17 EYLÜL 2018 PAZARTESİ BURSA AT YARIŞI TAHMİNLERİ VE YORUMLARI (SİZDEN GELENLER)

17 Eylül 2018 Pazartesi Bursa at yarışlarında 9 koşuluk bir program var. İlk altılı saat 14:00’da başlayacak .

Bursa altılı ile ilgili yorumlarınızı ve kuponlarınızı bu sayfada paylaşabilirsiniz. Herkese bol şanslar

Bursa Osmangazi Hipodromu

Bursa Hipodromu, 762,617 m2 alan üzerine kurulmuştur. Bursa Osmangazi Hipodromu’nda at yarışları ilk kez 1984 yılının Ekim ayında 2 yarış günü olarak yapılmıştır. Yarışseverlerimizin de büyük ilgisiyle Bursa’daki at yarışı heyecanı her geçen gün artarak devam etmektedir. Bursa Hipodromu’nda yarışlar yılın 12 ayı boyunca yapılmaktadır.

Hipodrom arazisi içerisinde

İdari bina ve 2334 kişilik seyirci kapasitesine sahip Tribün, jokey odası, gösteri padoğu, eyerleme mahalli, doping mahalli, yarış öncesi kan alma ünitesi, 3 adet kamera kulesi, içerisinde pony clup ve çocuk parkı bulunan piknik alanı, Hipoterapi merkezi, Koşu parkuru ve spor alanı, 1190 baş yarış atını barındırabilecek çift katlı ve eküri ahırları, pansiyonlar şefliği, at hastanesi, nalbanthane, at arpalama havuzu, yem deposu, 5 adet gezinti padoğu, 2 adet lonj, atölyeler, trafolar ve su depoları, çeşitli büfe ve sosyal tesisler ile otopark alanları yer almaktadır.

1830 metre uzunluğunda 29 mt eninde, 1200 m ve 1800 m olmak üzere iki ayrı kuyruğa sahip çim yarış pisti, 1683 metre uzunluğunda ortalama 20,5 metre eninde yarış kum pisti, 1542 metre uzunluğunda 16 metre eninde antrenman pisti mevcuttur.

bursa hipodromu

Bursa Hipodromu 2016 yılında yenilendi

Birçok bölümü genişletilen Bursa Osmangazi Hipodromu’na 864 m2’lik yeni jokey binası inşa edildi. Yeni gösteri padoğu yapıldı. Tribün önü seyir alanı yeniden düzenlendi. Alt yapı çalışmaları kapsamında toplam 97.100 m2’lik alana drenaj sistemi ile alt yapı borulama ve su sistemlerine ait çalışmalar gerçekleştirildi. Ayrıca pansiyonlar bölgesi ile padok arasındaki at yürüme yollarına kum dolgu serimi oluşturuldu. Hipodrom içerisindeki asfalt yolların büyük kısmı yenilendi. Alt yapısı tamamen yenilenen ve kısmi bölümleri genişletilen çim piste, vejetasyon tabası serimi ve kot düzenlemeleri yapıldı. Ayrıca Çim pistte 1200 m virajsız düz yarışları yapmaya uygun kuyruk yapıldı. Çim pistte otomatik sulama sistemi kuruldu. Yeni atölye binası, güvenlik binası, kapalı araç parkı ve 16 box misafir ahırı yapıldı. Orta sahaya tırıs padoğu, çim gösterme pisti ve çim rezerv alanları yapıldı. Sabah antrenmanları için aydınlatmalar güçlendirilmiştir. Eski at hastanesi mescit, atölye ve işçi soyunma ve yemekhanesi olarak yenilenmiştir.

Kulübümüz tarafından engelli çocukların tedavisi için bir alternatif olan At’la Terapi Merkezi’nin üçüncüsü de Bursa Osmangazi Hipodromu içerisinde inşa edildi. At’la Terapi Merkezi’nde özel olarak yetiştirilen atlar ve profesyonel eğitmenler eşliğinde gerçekleştirilen terapatik binişlerle engelli çocukların tedavilerinde ilerleme kaydedilmesi amaçlanıyor.

Yenileme çalışmaları kapsamında pistler, tribünler, pansiyonlar, at gezinti yolları ve ahır bloklarının yanı sıra hipodromun altyapısında da önemli değişiklikler yapıldı. Hipodromların yaşayan ve herkesin vakit geçirebileceği yerler olduğu bilinciyle hareket eden Kulübümüz, Bursa Osmangazi Hipodromu’nun yenilenme çalışmaları boyunca 7’den 70’e herkesin keyifle zaman geçirebileceği alanlar da oluşturdu. Yenilenen hipodromun arazisinde bulunan parka, herkesin kullanımına açık spor, fitness ve piknik alanları, koşu parkurları, oyun parkı yapıldı.

PISTLER

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.
8 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Uzman34

Bursa 6 koşu bıanna yarıştan çıkacak

yavuzhan41

Singapur çıkmasın da diğerler şablonum için önemli değil :)

ferhat ünsal

2
3
4
5
6
ne olur kupon yapsan oynasak

Uzman34

Tebrikler 2 için

ugurksk

1 altılı
5
1-6-7-14-2
4
2-4-6-8-10
7-4-9
1-2-5

2 altılı
2-4-6-8-10
7-4-9-10-3
1-2-5
3
9
3-4-5-9-14
bol şanslar

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x