at yarisi haberleri

Kısrak koşusu ve Sait Akson için kayıtlar yapıldı – İkramiye 700.000 TL

91. Gazi Koşusu öncesi, dişi tayların katılabildiği Kısrak Koşusu ile sadece erkek tayların katıldığı Kulübümüz Kurucu Üyelerinden Sait Akson ve Kulübümüz eski Başkanlarından merhum A. Cemal Kura adına gerçekleştirilecek koşuların kayıtları yapıldı.

4 Haziran Pazar günü Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenecek Kısrak Koşusu’na 18, Sait Akson Koşusu için 13 safkan kayıt edildi. Veliefendi Hipodromu’nda günün bir diğer önemli mücadelesi de 4+ yaşlı safkan İngiliz atlarının start alacağı, A. Cemal Kura Koşusu’nda yaşanacak. Bu önemli koşu için de 6 safkanın kaydı yapıldı.

Kısrak Koşusu (Açık – G1 / D)

Geçen yılki koşuyu, Mehmet Kaan Kurt’un sahibi olduğu, jokey Mustafa Çiçek idaresindeki TENERIFE SONG kazandı

61’inci kez start alacak olan Kısrak Koşusu’nda, 3 yaşlı safkan dişi İngiliz tayları 2100 metre çim pistte birincilik mücadelesi verecek. Gazi Koşusu öncesi, dişi tayların en önemli sınavı olarak kabul edilen Kısrak Koşusu’nda; Acquapura, Al Jawhara, Black Chinese, Blue Moonlight, Flashing Girl, Gina Montana, Glen, Lady Derya, Lucky Cortes, Miss Helin, Pan Idol, Perception, Petit Kurt, Precious Jewel, Son Vurgun, Tarsus Beyazı ve Waneta isimli taylar kayıt yaptırdı. Bu önemli koşuda birincilik ikramiyesi 700.000 TL olarak belirlendi.

Sait Akson Koşusu (Açık – G2 / E)

2016 yılındaki koşuyu, Onuralp Mehmet Kurt’un WOLF PRINCE isimli tayı, jokey Halis Karataş idaresinde kazandı

Kısrak Koşusu ve A. Cemal Kura koşusu ile birlikte, 4 Haziran Pazar yarış programının bir diğer önemli koşusu olan ve 3 yaşlı Erkek safkanların, çim pistte 2200 metrede verdikleri mücadele olan Sait Akson Koşusu’na (G2); Depository, Eskayra, Finesse, İncediken, Khan Of Ghost, King Power, Kupalım, Maçal, Navaho, Oğlum Beratım, Pershing, Ulan Bator ve Zafer Ateşi isimli erkek safkanlar kayıt yaptırdı. Türkiye Jokey Kulübü’nün kurucu üyelerinden ve aynı zamanda yarış ve yetiştiriciliğimizin bugünkü düzeye gelmesinde büyük rol oynayan Sait Akson adına düzenlenen koşunun birincilik ikramiyesi ise 200.000 TL belirlendi.

A. Cemal Kura Koşusu (Açık – G3 / D )

2016 yılı galibi ELEVATO

4 Haziran Pazar İstanbul yarış programının bir diğer önemli mücadelesinde ise 4+ yaşlı safkan İngiliz Atları, A Cemal Kura adına düzenlenen koşuda kozlarını paylaşacak. Çim pistte 2200 metre mesafede gerçekleştirilecek olan ve birincilik ikramiyesi 130.000 TL olan koşuya, Börteçine, Fancychancy, Miss Eleni, Tatvan İncisi, Iskra ve Mi Bombon isimli safkanlar kayıt yaptırdı.

Bu önemli koşuların gerçekleştirileceği yarış programının jokey deklareleri 2 Haziran Cuma sabahı yapılacak.

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.
altılı sonuçları

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.