Ana Sayfa / At Yarışı Haberleri / Yeşiloba Koşusu’nu RADARCI kazandı

Yeşiloba Koşusu’nu RADARCI kazandı

27 Şubat Cumartesi akşamı Adana Yeşiloba Hipodromu’nda düzenlenen ve gecenin en önemli mücadelesi olan Yeşiloba Koşusu'nu (Açık-G2/DHÖ) Mahmut Gümüşkan’ın RADARCI (Eşkbar - Leylo / Aknasip) isimli atı, jokeyi Ömer Kaya ile kazandı.

Kum pistte 1900 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen koşuda 4+ yaşlı 7 safkan Arap atı start aldı. Başarılı Arap atlarının buluştuğu, birincilik ikramiyesi 140.000 TL olan koşunun ikincisi, iç kulvara yakın atakları ile ENDEREFE (Tamerinoğlu - Seyyare 55 / Taşkent) olurken, AŞEMEZ (Yalaz - Dilayda / Kalamış) üçüncü, TOROS ASLANI (Özgünhan - K.Irak 56 / Kayhanbey) da dördüncü oldu.

radarci orijin

Kazanan RADARCI için koşunun bitiriş derecesi 2.17.17 olurken, farklar 4 Boy - 3 Boy - Baş şeklinde oluştu.

8 koşu aranın ardından yeniden birincilik elde etmeyi başaran kır erkek safkan RADARCI, kariyerinin 8. ve en önemli başarısına, Yeşiloba Koşusu'nu (G2) kazanarak ulaştı. RADARCI son olarak, 8 Mart 2015 tarihinde aynı pist ve mesafede düzenlenen Adana Veteriner Hekimler Odası Koşusu'nu (KV-8) Selim Kaya idaresinde kazanmayı başarmıştı.

Hakkında admin

At yarışlarında 20 yılı aşan tecrübe ile altılı tahminlerim her gün sizlerle. Canlı sonuçlar, günlük bülten ve canlı yayın linkleri ile tahminlerimizi mobil uygulamalarımızdan takip edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir