Son Efsanelerden Bold Pilot Öldü

Veliefendi hipodromunun son efsanelerinden olan Bold Pilot yaşamını yitirdi.

1996 yılında kazandığı Gazi koşusundaki 2.26.22 rekor derecesi henüz kırılamayan Bold Pilot, 28 Mayıs 1995 günü 2 yaşlı olarak yarış hayatına başladı.

Yarış yaşamında bir çok başarıya imza atan safkan Bold Pilot son olarak 1998 yılında 3 kez start alıp, bunlardan Fevzi Çakmak Koşusu‘nu kazandı. Safkan 16 Ağustos Pazar günü katıldığı Başbakanlık Koşusu ile pistlere unutulmaz bir şampiyon olarak veda etti. Bold Pilot’ın 2003 yılında başlayan aygırlık kariyerinde ise bugüne kadar toplam 32 koşan yavrusundan 11’i yarış kazanma başarısını gösterdi. Jokey Halis Karataş ile adını Türk atçılık tarihine yazdıran unutulmaz safkan yaşama gözlerini yumdu.

Şampiyon safkan en son 2013 yılında Veliefendi hipodromunda özel bir jübile yapmıştı.

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.
altılı sonuçları

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.
3 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Tugi

“Efsane”başka diyecek bir söz bulamıyorum.insan böyle nadide bir atın yaşamını yitirmesine üzülüyor.

timo

Seni izlemeyen seni nasıl bilsin şampiyon çok ûzüldüm hoşcakal

Ahmet Ziya

1991 1992 yılından beri yarış takipçisiyim
daha iyi bir at görmedim
onu Padokta izlemek bambaşka bir keyifti ve tabi ki J.guitar onda çok özel bir attı.
araplarda ise Karacabey şampiyonu Yavuzhan. Oda Arapları içindeki en iyi attı
daha sonralarda başka atlar da oldu ama bu atlar gibi özel değildiler. Özellikleri sadece birinci olmak değildi bu atların onları izlemek keyifti

3
0
Tahmin paylaş.x
()
x