ankara altili tahminleri

25 NİSAN 2017 SALI ANKARA AT YARIŞI TAHMİNLERİ (SİZDEN GELENLER)

25 Nisan 2017 ANKARA Tahminim ve yorumlarım huzurlarınızdadır.
Düşük bütçeli olmasına binaen misli düşünülebilecek bir tahmin hazırladım.
Tercihlediğimiz atların ayaklarının uğuruyla inşallah…

1.Ayak: Start aldığı 2 koşusunda da tabelada kendine yer bulan, özellikle son koşusunda (8 Nisan Adana 1300 KUM) atbaşı-burun farkıyla elde ettiği 3.lük performansıyla, sonraki koşuları için tecrübesiyle adından epey söz ettireceğe benzer AMANOS’un, yine B.KILINÇ ile liderlik mücadelesi içinde olacağını ve yine bu dişi mücadelesinde AMANOS’tan daha ağır sıklette start alacak olmasına rağmen 8 Nisan tarihli son koşusunda baş farkıyla liderliği kaçıran (o koşuda 3. olan ALANIS’e uzak mesafe fark attığı da önemsenmeli) ve inatçı jokeyine alışık GÜLGÜMÜŞKAN, her anlamda AMANOS’un en ciddi rakibi olacak ve zirve mücadelesinde AMANOS’u yalnız bırakmayacaktır.

2.Ayak: 13 Nisan tarihli ANKARA KUM startında ŞAFAK VAKTİ gibi kalite bir ata baş farkıyla liderliği veren, bu koşuda ağır sıklette olmasına rağmen kısa mesafede adından söz ettireceğini düşündüğüm FİLOZOF TAY koşunun vazgeçilmezi olup, banko olarak değerlendirilmesi gereken bir isimdir. Dikkat edilmelidir.

3.Ayak: BERRAK, son 3 koşusunda jokey farklılıklarına rağmen elde ettiği 2 2.lik ve 1 4.lükle, özellikle de bitiriş süreleriyle grubunun en çok dikkat çeken atı olup, özellikle uygun grupta TOKAÇOĞLU idaresinde yarışacak olan ÖZBİLGİN’i, etkili performansı neticesinde ihmal etmememiz gerekir. Ayrıca henüz 6 kez start alan ve son 1900 1.liği oldukça dikkat çeken KAFKASSOYU da etkili jokeyi ve grubunun en hafif sıkletiyle bu ikilinin rakibi olacak boş alan kollayacaktır.

4.Ayak: Ortalama mesafelerde Ö.YILDIRIM ile tabelada yer bulmaya alışık olan TRITON, özellikle 58 kiloda elde ettiği 1.liği önem arz eden ve bu defa daha hafif kiloda etkili jokeyiyle izleyeceğimiz SAGAMI ve mesafe ayırt etmeksizin jokeyi F.YARDIMCI ile tabelada 1.lik ve 2.likleri bulunan ROJHATAĞA bu koşuda ihmale gelmeyecek üçlü olup, tercihleme yaparken birlikte düşünülmesi gerekir.

5.Ayak: Son 4 koşusunda B.KILINÇ ile mesafe ayırt etmeksizin epey kritik tabela dereceleri elde eden BERRAGÜL (ki bunlardan 2 si 1.lik diğer 2si de 2.liktir) bu koşuya da etkili sprintleriyle ağırlık koyacaktır. 18 Nisan tarihli koşusunda NASİBİN’e az farkla 1.liği kaptıran DOĞU PINARI, bu sefer yine E.NALBANT ile bu defa grubunun en hafif kilosunda katılacağı koşuda favori BERRAGÜL’ün en yakın rakibi olacak hatalarından faydalanmaya çalışacaktır.

6.Ayak: Yakın zamanda grubunun en iyi bitiriş derecesini elinde bulunduran ve aynı koşuda (4 Nisan 2017) TURAP ve ABSOLUTE POWER gibi kalite atların ardıdnan 3.lüğe razı olan STEPPE EAGLE koşunun vazgeçilmezidir. Bu atın bir de en dış kulvardan start alacak olmasını koşuya eklersek tadından yenmez. Bankomdur.

1.AYAK: 2 – 4
2.AYAK: 2
3.AYAK: 1 – 2 – 4
4.AYAK: 2 – 4 – 5
5.AYAK: 2 – 5
6.AYAK: 3

TUTAR: 2.16 TL

YAZAR: ETC 

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.
14 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Mine

Ayefe sagami rojhatkizi

ETC

Teşekkür ederim dostum..
Şimdiden İstanbul tahminlerim ve yorumlarım bile hazır :)))..
Geriye yapmam gereken tek şey kalıyor,
O da, tercihlediğim atlar hakkında iyi temennilerde bulunmak ve sonrasını gözlemlemek…
Ayakları düz bassın …

timothy

Herkese bol şanslar. Uzun zamandan beri işlerim sebebiyle at yarışına uzak kalmıştım. Ancak takip atlarımın koştuğu bu programa bir şeyler yazmak şart bence.
1.Ayakta anneden G2 Marmara koşusu galibi İMPALSİVE nin kardeşi, ALBANY bugün maidenden çıkması gerekir. Tayın ilk yarışına bayıldım. Yarışın hiç bir yerinde yoktu. Düzlüğe sonlarda döndü. Jokeyi Vedat Kızmaz tayı öyle saçma sapan bir yere soktu ki, çıkmasına olanak yok. Son 400 den sonra bir anda önü açılınca tay öyle bir sprint yaptı ki, yok böyle bir şey…. Dıştan gelip kazanan Lady Girl e yapabilceği bir şey yoktu belki ama, Kübalı ve Vasily yi çok rahat geçti. Tabi şehir değişti, pist ve rakım değişti. Bunlar sorun yaratabilir. Ancak ne olursa olsun tay çok yetenekli olduğunu belli etti. Bende tek, at yazmak isteyenler AMANOS, GÜLGÜMÜŞKAN ve LUSH LİFE yazabilir.
2. Ayakta 4 ve yukarı araplar için bir yarış var ancak yarışta 6 yaşından genç hiçbir at yok. Handikap puanı olarak öne çıkan iki at SEZAR ve SEDATBEY 8 yaşında ve ikisi de hayatının en iyi dönemlerini yaşıyor sayılmaz. Son yarışında öne çıkan at FİLOZOF TAY. Şafak Vakti’nin arkasında elde ettiği 2.lik güzeldi. Ancak FİLOZOF TAY’ın kum performansı beni biraz endişelendiriyor. En son iki yıl önce kumda kazanmış. Zaten kazandığı 10 yarışın yalnızca 3’ü kumda. Bence uygun bir grupta çıktığı ilk çim yarışını kazanır. Aslında işin özü bu yarışı YÜKSELİM kazanır. Pist, mesafe, şehir ve grubun uygunluğu göz önüne alınırsa hele bir de sevdiği jokeyin kantarması ile tüm şartlar lehine. Kısa bir arası var, son durumu nasıl diye yarış galobuna baktım, 22.04.2017 tarihli 800 55,50 rahat galobu ile ben hazırım diyor. Bence YÜKSELİM de tek olur.
3. Ayakta her gösterge BERRAK’ı işaret ediyor. Ancak uzun mesafede bir çok rakibine 10 kilo avans verecek olması şansını azaltan bir faktör. At yazmaya başlayınca da kalan 4 atı yazıp hepsi demek daha mantıklı. Ya BERRAK tek, yada Hepsi. Takdir sizin.
4.Ayakta TRİTON son yarışı favori olmayı fazlası ile hak ediyor. Geçen sene Ankara’nın en umut veren tayıydı. Yedigöller ve Caerlaverock koşularını kazandı. Ne olduysa Prof.Selahattin Batu koşusunda oldu. Tay en geri geldi. Sanırım bir arızası ortaya çıktı. Tayı 3 ay geri aldılar. Adana’da 6 yarış koştu. Herbir koşusu bir önceki koşusundan iyi oldu. Son yarışını ise neredeyse kamçı vurmadan tuta tuta uzak kazandı. Şimdi Ankara’ya geri gelmiş. Ne yapalım yani, yanına at mı yazalım? Bence TRİTON da tek. (Gaza geldim.)
5. Ayakta BERRAGÜL ve ROJHAT KIZI gruptan biraz farklı gibi duruyor, ancak uzun mesafeli ve dişilere ait bir koşu bu. Dolayısıyla birbirlerini geçebilecek bir çok kısrak var burada. Ben hepsi yapma taraftarıyım.
6. Ayakta sıralamam DIBLANZADE, STEPPE EAGLE, BÜYÜK AMED, GOOD HEARTED, BY RA başta olmak üzere diğer atlara da yok demem.
Kısaca oyunum;
1. Ayak: 1 ALBANY
2. Ayak: 7 YÜKSELİM
3. Ayak: 1-2-3-4-5
4. Ayak: 5 TRİTON
5. Ayak: 2-4-1-3-5-6
6. Ayak: 6-3-4-7-5-1-2-8
TOPLAM: 14,40 TL,
Herkese bol şanslar.

Tahminci

Özbilgin,Rojatkızı ve Ezgili günün tekleri umarım yanıltmazlar bol şanşlar.

Alp

1.ayak 4 tek
2.ayak 1-2
3.ayak 1-2-3
4.ayak 1-3-5
5.ayak 5 tek
6.ayak.5-6

2,16 TL misli kuponu

gezgin

basarilarinizin devamini dilerim

USTATCI

Merhaba şablon olarak bu gün ki kurgum

1.ayak:1.2.3.4.5.7

2.ayak:7

3.ayak:1.2.3.4

4.ayak:5

5.ayak:1.2.3.4.5.6

6.ayak:3.4.5.6

halil

Fılozoftay gelmez abi

Kuafor

Mine ankara için bir onerirmisiniz

halil

Bolşanslar bir kuponda benden olsun bugün…..1.ayak..23456..2ayak..1..3.ayak..12345..4..ayak..1245..5..ayak..1246..6..ayak..1234567

USTATCI

Oynadığım kupon

14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x