Ana Sayfa / At Yarışı Haberleri / Şirinyer Koşusu’nu YILMABAŞAR Kazandı 28 Şubat 2016

Şirinyer Koşusu’nu YILMABAŞAR Kazandı 28 Şubat 2016

28 Şubat Pazar günü, Ege'nin incisi Şirinyer Hipodromu’nda düzenlenen ve programın en önemli mücadelesi olma özelliğine sahip Şirinyer Koşusu'nu (Açık-G2/DHÖ) Serkan Yıldızhan’ın YILMABAŞAR (Tamerinoğlu - Seyyare 55 / Taşkent) isimli atı, jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

Kum pistte 1900 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen koşuda 4+ yaşlı 7 safkan Arap atı start aldı. Geçmiş koşu performansları son derece başarılı atların birincilik mücadelesi verdiği, birincilik ikramiyesi 140.000 TL olan Şirinyer Koşusu'nun ikincisi GARANTİ (Yaşarcık - Sevdaçiçeği / Kan Can San), olurken, ŞAHPAZLI (Yaşarcık - Hanedan / Halid) üçüncü, ATASOY (Karayağız - Semir / Volga 2) da dördüncü oldu.

yilmabasar

Kazanan YILMABAŞAR için koşunun bitiriş derecesi 2.17.19 olurken, farklar 2 Boy - Baş - 2 Boy şeklinde oluştu.

2016 yılı içerisindeki 3. birinciliğine bir kez daha Halis Karataş idaresinde uzanan kır erkek safkan YILMABAŞAR son olarak, 16 Şubat tarihinde Kocaeli Hipodromu'nda katıldığı Vali Koşusu'nu (A3) kazanmayı başarmıştı.

Sizden gelen yorumlar ve tahminler

avatar
1000

Yazar: admin

At yarışlarında 20 yılı aşan tecrübe ile altılı tahminlerim her gün sizlerle. Canlı sonuçlar, günlük bülten ve canlı yayın linkleri ile tahminlerimizi mobil uygulamalarımızdan takip edin.