Şirinyer Koşusu’nu YILMABAŞAR Kazandı 28 Şubat 2016

28 Şubat Pazar günü, Ege’nin incisi Şirinyer Hipodromu’nda düzenlenen ve programın en önemli mücadelesi olma özelliğine sahip Şirinyer Koşusu’nu (Açık-G2/DHÖ) Serkan Yıldızhan’ın YILMABAŞAR (Tamerinoğlu – Seyyare 55 / Taşkent) isimli atı, jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

Kum pistte 1900 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen koşuda 4+ yaşlı 7 safkan Arap atı start aldı. Geçmiş koşu performansları son derece başarılı atların birincilik mücadelesi verdiği, birincilik ikramiyesi 140.000 TL olan Şirinyer Koşusu’nun ikincisi GARANTİ (Yaşarcık – Sevdaçiçeği / Kan Can San), olurken, ŞAHPAZLI (Yaşarcık – Hanedan / Halid) üçüncü, ATASOY (Karayağız – Semir / Volga 2) da dördüncü oldu.

yilmabasar

Kazanan YILMABAŞAR için koşunun bitiriş derecesi 2.17.19 olurken, farklar 2 Boy – Baş – 2 Boy şeklinde oluştu.

2016 yılı içerisindeki 3. birinciliğine bir kez daha Halis Karataş idaresinde uzanan kır erkek safkan YILMABAŞAR son olarak, 16 Şubat tarihinde Kocaeli Hipodromu’nda katıldığı Vali Koşusu’nu (A3) kazanmayı başarmıştı.

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.