Ana Sayfa / Sizden Gelenler / 17 ARALIK 2017 İZMİR ALTILI GANYAN TAHMİNLERİ (ETC)

17 ARALIK 2017 İZMİR ALTILI GANYAN TAHMİNLERİ (ETC)

17 Aralık 2017 Pazar İzmir tahmin ve Yorumlarımı yarışsever dostlarımın huzuruna sunar, bereketli, ikbalin ve ilhamın güzelliğiyle siz yarışsever dostlarımıza nice bol şans, huzur ve başarı dolu haftasonları dilerim.

1.AYAK:3 Aralık tarihli son koşusunda elde ettiği 4.lüğü önemsemediğim, 24 Kasım tarihli İZMİR 1200 KUM koşusunda KARATAŞ idaresindeki UNDAUNTED FOR ve Mustafa ÇİÇEK idaresindeki ONURBEY’in boyun farkıyla gerisinde 3.lük elde eden ve iyiden iyiye geliyorum sinyalleri veren ZAFER MEYDANI yine Mehmet KAYA idaresinde tercihlenmeye müsait ilk isim olup, yarış yaşamının ilk startı olan 23 Kasım tarihli İZMİR 1200 KUM koşusunda AKGÜN REİS – GALYALILAR ikilisinin burun farkıyla gerisinde 3.lük elde eden ve 1.16.13 bitiriş süresini ayrıca önemsediğim ASKOROZ Mustafa ÇİÇEK idaresinde ZAFER MEYDANI’nın en belirgin rakibi olacaktır.
Tercihlerim sırasıyla: ZAFER MEYDANI – ASKOROZ’dur.

2.AYAK:Mesafe ayırt etmeksizin katıldığı son 4 KUM koşusundan 3’ünü ldierlikle, 1’ini dördüncülükle tamamlayan, Mehmet KAYA idaresinde, jokeyine alışık stiliyle bilinen ESERALP ile ESERALP’in 1,5 boy gerisinde 2.lik elde ettiği 8 Aralık tarihli İZMİR 1600 KUM koşusuna binaen, bu defa Mustafa ÇİÇEK idaresinde izleyeceğimiz, eli kulağında olan HAZARDAĞI bu koşuda başta tercihlenmesi gereken isimler olup, 1 ay aradan sonra koşacak olan ve son koşusu olan 12 Kasım tarihli İZMİR 1400 KUM koşusunda ESERALP de dahil olmak üzere, KOCA MUĞLALI, DADAŞCAN gibi kalite isimleri de deyim yerindeyse gölgede bırakan Nevzat AVCI idaresindeki ÖZERDİNÇ yine Nevzat AVCI idaresinde ESERALP – HAZARDAĞI ikilisinin şüphesiz ki en belirgin rakibi olacaktır. TUĞALP de İstanbuldaki deneyimi yanısıra, İZMİR’de katıldığı ilk koşu olan 26 Kasım tarihli 1200 KUM koşusunda elde ettiği dereceye binaen, bu defa Onur YILDIZ idaresinde grubunun en hafif sıkletinde önemsenmesi gereken isimler arasındadır.
Tercihlerim sırasıyla: ÖZERDİNÇ – ESERALP – HAZARDAĞI – TUĞALP

3.AYAK:
Son koşusundaki 7.liği önemsemediğim, ondan önceki yarışlarında deyim yerindeyse rakiplerini ezip geçen stiliyle bilinen BULLET PROOF ile bu defa KARATAŞ idaresinde son düzlükte sprintlerinden emin olduğum İZMİR KUM-ÇİM pistine alışık stili ve yerinde süratiyle bilinen BRANZINI bu koşuda birlikte tercihleyeceğim isimlerdir.
Tercihlerim sırasıyla: BRANZINI – BULLET PROOF’tur.

4.AYAK:
2017 yılı içinde katıldığı 14 KUM koşusundan sadece 1’ini tabela dışında tamamlayan (5.lik) ve bu yıl genelinde 5 birinciliği bulunan, özellikle 10 Kasım tarihli BURSA 1800 KUM sınavında, ANGEL HORSE, KINOWA ve REBEL YELL’in önünde liderliği elde etmesini bilen MORE THAN A GAME ağır olmasına rağmen grubuna uygun sıklette başlıca tercihleyeceğim isim olup, aynı koşuda startta 2,5 – 3 boy oyalanmasına rağmen MORE THAN A GAME’in az farkla gerisinde 2.lik elde eden ANGEL HORSE bu defa TOKAÇOĞLU idaresinde, CAN DADAŞ ise 30 Kasım tarihinde Gökhan GÖKÇE idaresinde başta YALPAGAN olmak üzere rakiplerine karşı uzak farkla elde ettiği liderliğe binaen tercihlenmelidir. YALPAGAN da katıldığı ilk uzun mesafe koşusunda CAN DADAŞ’ın uzak farkla gerisinde kalmasına rağmen gösterdiği performans ile bu koşunun kareasını tamamlayacaktır.
Tercihlerim sırasıyla: MORE THAN A GAME – ANGEL HORSE – CAN DADAŞ – YALPAGAN’dır.

5.AYAK:
Uzun zaman sonra katıldığı ilk uzun mesafe KUM koşusu olan 26 Kasım tarihli İZMİR 2200 KUM koşusunda elde ettiği 4.lüğü önemsemediğim, geçmiş yarışlarında uzun mesafe KUM’da liderlikleri bulunan PERCEPTION İle ÇİM yarışlarında gösterdiği performansın benzerini KUM pistte de fazlasıyla göstereceğine inandığım, bu defa Furkan YÜKSEL idaresinde izleyeceğimiz ONEANDONLY bu koşuda birlikte tercihlenmesi gereken isimlerdir.
Tercihlerim sırasıyla : ONEANDONLY – PERCEPTION’dur.

6.AYAK: 16 Kasım ve 3 Aralık tarihli İZMİR 1400 KUM koşularında birbirleriyle çekişmeleri bulunan, bu koşularda (analizini yapmak gerekirse),
16 Kasım — 1. LORD VOLDEMORT (BOYUN) — 2. ONURBEY (1 BOY) — 3. MY BIG BOY
3 Aralık — 1. ONURBEY (1.5 BOY) — 2.PARAMPARÇA (1 BOY) — DOMINOGOLD

İşte bu koşulara binaen diyorum ki, bu koşuda eküri avantajını önplanda tuttuğum MY BOG BOY başta olmak üzere, KARATAŞ idaresindeki PARAMPARÇA birlikte tercihleyeceğim isimlerdir.

1.AYAK: 1 – 7
(Askoroz – Zafer Meydanı)

2.AYAK: 1 – 4 – 6 – 9
(Eseralp – Hazardağı – Özerdinç – Tuğalp)

3.AYAK: 1 – 3
(Bullet Proof – Branzini)

4.AYAK: 4 – 5 – 6 – 8
(Yalpagan – Angel Horse – Can Dadaş – More Than A Game)

5.AYAK: 1 – 2
(Perception – Oneandonly)

6.AYAK: 6 – 7
(My Big Boy – Paramparça)

TUTAR: 15.36 TL
Şansınız bol olsun

Tahmin ve yorumlar tamamen amatör bir anlayışla paylaşılmaktadır.

35
Sizden gelen yorumlar ve tahminler

avatar
4000
efe
Ziyaretçi
efe

Emeğine sağlık teşekkürler

ETC
Üye

ben teşekkür ederim efe dost.. bu defa tutarı yükselttim bakalım nasıl bir netice alacağız

Mehmet28
Üye

bol şanslar

ETC
Üye

teşekkür ederim mehmedim…
şansın kralı seninle, aydınlık ikballer yüreğinle olsun

emel
Ziyaretçi
emel

tskler.emeginize saglik.bol sans.

ETC
Üye

teşekkür ederim emel dost…
ilk defa bu denli tutarda tahmin verdim.
bakalım bu defa şeytanın bacağını kırabilecek miyiz…

elektrik
Üye

slmlar,
itiraz ediyorum. 3 yaşında can dadaş’ı , daha önce grup yada açık yarış galibiyeti bulunmayan angel horse ve bir alt gruplarda daha iyi koşan yalpagan ı yazıyorsunuz ama 5 grup 5 açık yarış galibi izmirde 3.lüğü dahi bulunmayan kinowa yı 4 atta vermiyorsunuz.

ETC
Üye

elektrik dostum, esasında çok haklısın
KINOWA’yı bu koşuya eklemeyi isterdim üstelik ödüllü bir yarış KARATAŞ kolay kolay bırakmaz,
Lakin benim bu ismi tercih etmememin sebebi, 10 Kasım tarihli BURSA 1800 KUM koşusu. Bu koşuda uzun mesafede 1.liği ve 2.liği paylaşan MORE THAN A GAME – ANGEL HORSE ikilisi stratta 2’şer boy kaybetmesine rağmen KINOWA özellikle KARATAŞ idaresinde bu avantajı kullanamamış. Ayrıca uzun zaman sonra bu ilk uzun mesafe koşusundaki performansını hayal kırıklığı olarak değerlendiriyor ve KINOWA’dan önce değerlendirilmesi gereken performansları ortalamanın üstünde atlar bulunduğunu söylemek istiyorum. Elbette koşuda olağanın dışında şeyler de olabilir hatta düşünen varsa KINOWA’yı eklemelerini de öneririm. İşi garantiye almak baabında yani.

ismet
Ziyaretçi
ismet

Bullet proof tek olmazmı ve son ayak eküriler

ETC
Üye

İsmet dostum BRANZINI esasında KARATAŞ idaresinde boş alan bulursa sprintleriyle tempo verebilir, tabelada yer bulacaktır şüphem yok ama BULLET PROOF dediğin gibi o isimden daha çon önplana çıkıyor. Ama BRANZINI’nin geçmiş yarışlarına baktığımızda bilhassa şimdi KARATAŞ idaresinde ne yapacağını kestirmek inan çok güç…

İsmet dostum, senin ve diğer yarışseverler için daha düşük miktarda BULLET PORRF’u tek önerebileceğim türde bir kuponu sana ve tüm yarışsever dostlarımıza sunmak istiyorum.

1.AYAK: 1 – 7
(Askoroz – Zafer Meydanı)

2.AYAK: 1 – 4 – 6
(Eseralp – Hazardağı – Özerdinç)

3.AYAK: 1
(Bullet Proof)

4.AYAK: 4 – 5 – 6 – 8
(Yalpagan – Angel Horse – Can Dadaş – More Than A Game)

5.AYAK: 1 – 2
(Perception – Oneandonly)

6.AYAK: 6 – 7
(My Big Boy – Paramparça)

Bu daha ekonomik düşünen dostlar için hazırladığım 5.76 TL tutarında bir tahmindir.
Ben 15.36 TL yi oynayacağım yani en üstte şablondaki yorumumu…

toprak_tan
Üye

Bol Şanslar bu sefer kupon içerde diye düşünüyorum (pistin ıslak olması beraberinde süpriz bir isim getirebilir )

yavuzhan41
Üye

Bol şanslar ETC

ETC
Üye

teşekkür ederim toprak_tan, teşekkür ederim yavuzhanım…
şans sizlerle olsun..
KUM ISLAK, süprize açık bir yarış günü olabilir..

Cyrone
Üye

Altılı sablonum

1.ayak 7.1 kapaması
2.ayak 6.9.1.5.4.8
3.ayak 1/6.7.2.3
4.ayak 6.9.5.8.7
5.ayak 1 banko
6.ayak 6 banko

Herkese bol şanslar

Cyrone
Üye

Beraber alıcaz parayı admın

Cyrone
Üye

Bu ozbelgeler canımı sıkmaya basladı sureklı aynı at sahıplerı ekurı kosmuyorlar 1 degil 2 degil

Cyrone
Üye

Bugun sablon buyutmussun iyide yapmıssın bol sanslar etc

ETC
Üye

senin de şansın bol olsun Cyrone dostum…
Bugün bakalım birşeyleri değiştirebilecek miyiz

The sakal
Ziyaretçi
The sakal

Yorumunuzu merak ediyorum, sizce 5. Ayak normal bir kosu oldu mu?

Godolphin
Ziyaretçi
Godolphin

The Sakal koşuda sizce anormal olan neydi

Godolphin
Ziyaretçi
Godolphin

isterseniz size şöyle anlatıyım bildiğim araştırdığım kadarıyla şu ana kadar 1900 metre İZMİR kum Handikap 16 yarışlarında 80 puanın üstünde handikapı olan atların hiç biri gelememiştir. 1993 ve 2017 arası yapılan koşularda kazanan en fazla handikapı olan 80 ve 80 altı atlar kazanmıştır.

Godolphin
Ziyaretçi
Godolphin

admin arkadaş son ayak değil 5. ayağı sordu o yüzden yazdım ben

Godolphin
Ziyaretçi
Godolphin

bu arada admin H.KARATAŞ ne zaman programda olsun gelmediği zaman altılı para ediyor KİNOWA ve PARAMPARÇA ile gelmedi altılının verdiği ücrete bak. Son zamanlarda KARATAŞ formsuz fazla güvenmemek gerek bence

Cyrone
Üye

Hep kurmaca

the sakal
Ziyaretçi
the sakal

GOdolphin selam. Bahsettiğim şey koşunun seyri.İStatistik diğer her sey gibi yanıltabilir.GÖzlerimizi kullanmamız daha mantıklı gelir bana işin içine duygusallık girmezse – ki o zaman bile kesin karar veremeyiz.SOruyu sorma nedenim de bu..2 atta sideli,4 atta candadası yazdıgım kupon son 2 ayak 1 tek 6 tek seklindeydi.PRoblem değil çok ikramiye vs fakat son ayak ta eklenince ilk defa İzmir için garip bir gün oldugunu düşündüm.

the sakal
Ziyaretçi
the sakal

Sadece Kadıköy-Moda ganyan bayiinde bile 2 mağdur var-))

the sakal
Ziyaretçi
the sakal

Bu arada bir öneri de bulunmak isterim haddimi aşmazsam..KUpon fotolarınınpaylaşabileceğimiz bir alan.KIsıtlamalar da konabilir vs..Herkese yürekten bol sanslar

the sakal
Ziyaretçi
the sakal

KAratas konusunda da tek sözüm;win the west in kazandığı koşuda yapılan eleştiriler yanlış bana göre.Dİğer performansları kötüdür son zamanlarda,o kısım doğru.

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.