Jokey Erhan Yavuz Aktif Jokeyliği Bıraktı

Erhan Yavuz, dün gece resmi Facebook sayfasından yaptığı açıklama ile aktif jokeyleiği bıraktığını açıkladı. Erhan Yavuz jokeyliği neden bıraktığını açıklamazken aşağıdaki açıklamayı yaptı.

erhan yavuz jokeyligi birakti

1991 yılılında henüz 11 yaşımda başladığım jokeylik mesleğimi 24 yıl boyunca onurla ve gururla içra ettim. Bir çok zorluk çektim,bir çok başarı ve mutluluk yaşadım.
Hiç bir zaman bir ata ve bir meslekdaşıma,ve yarış severlere bilerek ve isteyerek haksızlık etmedim.
Her zaman elimden gelen en iyi şekilde dürüstce yarışmaya çalıştım. Tabiki her insan gibi benimde hatalarım oldu ama BABAM’ın bana hediye ettiği bu mesleğe,ve bana hayatımdakı en güzel mutlulukları yaşata o güzelim ATLARA ve bana umut bağlayan yarış severlete hiç bir zaman ihanet etmedim.
AT ÖLÜR NALI KALIR,
YİĞİT ÖLÜR ŞÂNI KALIR…
Felsefemden hiç bir zaman vaz geçmedim.
Şimdi;
Hala benden beklentisi olan ve beni hala at sırtında görmek isteyen bütün sevenlerimden ÖZÜR Diliyerek açıklıyorum. Gün itibari ile Türkiyedeki (aktif) jokeyliğimi bırakıyorum.
Tamaman bırakmıyorum çunki sağlığım el verdiği sürece atlarda kopamam zamam,zaman yine adımı progralmarda göre bilirsiniz fakat artık aktif bir jokey deyilim.
Bu kararı almam ile ilgili bir sürü sebebim var sadece bir kızgınlık,kırgınlık,küskünlük,yada pes etmişlik olarak düşünmenizi istemem. Fakat bütün nedenlerinide tek tek açıklamamı beklemeyin benden bukadar.
HOŞCAKALIN SEVGİLERİMLE
ERHAN YAVUZ.

Jokey Erhan Yavuz sene başında kaybettiği bir koşu ile çok eleştirilmiş ve 60 gün ceza almış, ünlü jokey daha sonra Twitter’dan aşağıdaki açıklamalarda bulunmuştu.

21 Ağustos 2011 tarihinde İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda Plevne Koşusu’nda yarışın favorisi Halis Karataş’ın atı “Gelibolu”nun kantarma kayışının koptuğunu fark edip, 3 saniye içinde kantarmanın parçasına uzanarak atı kontrolden çıkan rakibine verdi ve Karataş’ın yarışı birinci olarak bitirmesini sağladı. Erhan Yavuz “Eskişehirli” isimli atıyla yarışı dördüncü olarak tamamladı. Yavuz, bu davranışından dolayı Uluslararası Fair Play Komitesi’nden (CIFP) Nisan ayının sonunda “Pierre de Coubertin Dünya Fair Play Büyük Ödülü”nü aldı.

Erhan Yavuz’un Fair Play ödülü aldığı yarış.

Umarız usta jokey bu kararından çabuk döner ve bir an önce tekrar at binmeye başlar.

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.
altılı sonuçları

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.
2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
can911

Ben de sizinle aynı görüşteyim sayın admin, eğer ki verilecek bir cevabı varsa bunu yarışlarda alacağı iyi sonuç ve başarılarla verebilir.

emin

teprik.ederim.hayatınızda.başarılar.dilerım