilir.Son olarak son koşusu ve 800’ü 48,5 luk galobuna istinaden neredeyse sadece Bursa’da performans gösteren N.Şen idaresindeki 3-POWERBANK ve zaman zaman etkili olan 10-ANITA BLAKE ekliyorum.

2.AYAK: Aradan dönecek olsa da kasım ayında koşmuş olduğu 1400 mesafeli kum koşuda arkalarda bekleyip 400 direğinde grubun içine giren ama atakları o gün için kazanmaya yetmeyen Queen Of Proti’nin kardeşi 7-ROLLERCOASTER favorim. İstanbul’da aldığı ilk startında koşuyu hemen ön grubun ardında takip edip sonlarda çok formda iki rakibine diş geçiremeyen 4-FEYMAN ABİ mutlaka yazılmalı.Eşgal olarak beğendiğim ve son uzun koşusu ölçü olmayacak olan 3-ÇAKIRDAĞLI , 5-INTERNATIONAL MAN ve Feyman Abi ile ahırdaş olan 10-ŞADİYE HANIM diğer şanslı safkanlar.

3.AYAK: Kısa arayla koşacak olsa da  İzmir’deki son koşusunda kazanmış kadar koşan 7-AŞIKBEY son koşularına oranla uygun kilo ile start alacak olup etkili sprinti ile favorim. 1-KELEMER ilk rakibidir. Koşuyu ön grupta götürecek olan 3-BABAMENDUH  ve 6-KAMÇI sonraki ihtimaller olacaktır. 8-HÜRSEV sürpriz isim.

4.AYAK: Startla birlikte Çelikmavi ve Ergüçlü arasında liderlik mücadelesi olacak. Ekürilerden Şintay da yanlarına gelme uğraşında olurken son koşusunda kaçan ama bu grupta hemen öndekilerin arkasında yer almasını beklediğim Eğil Miri şeklinde son viraja girileceğini düşünüyorum. Bu metrelerden sonra liderliği korumaya çalışacak 5-ÇELİKMAVİ ve temposunu yükseltecek olan 2-EĞİL MİRİ arasındaki mücadeleye sürekli idmanlarını yaptıran Furkan Him’le deklare olan 1-ERGÜÇLÜ de katılabilir. Ben bu üç isimden birinin kazanacağını düşünüyorum.

5.AYAK: Önde tek başına kendi temposunu gruba kabul ettirmesini beklediğim 2-NASUHOĞLU favorim olup kazanmasını bekliyorum. Koşularında genelde sprintini yetiştirememesinden yakındığımız 5-ÖZEKAN zamanında yürüyebilirse koşu içindeki rakibi olarak görünüyor.

 6.AYAK: 10 Şubatta start aldığı son 15Handikap koşuda Peter Pans Dream gibi kalite bir rakibine geçilirken daha önce maidendan çıkmış koşunun favorilerinden Barth Boy’a ve yine burada start alacağı rakiplerinden daha üstün gruplarda start almış olan Fastn Fomous’a uzak fark yapan 2-CİHATAĞA gerek koşuları ile gerekse eşgal olarak beğendiğim bir isim. Daha hazır görüntüsü ile maidendan çıkmasını beklediğim isim olup bir aksilik olamzsa kazanacaktır.Bankom.

 

ALTILI

1.AYAK: 5/9,4,1,3,10

2.AYAK: 7,4,3,5,10

3.AYAK: 7,1,3,6,8

4.AYAK: 5,2,3

5.AYAK: 2,5

6.AYAK: 2

Herkese bol şanslar dilerim.

Yazar: RISING

61 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bol şanslar Rising

yarın 2 . ayakta yatarsın rısıng :D :D

onune kattı kovaladı sabırlı gıbı :D

Bol şans Rısıng… Zorlu bır Bursa programında Nasuglu dıyoruz..

1.ayak : 6-9-10-5-1-3-4-2
2.ayak : 10-4-9-2-5-6-7
3.ayak : 1 / 8-6
4.ayak : 5-2-1
5.ayak : NASUHOGLU
6.ayak : 7-2

kupon tutarı : 70.56 tl. herkeze bol şans

alternatif 3.ayakta kelemer ıle oyun 23 tl ye düşer..

Penguen arkası 2 5 üç tane sıralı var nasıl olucak şimdi

İkisi de tutuyor ama tabelada yazanın yarısını veriyor.

146tl vermiş

Ayrı ayrı vermeliydi bence ikincinin ikisinide yazmış yarışsever

Atbaşı olmasaydı birisi yatacaktı.

Yarın için İstanbul bültenini beğendim..
Bursa dan ufak bir beşli harçlık bulursak
Daha da keyifli olacak

Bursa beşlisi.
Ahırı ve orjiniyle göze batan staringard favorim.
Sıralama 8532467

Formunu katlayan hursev , iyice boşalttığı kilosu ile bankom..

Kocaeli ağırlık li koşuları olsada Bursa kısmında daha iyi sonuç alacağını düşündüğüm , ve grupta ki usta pilotu avantajı ile eğil miri diğer bankom.

Acı dilli Fatih. Grupta göze batan bir isim ancak cekindigim bir ayak oldu tercihim hepsi
Sıralama 3215764

Son ayak isminde çok sempatik olan , anne hattından da dark magic ve runner Cat gibi hafizadalar iyi yer edinmiş ismin kardeşi olan
Comanchero , ilk yarısında kazanabilir .

Sıralama 342678

Altılı için de ilk ayak ta yazacaklar için three Cat
Ancak olursa
beşli ile İstanbul’a gitmek bana cazip geldi..
Keyifli seyirler…

Derince iyi günler İstanbul tahminlerini erken yayınlarsan çok sevinirim

bursa
1.ayak = 5.6.1.3.2
2.ayak = 8 – STALİNGRAD :)
3.ayak = H
4.ayak = 2
5.ayak = 1.2.3.6.4
6.ayak = 7.2
bol şanşlar

BURSA KENDİMCE KUPONUM:
Sağlık ve Bol şans diliyorum tüm arkadaşlara…Tolga YILDIZ günün jokeyi olmaya namzet!!!

1. AYAK: 1-2-3-4-5-9-10

2. AYAK: 3 *** FEYMAN ABİ

3. AYAK: 2-3-4

4. AYAK: 2-4

5. AYAK: 1-2-5

6. AYAK: 7 *** QUADBORN

İyi bir gün olsun….

Buca Bol Şans 3 değil 4 Numara Feyman Abi Yalnış yazma sonra kupona ?

The Banko teşekkür ederim, haklısınız ikinci 2.AYAK: 4 *** FEYMAN ABİ olarak düzeltiyorum. Size de bol şanslar.

Teşekkürler RISING, size de bol şanslar.

Şansın bol olsun Rising :))

Merhaba arkadaşlar,
Öncelikle Rising’e başarılı bir tahmin olması dileklerimle bol şanslar dilerim.

1.ayak Tamamen ama tamamen günlük performansların sonuca etki edeceği bir birlerini her daim geçebilecek kapasitedeki isimlerin bir araya toplandığı belki de günün en zor yarışı. Kapatsanız yeridir. Ben takip atım 8 DANIELAS DAUGHTER , kilosuna rağmen 1 DREAM FAIRY , uzun mesafelere bayılan 9 ARPELLO , bu aralar forma girdiği gözle görülür 4 THREE CAT ve ne zaman iyi koşacağını kestirmenin çok güç olduğu 10 ANITA BLAKE ile bu ayağı geçmeye çalışacağım. Ama dürüst olayım , aklımda hala ‘acaba bunu da yazsamıydım’ çelişkileri var. Yeri müsait olan arkadaşlarım kapatıp rahat bir yarış izleyebilirler.
2.ayak 7 ROALLER COASTER kesin iyi bir tay , ileride çok daha iyi yerlere gelecektir. 2 ÇAKIRDAĞLI tüm gücünü kafayı almak için çok erken kullanıyor , sonlarda gücü kalmadığından geriden gelenlere direnemiyor , belki bugün (pek sanmıyorum ama) daha dinç bir yarış çıkarabilir umudu ile kupona ekliyorum. 42 TL ganyanla 3.olduğu İstanbul koşusunun ardından sanırım yarın agf ilk at çıkabilir , mücadele isteği hoşuma giden 4 FEYMAN ABİ yazıyorum. Aslında bu kadar yüksek ganyanla tabela yapan isimleri bir sonraki koşularında yazmak hiç içimden gelmiyor ama CUVEE yavrusu olması ve mücadele isteği sebebi ile ekledim. Sonraki isim erken öne düşüp sonlarda zorlanan 6 KARAMÜRSELLİ ve ilk kez koşacak olan, iyi isimler ile babadan kardeş 9 LILIAN . Bu ayak için de ilk ayaktaki düşüncelerim geçerli , olmadık bir isim de kazanabilir.
3.ayak Bursa da ilk 3 ayak gerçekten zor. 5 isimle de bu ayağı atlatmaya çalışalım. 2 TUTARLI , 8 HÜRSEV , 3 BABAMENDUH , 6 KAMÇI ve 4 YURTTAY.
4.ayak Hızlı bir yarış olacak , aslında 1 ERGÜÇLÜ beyaz bayrak ayna yapmaya çok yakın olsa da Ergüçlü, Çelik mavi ve gücü yetmeyecek bile olsa Sintay üçlüsü tempoları alt üst edebilir ve bu da sprinter isimlere yarayabilir. Çok daha sürpriz bir isim kazanmaz inşallah , 1 ERGÜÇLÜ , 5 ÇELİK MAVİ , 4 ULUBEYİ üçlüsünü beraber yazıyorum.
5.ayak 2 NASUHOĞLU – 5 ÖZEKAN ikilisi yeterli gibi gözüküyor.
6.ayak Birlikte koştuğu , geçtiği isimlere ve performansına baktığımızda 2 CİHAT AĞA’nın rahat kazanması gereken bir yarış. Ama bugünlerde olmadık koşularda olmadık isimler kazanabiliyor bu da her yarış sever gibi benimde kafamı karıştırmıyor değil. Yine de mantıklı olan oyunu oynamaya çalıştım,umarım doğru bir tahmin olur.

8,1,9,4,10
7,2,4,9
2,8,3,6,4
1,5,4
2,5
2 CİHAT AĞA

42 TL

Tüm arkadaşlarıma bol şanslar dilerim,yazdığınız ve düşündüğünüz gibi gelsin.

Yarın ki çatı kuponum bu şekilde çıktı. Sabah kurgum netleşir.

1. Ayak : 10//5,9,6
2. Ayak : 4,2,7//5,3
3. Ayak : 7
4. Ayak : 2
5. Ayak : 6//1,2
6. Ayak : 2

Bol şanslar

Bahis sayısı 512 Tutar 35,84 ₺
Sonuçlar ///// Durum Oynandı
1.Ayak
5 – STRONGER
6 – BRAVE AIR
9 – ARPELLO
10 – ANITA BLAKE
2.Ayak
2 – CATCH THE BREEZE
3 – ÇAKIRDAĞLI
4 – FEYMAN ABİ
5 – INTERNATIONAL MAN
6 – KARAMÜRSELLİ
7 – ROLLERCOASTER
9 – LILIAN
10 – ŞADİYE HANIM
3.Ayak
1 – KELEMER
3 – BABAMENDUH
6 – KAMÇI
7 – AŞIKBEY
4.Ayak
1 – ERGÜÇLÜ
2 – EĞİL MİRİ
4 – ULUBEYİ
5 – ÇELİKMAVİ
5.Ayak
5 – ÖZEKAN
6.Ayak
2 – CİHATAĞA

Herkesin emeğine saglik lengrutsizede teprikler kocaeli ilk ayak 6 geldi başarılar

Bol Şanslar. RISING

Bol Şanslar Arkadaşlar
Bursa
1. Koşu. 4. Tek
Altili
1. Ayak. 1,2,3,4,5,6
2. Ayak. Hepsi
3. Ayak. 1,2,3,7,8
4. Ayak. 1,2,4,5
5. Ayak. 5. Tek
6. Ayak. 2. Tek

Bursa Çok Güzel Ve Süprizlerle Dolu Gibi
1 Ayak Kafadan Yatsın gerekirse Ama 9 Numara ARPELLO Hepsini SIRTINA ALIP AYNA Yapması Gerekiyor BANKOMDUR
2 Ayak 9 larla başlicam Bugün Yine Aynı Şekilde Bir Mendip Orjini İle Hakkını Verirse 9 Numara LILIAN BANKOMDUR
3 Ayak Devrim Gibi Olacak Ama Sıralamam 4 Yurttay 5 Ahmin 6 Kamçı Yeterli Görüyorum
4 Ayak Dikencik Ekürisi KARAVAŞ ŞİNTAY Ekürisi Alternatif Tekimdir Rakip Olarak Bomba Niteliğinde 6 KUBALI
5 Ayak 2 NASUHOĞLU Bu Grubu Ayakta Uyutur BANKOMDUR
6 Ayak 2 CihatAğa Alternatif Tekimdir Rakip 3.1

BURSA
10
1,2,3,4,6,7,9
2,5,6,7,8
2,4,1
6,5,1,2
7,10,8,2,3
Herkese bolsans.

bursa altılım
1.ayak. 1 dream fairy tek
2.ayak. 1 balkan fırtınası tek
3.ayak. 678123
4.ayak. 1 erguclu beyaz bayrak ayna yapar tek
5.ayak. hepsi
6.ayak. 2736 10 bol şanslar

BURSA OSMANGAZİ

1-) 5 • Stronger
2-) 9•Lilian
3-) 1,5,4,8,2
4-)5,4,2,1,3,6
5-)2,3,7
6-)2,3,7,8
Herkese Bol Şanslar.

BURSA
3.9.1.10.5
4
8.2.3.7.6
2.4
1.5.2.6
2.7…..BOL SANS

sanada rising

Arkadaşlar M.S.Çelik 99 yarış kazanmış.1 yarış daha kazanırsa 100 yarış oluyor ve jokey klansmanına giriyor doğru mu biliyorum?

100 yarışta bişey olmuyor yani dimi admin?

Y1 Y2 diye sınıfları var kendi içinde ama özel bir durum yok bildiğim kadarıyla.

mehmetkara aradığın cevap bugün yarış alıp almaması ise benim fikrim, akağaç ile fotoyu önde geçebilir…

Rısıng tebrik ederim ilk ayakta ilk atın benim tekim bakalım nasıl yarış olacak beyaz bayrak ayna bekliyorum

Hepinize bol şanslar. Bugünkü kurgum

Hipodrom Bursa Osmangazi Hipodromu
Bahis türü 6’lı Ganyan
Sonuçlar /////
Koşu 2
Misli 1
Bahis sayısı 225
Tutar 15.75 ₺
Durum Oynandı
1.Ayak
5 – STRONGER
2.Ayak
3 – ÇAKIRDAĞLI
4 – FEYMAN ABİ
7 – ROLLERCOASTER
9 – LILIAN
10 – ŞADİYE HANIM
3.Ayak
8 – HÜRSEV
4.Ayak
1 – ERGÜÇLÜ
4 – ULUBEYİ
5 – ÇELİKMAVİ
5.Ayak
2 – NASUHOĞLU
3 – ACIDİLLİ FATİH
5 – ÖZEKAN
6.Ayak
2 – CİHATAĞA
3 – COMANCHERO
4 – DUNCAN
6 – OUR PRIDE
7 – QUADBORN

Rising Eline Sağlık,

Bursa programına bakınca ikramiye olarak bir beklentiye giremedim. Favorilerin domine ettiği yarışlarda olabilir, bombalar art arda da gelebilir. Ucu açık bir program.

1. Ayak
Rising’e çokça katıldığım bir koşu. Tek ayrıldığım kısım artık tabelaya koşuyor izlenimi veren Three Cat, uzunu çok eksik favori Power Bank, son yarışını çok beğensem de uzun da problem yaşayan Wind Power gibi isimleri yazmak yerine daha cazip isimleri kuponumda bulunduracağım. Tercihlerim: 1,5,6,8,9,10

2.Ayak
Burada Köseoğlu ekürisinin İstanbul’da yaptığı ilk yarışında gözüme giren 4 Feyman Abi oldukça önde görünüyor. Ekürinin Bursa performansının kazanma odaklı olması da artısı. Ters yarış yapacak, rakip yazılacak forma sahip isimler, ya da ilk kez koşacak kapalı kutular yarışı zorlaştıran etkenler. Buna rağmen riski alıp 4 Feyman Abi’yi tek tercih ediyorum.

3.Ayak
Çok yoruma gerek yok. Hepsi.

4.Ayak
1,2,4,5 ayıramadığım isimler oldu.

5.Ayak
Nasuhoğlu ve Özekan ikilisinden birisi eksik koşarsa diğeri kazanır, ikisi de iyi koşarsa ikili yaparlar, ikisi de ekik koşarsa kapatmak lazım gelir. 2,5 geçelim biz yine.

6.Ayak
Günün kalesi burada görünüyor. Cihatağa %52 agf. Bana göre ise Tokaçoğlu form olarak biraz sallantıda. Bir ikincilik daha alırsa şaşırmam. Rakip yazmak konusunda çok abartmadan ilk tuttuğum isim bugün farklı bir yarış beklediğim 4 Duncan, aradan sonra ilk kum yarışı oldukça iyi görünen 7 Quadborn ve son olarak ilk kez koşacak kalite bir kan hattına sahip 3 Kommanchero.

Bursa Altılı Kuponum
1,5,6,8,9,10
4 Feyman Abi Banko
Hepsi
1,2,4,5
2,5
2,4,7,3

Tutar:120 tl

Herkese bol şanslar…

Resing ve tüm site arkadaşlarına başarılı bir gün dileklerimle bol şanslar dilerim
2-3-4-5-9-10
3-4-8-10
3-6-7-8-9
1-2-3-4-5
2-4-6
2
Ras gelsin

BURSA

1.Ayak:H
2.Ayak:3,4
3.Ayak:H
4.Ayak:H
5.Ayak:5
6.Ayak:2,7

10 yarıştır DB ile kazanamayan ÖZEKAN bugün kazanmalı artık

6,5,3,1,10
4,3
1,6,9
5,1
5,6,1
7,2,3,6

Herkese bol şanşlar

Bursa altılım
1 ayak 2.3.4.8.9.10
2 ayak 4 .tek
3 ayak 6.7 1.2 3.8
4.ayak.1 erguclu tek
5 ayak 1.2.3.4.5
6 ayak.2.7.4 6.3
Herkese bol şans

Bursa altılım
5 tek
4 tek
H
1 2 4 5
2 tek
2 3 7
Herkese bol şanslar

04.03.2020 BURSA ALTILI TAHMİNLERİ

1.AYAK : Son yarışında önlerdeki rakiplerinin tempolarının düşmesini bekleyip sonlarda etkili sprint atıp biirinciliğe uzanan 9.ARPELLO banko adayı olabilir. Rakip yazmak isteyenler 1.DREAM FAIRY, 10.ANİTA BLAKE, 4.THREE CAT ve 2.WIND POWER

2.AYAK : İstanbul yarışında ilk yarışı olmasına rağmen etkili gayreti ile 4.FEYMAN ABİ banko olabilir. Daha sonrasında iki yarışı ölçü olmayıp 2.CATCH THE BREEZE.Son koşusunda değişik maceralara giren ve 9.luk ile yetinen 5.INTERNATIONAL MAN… 9. LILIAN, 7.ROLLERCOASTER, 3.ÇAKIRDAĞLI yeterli olacaktır.

3.AYAK : Son koşusunda ha gayret deyip kendisini güzel sprint ile ikincilikle yetinen bu gün güzel koşmasını beklediğim 7.AŞIKBEY, İnişli çıkışlı istikrarı olan 3.BABAMEMDUH ve KAMÇI yeterli olacaktır

4.AYAK : Yarış severinde ne zaman gelecek gibi soruları olduğunu duyar gibiyim bu gün için şeytanın bacağını kırabilir 1.ERGÜÇLÜ.. Daha sonrasında rakip olarak 2.EĞİL MİRİ ve 5.ÇELİKMAVİ

5.AYAK : Sonlarda sprint atmasında sıkıntı yaşayan bugün için o sorunlarının giderildiğini düşündüğüm 5.ÖZEKAN BANKO.. Eğer diğer ayaklardan kısıp riske atmayıp HEPSİ diyebilirsiniz YA ÖZEKAN YA HEPSİ

6.AYAK : Son iki yarışında güzel ikincilik ile yetinen 2.CİHATAĞA kazanabilir banko adayıdır büyük ölçüde.. Yalnız bir ata dikkat etmek istiyorum ve öneriyorum Mendip yavrusu 6.OUR PRİDE bu yarışında hep yazıp hem izlemek istiyorum günün bombasını gerçekleştirebilir daha sonrasında 3.COMANCHERO, 8.GRAFIN ve 7.QUADBORN

8
2
1,3,4,6,7
3,5
1,2,5
2,3,4,5,7
Herkese bol şans

Bursa ufak bir oyun yaptım

1.ayak…8 tek
2.ayak…3.4.8.9
3.ayak…1.6.8
4.ayak…2 tek
5.ayak…2.3.5
6.ayak…2.7

Herkese bol şanslar

BURSA PARAYA GİTTİM : )
1.2.5.6.9.10
2.4.6.8.9.10
6.8
1.5
2.3
2.3

Bursa
.1.ayak : 9.10.5.4.8
2.ayak : 4.3.6.10
3.ayak : 7.6.3.1
4.ayak : 4.5.2
5 ayak : saatçilere göre 5 numara banko
6.ayak : 7.2.8.6.4

Selamlar beni arkadaslar tanır uzun zamandır yoktum….bursa için naçizane…5//4//1.3.6.8//4.5//2//7 bol sanslar…

Bilet Detayı
×
Bilet no B234-BB7B-5DFF Bahis türü 6’lı Ganyan
Tarih 04-03-2020 15:29:43 Hipodrom Bursa Osmangazi Hipodromu
Koşu 2 Misli 1
Bahis sayısı 420 Tutar 29,40 ₺
Sonuçlar ///// Durum Oynandı
1.Ayak
3 – POWERBANK
4 – THREE CAT
5 – STRONGER
7 – TURKNUR
8 – DANIELAS DAUGHTER
9 – ARPELLO
10 – ANITA BLAKE
2.Ayak
2 – CATCH THE BREEZE
3 – ÇAKIRDAĞLI
4 – FEYMAN ABİ
3.Ayak
1 – KELEMER
3 – BABAMENDUH
4 – YURTTAY
6 – KAMÇI
7 – AŞIKBEY
4.Ayak
5 – ÇELİKMAVİ
5.Ayak
1 – AKAĞAÇ
2 – NASUHOĞLU
4 – FANİZAN
5 – ÖZEKAN
6.Ayak
2 – CİHATAĞA

61
0
Tahmin paylaş.x
()
x