Jokey Yasin Pilavcılar

yasin-pilavcilar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adı : Yasin
Soyadı : Pilavcılar
Doğum Yeri : İstanbul
Doğum Tarihi : 11 Eylül 1990
Kazanma Yüzdesi : %8 ( Son Güncelleme : 2013-07-06 )

İkiliye Girme Yüzdesi : %16 ( Son Güncelleme : 2013-07-06 )

 

Yasin Pilavcılar (d. 11 Eylül 1990,İstanbul,Türkiye) Türk jokey.
Türk apranti jokey Yasin Pilavcılar,jokeylik eğitimine 2005 yılında İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda başladı.Türkiye Jokey Kulübü Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezi ‘nde gördüğü 2 yıllık eğitimini başarı ile tamamladıktan sonra,2007 yılında apranti-jokey lisansını almaya hak kazandı.Eğitim gördüğü son dönemden itibaren Atman Ekürisi’nde çalışmaya başladı ve aynı zamanda usta jokey Halis Karataş’ın aprantiliğini yaptı.Yine o dönemlerde tanıştığı at sahibi Ethem Murat Kesebir ile anlaşma yaparak atlarını çalıştırmaya başladı.Lisansını aldıktan sonra ilk etapta hemen yarışlara katılmadı,2 yıl boyunca İstanbul’da yalnızca idmanlarda yarış atlarını ve tayları çalıştırdı,yarışlara hazırladı.Bu zaman diliminde at biniş tekniklerini ve at-jokey iletişimini geliştirerek tecrübe kazandı.Kendini tam olarak hazır hissettiğinde yarış binmeye başladı ve kısa süre içerisinde yarışçılık camiasının ilgisini çekmeyi başardı ve güvenini kazandı.
İlk yarışını 24 Temmuz 2009 tarihinde İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda Meral Atman’ın sahibi olduğu Tampico isimli yarış atı ile kazandı.Bu yarış onun hayatında bindiği sekizinci yarıştı. Ayrıca ilginç bir istatistik olarak;yarış kariyerinin ilk ikinci,üçüncü ve dördüncülüğünü de aynı eküriye ait safkanlarla ve aynı yıl içerisinde elde etti.
Türkiye Jokey Kulübü tarafından 2010 yılında Macau Jokey Kulübü’nün düzenlediği uluslararası Macau Apprentice Jockeys’ Invitation Races yarışlarına gönderildi.Ondört farklı ülkeden gelen seçkin apranti-jokeylerin katılımıyla gerçekleştirilen yarışta elde ettiği başarılı dördüncülük ile ülkesini en iyi şekilde temsil eden Pilavcılar,aynı zamanda kariyerindeki ilk yurtdışı yarış deneyimini de yaşamış oldu.[5] Henüz kariyerinin çok başında olan Pilavcılar,2011 yılında yapmış olduğu bir röportaj esnasında ileriye dönük hedefinin;uluslararası jokey olmak ve dünyanın çeşitli ülkelerinde at binip,yarışlar kazanmak olduğunu belirtti.

Yasin Pilavcılar & Excellent Rock
Veliefendi Hipodromu 2012

Yasin Pilavcılar & Mr.Thomas Li
Macau 2010

Yasin Pilavcılar & Outside Money
Taipa Hipodromu Macau 2010
Jokey istatistiklerine bakıldığında en çok İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda yarış bindiği ve kazandığı görülen Pilavcılar,2012 yılında yaptığı başarılı çıkışla İstanbul apranti jokey istatistikleri listesinde birinci sıraya yükseldi ve yarış sezonunun sonuna kadar zirvede kalmayı başardı.[2] Ayrıca,aynı sezonda Altınipek isimli yarış atıyla İstanbul’un Kurtuluşu Koşusu ‘nu kazanarak kariyerinin ilk önemli galibiyetini elde etmiş oldu.

Önemli Yarışları[değiştir]

Türkiye
İstanbul’un Kurtuluşu Koşusu – – Altınipek(2012)
Fikret Kesebir Koşusu – – Boom Boom(2012)
Urla Koşusu – – Santo Domingo(2012)
Macau
Macau Apprentice Jockeys’ Invitation Race Cup – – Flaming Sword (2010)

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.
altılı sonuçları

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Tahmin paylaş.x
()
x