Yeşiloba Koşusu’nu RADARCI kazandı

27 Şubat Cumartesi akşamı Adana Yeşiloba Hipodromu’nda düzenlenen ve gecenin en önemli mücadelesi olan Yeşiloba Koşusu'nu (Açık-G2/DHÖ) Mahmut Gümüşkan’ın RADARCI (Eşkbar - Leylo / Aknasip) isimli atı, jokeyi Ömer Kaya ile kazandı.

Kum pistte 1900 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen koşuda 4+ yaşlı 7 safkan Arap atı start aldı. Başarılı Arap atlarının buluştuğu, birincilik ikramiyesi 140.000 TL olan koşunun ikincisi, iç kulvara yakın atakları ile ENDEREFE (Tamerinoğlu - Seyyare 55 / Taşkent) olurken, AŞEMEZ (Yalaz - Dilayda / Kalamış) üçüncü, TOROS ASLANI (Özgünhan - K.Irak 56 / Kayhanbey) da dördüncü oldu.

radarci orijin

Kazanan RADARCI için koşunun bitiriş derecesi 2.17.17 olurken, farklar 4 Boy - 3 Boy - Baş şeklinde oluştu.

8 koşu aranın ardından yeniden birincilik elde etmeyi başaran kır erkek safkan RADARCI, kariyerinin 8. ve en önemli başarısına, Yeşiloba Koşusu'nu (G2) kazanarak ulaştı. RADARCI son olarak, 8 Mart 2015 tarihinde aynı pist ve mesafede düzenlenen Adana Veteriner Hekimler Odası Koşusu'nu (KV-8) Selim Kaya idaresinde kazanmayı başarmıştı.

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.