Ana Sayfa / Sizden Gelenler / 8 ARALIK 2017 CUMA KOCAELİ ALTILI GANYAN TAHMİNLERİ (ETC)

8 ARALIK 2017 CUMA KOCAELİ ALTILI GANYAN TAHMİNLERİ (ETC)

8 Aralık 2017 Cuma Kocaeli Tahmin ve Yorumlarımı Huzurunuza Sunmaktan Dolayı Memnuniyet Duyuyor, Hepinize İkbali İlhamına Denk, Şansı Bol Tercihler Temenni Ediyorum…

1.AYAK: İstanbul uzun mesafe KUM pistte tecrübesiyle bilinen, 22 Kasım tarihli son koşusu BURSA 2000 KUM koşusunda (tabelanın 3.sünden uzak ara fark yese de) tabelanın 4.sırasında yer bulan SCIFO bu defa Furkan YÜKSEL idaresinde baş tercihimdir. Son koşusunu ölçü almadığım, daha önceki yorumlarımda da bahsettiğim üzere 17 Kasım tarihli KOCAELİ 1900 KUM sınavında startta 7-8 boy kaybetmesine rağmen tedbiri elden bırakmayıp etkili performansıyla liderliği kimseye bırakmayan PARLAN, yine liderliği elde ettiği koşudaki gibi Doğukan AYDOĞAN idaresinde tercihlenmelidir. 1 Aralık tarihli Kocaeli 1700 KUM koşusunda GADDARA – BLACK ADLER ikilisinin gerisinde 3.lük elde eden, tabelanın 4.sırasındaki isme uzak fark atan VOLKANIMSIN ile uzun mesafenin pist ayırtetmeksizin gediklisi durumunda olan ve grubunun üstünde niteliği bulunan DREJAN da Zülfükar KARABULUT idaresinde SCIFO, PARLAN ve VOLKANIMSIN üçlüsünün en belirgin rakibi olacaktır. Böylece kareasım tamamdır. Başta DREJAN, sonra SCIFO, sonra VOLKANIMSIN, sonra PARLAN…

2.AYAK: Yarış yaşamının ilk KUM koşusunda, KOCAELİ 1200 KUM’da DÖVER’in gerisinde 2.lik elde eden Sercan TIRPAN idaresindeki TOKUŞUN KIZI,’nın bu koşuda elde ettiği 1.23.80 bitiriş süresi yakın zamanda grubun en iyi 2.bitiriş süresidir. İZMİR KUM pistteki performansıyla bilinen ve bu defa KOCAELİ’de izleyeceğimiz BATUŞ KIZI da TOKUŞUN KIZI’nın en net rakiplerinden biri konumundadır. YORAN GÜLÜ de 24 Kasım tarihli İZMİR 1400 KUM koşusunda gayet de kalite rakiplerin önünde elde ettiği liderlikle göz doldurmuş olup, bu koşuda es geçilmemesi gereken isimlerden biri konumuna gelmiştir. Bu koşuda ise TOKUŞUN KIZI, BATUŞ KIZI, YORAN GÜLÜ sırasıyla tercihleyeceğim isimlerdir.

3.AYAK: Adem ASLAN idaresinde katıldığı son 2 (1400-1500 KUM) koşusunda 3.lükleri bulunan, özellikle 28 Kasım tarihli son KOCAELİ 1400 KUM koşusunda ISLAK zeminde 51 kg sıklette 1.28.33 bitiriş süresi elde eden ROYAL STORY ile İstanbul deneyimini yerinde gördüğüm, KOCAELİ KUM pistinde katıldığı 24 Kasım tarihli ilk koşusunda kalite isimlerin gerisinde elde ettiği 4.lüğü çok önemsediğim MY NUMBER birlikte tercihleyeceğim isimlerdir.

4.AYAK: Özellikle Recai KETME’nin sahibi olduğu ve idarecisinin de İbrahim Halil KETME olacağı, 10 Kasım tarihli BURSA 1200 KUM pistte 1.16.05 bitiriş süresi ile gayet yerinde bir performansla kalite isimlerin gerisinde tabelanın 4.sırasında kendine yer bulan ASLAN ADAM bu koşuda birlikte tercihleyeceğim isimdir. Bankomdur.

5.AYAK: 10 Ekim tarihli KOCAELİ 1500 KUM koşusunda kalabalık grupta elde ettiği liderliğin yanısıra 1.43.23 bitiriş süresi ile grubunun yakın zamanda bu mekan-mesafede en iyilerinden biribi elde eden, 28 Kasım tarihli son Kocaeli 1900 KUM koşusunda da elde ettiği 3.lüğe binaen göz kırpamaya başlayan KALAYCIKAYA ile Umut BARLIK idaresinde mekan / mesafe ayırt etmeksizin performanslarını çok beğendiğim KARTALÖMER birlikte tercihleyeceğim isimlerdir.

6.AYAK: Kurtellerin atlarından İstanbul'daki ÇİM-KUM koşuları nezdinde performans üstünlüğü ile bilinen SARAYBOSNA ilk atım olup, ile 10 Ekim tarihli KOCAELİ 2000 KUM koşusunda 58 kg sıklette Furkan KARAKURT idaresinde KAÇIN GELİYOR’un da epey önünde liderlik elde eden KORALAY o koşuda gösterdiği performans neticesinde Kurtellerin de atı olması hasebiyle 2.atımdır.

KOCAELİ

1.AYAK: 1 – 2 – 3 – 4
(Volkanımsın – Scifo – Parlan – Drejan)

2.AYAK: 2 – 5 – 13
(Yoran Gülü – Batuş Kızı – Tokuşunkızı)

3.AYAK: 1 – 8
(My Number – Royal Story)

4.AYAK: 1
(Aslan Adam)

5.AYAK: 3 – 5
(Kartalömer – Kalaycıkaya)

6.AYAK: 2 – 4
(Saraybosna – Koralay)

TUTAR: 5.76 TL

Tahmin ve yorumlar tamamen amatör bir anlayışla paylaşılmaktadır.

13
Sizden gelen yorumlar ve tahminler

avatar
4000
binbastar
Üye

bol şanslar ETC dost=) son ayakta herkesten farklı tek gelmiş şu ana kadar en çok dikkatimi çeken orası oldu

ETC
Üye

Koralay değil mi :)))
İnan ki galoptur şudur budur takip etmeden TJK sitesinde geçmiş yarışlarını izleyerek izlem ediniyorum.. Küsüratlı da olsa yararım oluyor yarı yarıya ama ne bileyim…

Sirkale
Üye

Etc dostum yazdigin gibi gelsin

ETC
Üye

Şansın kralı, ilhamın en güzeli sizlerle olsun Sirkale dostum…

Cyrone
Üye

Altılı şablonum

1.ayak hepsi//4 on planda
2.ayak 7.13 kapamasi
3.ayak 4 banko
4.ayak 2 banko
5.ayak 11.13 harici hepsi
6.ayak 8 harici hepsi //6 on planda

92.4tl

Herkese bol şanslar

ETC
Üye

Şansın bol olsun cyrone dostum.. güzel haberler bekliyoruz hepinizden

Utk
Üye

aslında sallamam böyle şeyleri ama ikinci koşuda 6 geldi gibi mi yoksa bir bana mı öyle göründü merak ettim ?

ETC
Üye

ilk başta benim de dikkatimden kaçmadı ama at o esnada koşarken bir ileri bir geri durumuna geliyor ya, muhtemelen tam start çizgisinde 6 numaranın koşmanın etkisiyle saliselik bir anda geriye doğru hamle yapmış olabilir ki bu doğaldır, o hamle -yani biraz da zamanlama meselesi-

Utk
Üye

kupon devam önemli olan o bol şanlar

ETC
Üye

aynen dostum.. yaver gitsin hepimizin şansı inşallah

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.