01 HAZİRAN 2018 CUMA İSTANBUL ALTILI GANYAN TAHMİNLERİ (PINARBASILI)

1.KOŞU: İlk yarışında 1200 mt sentetikte düzlükte bariyer dibine yaklaşan 7-MAKRIKÖY, rakibi Derin Mavi’nin güçlü aksiyonlarına cevap veremeyip 2.likle yetindi. İdmanlarını daha da geliştiren tay favorimdir. Çimdeki ilk yarışında koşunun ağır favorisi Melihefe ile potaya kadar korakor mücadele edip az farkla 2.olan 6-GÖRÜKLE favorinin ciddi rakibi olacaktır. Bu 2 isim kuponlar için yeterli olacaktır. Sürprizde ise ağır çimdeki koşusunda fazla sıkıştırılmayan 8-Mavibungan ve son yarışında 5 boy geç çıkmasına rağmen düzlükteki etkili sprintiyle 3.olan 5-Deniz Köpüğü yazılabilir.

SIRALAMAM: 7-6//8-5

2.KOŞU: Orta ve uzun mesafeli koşularla sezona başlayan ve bu koşularda adından söz ettiren 1-DERİN SULTAN, kalitesi ile ekonomik kuponlarda tek olarak değerlendirilebilir. Ancak binicisinden dolayı güvenemiyorum diyenler toparlanma yolundaki eküri destekli 2-BESSEY’i sigorta olarak yazabilirler. 3-Göz Ağrısı’na matador A. Çelik binse de atın gücünün bu ikiliye yetmeyeceğini düşünüyorum.

SIRALAMAM: 1//2

3.KOŞU: 1000 mt sentetik pist rekorunu kırarak yarış hayatına başlayan 2-LATERNA MAGICA, böyle grupların atı kesinlikle değil. Yıkılması bence inanılmaz büyük bir sürpriz olur. 2-LATERNA MAGICA tekimdir.

SIRALAMAM: 2

4.KOŞU: Sezona Ankara’da başlayan ve birbirinden güzel yarışları ile dikkat çeken 5-KÜÇÜK BEYZA ve 1-CAPTAIN CEMO ikilisine en başta şans vermekteyim. Yine Adana ve Ankara’da yarışlara katılıp Çarşamba günü Ankara’da 800/51,0-25,0R işi ile dikkatimi çeken Maiden isim 10-SÖĞÜT, bu koşudaki olmazsa olmaz ismimdir. Bursa’daki son yarışı ışıltılı 7-KIZIKHAN ve Ankara’daki son kısa mesafeli yarışında bugünkü binicisi ile kazanıp beni 5’li ganyanda 8000 TL’den eden 4-EFSO daha sonra şans vereceğim isimlerdir. Sürprizde ise İstanbul pistine aşina 8-SENATOR ALTUNBAŞ ve son zamanlarda doğu illerinden gelip Ankara ve İstanbul’da çim yarışı kazanan atlar görmeye başladığımız için yazacağım eküri destekli 2-ABUBAKAR var.

SIRALAMAM: 5-1-10//7-4//8-2

5.KOŞU: Birbirini geçme potansiyeli her zaman olan kalite safkanların koştuğu bu yarışta fazla risk almadan kendisi için tek yarışa gelen S. Kaya ile 5-FINESSE, son yarışını kazanarak çimde de etkili olabileceğini gösteren 6-HASAFET, gördüğüm her yerde yazmaktan çekinmeyeceğim 2-OĞLUM BERAT ve son yarışına kimsenin anlam veremediği, sprinti doğru yerde atarsa affetmeyecek 3-VICTORY IS OURS’la ekonomik kuponu tamamlıyorum. Sürprizde ise kumaşına güvendiğim ekürilerden 4-CROSS FIRE var. Kalitesine her zaman güvendiğim fakat bu yarış için kuponuma almayacağım 1-Cooger ve Çiçek’li 8-Zafer Ateşi ile ayak kapatılabilir.

SIRALAMAM: 5-6-2-3//4

6.KOŞU: Bursa’daki KV yarışta anlam veremediğim bir şekilde sonuncu olup beni üzen 4-OVER A SHILLING, tekrardan İstanbul’a döndü. Dil Bağı çıkartılarak koşturulacak safkan yarışın favorisidir. Kendisini kumda görmeye alıştığımız 5-PENDRAGON, istikrarıyla favorinin en ciddi rakibidir. Bursa’daki bahsettiğim yarışta 3.olan 3-BRAVE AZUR, A. Çelik ile koşacak olup idman görüntüsüyle ihmale gelmez. Daha sonra ise kantarmasını ezbere bilen Mustafa Çiçek ile 2-HARUNHAN, kumdaki formunu çime taşıyabilirse bombayı patlatma ihtimali olan 6-WINNER FACE ve İzmir ve Kocaeli’ndeki kum yarışlarından sonra buraya getirilen form tutma çabasındaki 1-MY FREEDOM ile ayak kapatılabilir.

SIRALAMAM: 4-5-3//2-6-1

7.KOŞU: Bu ayağı incelediğimde öncelikle 4 safkanı birbirinden ayıramadım. Bunlar sırasıyla; çimde 2 yarış görüp kondisyon toplayan idmandan sinyalli 7-TORUN CALLAS, grubun üzerindeki kalitesiyle 2-PAYİTAHT, çime çıkınca farklılaşan 5-YİĞİTER ve sprintlerine hayran kaldığım 3-ÇEKO DAYI’dır. Daha sonra ise son çim yarışları tatminkar 4-BÖRTEÇİNE yazılmalıdır.

SIRALAMAM: 7-2-5-3//4

8.KOŞU: Günün diğer Maiden mücadelesinde umut vaat eden 3 isim 2-BİCEROĞLU, 4-ENERGİN ve 5-İLTEBER öncelikli yazılmalıdır. Sürprizde ise ilk kum yarışında sıkıştırılmayan 6-KIR ATİK, Turbo yavrusu 9-SÜPER TURBO ve ciddi aşama kaydeden 7-MUHSİN yazılmalıdır.

SIRALAMAM: 2-4-5//6-9-7

9.KOŞU: Son yarışında Sanberk gibi bir safkanı geçme başarısı gösteren 2-KARKAMIŞ bugün benim için tektir. Tek hakkını başka yerde kullanacak yarışseverlere rakip önerim sırasıyla 3-Durmaz Akar, 7-Güldürgüldür ve 1-Acartürk olacak.

SIRALAMAM: 2

İSTANBUL 1. ALTILIM:

7-6//8-5

1//2

2

5-1-10//7-4-8-2

5-6-2-3//4

4-5-3//2-6-1

EKONOMİK KUPON: 5,04 TL

GENİŞ KUPON: 117,60 TL

İSTANBUL 2. ALTILIM:

5-1-10//7-4

5-6-2-3//4

4-5-3

7-2-5-3//4

2-4-5//6-9-7

2

EKONOMİK KUPON: 30,24 TL

GENİŞ KUPON: 157,50 TL

Bütün yarışseverlere bol şans, yazdığınız atlar gelsin…

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.

Yazar: PINARBASILI

PINARBASILI
Merhaba, 1986 İzmir doğumluyum. Özel bir şirkette muhasebecilik yapmaktayım. 2014'ten beri at yarışları ile ilgilenmekteyim. Kendime has analiz ve yorumlarım ile sizlere faydalı olmak amacındayım.
Cesur
Ziyaretçi
Cesur

Merhaba gerçekten bıktım son ayak kabusundan sizin yorumlardan esinlenip 2 ayak finesse tek atıp son ayak 1.2.3.4.7 yazdım yine yattım ya sizin kuponda aynı ayakta ama ben yorumlarinizdan bir gün sebeplenecem de umarım öyle olur ve beraber yakalar ve şansızligimiz kırmış oluruz temennilerimle ….iyi aksamlar