at yarışı haberleri

İzmir’de Ege Derbisi 17 Mart Pazar 2019

İzmir’de ilk G1 heyecanı Pazar günü yaşanacak

İzmir Şirinyer Hipodromu, tarihindeki ilk Grup 1 yarışa ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 17 Mart Pazar günü saat 16.30’da start alacak Ege Derbisi, ilk kez bu yıl Grup 1 statüsünde düzenlenecek. Hepsi birbirinden tecrübeli 4+ yaşlı 10 İngiliz atı 380.000 TL birincilik ikramiyesi bulunan koşuda zafer için piste çıkacak.

2200 metre kum pistte yarışacak olan atlar ve jokeyleri şöyle;

No At İsmi Jokey
1 CAN DADAŞ ÖZCAN YILDIRIM
2 COOGER GÖKHAN KOCAKAYA
3 DOMBRA BARIŞ KURDU
4 HOT CHOCOLATE AKIN SÖZEN
5 KINOWA AHMET ÇELİK
6 POWER KING AHMET OLUK
7 CONGENIAL SON ÇETİN OK
8 EL NINO HALİS KARATAŞ
9 SKY WOLF TOLGA YILDIZ
10 CAMBODIA MEHMET KAYA

FOÇALI KOŞUSU (KV-7/DHÖW/D)

İzmir’de günün bir diğer önemli randevusu ise 4 yaşlı safkan Arap kısraklarına mahsus Foçalı Koşusu olacak. Kum pistte 1400 metre mesafede gerçekleşecek olan 60.000 TL birincilik ikramiyeli yarışa AYDURU, ESTİGEÇTİ, ALLIYARİM, BERENGÜL, GÜLÜŞLÜ ve MAHPERVERKIZ isimli 6 safkan katılacak. Koşunun başlangıç saati 15.00 olarak belirlendi.

TARSUS ZİRAAT ODASI BAŞKANLIĞI KOŞUSU (KV-6/D)

Aynı gün Adana’daki gece yarışlarında ise Tarsus Ziraat Odası Başkanlığı Koşusu programın en önemli mücadelesi olacak. 4+ yaşlı 7 safkan İngiliz kısrağının katılacağı 53.000 TL birincilik ikramiyeli koşu saat 20.00’de start alacak. Kum pistteki 1200 metre mesafeli bu yarışa katılacak safkanlar şöyle; HAFO, JAMALA, KAİNAT, KIRDERE, THE DAUGHTER SUN, CRACKER BABY ve PERSISTANCE.

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.