18 TEMMUZ 2019 KOCAELİ AT YARIŞI TAHMİNLERİ (BİRATAKAN 1907)

1.AYAK : 1 GÜNEŞİ GÖRDÜM sonlarda çok iyi geliyor ama ağır kanlı bir at oluşu biraz kafamı kurcalıyor.3 DEJNİKLİ ve 10 TEKFORTEYFİK’in süratlendireceği koşuda sonlarda gelecek olan 5 KAYATALYA ilk atım, altılıya ilk ayaktan bomba ile başlayabiliriz. 3 DEJNİKLİ 10’dan erken kurtulabilirse yine beyaz bayrak ayna yapabilir. İstikrarlı koşular sergileyen 8 ULUBEYİ sürpriz arayışında olanların ilk tercihlerinden biri olmalı.

2.AYAK : Verdiği arada biraz toparlandıysa ki idmanlarına bakılırsa bu sinyali veriyor , 8 AQUAMAN kesinlikle ilk şansı hak ediyor hatta alternatif tek adayı bile olabilir. İnatçı bir yarış karakterine sahip 5 ROGHNECK , son yarışında gösterişli kazanan 2 GRAN BLANCO ,kesinlikle uzayan mesafenin lehine olduğuna inandığım 12 ÇÖREKLİ REİSİ ilk sıralardan yazılacak isimler. Daha fazla at yazacaklar ; Tokaçoğlu ile 10 ÜLDES , son yarışında kıpırdayan 11 AKDAĞ FIRTINASI ve gücü kadar koşan çok tutmasamda 4 HORON GÜZELİ düşünebilir.

3.AYAK : İşte bu ayakta bir tane elle tutulacak tay yok (Benim düşüncem tabii ki ) o yüzden sebebini yazacağım 6 NIKKI RUN benim BANKOM. Biliyorum biraz riskli,hiç koşmamış ama diğer atlar gerçekten performans olarak al birini vur öbürüne. Ya bu ayağı kapatacaksınız ya da tuttuğunuz atları yazıp biraz da şansınıza güvenip geçmeye çalışacaksınız. Üstelik M.Hamedi Kocaeli de nadir at biner ama tabiri caizse tam bir yakarcadır, bu tür safkanlar ile yapmış olduğu güzel koşular var. Ve tabii ki tek yazmamda ki en önemli etken ise kısrağın ORJİNİ : BABASI CUVEE , KISRAK BABASI LION HEART. Fazla söze gerek var mı ? pist kum ve orjinler bas bas bağırıyor . Şayet ikisinden birazcık da olsa bir şeyler almışsa bu yarışı kenter kazanır. Yine de at yarışı bu , fazla iddialı olmaya gelmez , düşüncelerimi söyledim gerisi size kalmış , aklınıza hangisi yatıyorsa kuponunuza onu aktarın.

4.AYAK : SİDELİ gerçekten formda , iyi de koşuyor ama hem yarış hayatında 2014 den beri 2 kez ard arda 1.liği yok hem de geçtiği atlara baktığınızda burada ki en azından 3 at çok daha kalite. Özellikle 1 HOSLİ ve tam forma girmeden binmezdi diye düşündüğüm Murat GÜNDÜZELİ’nin uzun aradan sonra bineceği ve çok iyi anlaşan ikili SUMEL HAN mutlaka yazılmalı. SUMEL HAN’ın düzelip forma girdiğine ikna olabilsem tereddütsüz tek yazardım. SAVAŞ ATI önde boş kalacak , 800 lerde SUMELHAN bastırıp liderliği almak ve aynayı görmek isteyecek , HOSLİ ve SİDELİ ve hatta eski formunda olmasa da 6 BLACK WASP son metrelerde sıkı bindirip 1.liği kapmaya çalışacaklar. Ben her şeye rağmen SUMEL HAN ve HOSLİ ile bu ayağı atlatmaya çalışacağım.

5.AYAK : Öyle bir yarış ki kapatırsın favori gelir , favori – plase yazarsın sürpriz at gelir. OVER ALL formunu buldu ama bence çimde daha iyi kaçıyor , arka grubu dağıtıp kazanıyor , kumda ise sonlarda gücü tükeniyor,rakip olacak isme dayanamıyor. Bakalım peformansı nasıl olacak , nerelere kadar dayanabilecek gerçekten çok merak ediyorum. PRINCESS BALOV’un son yarışı çok iyiydi ama bu tür gruplarda istikrar ararsanız yanılabiliyorsunuz. Bir hafta önde kazanan diğer hafta tabela diplerinde bitirebiliyor. Ben DIDONATO ve SAFİR KIZ’ın iyi koşacaklarını öngörüyorum. Ama dediğim gibi öylesine istikrarsız grup ki ne desek boş. Son iki yarışına aldanan yanılır,biraz yarışa adapte olsun hep AGF ilk at oynanan ve ortalarda gözükmeyen kayıp FIRNIZ bile bugün çok kuponu çöpe attırabilir. Aynı şekilde Onur YILDIZ ile LADY OF KANEKO bile sürpriz şansı olduğunu düşündüğüm kısrak. 3-7-9 dışarıda bırakıp riske girmek ne kadar riskli olur bilemiyorum ama son form durumlarına göre sanırım bu 3 atı dışarıda bırakacağım.

6.AYAK : Günün ağır favorisi ŞENHAN çıkar sanırım , ama İstanbul dışında bir tek 4.ayda Adana kaba kum performansı var. O da aman aman iyi değil. ALYAYLA ve KUSURSUZ GÜÇ tabiri caizse birbirlerini yiyecekler,hangisi ayakta kalır ??? DİKENCİK/N.ŞEN eşleşmesinden 1 LİZARBON ve 6 ŞAHCAN ekleyip bu ayağı bitiriyorum.

Şansınız bol olsun,
Saygılarmla…

Şablon güncellendi.

KUPON

1-5-3-8
8-2-5-12
6
4-1
4-3-1-5-6-8
3-1-5-8-6

67,20 TL

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.
15 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
AVCI

KOCAELİ

10 TEK
7.8.10.11.13
1.8
1 TEK
4.5.7
3 TEK

BOL ŞANSLAR

emre

ilk ayak tek helal olsun 1 2 4 7 dedik ılk ayakdan gıttın ıyımı

dodin67

Helal

cenk

şimdiden tebrikler

mustafa ankay

emegıne saglık

baran

can abim admin tahmini bekliyorum :)

servet0591

Kocaeli
10.3.2.1.6.8
2.5.4.8.1.11..
8 banko
2.1.6
9.4.6.8.
5.4.3.6

sedat

1247
5
8 5
1 342
349
5 8

maniac

Derince kardesim kocaeliyi bekliyoruz

Murat

Derince oyunu bekliyoruz

Topuz

Herkeze bol şanslar. Kocaeli nacizane ilk ayak 1.3.5.10 2.ayak 2.5.8.12 3. Ayak
8.6 4. Ayak 1.hosli tek 5.ayak 9.8.6 son ayak 2.4.8

15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x