at yarışı haberleri

Kamçı Kullanımı Sınırı Düşürüldü

Kamçı kullanımı sınırında değişiklik yapıldı.

Konu ile ilgili TJK tarafından duyurulan metin ise aşağıdaki gibidir.

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Yüksek Komiserler Kurulu’nun 18.03.2019 tarih ve 777/Y-3 sayılı toplantısında alınan karar gereği;

2019 yılı At Yarışları Genel Hükümlerinin Diğer Hükümler başlıklı 15.maddesinin (d) bendinde yer alan “Koşu esnasında son düzlükte yedi (7), koşunun tamamında ise on (10) defadan fazla kamçı kullanılmaz” hükmünün, 11/04/2019 tarihinden geçerli olmak üzere “Koşu esnasında son düzlükte beş (5), koşunun tamamında ise yedi (7) defadan fazla kamçı kullanılamaz.” şeklinde değiştirilmesine karar verilmiş ve Yarış Otoritesi Bakanlık Makamınca da onaylanmıştır.

İlgililere ilanen duyurulur.

Koşunun tamamında artık 10 yerine en fazla 7 adet kamçı kullanılabilecek.

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.