TJK’ dan tüm çocuklara karne hediyesi

TÜRKİYE JOKEY KULÜBÜ’NDEN ÇOCUKLARA KARNE HEDİYESİ; ‘PONY CLUB ŞEHRİNİZE GELİYOR’ PONY’LER 75 GÜNDE 24 İL GEZECEK…

Türkiye Jokey Kulübü, misyonları arasında yer alan ‘At sevgisinin küçük yaşlarda edinilmesine yönelik çocuklar için hazırladığı önemli bir projeyi hayata geçirdi. Türkiye çapında 24 ili kapsayacak ‘Pony Club Şehrinize Geliyor’ projesi, 18 Haziran 2014 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi hipodromundan başlıyor.
pony-club-1

Kurulduğu günden bu yana ulusal ve uluslararası arenada Türkiye açısından birçok ilki gerçekleştiren Türkiye Jokey Kulübü, bu kez yazılı tüzüğünde yer alan misyonu gereği çocuklar için harekete geçti. Türkiye atçılığı, at yetiştiriciliği ve çocuk gelişimi açısından büyük önem taşıyan ve aynı zamanda TJK’nın sosyal sorumluk projesi olan ‘Pony Club Şehrinize Geliyor’, T.C Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın destekleriyle gerçekleştirilecek.

Türkiye Jokey Kulübü Genel Sekreteri Osman Hattat; ‘Atın, ruh ve beden sağlığına katkısı yüzyıllardır bilenen bir gerçek. Özellikle Pony türü küçük cins atların aşırı tepki vermemesi çocukların korkmadan binmelerinde de etkili oluyor. Günümüzde otistik, spastik ya da hiperaktif çocukların tedavisinde de önemli rol oynayan at binme, dünyanın birçok ülkesinde tedavi yöntemi olarak kabul görmüş ve ‘atla tedavi merkez’lerinin kurulmasına vesile olmuştur. Tüm bu noktalar, söz konusu projemizin çocuk gelişimine ruhsal ve bedensel sağlığa büyük katkıları olacağını gösteriyor. Biz de TJK olarak ‘Pony Club Şehrinize Geliyor’ projesi ile çocuklarımıza keyifli anlar yaşatmanın yanı sıra onları at sevgisiyle de tanıştırmış olacağız.’

pony-club-2

pony-club-3

pony-club-4

Türkiye Jokey Kulübü, Veliefendi Hipodromu’nda çocukların katılımıyla gerçekleştirilecek lansmanın ardından, Haziran ayı sonunda Manisa – Soma’da olacak olan Pony Club tırı, 1. Etapta; Aydın, Antalya, Konya, 2. Etapta ise; Trabzon, Hatay, Kayseri, Sivas gibi illerle 75 gün boyunca devam edecek. ‘Pony Club Şehrinize Geliyor’ projesi, çocukların Pony’lerle tanışması ve at binmelerinin yanı sıra; boyama etkinlikleri, yarışmalar ve çeşitli oyun faaliyetleriyle festival tadında gerçekleştirilecek.

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.