istanbul altılı at yarışı tahminleri

01 TEMMUZ 2020 ÇARŞAMBA İSTANBUL AT YARIŞI TAHMİNLERİ (O GEMİ BURAYA GELECEK)

Herkese bol şanslar yazdığınız gibi gelmesi temennisiyle çok beğendiğim, paraya gidebilecek 2.Altılı yorumlarıma geçiyorum…

1.AYAK)  Her koşusunda adını pekçok platformda duyduğumuz ama bunu yarışlarına yansıtamayan, belli ki potansiyeline inanılan 9 MISTER RA‘ya veriyorum. Bu atla uyum sağlayacak jokey bulunduğunda seri yapacağını düşünüyorum….Daha sonra grubun uygun olduğunu düşündüğüm, buna rağmen kilosu gözüme az gelen 6 BANES m.çiçekle ikinci şansı hak ediyor. Daha sonra ilk yarışını güzel kazanan 2 PATHS OF VICTORY ve etkili koşacağına inandığım 5 SERBÜLENT’i tutuyorum. Muhtemel agf de ilk sırada çıkacak atı yazmama nedenim, 9 aylık ara sonrası bir iki yarış görmesi gerekeceğini düşünmemdir.

2.AYAK) Burnuma sürpriz kokusu gelen bu ayakta ilk atım 50kg koştuğu her yarışta kendini birincilik mücadelesine sokan A.Kaçmaz idaresindeki 11 MYSTIC GREEN’e veriyorum. Daha sonra arası da olsa, kilosu da olsa bu grubu sırtında taşıyabilecek düzlük sprinti olan 1 ROCKY FOR MNM ve pandemi sonrası yarış göreni bu şehrin çiminde çok başarılı yarışları bulunan 3 CİHANGÜL diyorum. Çok atın geliri olduğunu düşündüğüm ayakta sırasıyla; 6 REY, 9 KIND OF BLUE, 8 MISS PERFECT, 2 SAMOTHRAKI ve sorunlarına rağmen grup gerçekten kendisine uygun olan 4 DIRTY GIRL olur da koşucam derse 15 ganyana kendini fotoya atabilir.

3.AYAK) Bu yarışı kafamda koşturduğumda üç at taraklama potaya giriyor. Hangisini ayırırsam o gelir. O yüzden; 3 DOĞA KANUNU – 5 ÇEKO DAYI – 7 ALWAYS PERFECT yazacağım isimler.

4.AYAK) Bu gruptan kaliteli olduğuna inandığım 1 ŞENHAN, ağır kilolarla koşmaya alışık bir at. Ara sonrası  koştuğu Grup-3 yarışı izlediğimde, Yeltay’ın koyduğu temponun kendisini nefes olarak etkilediğini ve jokeyinin tabelaya giremeyeceğini anlayınca ensesine bastığını görüyorum. Ancak; viraja girerkenki görüntüsü ve yarın koşacağı rakiplerinin bana göre bir gömlek üstünde olan 1 ŞENHAN‘ı kazanıra sokmaya yetiyor. Üzerinde A.sözen olsa kesinlikle banko atacağım atın yanına, sırf binicisinin bu kiloda atın hakkını verememesinden korktuğum için rakip olarak gördüğüm iki ismi eklemeye karar verdim. Bunlar fiziğini çok beğendiğim ayağına çabuk tay 4 DUMAN ve A.sözen Şenhan yerine bu ata bindiyse/binmek durumunda kaldıysa es geçilmemeli diye düşündüğüm 3 KARAGÜL BEYİ‘nin mesafe kısa gelecek olmasına rağmen jokeyi bir hırs, bir şeyin ispatına çalışırsa fotolayabilir diye düşünerekten yazıyorum.

5.AYAK) Oğuz Yalçın’ın atları çimde iyi koşar diyerek aynı Mister Ra gibi her yarışında ön plana çıkarılan ama başaramadıkça arka plana atılan böyle atlar ilk ihmal edildiklerinde yarışseveri üzerler… Bu nedenle ilk şansı 12 TITANIUM‘a veriyorum…Daha sonra son yarışında sert rakibe çarpılan 9 REGAMOUR, ve geçen yarışında bir dostumun 32 ganyanla koşarken bu at hakkında duyumlarım var demesi üzerinde dikkatli izlediğim ve gerçekten o gün kazanan at kadar iyi koşan 6 LORD diyorum. Düzgün başlayabilirse kendine şans yaratabilecek 3 GUMBALL ve çimi de koşabilecek son yarışındaki bitirişi kendine hayran bırakan 8 MERSİNLİ yazılır. Bomba aramak için ekleyeceğim nasıl koşacaklarını kestiremedğim iki isimle burayı bitiriyorum. Bunlar; 10 TAKE OATH ve 2 EMİR REİS.

6.AYAK) Yarış hayatına beklentileri karşılayarak kazanıp başlayan ancak daha sonra sorunlar yaayan bir at…Pandemi süresince gördüğü tedavinin peşinden başarılı iki yarış koştu ve tekrar kendisinin yarış hayatındaki ilk yarışta verdiği sinyali tekrar çaktı bizlere…Son yarışında bence kazanandan daha çok efor sarfeden, geçtiği atlar olan Holigan ve Arifço’nun daha sonraki yarışı ortada…Kulvar olarak ortalardan çıkıyor, bi aksilik yaşamaz ve startla birlikte liderliği alırsa 16 TEKKURŞUN‘un başarılı jokeyi Müs. Çelik idaresinde bu koşuyu kazanacağını düşünüyorum ve günün bankosu olarak öneriyorum. Rakip olarak görünen atların formsuzluğu ve ara sonrası koşu görmemiş olmaları da bu kararı almamda etkili olan diğer nedenlerdir. Kendi temposunu koyup, geriden kimsenin gelememesinden de faydalanıp fotoyu bulmasını umut ediyorum.

 

ŞABLON:

9-6-2-5

11-1-3-6-9-8-2-4

3-5-7

1-4-3

12-9-6-3-8-10-2

16 Banko (Tekkurşun)

Tutar: 147 TL

Yazar: O Gemi Buraya Gelecek

Merhabalar...37 yaşındayım, İstanbul'da oturuyorum, bir kızım var...Üniversite mezunuyum, ticaret ile iştigal etmekteyim...95-96 yılı BOLD PILOT efsanesi ile delikanlı iken edindiğim bu uğraş bazen seyrek bazen yoğun iştirakim ile devam etmektedir...Dürüst konuşmak gerekirse, ben sadece eğlence olarak görmüyorum, program seçerek her programa oynamamamakta ve yüksek meblağlar hedefleyen yüksek bütçeli kuponlar yapmaktayım...20 yıllık süreçte 2 kez yüksek ikramiye bulmak kısmet oldu ama muhtemelen daha fazlasını geri vermişizdir zaman içerisinde:) Son 2-3 yıldır bu siteyi takip etmekteyim ve gördüğüm en elit katılımcıları olan bu platforma yazar olarak herkese bir katkıda bulunmaya çalışacağım...Sağlıkla kalın...
guest
19 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
RISING

Bol şanslar O gemi..

derince

Sevgili Ogemi..
Yine dokturmussun.
Hadi bakalım “kamera ve sendeyiz”

Muto

Bol şanslar O Gemi

derince

İstanbul 2
Ben yine besliye kacicam..çünkü uçuk verecek bir bulten gözüküyor

Birinci ayakta ise totosuna asla inanmadigim.ilk yarısındaki birinciliğinde bankomuz olup oyun bulduğumuz egyptus, böylesi grupta böylesi Jokeyle favorimdir.sevgili ogemiye yer ayırmani öneririm..

Beşli
6.kosu çok zor ayak

8 aydır koşmayan sensiz olmaz istenilen netice alinmasada bugün patlatabilir.
Sıralama 12-8-5-4-6-10-11-7

7.kosu
Doğa kanunu bu kilo ile yakalanması lazım.ancak m.kaya favori olduğunda hep korkarım.
Bana göre ilk rakibi ilk kez sentetik koşacaktır olan caliente..çok iyi performans bekliyorum..
Sıralama 326457

8.kosu
Gergin ağır favorim..
Sınıf atlayan bu isim başka kuponda tek deneyecem.rakipler
Rus damat senhan ve ara versede celikman

9.kosu
Emir reis kaçacak açıkçası tempoyu düşük giderse bitirebilir.ama hızlı gidecek bu yarış diye düşünüyorum.
Bankom bu ayakta..
Şu anki pilotu ile son yarışında sanki “uyuyor’
Gibi virajı dönen mersinli son 300 de başladığı ataklarıyla hiç kesmeden potoys girdi..
Açıkçası beni etkiledi.
Aynı yarışı yapması halinde rahat kazanmasını bekliyorum..

10.kosu
Zor koşuda Ayrımsız bu isimlerle geçiyorum
Favorim altinsuyu.

123456-16

Rüzgarın bol olsun ogemi….

derince

Kafan karışmasın üstad aman aman.
Sen kendi şablonu bozma..ufak ufak bir iki rutus olsun kafi.
Sablonunu bozarsam Çok üzülürüm sonra..

derince

Süper…..
Hadi bakalım

derince

Son ayağın ikilisi beslisini fazla verdi boşver :)

derince

Yarın ki Ankara’ya bak boşver..Ankara yine bomba gözüküyor

Baranovici

Bol şanslar O Gemi. Bindir kardeşim mahalleyi O Gemiye şans yanınızda olsun

barbar

5
2
7,3,2,5,4
5,2,6,7,4
9,8,
16,15

sivaslı

istanbul 2

1 egyptus

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 12

4 buraksah

1 2 5

8 mersinli

1 2 3 4 5 6 16

butun arkadaslara bol sanslar dilıyorum

19
0
Tahmin paylaş.x
()
x