atla terapi

Tjk At’la Terapi Merkezi 1 Yaşına Girdi

At’la Terapi Merkezi birinci yaşını çocuklarla kutladı

Türkiye Jokey Kulübü bünyesinde İstanbul ve Diyarbakır’da hizmet veren At’la Terapi Merkezi’nin birinci yıl dönümü Engelliler Haftası dolayısıyla Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleştirilen bir şölenle kutlandı. 300’den fazla engelli çocuğun katıldığı kutlamaya, Işık Üniversitesi’nin Sosyal Sorumluluk Projeleri Kulübü’nden 50 gönüllü öğrencisi de eşlik etti.

TJK Genel Sekreteri H. Turgut Alakuş, TJK Genel Müdür Yardımcısı Burak Konuk ve İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir, yarışmada dereceye girenlere madalyalarını verdi.

Çocuklara yönelik çeşitli oyun ve aktivitelerin gerçekleştirildiği kutlamada, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü Atletizm İl Temsilciliği işbirliği içinde çim pistte bir koşu da gerçekleştirildi. Yarışı ilk üçte bitiren çocukların kupa ile ödüllendirildiği koşuya katılan tüm çocuklara, TJK Genel Sekreteri H. Turgut Alakuş, TJK Genel Müdür Yardımcısı Burak Konuk ve İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir tarafından madalya takıldı.

Türkiye Jokey Kulübü’nün en öncelikli sosyal sorumluluk projesi olan At’la Terapi Merkezi’nde bir yıl içinde 715 engelli çocuğa ulaşıldı. Çocuklar 4.526 kez at binerek tedavilerinde çok önemli gelişmeler kaydetti. Merkezde; tekerlekli sandalyeyle gelip bir yılın sonunda yürümeye başlayan, travmaya bağlı olarak konuşmaktan vazgeçip atlarla dost olduktan sonra akıcı bir şekilde konuşan çocuklara tanıklık edildi.

Atletizm yarışmasını ilk sırada bitiren çocuğa kupasını, İstanbul Hipodrom Müdür Çetin Özdemir verirken, ikincilik kupasını Kurumsal İletişim Müdürü Aylin Sevim, üçüncülük kupasını ise İstanbul Hipodrom Müdür Yardımcısı Kenan Subaşı verdi.

TJK’nın, İnci Taneleri Zihinsel Engelliler ve Ailelerinin Eğitim – Öğretim – Dayanışma Derneği’ne tahsis ettiği hipodrom içinde yer alan İnci Taneleri Cafe’sinin açılışı da aynı gün yapıldı. Açılışa, TJK Genel Sekreteri H. Turgut Alakuş, TJK Genel Müdür Yardımcısı Burak Konuk, İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Başkanı Ramazan Baş katıldı. Tüm hafta boyunca hizmet verecek kafede zihinsel engelliler çalışacak.

Oldukça keyifli vakit geçiren misafirlerimiz, palyaçolar eşliğinde dans ederken, verilen çeşitli ikramlar ile de unutulmaz bir gün yaşadı.

At’la Terapi Merkezi birinci yıl kutlama şöleninde Little Caesars, Hero Kids, Pınar ve Colgate Palmolive ile Zühtüpaşa Yeni Yüzyıl Lions Kulübü de ürünleriyle çocukların yanında oldu.

 

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.
6 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Silivrili

Bravo çok başarılı bir sosyal sorumluluk projesi fakat daha çok olmalı bu tür şeyler ülkenin en büyük bahis kulübü hergün trilyonlar toplanıyor devletin de el uzatması ile birlikte tüm dünyanın alkışladığı bir çok başarıya imza atılabilir yine de tebrikler vesile olan herkesi alkışlıyorum…👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

Azor Ahai

ben gufre ne yazmış böle dedim baktım yorum değilmiş uzun diye okumadıydım utandım şimdi okuyup videoyu izledim

Silivrili

Evet gerçekten üzücü bir durum bu tür konulara bence daha fazla özen önem göstermeliyiz diye düşünüyorum Admin eğer site olarak yapılacak bir Proje herhangi bir şey olursa bu durumdan haberdar olup elimden geldiğince yardımcı olacağımı bilmeni isterim

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x