Ana Sayfa / At Yarışı Haberleri / Yeşiloba Koşusu’nu RADARCI kazandı

Yeşiloba Koşusu’nu RADARCI kazandı

27 Şubat Cumartesi akşamı Adana Yeşiloba Hipodromu’nda düzenlenen ve gecenin en önemli mücadelesi olan Yeşiloba Koşusu'nu (Açık-G2/DHÖ) Mahmut Gümüşkan’ın RADARCI (Eşkbar - Leylo / Aknasip) isimli atı, jokeyi Ömer Kaya ile kazandı.

Kum pistte 1900 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen koşuda 4+ yaşlı 7 safkan Arap atı start aldı. Başarılı Arap atlarının buluştuğu, birincilik ikramiyesi 140.000 TL olan koşunun ikincisi, iç kulvara yakın atakları ile ENDEREFE (Tamerinoğlu - Seyyare 55 / Taşkent) olurken, AŞEMEZ (Yalaz - Dilayda / Kalamış) üçüncü, TOROS ASLANI (Özgünhan - K.Irak 56 / Kayhanbey) da dördüncü oldu.

radarci orijin

Kazanan RADARCI için koşunun bitiriş derecesi 2.17.17 olurken, farklar 4 Boy - 3 Boy - Baş şeklinde oluştu.

8 koşu aranın ardından yeniden birincilik elde etmeyi başaran kır erkek safkan RADARCI, kariyerinin 8. ve en önemli başarısına, Yeşiloba Koşusu'nu (G2) kazanarak ulaştı. RADARCI son olarak, 8 Mart 2015 tarihinde aynı pist ve mesafede düzenlenen Adana Veteriner Hekimler Odası Koşusu'nu (KV-8) Selim Kaya idaresinde kazanmayı başarmıştı.

Tahmin ve yorumlar tamamen amatör bir anlayışla paylaşılmaktadır.
Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.