at yarisi haberleri

GRAYSTORM DUBAI MEYDAN YARIŞLARINDA START ALACAK

Graystrom, Dubai Meydan hipdromunda yarın saat 19:50 start alacak. Aynı zamanda Dubai yarışlarına da oyun yapılabilecek.

TJK’nın konu ile ilgili yazısı;

Gri Fırtına “Graystorm” Dubai Meydan’da esmeye hazır

2016 yılı Gazi Koşusu birincisi Graystorm, 19 Ocak günü koşulacak G2 Al Fahidi Fort Koşusu için hazır… Saatler 19.50’yi gösterdiğinde kalpler Türk safkanı Graystorm için atacak.

27 Aralık gününden bu yana hazırlıklarını Dubai Meydan Hipodromu’nda sürdüren Ahmet Güzelocak’ın başarılı safkanı, jokeyi Ahmet Çelik ile start alacak.

Meydan Hipodromu’nda Türkiye saati ile 19.50’de başlayacak çim pistteki 1400 metre mesafeli koşunun birincilik ikramiyesi 150 bin dolar, toplam ikramiyesi ise 250 bin dolar olarak belirlendi.

Graystorm’un start alacağı Al Fahidi Fort Koşusu dahil olmak üzere, Meydan Hipodromu’ndaki günün bütün koşuları TJK TV ve TAY TV’den canlı yayınlanacak.

Yarışseverler bu koşulara müşterek bahis oynayabilecek.

2003 yılında Nad Al Sheba’da başlayan ve 2010’da Meydan’a taşınan G2 Al Fahidi Fort, Dubai’nin en eski yapılarından olan El Fahidi Hisarı’ndaki ünlü Dubai Müzesi adına koşuluyor.

Bugüne kadar 14 kez koşulan G2 Al Fahidi Fort’u 6 kez Mike De Kock’un antrene ettiği isimler kazandı. Son iki yılda ise Godolphin ekürisinin formasını taşıyan Safety Check, jokey William Buick ile bu koşuda zafere uzanmayı başardı.

Bu yıl 15.si koşulacak olan koşuda 27 Aralık’tan bu yana Dubai’de bulunan ve hazırlıklarını sürdüren 2015 G1 Çaldıran, G2 Sakarya, 2016 yılı G1 Erkek Tay Deneme ve Türk Yarışçılığı’nın derbisi G1 Gazi Koşusu galibi şampiyonumuz GRAYSTORM ile birlikte toplam 8 safkan kayıt yaptırmış durumda.

GRAYSTORM (TUR)
(Luxor (Tur) – Setryn (TUR) / Strike the Gold)

(GRAYSTORM)

7 Mart 2013 doğumlu Graystorm, 2016’da Erkek Tay Deneme Koşusu’nu kazandıktan sonra 90. Gazi Koşusu’nda da potoyu önde geçerek, 15 yıl aradan sonra “Üçlü Taç – Triple Crown” yapma fırsatına yaklaşan ilk safkan olmuştu. Başarılı aygır Luxor’un oğlu olan Graystorm, katıldığı 12 koşuda, 6 birincilik, 5 ikincilik ve bir de üçüncülük elde etti.

Rakipleri yazının devamında TJK sitesinde.

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.
Bombaci
Üye
Bombaci

Olsa da olmasa da tek atılacak artık yapacak birşey yok. Şansı bol olsun.

Bombaci
Üye
Bombaci

Tekler benden diğerleri makina