Uluslararası Koşular İçin Taksitler Yatırıldı

5-6 Eylül 2015 tarihlerinde İstanbul Veliefendi hipodromunda yapılacak olan Uluslararası Yarış Festivali kapsamında yerli ve yabancı atlar taksitlerini yatırdı.

TJK’nın web sitesinden duyurusu aşağıdaki gibidir.

Koşu taksitlerini görmek için tıklayınız

5 Eylül Cumartesi

Uluslararası Anadolu Koşusu (G2) 2000m Kum (sentetik) pist

Festivalin ilk gününde gerçekleştirilecek olan G2 Uluslararası Anadolu Koşusu için 8’i ülkemizden 10’u ise yurtdışından olmak üzere toplam 18 safkanın taksidi yatırıldı. Yurtdışından kayıt yaptıran safkanlar arasında son 4 yılda 3 kez bu koşuyu kazanma başarısı gösteren ünlü Godolphin ekürisinin safkanlarından TUMBAGA ve THA’IR, katıldığı 9 kum pist yarışından 5’ni kazanan COMPLICIT, İngiltere’de Listed galibiyetlerin de aralarında bulunduğu bir çok kum pist koşularından birincilikle ayrılan GRENDISAR veSOLAR DEITY gibi isimler bulunuyor.

Uluslararası IFAHR Koşusu (G2) 2100m Kum (sentetik) pist

Arap atlarına mahsus IFAHR Koşusu için bu yıl 5’i ülkemizden, 9’u ise yurtdışından olmak üzere 14 safkanın taksidi yatırıldı. Koşuya ülkemizdenATİKTAY, BÜREBEY, GÜMBÜRGÜMBÜR, KURTÇABEY ve ULUERtaksit yatırırken, yurtdışından ise geçtiğimiz yılki koşunun galibi AL HIBAABve daha önce ülkemizde Malazgirt Koşusu’nu kazanma başarısı gösterenDAHESS’in G1 birinciliği bulunan temsilcisi DJET TAOUY’un da aralarından bulunduğu 9 Arap atının kaydı bulunuyor.

Uluslararası İstanbul Koşusu (G3/Dişi) 1600m Çim pist

İngiliz kısraklarına mahsus İstanbul Koşusu için 8’i yurtiçinden, 15’i ise yurtdışından olmak üzere 23 kısrağın taksidi yatırıldı. BİCİ BİCİ, CHACHKOVA ve ELEVATO gibi yurtiçinden kayıt yaptıran kısrakların yanı sıra yurtdışından yoğun katılımın olduğu koşu için taksit listesinde Godolphin ekürisinin G3 koşu galibi kısrağı LOCAL TIME başta olmak üzere, geçtiğimiz yılki koşunun ikincisi CROWLEY’S LAW, Ascot’ta son katıldığı Listed koşuyu kazanan EVIT A PERON ve Grup ve Listed koşularda plaseleri bulunanMONTALCINO gibi kısraklar bulunuyor.

6 Eylül Pazar

Uluslararası Malazgirt Koşusu (G1) 1600m Çim pist

Festivalin ikinci ve son gününde gerçekleştirilecek olan safkan Arap atlarına mahsus Uluslararası Malazgirt Koşusu için toplam 15 safkanın taksidi yatırıldı. Ülkemizden BUZKAYA, CABİRE, GÜMBÜRGÜMBÜR, MENGÜBERT veULUER, yurtdışından ise G1 koşu galibi kısrak AL MOUHANNAD başta olmak üzere 10 Arap atı bu yılki Malazgirt Koşusu’nun taksit listesinde yer alıyor.

Uluslararası Topkapı Koşusu (G2) 1600m Çim pist

Festivalin en önemli yarışlarından olan G2 Topkapı Koşusu için 4’üülkemizden, 10’u ise yurtdışından olmak üzere toplamda 14 safkanın taksidi yatırıldı. Bu önemli koşunun taksit listesinde ülkemizden GOLDEN TOWER, PERFECT WARRIOR, TEMELHAN ve YILDIRIMBEY, yurtdışından ise İngiltere’de şampiyon tay seçilip geçtiğimiz yılki koşuda üçüncü olanTOORMORE ve kariyerinde Listed koşu galibiyeti bulunan SHIFTING POWER gibi isimler bulunuyor.

Uluslararası Boğaziçi Koşusu (G2) 2400m Çim pist

Festivalin bir diğer önemli koşularından G2 Boğaziçi Koşusu için bu yıl 6’sıyurtiçinden, 12’si ise yurtdışından olmak üzere toplam 18 safkanın taksidi yatırıldı. Yurtiçinden BLAZE TO WIN, ENYALIOS, FLY BY ME, GECE RÜZGARI, PAYİTAHT ve SANZATU bu önemli koşu için taksit listesinde yer alırken, yurtdışından ünlü Al Shaqab Racing’in Katar’da G1, son olarak İngiltere’de G3 koşu kazanmayı başarmış DUBDAY isimli safkanı, Luca Cumani’nin antrene ettiği Listed koşu galibi CONNECTICUT ve Godolphin ekürisinin MAFTOOL gibi safkanlarının taksitleri yatırıldı.

Uluslararası Trakya Koşusu (G3) 1200m Çim pist

Bu yıl ilk kez Uluslararası olarak düzenlenecek olan 2 yaşlı taylara mahsus Trakya Koşusu için ülkemizden 11, yurtdışından ise 12 olmak üzere toplamda 23 tayın taksitleri yatırıldı. Yurtiçinden RADYOCU, İLKAAN veGRAYSTORM gibi tayların bulunduğu Trakya Koşusu’nun taksit listesinde Godolphin ekürisinin Grup koşularda plaseler elde eden temsilcisi STEADY PACE, yine G2 koşuda plase elde etmiş olan Al Shaqab Racing’in başarılı tayı KING OF ROOKS ve Richard Hannon’ın antrene ettiği Listed koşu galibiWHATDOIWANTTHATFOR gibi başarılı taylar bulunuyor.

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
emre can

Bence atlar çok iyi bol şanslar

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x